Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

stastenka42
23. aug 2013

@mimika1973 mne tiež vysiel KET🙂🙂

zibi
23. aug 2013

baby poznate doktorku pospisilovu? dnes som volala a mi dvihla telefon lebo otevrel ma dovolenku

tak na pravo 2 foliky na lavo 3 foliky ale sliznica len 4 tak mi predpisal doky estrofem
docent mi naplanoval ultrazvuk este na pondelok ale pritom mi povedala teraz dokyna ze uz nemuism chodit ze oni uz vedia ako sa foliky budu vyvijat ze mam v pondelok pichnut pregnyl vecer a v stredu prist na odber tak som zvedava dufam ze to bude dobre a v pohode...ale to budem 13 den cyklu ked pojdem na OPU tak hadam je to ok 😉

miscok
23. aug 2013

@zibi Ahoj,my chodime k Pospisilovej.Mame z nej dobry pocit,ale to asi z kazdeho v Reprofite 🙂 Ja u nej zacinam buduci tyzden stimulku ;)

zibi
23. aug 2013

@miscok super ako taka zlata po telefone vsetko mi pekne vysvetlila tak som rada a spokojna 🙂 ze z ani na ultrazvuk dalsi nemuism ist ze zbytocne by som chodila ze oni uz vedia co a ako sa to bude podla velkosti vyvijat ..uz teraz mam dve 14 mm a dalsie 12 az 10 takze si myslim ze vedia co robia akurat ta sliznica je nizska asi ten estrimax budem brat 😉
a ty ides na soft?

miscok
23. aug 2013

@zibi Urcite vedia,co maju robit a my im musime verit 🙂 Drzim palce,aby vsetko dobre dopadlo 🙂 My ideme 1x na IVF,tak som taka nesvoja 😖 A caka nas soft.

zibi
23. aug 2013

@miscok moja my uz mame 2 zasebou na slovensku .tak som taka nedoverciva uz 😀

gaga83
23. aug 2013

@zibi super ze ti foliky tak pekne rastu;);). Ja som dnes pichla prvy fostimon, este som to nezabudla😀😀 . Do kedy ma doky dovolenku? Vcera aj dnes som s nim mailova a nespomenul to.. Drzkaj sa

miscok
23. aug 2013

@zibi Tak to mi je luto 😕 Tentoraz to istotne dopadne dobre.Posielam pozitivnu energiu 😵 Po vsetkych tych precitanych nazoroch bab si myslim,ze Brno je najlepsia volba.Mna to tam instinktivne tahalo hned od prvej chvile,tak verim,ze to bolo spravne 🙂

lienka_1
23. aug 2013

@zibi Mne dr. Pospisilova robila OPU a ma zlate rucicky. Ja som OPU vzdy prezila s ukrutnymi bolestami, az tak ze som sa narovnat nevedela, proste brutal. Po odbere v RF mi vobec nic nebolo. No a na sone bolo 7 folikulov a dr. odobrala 7 vajok. Bola velmi zlata 🙂 Drz sa! Myslim na Tebe! 😉

yanka1
23. aug 2013

@melisska jaaaj, ja trubka ... jasne ... OLV : )) poctivo cerpam : )

@ria191 a co ked prave to gulanie ocami po marcelkovi bola polovica uspechu ??? si to musim premysliet, ci to aj ja vyskusam, ked sa to daffy tak osvedcilo : )

@zibi tak super, vyzera to dobre, nie ? a kolko mas celkovo folikov ? a este ti kazali pokracovat aj merional, ci ?

@miscok ahoj, vitaj : ) ja mam tiez prve IVF a tiez ma to instinktivne tahalo rovno do Brna, verim, ze instinkty nesklamu : )) drzim palce 🙂

yanka1
23. aug 2013

@zibi sorry, citam vyssie, ze si ich mala 5

@mimika1973 mimi,je mi to velmi luto... 😔

yanka1
23. aug 2013

@gaga83 jezisi, ty si teraz vytrpis co ? pises, ze ti povolili ibalgin ... je problem pri stimulke nieco brat ? nemam skusenosti, tak sa radsej pytam, lebo mna obcas bolia krize a obcas si potrebujem nieco dat od bolesti ...

loisza
24. aug 2013

decapeptyl, nechce niekto? Ex.2014 v chladničke

nomxxx
24. aug 2013

tak prvý test z dnešného rána negatívny 😒 ...je to 8 deň, takže ešte nestresujem 😀

gaga83
24. aug 2013

@yanka1 musim to nejako vydrzat;);) Co uz ja mam stastie ze vzdy pri stumulke sa nieco skomplikuje. Ibalgin ze sa moze brat pocas stimulku ale Panadol a Paralen nie je vhodny.

lubicaligocka
24. aug 2013

Uz asi dva tyzdne beriem progesteronum Utrogestan. Moze byt toto dvovod preco ma bolia prsia? Vo vedlajsich ucinkoch je udane len pri oralnom uziti ospalost a nevolnost ale pri vaginalnom uziti ziadne. Ja ho uzivam vaginalne a dost velke davky.4-0-4. Prsia ma boleli trochu uz pred vkladom.a stale bolia. Vo vajecnikoch tiez a pod bruskom tak isto sem tam zaboli. Ale je citlive pri smiati,kasli a kychani... Ale vsetky tieto priznaky som mala uz pred vkladom tak teraz neviem... Vklad som mala 20.8. A Utrogestan beriem od 15.8. Testovat mam az 1.9.

lubicaligocka
24. aug 2013

@nomxxx to je moc moc skoro. Jaaaj drziiiim moc moc palce

lubicaligocka
24. aug 2013

@stastenka42 co je to ten KET??

melisska
24. aug 2013

@lubicaligocka Kryoembryotransfer – přenos zamrazených embryí
1. Příprava na kryoembryotransfer
Pokud máte u nás zamrazená embrya, pak příprava na přenos probíhá dvěma způsoby:

a) v nativním cyklu

využívá se Vašeho přirozeného menstruačního cyklu a ovulace
10. - 11. den menstruačního cyklu se provede ultrazvukové vyšetření a pokud je sliznice děložní (endometrium) dostatečně vysoké a na jednom z vaječníků je dostatečně velký folikl, aplikuje se injekce (Pregyn, Ovitrelle), která zajistí jeho prasknutí a poté za 4-9 dní následuje přenos embyí neboli transfer (záleží na tom, v jakém vývojovém stadiu byly embrya zamraženy)
tento způsob přípravy se používá tam,kde je menstruační cyklus pravidelný

b) v medikovaném (HRT) cyklu

příprava probíhá hormonálně od 1. dne menstruačního krvácení většinou tabletami (např. Estrofem, Progynova 2mg 2xdenně) nebo náplasťmi (např. Estrahexal), 12. - 14. den cyklu se provede ultrazvukové vyšetření k posouzení výšky sliznice děložní (endometria), poté za 3. - 5. den přenos embryí neboli transfer (opět záleží na vývojovém stadiu embryí při jejich zamražení). V případě, že sliznice jěště není dostatečně vysoká, pokračujete v braní léků a opakuje se ultrazvukové vyšetření
tento způsob přípravy se užívá tam,kde je menstruační cyklus nepravidelný nebo tehdy, pokud je třeba přenos embryí přesněji časovat

2. Embryotransfer (přenos embryí)

zavedení embryí do dutiny děložní se provádí bez uspání tenkým pružným katetrem (hadičkou) – konec katetru je pozorován ultrazvukem pro přesné umístění
transfer je zcela nebolestivý
embrya s malým množstvím tekutiny (média, živného roztoku) jsou vstříknuta do dutiny děložní
poté jste uložena na lůžko až do propuštění z centra (cca 1 hodina)

3. Režimová opatření po transferu

po transferu se doporučuje klidový režim (žádná nadměrná fyzická aktivita, pohlavní styk a koupel
v horké vodě) na 1-2 týdny
po 1-2 týdnech je režim volnější,ale vyvarujte se nadměrné fyzické aktivitě
pravidelně berte léky tak,jak máte napsáno v propouštěcí zprávě

nomxxx
24. aug 2013

@lubicaligocka ja beriem Utrogestan ako ty 4-0-4 a prsia ma vôbec nebolia, tiež to pokladám za divné, pretože pravidelne týždeň pred mrchou ma bolia tak, ako ty píšeš a teraz mám 4 dni do mrchy a nič, asi každá na ten Utroš reagujeme inak 😉 . A vaječníky a v podbrušku ma tiež občas zabolí, príp. pichne, ako teba 🙂 ...aj tak si stále hovorím "to ten Utrogestan" 🙂

melisska
24. aug 2013

@lubicaligocka mne sa zda, že ked nieco citis , nieco sa stvojim telom deje 😉

amali
24. aug 2013

moja postielka pre supermanov 2x

melisska
24. aug 2013

@nomxxx uvidime aký bude test neskor 😉 😵

melisska
24. aug 2013

@amali uz nakupujete???

amali
24. aug 2013

@melisska pomaličky...už nakupujeme potom bude toho naraz veľmi veľa......vyberal ich muž....má vkus 😉

amali
24. aug 2013

@melisska aj penazí naraz nie je toľko, tak postupne......no ved ja musím kupovať dvojmo 😀

lubicaligocka
24. aug 2013

@melisska ahaaaa dik. No este mi neprisiel mail ci nam zostalo aj na zamrazenie.

lubicaligocka
24. aug 2013

@nomxxx ja tak isto vsetko to davam za vinu tomu Utrogestanu. Mna pred menstrulaciou bolia len trolinku prsia a bolesti brucha mam len 1-2 dni asi 3-1 den pred menstrulaciou ale teraz som z toho domotana. Kedy si mala vklad a kolko si si dala vlozit?

nomxxx
24. aug 2013

vklad sme mali 16.8. a vkladali sme dve 5dňové blastocysty, tak ešte pár dní vydržím a testnem znova 🙂

lubicaligocka
24. aug 2013

@nomxxx mala si asi prve 2 dni post vklade taky vodnaty vytok? Ja som mala na intimke trochu Utrogestanu ale gatky mokre ako len on vody...
My sme vkladali XB tak isto 5 dnove. Ale dali sme len jedno. V papieroch mam napisane ze sme vkladali Expanded astocyst no ked nam to ukazali na obrazovke tak to vyzeralo skor ako HB lebo uz tam nieco vychadzalo z tej bublinky...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre