Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zuzla80
25. nov 2009

Zajulko radšej to odložíme dobre 😉 Nemám odvahu ísť do mesta.

bobjan
25. nov 2009

Zuzlik, držkaj sa a verím, že bojovníček to dotiahne do zdárneho voňavého uzlíčka a budete veeľmi šťastní a zdraví. Je mi ľúto, že to takto dopadlo, ale myslím na vás a určite to bude už len dobré. Posielam pozitívnu energiu 😵 Bojovníček je šikulka 😎

zajacik...
25. nov 2009

Dobre Zuzlik, tak to bude lepise. Vela lezkaj a oddychuj, myslim na vas 🙂

takyna
25. nov 2009

Zuzík tiež ma to mrzí, ale najprv jedným začnete a o rok si pôjdete pre súrodenca ako naše baby z IVF...témy 😉 🙂 , len sa nestresuj, veľa odychuj, prenášam virtuálne zo stredu Slovenska na východ k tebe pozitívnu energiu 😵 😵 😵 😵

takyna
25. nov 2009

Mirindík teším sa na tvoje 3d fotečky malej Mirindičky 😵

zuzla80
25. nov 2009

Taky ďakujem za dávku pozitívnej energie 😵, musíme veriť, že to dopadne dobre

takyna
25. nov 2009

veru musíme, nemáme to jednoduché..., sme si veľa zlého prešli... 😝 , keby sme mali 34ttbola by som radšej 😅 😵

tanitta
25. nov 2009

Zuzla...fuha mojko ☹ .. ale sama vies ze sa to bohuzial stava 😔 ....velmi je mi to luto ale vasa babulka vam to vynahradi aj za dvoch 😉 .... bude to bojovnicka 😵 ....
Bobik...kludne zacni cvicit...ja som aj zacala ale nejak som na to nemala ani chut casom am to prestalo "bavit"... ale dolezite je aby sa to aj spravne cvicilo....
Taky .. oslava tento vikend 😎

takyna
25. nov 2009

Tanit a vela ludi bude?, co ste mu kupili?, budu aj baloniky?, juj ale som zvedava.... 😀

kanhwa
25. nov 2009

Zuzlicek, to je mi nesmierne luto ☹ ☹ ☹ Musime verit tomu, ze je to v zaujme druheho drobceka, aby bol zdravucky, a tento malicky to urobil prenho. Viem, ze vsetky slova su zbytocne...

Babulky, som rada, ze vas mozem potesit dobrymi spravami. Priniesli sme si domov 2 darceky - blastocysty. Som uplne v soku, lebo po prvykrat nam do 5. dna prezili vsetky styri embryjka,predtym nikdy ziadne, este v brne zostali 2 morule - zajtra sa uvidi, ako s nimi, ci sa budu mrazit. Samozrejme, bola by som velmi vdacna za to, keby boli vhodne na zamrazenie, kedze je toto nase posledne ivf, tak predsa aspon akesi zalozne riesenie by to bolo. Ale verim, ze to teraz vyjde. Zlaty Koudy - mam pocit, ze to tentoraz trosku riskol, lebo ja uz nemam v mojom veku extra kvalitne vaja, tak to podla mna bral tak, ze ak nepreziju v kultivacnom roztoku, aj tak by nic nebolo. Ale to je jedno, urcite sa rozhodol spravne a teraz je vacsia sanca ako pri predchadzajucich pokusoch, Koudy bol velmi optimisticky, ze 35 % sanca. ET bol dost neprijemny, nejako tazko sa mi bolo dostat cez krcok, ale zvladli sme to, to je fakt najmenej...
Nuz a v euforii sme cestovali domov, volala som synovi, lebo je chory a dozvedela som sa, ze cosi vyviedol, cim nas totalne vytocil a este aj my dvaja s muzom sme sa nakoniec pohadali. Tak mam teraz hrozne vycitky, ze som chcela pripravit drobcom teplucke a prijemne prostredie a teraz taky stres, snad som nieco nepokaslala. Bojim sa, ci som im neuskodila a mam ponaucenie, ze sa musim viac ovladat odteraz. Uz jedine mi ostava na to zabudnut a povzbudzovat ich, nech s nami zostanu.
A vdaka za drzanie palcov, aj vy mate na blastocystach zasluhu 🙂 🙂 🙂

zajacik...
25. nov 2009

Kanhwicka nadherne spravicky, tak sa len pekne opatrujte a na vsetko ostatne sa vykasli, ziadne stresy, len pohodicka s bublinkami v brusku 😵 😵 😵

takyna
25. nov 2009

Kanhi gratulujem ku krasnym embrijoskam, prajem nech sa riadne zahryznu, 😵 , tie stresiky su vypatie nervov vsetkych, ja to poznam tiez mam 18rocnu dievku, pubertaci si neuvedomuju nasledky svojich konani, a prekvapia vzdy niecim specifickym 😎 , muzicka si vystiskaj, a pekne hladkaj brusinko a kasli na problemy, zistila som , ze tie sa nejako casom dokazu aj sami vyriešiť 😉 😉 😉

tanitta
25. nov 2009

Kanhwa... nemaj vycitky...bobikom neulizis....nech vedia co ich v buducnosti caka ked budu vymyslat... 😉
inak ja som dnes tiez mala vycitky svedomia.. po prvy krat som musela dvihnut hlas na veduceho 🤐 .. no mali ste to vidiet 😕 .... skusac maly...
Taky... do kelu vidis baloniky 😅 .. dik mala som, to narozume este minuly tyzden 😎 kupili sme bezne len hracky co vydavju rozne zvuky 😕 ludi bude cca 20personov

takyna
25. nov 2009

Tanit dobre si spravila, je síce vymodlený, ale musí byť aj správne vychovaný, a tvoj hlások mu určite neublížil 😉 🙂 , nemaj žiadne výčitky, on má veľké šťastie , že má takú super mamu 😵

inak dnes mam dozor na koniku, lebo muzik sa rozhodol, ma odlifrovat na cely den do spálne, lebo prerába kuchynu, cize nedobrovolný azyl, len notebook a telka a psícek 😉 🙂

mirinda10
25. nov 2009

kanhwi, takze predsa sme mali pravdu a 🙂 v pondelok to nejak poplietli, inak by v stredu neboli blastocysty co cmuk 🙂 c 🙂 moc gratulujem a teraz sa nestresuj a venuj sa bobacikom, ved vsetko sa nejak vyriesi nebojkaj hlavne klud a hladkaj brusko uz si na rade, prisiel tvoj cas 😵😵

zuzik co ti mam napisat, viem ako to boli, sama som to zazila ale az v 18tt a este stale ma mala 8 cm, mas anjelika co bude strazit surodenca a matka priroda to tak chcela a vzdy iba ten silnejsi prezije, to bola moja taka ulava
budes sa moc tesit z drobceka ver mi, ono to prejde, ked budes vidiet ako napreduje ked ho budes citit a vidiet ako sa vrti, hlavne teraz davaj na seba pozor, ziadne obchody, ziadna velka zataz
aj ja som doma ale to je ta najmensia obet co mozem pre moju princeznu vymodlenu este obetovat tak sa snazim aj ked je to pre mna niekedy moc tazke

tanitka, takze velka party bude no potom cakame foto nech sa inspirujeme a tie baloniky treba to je nieco pre takych drobcov

kanhwa
25. nov 2009

Baby, ste hrozne zlate 🙂 Ja si veru tiez myslim, ze uz som na rade 😎 ale zatial je to len krasny sen tak sa musim drzat pri zemi...
Tani, nic si z toho nerob - ja ked som na syna prvy krat narevala aj som ho vybila (mal asi 2 roky), tak som si to nevedela odpustit, ale dnes uz to beriem inak - sme predsa vsetci len ludia a ked je toho moc, tak mame pravo byt aj hystericke trebars...no, ale netreba to urcite prehanat. a veduci uz davno na to zabudol,neboj 😎

lenka20
25. nov 2009

ahojte lasky, zuzanka - mrzi ma to velmi, ze nebudu 2 bambulky, ale len jedna, ale pre nieco sa tak stalo a isto ma tvoje dietatko teraz viac priestoru a menej rizik ako by boli pri dvojkach.. no a po parik si teda pojdete este raz o par rockov ked uz bude drobcek vacsi.. si mladucka, este mozes mat aj 5 deticiek.. viem, ze je to sklamanie a smutok pre vas oboch, ale chvala bohu silnejsi drobcek je v poriadku a vynahradi vam to potom za dvoch..drzkaj sa, oddychuj...
kanhwik - no gratulujem k 2 blskam v brusku, tak to vidis, bala si sa a dopadlo to vyborne, z tej PK mame vsetky bobky, ze to embrijka nevydrzia a oni nas vacsinou mil prekvapia, tak si opatruj drobcekov a nech sa poriadne zahryznu.. ktosi to kedysi pisal, ze stres produkuje nejaky hormon, ktory je dobry pre babatka 🙂 asi som to skomolila, ale skratka stres je dobry, pozri kedysi dracik udrzovala paniku a vystresovala s dvojicky chlapcekov 😎 😵
tanicka veducemu isto nezaskodi ked sa v 1.roku dozvie, ze ma nad sebou este nejaku sefku 😉 😵 ale viem si ho zivo predstavit asi kukal na teba ako vyorany, vsak 😉 😵 musel byt podareny 😵 😵
mirindik ja uz len 2 tyzdne aj par dni, uz je to super pocit, ubehlo to velmi rychlo, bodaj by mi potom aj tie TT-cka pribudali takou rychlostou 😉
diorenka zlaticko drzim palce na zajtrajsie sono 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
pozdravujem vas vsetky babulky, paaaa, pekny vecer

kanhwa
25. nov 2009

Zajko, este som zabudla - pozdrav baby z nasho klubu odo mna a povedz Fionke, ze aj na mna zabudla 😉
A posli nejaku slusnu davku virusov aj mne prosim 😎 😎 😎 ale nie chripkovych 😎

zajacik...
25. nov 2009

Kanhwicka pre teba: 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

takyna
25. nov 2009

Diorka a Lenka držím palce na zajtrajšie soná a očakávam samé pozitívne správičky 😵

kanhwa
25. nov 2009

Zajko, dakujem - chytila som si ich vsetkych 22 kuskov 🙂 🙂 🙂

mirinda10
25. nov 2009

kanhwi aj ja posielam TTTT 🙂 🙂 🙂 TTTTT 🙂 🙂 🙂 🙂 TTTTT 🙂 🙂 🙂 🙂 ale tehu virusky

diorka, lenik zajtra stastnu cestu do Brna budeme na vas moc mysliet

bobjan
25. nov 2009

Kanhwa, gratulujem k blastulkam a držím všetko čo mám. Nebojkaj, isto im nič neublížilo a pekne sa zakusnú 😉

Tanitka, rok..fúha, to je už riadny chlapík 😉 a že si zdvihla hlas? Je to podľa normálne, keď chceme dieťa dobre vychovať 😉

na utz tiež držím palce 😉

tanitta
25. nov 2009

Niekedy ma prepadnu take myslienky ze nie som dobra matka 😒 .. zena na materskej nema o com rozmyslat 😝 ...
Taky... takze si videla veceru ci ranajky dvakrat uz??🙂)... to je dobre len nech bobik pekne cusi v brusku no a od mala je fotogenicky 😉
Leni.. stastnu cestu...a co najskor sa ozvi 😉
Diorka... chceme pocut ten tlkot az sem 😵

gabikasz
25. nov 2009

ahoj dievčence, dokror mi dal Prednison a Utrogestan brali ste niektorá?

avaka
25. nov 2009

Ahojte 🙂
Zajacik,Taky-gratulujem k srdieckam 😉
Tomka,Kanhwa ,takze obe po dve fazulky?? 😵 Nadhhera...
Kanhwa a ako si stresovala a dockala si sa krasnych blastocyst..veru asi v pondelok precitali vysledky z predosleho dna.. 😉 Tak kocky,krasne uhniezdovanie
Zuzlicek,to ma mrzi,ze to jedna babulka vzdala 😔 chvalabohu,druha je silna a bude vam robit obrovsku radost...no a mrazacikov mate tolko,ze jedinacik urcite nezostane.. 😉 a ako Lenka pise,bude mat aj viac miesta,pockaj,ked sa Ti zacne vlnit v brusku a vypucat ritku.. 😵 😵
To som sa aj na Mirinde teraz pobavila,ako si s bambulkou urobili solarko na posteli.. 😀
Tani,no veduci musel byt inak v soku.. 😀 ,ale urcite by Ta nevymenil,ani ked zvysis hlas,neboj 😉 Peknu oslavu zelam
Leni,zajtra pekne povybavuj 🙂 ale to leti,ze dva tyzdne...a neboj TT budu ubiehat tak isto,alebo aj rychlejsie?? 😕 😵
vsetky vas zdravim kocky 🙂

avaka
25. nov 2009

Gabika,brali a neuskodil,len pomohol 😉 ,tak dufam,ze aj tebe pomoze

takyna
26. nov 2009

Ahojte kočky 🙂

Avi dakujem 🙂 ty sa prehupujes k 8mesiacu....superrrrrrrrr 😵 😵 😵 😵 , veru Mirindík je čísielko nuž relax je relax 😉 🙂

Tanit myšlienok či si dobrá matka sa nezbavíš ....hlavne keď ti príde synak do puberty a nebude s ním reč ani z voza ani na voz 😉 😉 😉
ja si stále myslím, že malé deti malé starosti a velké deti , velké starosti 😉

lulu27
26. nov 2009

Ahojte kočky, chcela by som sa opýtať, predtým čo sme mali IVF tak sme boli aj na predopreračných, tu sa nerobia? 😨

mirinda10
26. nov 2009

lulu na predoperacne mozes zabudnut, tu to nepotrebujes 🙂

takze dnes je lenik a diorka na ceste do Brna, myslime na vas 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre