Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mimika1973
27. aug 2013

@nomxxx
viem, ze tieto negativa je tazke znasat, ale my sa tak lahko nevzdame a nedame! 😉
Moj mm uz tomu velmi neveri, ale ja ho presvedcim, ze to pojde! 😝
No budem musiet ho nechat sameho tu na par tyzdnov, ked ja zas dobehnem na SK! 😀
Jeho material je u nich na severnom pole, tak on uz nemusi so mnou cestovat do brna, zvladnem to aj sama, ako velke dievca! 😝 😀

mimika1973
27. aug 2013

@melisska ahoj meli, ako sa mate s drobcekom? 😵

nomxxx
27. aug 2013

@tinna13 ...máme 3 snehuliačikov, síce majú /2 (2xHB/2 a 1xXB/2, ale ja im verím 🙂

tinna13
27. aug 2013

@nomxxx to nevadi ze maju 2, kopec bab tu ma prave babo z embrya 2 kvality.

stastenka42
27. aug 2013

@nomxxx Zlaticko :(:(:(

melisska
27. aug 2013

@mimika1973 ahoj moja, máme sa výborne 🙂

lubicaligocka
27. aug 2013

@nomxxx mne povedal Machac ze 2dni po vklade mozem letiet. Ja byvam v UK cize ak nam toto nevynde. A zostane nam na KET tak priletim naminimalny cas naspat. Lebo teraz som tu na 3 a pol tyzdna a uz sa idem zblaznit ,ze doma mi robota stoji a tu len lehniim. Vela stastia na KET

ria191
27. aug 2013

@nomxxx perfektný postoj tak to má byť si silné žieňa a ako píše tinna, tak je to pravda niekedy mám pocit, že tie dvojkové a pomalšie sú úspešnejšie ako tie supermanky s 1 😀 😀 😀. Veľa šťastia na KET 😀 😀 😀

ria191
27. aug 2013

@melisska ahoj tehulinka naša krásna 😀 😀 😀

nomxxx
27. aug 2013

@lubicaligocka ...super informácia, ďakujem 🙂 verím, že je na nervy byť tak dlho doma, ja som bola 17 dní doma, ešte som mala mať týždeň dovolenku, ale už na mne mach rástol, tak som išla do roboty 😀 - viem, že som šibnútá, ale nepomôžem si 🙂

dafy
27. aug 2013

@nomxxx je mi to luuto 😔 ..ked máš mrazáčikov určite chod do toho hned ziadna pauza....ja som tak spravila 3 vklady zaradom ziadna pauza a konečne sa zadarilo 🙂

melisska
27. aug 2013

@ria191 ahoj moja srandistka 😵 😵 😵

lubicaligocka
27. aug 2013

@tinna13 no my sme tam mali tiez trosku problem s platenim. Ale uplne opacny ako vy. Nam povedal Machac pred odberom uz ked sme vyplatili vyhotovenie protokolu, chirurgicke odobranie spermii +mrazenie a lieky na IVF ,ze zostavajuca suma bude 41 000 KC. Z toho 5 000 je mrazenie embriok ak nam teda nieco zostane. Tak som sa chcela uistit, ze ci je to pevna suma bez ohladu na pocet vajok atd. On ,ze Ano cena je pevna. Lisit sa nebude. No a nakoniec po vklade uctovnicka na mna vyblafla sumu okolo 59 000KC. Nastastie som si vytlacila tento mail co som sa dohodla s Machacom a hned sumu prepisala na 36 000KC a ze za mrazenie budeme platit neskor. Takze ako samoplatca dost drahe, este drahsie by bolo keby som to nesledovala.

lubicaligocka
27. aug 2013

@nomxxx ja mam prilet v 4.9. a to mam volno este do 10.9. Tiez rozmyslam, ze pojdem do roboty skor. Mala som 3tyzdne platenu a 4ty mam neplatenu.

tinkatinulka
27. aug 2013

@lubicaligocka preco tak vela?teda ste platili nam to nikdy nevyslo viac ako 24000 ale nemali sme TESE

lubicaligocka
27. aug 2013

@tinkatinulka za tese,vyhotovenie protokolu a za menopur +orgalutran som tam nechala presne £1 000 plus ostatne lieky sme si sami platili v plnej sume v lekarni a na koniec este tych 36 000 KC. Neviem preco tak vela asi koli tomu ze moj partner je z UK a maju nas tam v database pod, ,cena pro cizince, , 😒
Ale zda sa mi ze aj normalne v cenniku to tak maju take palky. No sme I tak usetrili v UK by to bolo raz tolko ;(

tinkatinulka
27. aug 2013

@lubicaligocka aha a preco si si nepytala cennik pre ceschov a slovakov? mne machac hned navrhol že slovakom učtuju ako čechom v korunach a rovnaky cennik.teda neviem ako to maju baby co maju partnerov zo zahraničia ale to je potom riadna palka.

lubicaligocka
27. aug 2013

@tinkatinulka a to my ziadne testy nerobili lebo u nas je jasny problem v partnerovej vazektomii. Ten druhy krat post tese a vyzdvihnuti mojich liekov sme tam Isli na 1x scan,odber a vklad. Toto bolo tych 36 000Kc ( povodne co chceli 59 000)

nomxxx
27. aug 2013

@dafy ...ja mám ešte v sebe takú dilemu, lebo som nikdy na vyšetreniach na hematológii a imunológii nebola, a čo keď je príčina neúspechu tam? ...tak riešim, či ísť na testy na hemato a imuno a potom pre snehuliačikov, alebo to rovno risknúť a ísť pre nich 😲

lubicaligocka
27. aug 2013

@tinkatinulka ja som bola v tom ze cennik sa deli na poistenych a nepoistenych a nie na to ze ci maju partnerov z uk alebo nie. Ale dik za info. Ak nam toto nevyde a zostane nam na KET tak sa na to urcite inf. Dikes za radu.

Ja ked som bola na ich Web strange tak som tam vzdy v anglictine preto mi to netrklo...

holly74
27. aug 2013

Inak, ak im na to s tým dvojakým cenníkom pre cudzincov a domácich príde niekto kto sa do toho vážne obuje, tak budú mať problém... minimálne pokiaľ ide o pacientov zo štátov v EU.

tinkatinulka
27. aug 2013

@nomxxx ak ti možem odporučiť tak min tu hematologiu si sprav..dneska mame skoro každá v tomto problem, imuno aj ked nemudes mat tak aspon prednison preventívne ale ak mas daku poruchu zrazanlivosti krvy tak to je zložitejšie s heparínom.

mimika1973
27. aug 2013

@lubicaligocka ahoj, aj mne sa to zda dako vela! Kolko stoji samotne TESE vyber spermii na priamo?
Kolko si mala odobratych vajok, a aj kolko napichanych s ISCI? a aj PK?
Kolko embryjkov ste vlastne mali nakoniec?
A lieky si si od nich brala tiez? clostyl, merional ci ine? aj to sa hned nasifruje veru! 😕
A mrazili ste si aj spermie? My ano, a to stalo 5.200CZK.

lubicaligocka
27. aug 2013

@holly74 sak bodaj by. Ved to neznamena ze ked mam partnera z uk tak sa tam mame ako prasce v zite. Ako keby nestacilo to rozdelit na poistenych a nepoistenych. Ze by slovenska a ceska poistovna doplacala domacim do vysky cenniku pre cudzincov??

mimika1973
27. aug 2013

@holly74 to som ani nevedela, ze maju dvojaky cennik pre ludi! cudzinci ci nasinci, aj ked je Pravda, ze tam chodi vela ludi zo zahranicia, ked som tam bola, tak same English, Deutsch tam bolo!

mimika1973
27. aug 2013

@lubicaligocka ved to, to cakanie po vklade je taaak strasne dlhe! clovek sa citi neuzitocny 😝
ale nemame na vyber, musime si davat aj pozor a urobit maximum pre toto vsetko! 😉

lienka_1
27. aug 2013

@nomxxx My sme leteli hned po KET domov. Sice nam to nevyslo, ale nemyslim si, ze to bolo letom. Koudelka mi vravel, ze im pary lietaju az do Ameriky a tehotneju. Mrzi ma, ze Vam to teraz nevyslo. A silno drzim palce na KET 😉

mimika1973
27. aug 2013

@lienka_1 lenuska ako moja si dopadla vcera? co hovoril a navrhuje Koudy? 😉
Bolo tam zas vela parov v cakarni?

lienka_1
27. aug 2013

@lubicaligocka Ja lietam z UK do Brna, vzdy iba na otocku. Vsetko ostatne vies poriesit aj tu. Je tu jeden super doki z Prahy a ten ta komplet odsleduje a do Brna uz ides iba na OPU, pripadne na KET. Lieta tam ryanair aj wizzair. Ak dobre nacasujes, vies to otocit aj za jeden den. My ale zvycajne letime den dopredu, prespime a dalsi den sa vratime spat.

mimika1973
27. aug 2013

My sme z tohto neuspechu trosku smutni, ale co uz, mm uz hovoril mojim rodkacom, ze vraj: starka, starky! 😵
A verili sme obidvom bublinkam, len to vzdali u mna, chudatka male, asi neboli az tak silne, aby prezili do stastneho konca! ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre