Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tinna13
24. aug 2013

@dafy testovala si aj dnes?

zibi
24. aug 2013

baby dakujem upokojili ste ma 😉

no ved to, ze na ten ultrazvuk musim ist zasa 2 hodky vlakom, lebo to chodim k docentovi do martina ..ale asi aj tak pojdem nech som pokojnejsia, lebo sa zbytocne stresujem....
no vyvedie to dost z miery ked je doky na dovolenke, hlavne ked ani nenaznacil ze tam nebude 😀 😀 ....ale vyriesilo sa to tak som zvedva kto bude na opu ked tam pridem
tak dufam ze foliky neprasknu keby ze tu injekciu nezozeniem tak musim sa hlavne ukludnit ze to vsetko dobre dopadne 🙂

opu budem mat o desiatej v stredu .
ako to tam prebieha? co si mam priniest so sebou? lebo do sk centra som nemusela nosit vobec nic 😉

nomxxx
24. aug 2013

@zibi a akú injekciu zháňaš? Pregnyl? Ten TI gynekológ predpíše, alebo dokonca ju môže mať v ordinácii (teda môj ju mal 🙂 ). Inak s tými lekármi je to bežné, ja som konzultovala a nastavovala stimuláciu s jedným, odber robil druhý a vklad robil tretí 😀 ...K OPU potrebuješ nočnú košielku a doprovod 🙂

nelly3
24. aug 2013

@tinkatinulka hmm ale rano som si nedala, dam si vecer,snad mozem.

amali
24. aug 2013

😉

sarasota
24. aug 2013

ahoj babulky radte od ktoreho dna ste mali zacat brat clostilbegyt?

tinkatinulka
24. aug 2013

@sarasota od 3 vzdy

tinna13
24. aug 2013

@sarasota Ja vzdy od 2 dna, 5 dni po sebe 1-1-1

nelly3
24. aug 2013

tak som sa nakoniec rozhodla, ze si ho dam rano 😉 ja si viem sama najlepsie naordinovat 😀 tie injekcie sa pichaju cele pod kozu ci len kusok? rano ideme nato s manzelikom 😵

gaga83
24. aug 2013

@sarasota ja ho beriem teraz od 2dc 5 dni 1-1-1.

gaga83
24. aug 2013

@nelly3 super, budeme spolu stimulkovat;) a bojovat. Prednison ja uzivam rano a injekcie picham vecer ak by bolo treba zmenit davku po sone. Drzim ti palce.

sarasota
24. aug 2013

ja som ho zacala brat od tretieho dna a teraz som si otvorila prilohu co mi Srelcl poslal a tam je napisane ze od druheho bude to neako vadit?

nelly3
24. aug 2013

@sarasota
nebude vadit, aj tak uz nic nenarobis.
@gaga83 a ty uz stimulujes?

nomxxx
24. aug 2013

@sarasota ja som brala clostyl 3-7 deň

yanka1
24. aug 2013

@sarasota pri IVF od 2. dna, pri IUI od 3.dna a presne ako pise nelly, netrap sa tym, aj tak s tym uz neurobis a zafunguje tak ci tak : )

zibi
24. aug 2013

@nomxxx nie ten Orgalutran proti popraskaniu ale dokyna povedala ze pravdepodobne mi nepopraskaju...
nocnu koselu? a oni nedavaju tie operacne plaste ako pri operacii ? lebo v napr. v iscare som si davala len to 🙂

zibi
24. aug 2013

@sarasota ja som od 3 dna brala 😉
mne to gyndos vysvetlil tak ze pri stimulkach ivf sa vacsinou na 3 den nasadzuje clostyl ak chcu aby narastli viac ako jeden folik...a berie sa do 7 dna cyklu
ked ides na beznu stimulku tak baby beru od 5 dna cyklu do 7 dna a vtedy narastie jeden alebo max dva dominantne foliky 😉

zibi
24. aug 2013

@nomxxx a este sa chcem opytat ty si ako dopadla ? zadarilo sa ci este cakas na testik? alebo krvicku? 😉

yanka1
24. aug 2013

@zibi pocuj, ja mam od stelcla recept na orgalutran, len ja som z BA a asi by som ti to len tazko vedela dorucit v potrebnom case ... kedy by si ho mala pichnut ?

pocujte, nejak sme sa pekne rozbehli s tymi stimulkami, uz nas je tolko, ze stracam prehlad kto a kedy, asi by to bolo dobre hodit do tabulecky : )

zibi
24. aug 2013

baby kolko ste mali folikov? myslite ze pri softe je dobre ze mam 5 folkov ci by som mohla mat viac? 😒

zibi
24. aug 2013

@yanka1 moja sak to ze to by si asi nestihla ja osm az z vychodneho slovenska a kazala mi to v pondelok pichnut...otevrel povedal ze oni nepredpisuju pri softe tu injekciu .... ako zbytocne stresujem 😀
ty si si ju pichala?

inak rozmyslam ez uz asi na ten ultrazvuk nepojdem ...zavolam rano docentovi co mam robit ved ked mi uz kazali vecer pichnut pregnyl tak naco zbyotcne sa 2,5 hodky trepat na ultrazvuk??

yanka1
24. aug 2013

@zibi tak sa spolahni na to, ze v RF vedia, co robia .. nie nadarmo maju najvyssiu uspesnost 🙂 🙂
ja som este orgalutran nepichala, lebo UTZ mam este len 28.8., ale stelcl mi poslal na nu recept spolu s ostatnymi, tak som zvedava, co budu kazat mne pri sone ...

co sa tyka folikov,neviem to posudit ... zavisi aj od veku ... ja som pri IUI pri clostile 1-0-1 vyprodukovala iba jeden jediny dominantny folik, tak som strasne zvedava na stredu ... dufam, ze som nejaka slepica a ze niekolko vajek dam 😀 😀

v kazdom pripade, lepsie 5 kvalitnych, ako vela ale nekvalitnych

gaga83
24. aug 2013

@nelly3 ano od vcera;);)

zibi
24. aug 2013

@yanka1 ved to uvidime ako neratam s tym ze by vsetkych 5 bolo zrelych, ale napr. na ultrazvuku mi docent povedal ze mozno take 3 by mohli byt ze to vyzera dobre a ze su take rovnomerne velke... 😉 tak uvidime 😉 aj tak som rada.... pri maximalne stimulke som mala len 7 folikov aj ked boli vsetky zrele vajka ale aj tak .. tu mam mini stimulku a 5 ako je to podstatny rozdiel nepchat sa tolkymi hormonmi
a ty beries aj estrofem?

zibi
24. aug 2013

baby nemate na tu doktorku pospisilovu mail?

zibi
24. aug 2013

@gaga83 ahoj tak uz si zacala stimulovat? super 😉

gaga83
24. aug 2013

@yanka1 pripuda nas pekne na stumulku;) Ty sa ako citis? Mne sa obcas toci hlava

yanka1
24. aug 2013

@zibi nie, mne dali iba clostil a merional ... je to prve iVF tak zrejme zacinam obvyklym postupom : ))
ja nemam stanovenu ziadnu diagnozu, teda mam - primarna sterilita, idiopaticky faktor - to je ked nie su zjavne ziadne priciny preco sa nedari otehotniet
a estrofem je na podporu coho ?

yanka1
24. aug 2013

@gaga83 hej, to aj mne, toci sa mi a boli ma hlava ... dnes stimulujem 3. den a uz mi zacali aj take obcasne teplotne navaly ... potim sa jak v prechode : ) to je asi z toho clostilu ....
este ze sa aspon pocasie umudrilo, v takychto teplotach to bude urcite znesitelnejsie ...

zibi
24. aug 2013

@yanka1 no to je na tu sliznicu.... aby narastla lebo ze po clostyle nechce velmi rast..ja som mala na 8 den cyklu len 4 mm a to je malo tak mi doky predpisal ten estrimax
cize ty si toto proti popraskaniu folikov budes pichat?
inak navaly mam aj ja hrozne .... ale mne sa vidi ze ja to mam z prednisonu

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre