Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tinkatinulka
3. sep 2013

@isabellaa gratulujem to je krasne cisielko to mzu byt aj dve 🙂

stastenka42
3. sep 2013

@dafy aj ja idem zajtra🙂a presne to mam aj ja,ale dr povedala ze je to ok..tak neboj...

isabellaa
3. sep 2013

@melisska hmm, mozno, ale prvykrat to bol MA, takze sa moze cakat az na akciu srdiecka...nebolo to mimomaternicove
Moj gyn. ma che vidiet az 20.9., aby sme tam videli akciu a prvykrat ma Koudas objednal az o tri tyzdne a zrazu mam ist o tyzden od vysledku hcg na ultrazvuk.
Som z toho taka vseljaka, niektori lekari tvrdia, ze nie je velmi dobre 😒 ist tak skoro na utrazvuk...

isabellaa
3. sep 2013

@tinkatinulka dakujem, dufam, ze budu dve, i ked som cakal vyssie cislo na dve

stastenka42
3. sep 2013

@isabellaa ja som mala 15 den 7200 a cakam jedno miminecko...na ultrazvuk musís ist aby videla ci sa ti vytvoril zltkovy vacok v maternici a nie niekde inde,ci tam plodik a pod...

isabellaa
3. sep 2013

@stastenka42 coze 7200? To je ake cislo, fuuu, dobreee 🙂

stastenka42
3. sep 2013

@isabellaa zalezi aj kedy sa ti mimi uchytilo,mne sa muselo hned,preto take cislo...aj moja dr najprv myslela ze dvojky,ale ked som jej povedala ze som mala tehutestik pozitivny uz na 6den,tak vedela preco take cislo...aj ja som sa tesila na dvojky ale som rada aj za jedneho drobceka

dafy
3. sep 2013

@isabellaa vklad som mala 9 augusta

amali
3. sep 2013

@isabellaa ahoj, ja som mala len 445 hcg a mám dvojky.....presne záleží od uchytenia 😉

melisska
3. sep 2013

@isabellaa ja sa som chodila do 8+1 kym bola akcia srdiecka 😉

bubo780
3. sep 2013

@nelly3 @jahoda333 dakujem krasne za odpoved.. 🙂 mam zo vsetkeho neskutocny strach, ale snad to nejako vsetko dopadne.. este je to len tyzden, co sme sa dozvedeli diagnozu a ze pravdepodobne babo bude len pomocou IVF, tak citam vsetky mozne diskusie ohladom centier, postupov, podmienok, financii a pod..

miscok
3. sep 2013

@bubo780 Urcite zvol Brno a nebudes lutovat. My mame pred sebou tiez 1. IVF, ale nad Slovenskom som skoro ani neuvazovala a nelutujem. A ide to pekne rychlo. Ja uz stimulujem 😉 IVF nie je strasiak - zial, nie kazdemu je sudene pocat dietatko prirodzene a bez problemov, tak preco nevyuzit tu moznost, ktora sa nam ponuka. Drzim palce 🙂

bubo780
3. sep 2013

@miscok dakujem za radu.. nemam nic proti ziadnemu centru na SK, ale po precitani referencii vazne uvazujem nad tym Brnom.. dokonca by sa dalo povedat, ze som na 99% rozhodnuta.. uz somim aj pisala mail, ze ako to tam chodi.. mam z toho neskutocny strach.. Brno je pre nas sice daleko (viac ako 500km, kedze sme z vychodu), ale tak pre zdrave babo cokolvek.. uz len nasetrit peniazky (aj ked nieco potom vraj poistovna moze vratit).. tak drzim palce nech sa vsetko podari.. daj potom vediet.. 🙂

lubicaligocka
3. sep 2013

@mimika1973 ja som si dala 2tyzdne normal holiday, 1tyzden ma podporili platenym volnom na IVF a tyzden mam neplatene volno. Ja robim v UK v tescu a su tam uplne ine vyhody ako na svk. Rocne ti daju 3xpo tyzdni plateneho volna na IVF este popri tvojej dovolenke. A mas moznost si nadrobit alebo vymenit smenu ak uz nemas dovolenku. Takze uplna pohoda.

lubicaligocka
3. sep 2013

@falin ano ano zajtra vecer a aj vo stvrtok rano budem cikat na palicku. Potom dam vediet. Odber som mala 15.8. A vklad sme mali 20.8. ;) Takze test by uz mal byt 100% bud-alebo. Ale ja fazulke pevne verim. A ak sa nahodou nezadari....neva, ved to bol len nas 1.pokus.

bimba8
3. sep 2013

@lubicaligocka moc drzim zajtra palce a mam tusaka,ze zajtra nam sem das fotku s krasnymi kolajnickami 😉

dafy
3. sep 2013

@lubicaligocka držím palce na zajtra 😉 😉 😉 to uz bude dialnica 😀 😀 😀

amali
3. sep 2013

@bubo780 aj ja som chodila z východu,ale neľutujem že som tam išla a šup sú z toho dvojičky 😉

bubo780
3. sep 2013

@amali super 🙂 chodili ste autom alebo ako? je to dost daleko, tak neviem.. mam teoreticky moznost prespavat v NR, odkial je to potom blizsie, ale manzel aj tak nebude moct ist stale so mnou.. ☹

amali
3. sep 2013

@bubo780 my sme chodili autom a tam prespali v penzione vedľa reprofitu.....celkovo sme tam boli 2krát....odber vajok a potom vklad 😉

bubo780
3. sep 2013

@amali na konzultaciu ste osobne neboli? ja som ratala s tym, ze min 3x pojdem - konzultacia, odber, vklad..

sarasota
3. sep 2013

@falin vitaj doma chybala si 🙂

sarasota
3. sep 2013

@stastenka42 dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem 😀 😀 😀na zajtra drzim palceky

amali
3. sep 2013

@bubo780 nie neboli, vzhľadom k tomu že som bola už na jedno ivf na Slovensku a mala som porobené vyšetrenia.....riešila som všetko mailom...poslala som im všetky papiere ktoré som mala a na základe papierov sme postupovali dalej, všetko mi pekne na písali, predpísali injekcie a lieky, na kontrolu vajíčok som chodila k svojej gynekologičke a výsledok som potom poslala mailom di Brna kde mi odpísali čo a ako dalej a takto sme komunikovali....bolo to super.....ale ak je to tvoje prvé Ivf tak by som na konzultáciu radšej šla 😀

sarasota
3. sep 2013

@yanka1 no kolko sa oplodnilo?my mame4 stvorbunkove,1 trojbunkove .1 dvojbunkove a este sa nam oplodnil aj tem malicky chrustik toho budu sledovat ze co bude vyvadzat.Ked zavolam zajtra mozno zase neake pribudne 😀

bubo780
3. sep 2013

@amali ano, je to moje prve IVF.. doteraz ziadne IUI ani IVF, takze idem do neznama.. ☹ aj preto pokial to bude co i len trosku mozne, na konzultaciu pojdeme osobne.. uz som im pisala mail a odpisal mi dr. Koudelka, ze ked si urobime vsetky vysetrenia, ktore sme zacali, nech mu zavolam a dohodneme konzultaciu tak, aby nam to co najviac vyhovovalo.. fakt ma prekvapila taka rychla reakcia, odpoved a ustretovost..

sarasota
3. sep 2013

@isabellaa super krasne hcg budem drzat palceky dalej teraz vsetko dopadne dobre 🙂

amali
3. sep 2013

@bubo780 oni sú super a pomôžu, urob si vyšetrenia a chod na konzultáciu a uvidíš budeš veľmi milo prekvapená 😉 , ja som bola tu na východe a des a hrúza...to človek ked už má toľko penazí investovať tak tam kde ti aj pomôžu, všetko vysvetlia, sú ľudský a prívetiví a nie naši slovenskí chamtivci....čo robia všetko iba pre peniaze 😠
a odkiaľ si?

bubo780
3. sep 2013

@amali ved to ☹ nemam skusenost so ziadnym centrom na SK, takze nemozem porovnavat - ale staci mat skusenosti s niektorymi "obycajnymi" lekarmi a bohuzial, je to tak.. ja som zbadala neskutocny rozdiel v pristupe uz pri takej blbosti, ako je titul.. kym som ho nemala, tak so mnou jednali sposobom - hej ty tam.. akonahle som si ho dala zapisat do karticky poistenca, zrazu som bola pani inzinierka toto, pani inzinierka tamto.. fakt je to smutne..

amali
3. sep 2013

@bubo780 presne tak.......to je taký vtip že....aký som ja vyštudovaný inzinier tak sa bojím ísť k lekárovi 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre