Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

dafy
30. aug 2013

@amali jééj krásne bruško 😉

amali
30. aug 2013

@dafy dakujem 😉

holly74
30. aug 2013

@dafy Dafy, ahoj, ako sa máš? Čo Tvoje leukocyty?

dafy
30. aug 2013

@holly74 ahojky teraz som akurat volala obvodnej lebo dva dni nato som bola u nej na krvné testy tak vraj všetko ok krvny obraz super a leukocyty 10.8....predtym dva dni boli 13.7 🙂 ...vraj iba v moči nasli stopy trošilinka krvi ale ze to mohlo byt aj zo zákroku ze vraj toho sa nemusím bát 🙂

holly74
30. aug 2013

@dafy Super....a čo fazuľka, kedy ide na kontrolu?

dafy
30. aug 2013

@holly74 no mala by som ist v pondelok tak uvidím 🙂 podla mna je to este skoro na srdiečko či? 😝

holly74
30. aug 2013

@dafy zlatko s týmto ja nemám skúsenosť žiaľbohu žiadnu 😔 čo si pamätám ked sa tu kočky bavia tak niekdy v 6 týždni je vidno...ale či aj skôr to nie je možné? neviem...

mimika1973
30. aug 2013

Hello girls! 😉

mimika1973
30. aug 2013

@dafy jeej ahoj stratena, kde si bola? ako sa citis? uz su aj dake priznaky, ci? 🙂

mimika1973
30. aug 2013

@lubicaligocka urcite nie, lebo sa v podbrusku nieco krasne deje! 😵
takze verime, a pokracujeme v piti, oki? 😉

mimika1973
30. aug 2013

@lubicaligocka aha ale testovat ti kazali 1.9.? vsak ako sa clovek na to citi 😉
Ja som testla den doprdu a 2 dni po...

bubo780
30. aug 2013

ahojte.. som tu nova a s dovolenim sa zapojim do diskusie.. respektive, ani nie ze zapojim, skor budem nasavat rady a odporucania.. uz vyse roka sa snazime o babo a stale nic.. manzelov posledny spermiogram dopadol, katastrofalne - dg. asthenoteratozoospermia, pat. 93%.. takze nam odporucali IVF, lebo ze vraj na prirodzeny zazrak mame zabudnut.. prave na nete luskam vsetky info o centrach na SK a aj o tom v Brne.. je tu niekto, kto absolvoval IVF v Brne a je z vychodu? konkretne kosicky kraj.. neviem si ani predstavit, ako je to s dochadzanim, peniazkami a pod.. kazda rada nad zlato..

jahoda333
30. aug 2013

@bubo780 Ak ti mozem poradit tu na Slovensku neabsolvuj ivf zbytocna strata penazi ano mate velmi zly spermiogram ako pozeram patologia je velmi vysoka takze sup sup do reprofitu ved su tu baby z vychodu a v pohode chodili do Brna ved tam ides &Tri krat na konzultaciu odber a vklad nic strasne .A hlavne nevyckavaj a chod hned do toho budes velmi spokojna s pristupom lekarov a s celkovou atmosferou a urcite vam aj pomozu su to profici 🙂 😉 A ziadne vysetrenia nemusis mat oni vsetko porobia len sa objednaj na konzultaciu mailom na nete mas vsetkych mail adresy su vsetci dobri odbornici nemusis sa bat ale predsa najuznavanejsi su Stelc a Koudelka vela stastia 😉

nomxxx
30. aug 2013

@bubo780 presne ako jahôdka písala, ani neskúšaj SK centrá, je to strata času, peňazí a hlavne zbytočný nápor na psychiku. Ja som bola 2x v MT, na klasickom IVF, a ľutujem, že som nešla rovno do RF. Síce prvý vklad v Brne nevyšiel, ale zostali nám snehuliaci, tak sa chystám na KET a to so SOFT stimuláciou. Soft je super, pretože je to minimálna záťaž pre organizmus. V Martine som mala konské dávky a na mrazenie nezostalo nič, ledva na vklad. V Brne som bola spolu 3x, 1x konzultácia, 1x odber, 1x vklad, priebežné sono mi robil môj gynekológ a iba som hlásila výsledky telefonicky. Všetko ostatné som odkonzultovala s lekárom mailom. Fakt pohoda. Určite to potvrdia aj ostatné dievčatá tu 🙂 Ja mám lekára Š. Macháča, a je skutočne fajn 🙂 Držím palce 🙂

bubo780
30. aug 2013

@jahoda333 @nomxxx vdaka za radu.. fakt mam z toho VELKY strach.. ☹ tiez citam dobre ohlasy na to Brno, len som nevedela, ako to tam chodi.. nic v zlom, ale do KE by som ist nechcela.. dobre odporucania som dostala aj na MT, ale to Brno zatial vyhrava.. viete mi povedat priblizne, ako je to s peniazkami? na SK by to slo cez poistovnu, a v CZ? ja s dochadzanim do Brna by som velky problem mozno nemala, len manzel kvoli praci.. musi tam ist vzdy so mnou? rocky mi utekaju, takze to nechcem nechavat na buduci rok.. ja viem, ze mam vela otazok, ale aj neskutocny strach a zmatok v hlave.. ☹

zibi
30. aug 2013

baby myslite na mna mame zajtra vklad ..embryjusko ma uz 5 buniek tak nech to dobre dopadne...
myslite ze je dobre vkladat nie blastocystu? ostalo nam len jedno a dve sa neoplodnili tak asi sa boja 🙂 som taka rada ze mame aspon to jedno 🙂 😵

zibi
30. aug 2013

@bubo780 moja my sme z vychodu a do brna som sla len na odber a vklad vsetko mi riesil moj gyndos.. ked chces napis mi do IP co ste uz vsetko absolovali ake vysetrenia..my mame za sebou uz velmi vela a tiez 2 ivf v martine..co sa tyka vysetreni vela sme abslovovali a centra nerobia vsetky vysetrenia ..ked tak napis co uz mate zasebou 🙂

bubo780
30. aug 2013

@zibi to je super, napisem.. len este musim prist na to, ako sa to robi 🙂

zibi
30. aug 2013

@bubo780 pri mojom nicku mas taku obalocku a ked na nu kliknes tak automaticky ti to otvori internu postu pre mna 🙂

tinka9075
30. aug 2013

@bubo780 ahoj ako píšu babenky
@jahoda333
@nomxxx na slovensku v centrách len strata peňazí nič viac 😒 😒 ja som bola na sk 3x na ivf a nič vždy konské dávky a vajok veľa a čo z toho keď som tehotná nebola tak sme šli do Brna a stačila mi iui a mám dvojičky 🙂 🙂 len banujem že som nešla do Brna skôr už som mohla deti vodiť do škôlky 🙂 🙂 ja som chodila k Štelclovi bola som spokojná 🙂 🙂

bubo780
30. aug 2013

@tinka9075 dakujem za radu.. a blahozelam.. 🙂

tinka9075
30. aug 2013

@bubo78 ďakujem určite budeš spokojná z Brnom je to úplne iné centrum keď sme tam prišli prvý krát muž povedal že je tam ako v inom svete 🙂 🙂

yanka1
30. aug 2013

@lubicaligocka lubka, ak ti voda pomaha, skus preventivne jest aj vela bielkovin - papaj sunku, masko, atd.... kedze si tiez mala kooopec vajicok, nejaky miernulinky naznak ohss by to mohol byt ...
obdivujem ta, ze vydrzis do toho 4.9. netestovat, musis mat svatu trpezlivost 🙂 ja som velmi netrpezliva a pocitam ze budem testovat priebezne furt 😀
v kazdom pripade drzim palceky 🙂

yanka1
30. aug 2013

@zibi spolahni sa na to, ze maju embryolog to vie najlepsie odhadnut a urcit ... uved sa potom do kludoveho rezimu a oddychuj a oddychuj a oddychuj 🙂 🙂 drzim palce

yanka1
30. aug 2013

kocky, dnes som bola na kontrolnom utz v brne, OPU sme si potvrdili na pondelok rano o 8.30 hod.
dr.kozumplik bol trosku ustarany kvoli tomu mojmu hyperstimulacnemu syndromu - 20-tim vajkam, ale snad to vsetko dobre dopadne ... dnes mi tam rovno pichli orgalutran a v sobotu v noci si mam pichnut 2 x decapeptyl ...
zacinam trosku stresovat : )) , bojim sa, aby to OPU a nasledne ET vobec prebehlo a nerozvinul sa mi syndrom nejak velmi...
idete este niektora v pondelok ?

nomxxx
30. aug 2013

@bubo780 nemáš sa čoho báť, ak je problém iba v manželovom spermiograme, a ty si v poriadku, tak pravdepodobne budeš na minimálnej stimulácii, takže by si to mala v pohode ustáť, môže sa dokonca stať, že nebudeš ani pichať injekcie ako ja pri tomto poslednom softe 🙂 A čo sa týka financií, tak mňa Brno stálo rovnako bez účasti poisťovne, ako Martin s účasťou poisťovne, takže asi tak. Cenník nájdeš na stránke Reprofitu. A sú tu dievčatá, čo si dali do svojej poisťovne žiadosť o refundáciu nákladov, a niektoré dostali peniaze, ja som ešte nestihla, ale tiež sa chystám 🙂 ...z toho vyplýva, že ak mi to poisťovňa preplatí, tak ma to vlastne nebude stáť nič, čiže oproti SR šetrenie 🙂. Ale to predbiehame 🙂 keď budeš mať v ruke faktúru, tak poradíme potom 🙂 Lieky, ktoré mi predpísali v RF som si dala u svojho gynekológa prepísať na SK recept a boli lacnejšie, ale to len lieky, neviem ako je to s injekciami, to TI ostatné dievčatá napíšu.

zibi
30. aug 2013

baby od kedy sa rata embryjko ako prvy den? uz v den odberu? ja mam zatial 5 bunoove a odber som mala v stredu tak neivem ci treti alebo druhy den....na druhy den je popredu na treti den trochu pozadu ☹

bubo780
30. aug 2013

@nomxxx no, zatial to vyzera tak, ze problem je na 90% v spermiograme.. na buduci tyzden idem na odbery kvoli hormonalnemu profilu, tak budem zasa mudrejsia.. par vysetreni som si uz absolvovala a vsetko dopadlo dobre.. PCO a IR vylucena (aj ked pre istotu mi moja dr dala Siofor a Inofolic), a na hematologii akurat zistili predpoklad na poruchu zrazania krvi (otec s tym ma problem), ale na Fraxiparin a ani ine lieky to nieje - len ma budu pre istotu sledovat, ak by som otehotnela.. no, tak dufam, ze sa nam to vsetkym podari a nas najvacsi problem bude riesit tie naklady cez poistovnu 😉 nieco nasetrene mam, ale kedze teraz sme mali take blbe obdobie (prisli sme o pracu, aj ked manzel uz ma konecne novu), peniazkov vela nieje - preto ma trapi trosku aj to.. ale pre zdrave babo urobit cokolvek..

bimba8
30. aug 2013

@bubo780 chod urcite do Brna je to naj vyber 😉 My sme sa snazili vyse 2ch rokov a v Brne nam zistili tiez zly spermos,takze sa chystame v oktobri na IVF.A to zijeme vyse 1000 km od Brna 😉 Lutujem,ze sme nesli skor..usetrila by som si kopu nervov a tehu testov 😀

bubo780
30. aug 2013

@bimba8 tak drzim palce.. my to mame tiez daleko, vyse 550 km.. dakujem za vsetky rady, ktore mi davate.. zatial fakt vyhrava to Brno, uz len nasetrit peniazky..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre