Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

sarasota
21. aug 2013

@falin dakujem moja

nelly3
21. aug 2013

@sarasota
posielam srdiecko, si silna, sup do boja, verim tomu, ze sa to podari.

dafy
21. aug 2013

@sarasota dakujem moja 🙂 verím ze druhý pokus budeš mať uspešný 🙂

cora41
21. aug 2013

@sarasota chod hned.. nestracaj cas, vyjde to. musi. s nebickom to pojde🙂 myslime na vas..

yanka1
21. aug 2013

kocky, pomoooc .... zajtra rano picham prvy merional - 2 x 75 a mam to riedit jednym roztokom ... teraz pozeram na to a som z toho jelen, ako to zarobit ... vodicky sa mi zda malo na tie dva prasky... ako ste ro zarabali vy - co ste davali kam atd. ? neni som blondina, ale chyta ma nejaka panika, ocenim vysvetlenie ako pre blondinku ... 😎

lubicaligocka
21. aug 2013

@yanka1 staci ti 1 roztok. Ale poklep flasticku pred tym aku ju budes lamat aby vsetka vodicka bola v spodnej casti a nie v tej kde sa lame.

@sarasota moc ma to mrzi. No som rada, ze sa nevzdavas!!!

vivianamk
21. aug 2013

@zibi vdačne. na slovensku sme my neboli, bolo to naše prve rozhodnutie a teda prve IVF a chceli sme jedine Reprofit Brno vdaka našej kamoške ktorá ma vdaka nim už 8 mesačné dvojičky. tak odporučam chodte do toho, finančne to bolo v pohode a dali sme si ziadost o preplatenie do poistovne dôvera, kde som ja poistená. my sme boli len na konzultacii v Brne v novembri 2012 a teraz v juli sme šli na to 🙂 a to tak ze mi recepty poslali mailom, platila som si ich ja v plnej vyške sice, ale nevadi. a všetko som konzultovala cez mail s doktorkou čo sme boli u nej na konzultacii, aj teraz pišeme radostne spravy s nou. su fakt velmi velmi zlati. no po pichani injekcii sme šli na odber vajičok raz a potom na vklad druhy krat a to bolo cele. vzdy sa da volat na nonstop linku kde poradia kedykoľvek. tú stimulaciu (pichanie) injekcii som zvladla vdaka tej kamoške ktorá cez hlasity odposluch bola so mnou ked som si prvy krat pichla a uz potom dalšie šli v pohode. posledny pregnyl som si bola dat pichnuť na pohotovosti, lebo mi kazali do svalu. tak drzim palčeky

yanka1
21. aug 2013

@lubicaligocka lubka a vodicku mam natiahnut do injekcie a rozdelit do tych dvoch flasticiek s praskom a potom spojit ? ci do vodicky vhodit spolu tie dva prasky a zmiesane natiahnut ... : )

lienka_1
21. aug 2013

@yanka1 Ja som natiahla vodicku do striekacky, vstrekla do prvej ampulky, rozriedila, natiahla spat do striekacky, vpichla do druhej ampulky, rozriedla, natiahla spat a tak pichala do tukovych zasob na mojom bruchu 😉

jassminx
21. aug 2013

@yanka1 presne tak,ako to popisala @lienka_1 🙂

yanka1
21. aug 2013

@lienka_1 skusim to teda takto, tukove zasoby mam a ostatne snad zvladnem tiez : ))

lienka_1
21. aug 2013

@yanka1 Urcite to zvladnes. Pichanie injekcii je na IVF to najlahsie. Ked budes pichat, tak si miesto otri alkoholovym tamponom, urob koznu riasu(rozumej stisni kozu medzi prsty) a pod 45st uhlom pichni ihlicku, trosicku potiahni piestikom, ci si nahodou netrafila nejaku zilku a ak nebude krv, tak pomalicky vprav obsah do "tukovych zasob". Vytiahni ihlu a priloz tamponik. A hotovo. Uplna malina 😉

yanka1
21. aug 2013

@lienka_1 snad sa to po niekolkych injekciach spravi, len ja som doteraz pri injekciach a brani krvi odpadavala 😝 😝
kto mna pozna, neuveril by, ze to zvladnem ... ale zvladnem, musim : )
dakujem za podrobny popis, rano idem na to : )

lienka_1
21. aug 2013

@yanka1 Ja mam taku neter. Uz jej krv beru zasadne lezmo 😀 😀 😀 Mne injekcie skusala pichat aj segra, ked som bola doma. Je zdr. sestra, ale ked som si pichala sama, tak to menej bolelo. Tie ihlicky su take tenucke a ja mam taku hojnu pneumatiku okolo pasu, ze bolo kam 😀
Drzim na zajtra palce! Ty to urcite zvladnes 😉

zabka1124
21. aug 2013

@martinusa22 haaa,ja som pracovala este 2 dni pred porodom🙂🙂🙂-v stredu6.2.2013, stvrtok sa mi nechcelo ist do prace, bola som mimo, bolelo ma trochu brucho a v piatok rano som rodilaa🙂!Tu sa chodi na MD 4-2tyzdne pred porodom!Ale ja som mala a mam super robotu, pohodickovu🙂, viacej som sa vykecavala a chodila na zachod a na prestavky🙂!!Bolo nas strasne vela bab tehu, tak sme mali o com kecat🙂🙂

martinusa22
21. aug 2013

@zabka1124 no ja sa starám o deti a o domácnosť tak preto ze ci nemám mat obavy 🙂 ale cítim sa super

zabka1124
21. aug 2013

Babenkam -tehulkam strasne zo srdiecka gratulujem a tesime sa s vami🙂!! A buducim tehulkam-cakatelkam posielame veliky boztek,strasne silno verime, ze vam to vyjde🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂!A MAtusko vam vsetkym posiela slintavy francuzaaak🙂!!!-najnovsie dava francuzaky slniecko moje🙂

zabka1124
21. aug 2013

@martinusa22 inak som zabudla, ja hlava derava🙂-GRATULUJEME!!
Podla mna, by si nemala nic tazke zdvyhat-vid deticky, nosit-vid tazke nakupy, skus deticky ak uz maju vek,zapojit do nosenia nakupov(napr.chleba nech odnesu atd) a mm nech nakupuje tieez🙂🙂!!A setrit sa a hladkat brusko je PRIKAZANE🙂

martinusa22
21. aug 2013

@zabka1124 ďakujem 🙂 tak tym domácim prácam sa akosi este na taky mesiac nevyhnem ale potom uz koncim, deti nenosim su uz väčšie 🙂 takze to je ok🙂

tinna13
22. aug 2013

Dobre ranko
@dafy drzim palce na krv. 🙂
@nomxxx @mimika1973 baby kedy robite test?

rous
22. aug 2013

Ahojte. Mam otazocku. Pri stimulacii samotnym clostilbegytom stimulacny protokol neposielaju? Planovali sme ivf pred 3 mesiacmi ale museli sme to odlozit. Dakujem pa

natali225
22. aug 2013

@rous ahoj, pripomeň sa dokimu mailom, určite ti ho pošle späť s popisom 😉

ria191
22. aug 2013

@sarasota do prdele ☹ ☹ ☹ drž sa mojenko 😕

nomxxx
22. aug 2013

@tinna13 podľa RF by som mala 28.8., ale na 26.8. mi vychádza menzes, tak skúsim v nedeľu, lebo to nevydržím, je to 9 deň, tak možno už niečo uvidím 🙂 🙂

vivianamk
22. aug 2013

@tinka9075 Milá naša draha kamoška zn.Reprofit, neviem maľovať dúhu na nebo, neviem zastaviť čas, ale za to viem komu patrí dnešný narodeninkový deň. A preto prajem ti všetko len to najlepšieeeee k okrúhlym narodeninkám, teda zdravíčko, lásku, šťastie a hlavne radosť z najkrajšieho darčeka aký v živote môžeš mať a to tvoje krásne detičky Zojka a Marko. Nech ti úsmevom dávajú veeeľa krásnych dní v tvojom živote. objímam.

ria191
22. aug 2013

@tinkatinulka prepáč, ale na teba nemám slov wow ty si iná bojovnica už druhý krát neprísť ani k transféru to je určite nočná mora pre nás všetky a z teba srší nová nádej a chuť bojovať ďalej žiadne vyplakávanie, lamentovanie, vzdávanie to wow wow wow. Ja verím, že ty budeš ďalším žiarivým príkladom pre nás ostatné 😀 😀 😀

annetty
22. aug 2013

Dobre ranko babulienky 🙂
Dnes rano na terase ma privital 15 krasnych kvietkov 🙂

ria191
22. aug 2013

@annetty a hneď je ten deň oveľa krajší, že? neskutočné 😀 😀 😀

annetty
22. aug 2013

@ria191 ked sa nemozem chvalit s poz.teho testom, tak aspon nieco pekne vam poslem 🙂 Na tomto kaktuse som mala raz 44 kvietkov...to sa neda opisat ake to bolo krasne, lenze to trva len 24 hodin 😝

tinna13
22. aug 2013

@annetty krasne 🙂 , takto to do rana rozkvitne a po 24 hodinach aj odkvitne?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre