Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ria191
22. aug 2013

@annetty ja si neviem predstaviť kde sa tých 44 kvietkov zmestilo ? 😀 😀 😀

tinkatinulka
22. aug 2013

@ria191 ale ver že to trvalo kym som sa odhodlala..preplakala som dva dni mala som chut skocit z mosta a vsetky starosti tak zmazat.Musím opar povedať že našou velkou oporou je Macháč.Je úžasný v pochopení, zázraky ani on nevie robiť a uvidíme čo pre nás vymyslel..možno nebudeme mať naše vysnívané babatko..ale nádej je vždy.Aj keby som kradnuť mala..

annetty
22. aug 2013

@tinna13 zial to odkvitne do max 24 hodin. To len rychlo foto spravim, aby som to mohla poslat nasim, lebo sutazime, komu kvitne viac na jedom kaktuse 🙂
@ria191 zmestit sa zmestilo, len hodne dlho trvalo kym som ich zratala. Kvietky su velke ako dlan sice, ale aj tak niekedy je problem ich zratat 😝.

falin
22. aug 2013

@bergalm pri softe su nizke davky hormonov, to by malo byt v pohode. Ked zozeniem lieky, pojdem do boja s tebou 😉

timona
22. aug 2013

neviem co mam robit. Doteraz som absolvovala 2x IVF v Iscare Ba, vsetko neuspesne, mam este 2 blastocysty zmrazene, ale uz sa mi po ne ani nechce ist. Velmi rozmyslam nad Brnom, ale vobec si neviem predstavit ako zladit kontroly a prácu...

falin
22. aug 2013

@yanka1 - tak ako pise lienka , tak som aj ja miesala menopur. Dufam ze mas uspesne 1. vsielku za sebou 😉

@annetty - wow, uzasny kaktus, aj mne niektore kvitnu, ale takyto nemam. Super je

annetty
22. aug 2013

@timona Ahojky 🙂 Ako vidim si z okresu BA, tak nerozmyslaj prosim ta, ale chod do RF 🙂. To bude ta spravna volba 😉 Vsak tam pojdes len par krat, da sa to zvladnut. Okrem toho oni pracuju aj cez vikend 🙂 My sme boli viac krat cez vikend nez cez tyzden, vedia sa ti priposobit 😉 Potom aj si mozes porovnat ich pristup a ordinaciu. Tu nebude tak mrte ludi pri recepcii a nebudu ta volat dovnutra podla cisla ako nejake zviera....Drzim palce moc 🙂

falin
22. aug 2013

@timona - ahoj timonka, ja by som este skusila ket v iscari, aj ked je to tam ako na beziacom pase (tiez som tam niekedy chodila), nenechavala by som v mraze babuliatka a ak ani ket nevyjde, tak ho sa do Brna. Kontroly s pracou sa zvladat daju v pohode, jednak ich nie je tak vela ako v iscari a da sa dohodnut ze na sono ides k svojmu dr. a do rf nahlasis vysledky. Vela z nas to tak robi. A z BA to mas v pohode cestu, babulky cestuju az z vychodu.
V brne ides v podstate na konzultaciu, potom 8-mi dc na sono, niekedy este 10 dc kontrolne sono, potom opu a et. Ale tie son ked absolvujes v BA, tak okrem konzultacie uvodnej to mas do brna 2 x .
Prajem spravne rozhodnutie 😉

zlatanka30
22. aug 2013

Baby nevzdavajte to bojujte !

timona
22. aug 2013

@annetty
@falin Dakujem za odpoved. Ja mam endometriózu, v podstate mi ju preliečili len 3 mesice decapeptylom, bojim sa ze pripravami (braním estrogénov) na tie KETy sa mi endo iba zhorsuje. Tak koli tomu sa bojim ist na dalsi KET. Fakt neviem, alebo ci sa mam ist poradit do toho Brna, ci ma vyznam IVF aj KETy ked nie je ta endometrioza poriesena poriadne-myslim operacne.

zlatanka30
22. aug 2013

@timona aj mam endometriozu a Ket vysiel musis verit

ria191
22. aug 2013

@timona endometiróza je síce svinstvo, ale aj tá sa dá poraziť len to chce veľmi veľa trpezlivosti. Ak ti endoška nespôsobuje nejaké veľké problémy tak sa operačne nelieči a snažia sa, aby si čo najrýchlejšie otehotnela takže v KET-e nemôže byť problém.

nomxxx
22. aug 2013

je mi zima, ako pri mrche ☹ ...dúfam, že to nič neznamená ☹

falin
22. aug 2013

@timona - ja som mal tiez endosku a isla som na ket a zadarilo sa 🙂 , mame 1 dcerku.
Pripadne sa skus spytat v ba ci nemozes ist na ket v nativ cykle. Vtedy sa neberie estrofem, zacne sa iba utrogestanom (od urciteho dc, ale neviem uz od ktoreho 😔 ), v brne to tak bezne robia. Viem ze ba je v tomto riadne dozadu 😖
Neviem v akom stadiu mas endosku, ale ja som mala cysu, tu mi laparoskopicky odstranili a v dalsom cykle som mala ten uspesny ket.
Vela zdaru

holly74
22. aug 2013

@annetty Úžasnéé, také niečo naozaj človeku hneď spraví lepšiu náladu...
@timona Ahoj, na ten KET by som išla, keď máte blastocysty, tak je veľká nádej...ale ak by to nevyšlo, šup do Brna, Iscare je v porovnaní s nimi o h..., ja som tam bola na všetky tri hradené cykly, a ľutujem, jeden bol horší ako druhý a oni to mali tak u prdeléééé... 😠

lusipe
22. aug 2013

Ahojte dievcata, chcela by som sa poradit...mam za sebou 4 iui a neuspesne...i ked sme obaja uplne ok, ja presnu a dobru ovulaciu a muz tiez, priechodnost ok, a doma jedno dieta...teraz nam schvalili IVF v Gynfiv...no ja stale odmietam to pichanie tolkych hormonov....prosim robia v GF aj soft stimulaciu, alebo len v reprofite? velmi pekne dakujem za odpoved.

dafy
22. aug 2013

@tinna13 takze hcg 110 😅

melisska
22. aug 2013

Dafyyyyyyyy 😀

dafy
22. aug 2013

@melisska 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

lienka_1
22. aug 2013

@dafy parada! 🙂 😉

dafy
22. aug 2013

@lienka_1 🙂

dafy
22. aug 2013

@lienka_1 je to vobec mozné?? ze az tak neskoro začína produkovat hcg či???

nomxxx
22. aug 2013

@dafy supéééér, gratulácia 😀 😀

nomxxx
22. aug 2013

@ria191 srdcko, niekde pred časom si písala, že si žiadala o refundáciu vo VŠZP, na ich stránke som nemohla nájsť to tlačivo, prosíííím pošli mi ho do mailu, alebo link, ďakujem 🙂

dafy
22. aug 2013

@nomxxx dakujem dufam ze uz iby tešit sa budem a ze nič sa nestane 🤐 😵 😵 😵 😵 😵

zibi
22. aug 2013

@vivianamk dik moja no ja som na ivf uz bola 2 x a teraz sme sa rozhodli ze pojdeme do brna alebo sk centra nechcem ani vidiet...tiez vsetko komunikujem v maili tak dufam ze aj my budeme mat take stastie ako vy 😉 a ze sa to tam podari hned na prvy krat
a brala si aj prednison a aspirin?

holly74
22. aug 2013

@dafy Gratulujem a držím palce 🙂

ria191
22. aug 2013

@nomxxx Žiadosť o refundáciu platby v hotovosti za vecné dávky poskytnuté v EÚ dúfam, že to pôjde
https://www.vszp.sk/poistenci/zdravotna-starost... na tej stránke klikni na tú vysvietenú a podčiarknutú žiadosť o refundáciu

vivianamk
22. aug 2013

@zibi nie nie ja som brala na upravu menzesu dva cykly duphaston a ked som začala stimulovať tak injekcie Merional , Orgalutran a Pregnyl. a teraz beriem len anopyrin 100 1 x denne a kyselinu listovú, inšie nič. radila som sa s Doc.Tomášom a vravi ze zatiaľ to stačí. tak drzime palčeky aj vám 🙂 nech je všetko v poriadku hlavne.papa

ria191
22. aug 2013

@nomxxx a tu je to tlačivo ale som ja šikovná https://www.vszp.sk/files/Refundacia_nakladov_n...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre