Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

nomxxx
2. sep 2013

@sona_fit ahoj, ja mám tiež doktora Macháča, je super, na Slovensku som absolvovala 2. neúspešné IVF, každý raz vklad, ale na mrazenie nezostalo a to boli konské dávky hormónov. Keď sme prišli do Brna, tak mi Macháč dal iba soft stimuláciu, bola som na vklad, a zostali nám aj traja v mraziaku. Nateraz sme neboli úspešní, ale verím, že najbližšie októbrové KET bude už to finálne 😀 ...dobre si si vybrala 🙂

ikuska
2. sep 2013

@mimika1973 Ano, tak sa volaju, som v praci, a tu nemam ten papier preto to neviem. A neviem ani ako mam pichat ale mam isto soft lebo ja mam vzdy vela vajicovk ale potom embryo neudrzim v maternici, ale bola som na laparoskopii dat si vybrat vajcovody, tak pevne verim ze toto bol ten dovod. Vajok som mala aj okolo 18 ale embrya len dve - tri, ale naposledy mal v Martine manzel zly vysledok hepatitidy C a nechceli nam mrazit embrya a este chcem podotnknut ze sme ani raz nemali ICSI a to tusim teraz bude tak v Brne. Vlastne ten posledny krat sme si to chceli dat, ale ked nam nechceli zamrazit tak sme to vynechali.

liana_k
2. sep 2013

12. deň po ET 🙂 🙂

stella25
2. sep 2013

@mimika1973 ja som tam bola 1.8. na sono a skoro ma porazilo. Asi som mala teda smolu. No k Bielikovi sa normalny clovek nedostane, ak teda myslime toho isteho - myslim ze on je teraz aj primarom. Ja pojdem na sono do MT asi k doc. Tomasovi, Zibi pisala, ze ona bola unho po obede, takze to by sa dalo. to som tam za hodinu v klude. Zajtra idem k mojmu doktorovi, a uvidim ci sa on na to neda alebo mi on niekoho neporadi. Ale je porodnik, tak si tiez myslim, ze toto by mohol zvladnut bez problemov.
No nemas to teda lahke s tym cestovanim teda, cele to skombinovat.
Ja som mala teraz 3 tyzdne dovolenku, lebo som chcela byt stale v klude ale nepomohlo to. Teraz budem chodit normalne do prace a budem sa snazit nerozculovat.
Mne v centre povedali, ze ten cesky recept plati v celej EU, a iba si doplacas.
Ty mas vo FR gynekologa asi nie? On by ti to nepredpisal?
Mne Mudr. Otevrel tiez poslal iba zoznam toho co potrebujem a s tym idem za svojim gyn. nech mi to predpise ale aj tak mi to poistovna nepreplati.
Myslim, ze tu byby pisali, ze ti recept poslu z CR aj na SR postou. Tak skus napisat dokymu, nech to posle k vasim a nech ti to ide mama vybrat. A budes mat.

amali
2. sep 2013

@liana_k gratulka 😉

liana_k
2. sep 2013

Baby, držím vám všetkým palčeky, aby vám to vyšlo ako mne 😵 Mne to vyšlo na prvý krát !!!

ikuska
2. sep 2013

@stella25 aha, to je dobry napad tam prespat predtym, aby sme nemusli skoro vstavat, este sa dohodnem s mm ale ja by som tam prespala niekde asi ja po vklade nech sa netrmacame autom domov. To je super ze zacneme spolu 🙂 a zaroven ma mrzi ten tvoj prvy neuspech ☹ , nevedela som o tom, lebo nechodim sme casto a dozadu sa mi zle citaju prispevky.
My chodime cez Trencin, Uherske Hradiste a pozeram na mape ze aj ten Slavkov, ale hadam tam uz nic nebude ked sa tam vyberieme.
Na sono pojdeme do RF, slubili sme to Stelclovi, nech sa on pozre ako to vyzera nie moj gynekolog ktory sa v tomto moc nevyzna, takze si urobime vylet do Brna.
Ja to mam v praci o.k., kolegyna vie co budeme absolvovat a je na to pripravena, a riaditelka je v pohode, vsetci ma posielaju na matersku.

jahoda333
2. sep 2013

liana krasny vysledok gratulujem 😉 🙂

nomxxx
2. sep 2013

@ikuska prečo boli vajcovody dôvod na neudržanie embrya? Kto Ti navrhol odstrániť ich, mala si s nimi nejaký problém? Tiež som nad tým uvažovala, ale v Brne mi povedali, že načo? Tak som trochu zmätená 😲

sona_fit
2. sep 2013

@nomxxx ,pufa
Dakujem dievcata, uz som sa aj objednala u gynekologa a hormonalny stiham a urobime aj vsetky bakteriologicke vysetrenia pre istotu, nech som OK. Uz sa velmi tesim do Brna, uz som ani nechcela ist na IVFa skoro rok som to nechala tak, a teraz som ako znovuzrodena ked citam vase prispevky. Tak to dufam nejako spolu potiahneme 🙂
Tesim sa na vas a na nase zdielanie. pa

mimika1973
2. sep 2013

@liana_k ahoj super! ;)
a kde si chodila do centra? do brna tiez? na soft? si mala PK blasytocysty vkladane?

ikuska
2. sep 2013

@nomxxx Ahoj, ja som mala mimomaternicove tehu na pravej strane, s tym ze mi ho len vytlacili z vajcovodu a vajcovod ponechali, s tym ze lavy sa im nepozdaval. Ja som ich mala uzatvorene, na konci co ta ruzica berie pocas ovulacie vajicko do vajcovodu, som mala uzatvorenu. S takymito vajcovodmi som absolvovala 3x IVF a minuly rok som si ich bola dat vybrat, ale vybrali mi len lavy a pravy nechali po tu cast kde mi vytlacili vtedy to embryo. Chcela som ist s tym pravym vajcovodom na IVF do Brna, ale jedna kocka tu na modrom koniku mi povedala, vsetko to co o tom viem, ze tam hrozi, ze pocas ovulacie vyteka tekutina do maternice a nie do dutiny brusnej a to moze byt ze neudrzim v maternici embryo. A tak som bola teraz v juni na laparoskopii vybrat pravy vajcovod, cize uz normalnou cestou nikdy babatko nebudem mat.
Som ti to vysvetlila mojim rozumom, tak ak by si nieco nechapala, napis, babatko moc chceme, uz len to nam s mm chyba k najstastnejsim na svete. Mam v tejto oblasti dobreho mm, vsetky vysetrenia absolvuje tak ako doky povie, nikde nefrfoce a vzdy ma podrzi.

gaga83
2. sep 2013

@liana_k super, ďalšia tehulka 🙂 🙂 🙂

gaga83
2. sep 2013

Baby ako je to vlastne s tým pk embryí, to sa vždy dáva keď ostane na mrazenie?

zibi
2. sep 2013

baby kedy ste si roblili prvy test po ET na 7 den po nom? ci ste vydrzali az do konca...
a chcem sa opytat mali ste nejake pocity 😀 ci pichanie v podbrusku, alebo vas boleli prsia , ze to bol naznak toho, ze to vyslo?
to cakanie je strasne 😀 😀 😀

gaga83
2. sep 2013

@zibi ty si ale nedočkavá 😀 😀 😀

zibi
2. sep 2013

@gaga83 jaj tak vies ja by som vysledok chcela vediet hned po vklade keby ze sa to da 😀 😀 😀 je to fakt to cakanie nekonecne a nechcem zbytocne robit dopredu testy ale ten datum co mi tam onmi dali sa mi vidi zasa zbytocne dlhy .... pomaly az 15 dni od ET to nevydrzim 😀

liana_k
2. sep 2013

@mimika1973 hej, chodila som do reprofitu v brne, vlastne som tam dokopy bola 3x - konzultacia, opu a et. Mala som minim. stimulku merional 2 amp. denne 7 dní, 3x cetrotide a 1x pregnyl. Vytvorilo sa mi 5 vajíčok, z toho sa 4 oplodnili metodou ICSI, všetky boli na PK, po 5 dňoch boli 2 jednotkové blastocysty (EB a HB), ktoré som si dala vložiť, a jedno emryjko ešte zamrazili tiež ako HB. To štvrté sa prestalo vyvíjať. Oni sa ma ani nepýtali či chcem PK, automaticky mi to dali, ale som rada, pretože podla mňa je tam väčšia šanca. Veľmi som bola spokojná s personálom a ich prístupom, môžem všetkým reprofit vrelo odporučiť. Ja som sa po vzhliadnutí diskusií na internete ohladne ivf na slovensku hned rozhodla pre brno, hoci je to dalej, ale nebanujem a poistovňa mi to refunduje, takže nebolo o čom rozmýšlať.

gaga83
2. sep 2013

@zibi jaj ty už vieš že máš 1 bublinku a už ju pestuješ v bruško, ale čo ja 😝 😝 😝 to čakanie je hrozdné 🤐 🤐 🤐

zibi
2. sep 2013

@gaga83 neboj moja ty si mala viac vajok ako ja ... tak budes mat vela embryjok 🙂 verim tomu 🙂

liana_k
2. sep 2013

@zibi ahoj, ja som si robila test už 8.deň po et, bola som strašne nedočkavá, a boli tam už //. Potom som sledovala 10. a 12. deň ako silnejú. Inak prsia ma bolia stále už od stimulky, len mi na nich navreli žilky a dvorce sa mi zväčšili. V brušku ma pichalo stále, taký zvláštny pocit to bol, a bolel ma pupok 🙂 . Inak som 2 dni aj špinila a vtedy ma teda dosť bolelo brucho, ako pred mrchou.

gaga83
2. sep 2013

@zibi len sa bojím že budú prázdne, potom že sa prestanú vyvíjať , jaaaj 😝 😝 😝 😝 😝 😝

stella25
2. sep 2013

@ikuska no asi som mala smolu, lebo @mimika1973 sla 6 dni po mne tuto trasu a uz tam nerobili nic. Ja by som sa tej cesty spat nebala, ty to mas za 2 hodiny. To mas skoro ako ked si do MT chodila, nie? Tak nam drzim obom palce, to je fajn ze zaciname spolu. 😀

gaga83
2. sep 2013

@stella25 my chodíme zo Zvolena cez Žiar, Prievidzu a Trenčím a cesta trvá 4 hodky

melisska
2. sep 2013

@nelly3 falin je v taliansku 😉

zibi
2. sep 2013

@liana_k no mna skor pobolieva podbrusko prsia zatial ani velmi nie len tiez su take napnute asi z tych hornonov co beirem... no vyskusam niekedy koncom tyzdna spravit test som zvedava...ale ja som mala 8 bunove embryjko a to je asi rozdiel...ty si mala blastocystu tak ta sa moze skor uhniezdit ... bojim sa aby sa mi to moje uhniezdilo kedze sa bali cakat a nedali mi PK 😖 ach jaj

melisska
2. sep 2013

@liana_k blahozelame 😀 😀 😀 😵 😵 😵

zibi
2. sep 2013

@gaga83 neboj moja verim ze bude dobre a myslim ze aspon na vlozenime sa embryjo najde..pozri ked uz my pri nasom hroznom hororovom scenari aky sme tam zazili s tym spermiogramom sme mali kranse ackove embryjo tak urcite budete mat aj vy ... 🙂

ikuska
2. sep 2013

@stella25 aj ja som rada, ze nebudem v tom sama, lepsie bude dvom a prosim ta v akom case si si pichala tie injekcie, a dohodnem sa s mm a teda radsej prespime pred vkladom ... 😉

liana_k
2. sep 2013

@zibi neboj, jasné že sa uchytí, treba veriť a hlavne oddychovať, ja som na PN už od stimulky a planujem byť celé tehotenstvo, v robote máme neskutočné stresy a nechcem riskovať, čakala som na to 3 roky.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre