Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ria191
4. sep 2013

Ahojte kočule . Fakt ma mrzí, že vás neskutočne zanedbávam, ale občas nakuknem ako sa mi máte a som veľmi preveľmi rada, že sa tu darí. Veľa šťastia všetkým

yanka1
4. sep 2013

@dalida tak som rada ze som tomu mozno dopomohla 🙂 🙂
aj mne to presne takto cez vikend vyhovuje najlepsie : )
drzim palce !!!

mimika1973
4. sep 2013

@isabellaa precitane 🙂

mimika1973
4. sep 2013

@ria191 ahoj riuska! kde si bola tak dlhooo prec????! 😀
ci vela prace je po skonceni dovoleniek? 😉

yanka1
4. sep 2013

@lubicaligocka tfuj, tfuj, tfuj - bola si popluta pre stastie 😀 😀 😀
nie su to tehu virusy, tie ocakavame vecer od teba 😉
good luck !!!

mimika1973
4. sep 2013

Hello, babenky dakujem za vasu podporu ! 😉
Pohovor dopadol dobre, mam sa rozhodnut ci to beriem, a uz by bol nastup aj od zajtra, ale je to len docasne, zatial, na 6 mesiacov zhruba! a co ine, ako zastupenie materskeeeejjj!!!! 🙄
Tym padom by sa mi moj pokus ivf musel presunut dost daleeeeko veru! 😔 A ja som uz bola odznovu na to nazhavena a pripravena, a prist na SK, co mam teda urobit? nechat to na jar len? to budem zas o polroka starsia len, a tie biolo hodinky uz strasne rychlo tikaju u mna... 😖
Mne to babo asi nie je sudene, uz normalne nad tym uvazujem takto niekedy...bud su dake prekazky, alebo sa nedari.....
Nech uz pride Marcelko z dovosky, potrebujem konzultovat!!! 😕 😀 😀 😀

nelly3
4. sep 2013

@ria191
riuska moja som rada, ze si tu, odozen prec odo mna zle hnusne myslienky a to ten nas krasavec koudas ma dostal do takehoto stavu vcera 😠 ved on v piatok uvidi. povedal mi ze to vidi na 1-2 hmmm, ved uvidi v piatok pri opu kolko budem mat 😀

nelly3
4. sep 2013

@mimika1973
na jednej strane ponuka pracovna laka, ale zase ako pises vek nepusti, len co potom vlastne ked pride po pol roku opat do prace? potom co?

yanka1
4. sep 2013

@mimika1973 mimi, gratulujem k uspesnemu pohovoru ...
tazko sa radi, co urobit .... toto ti nikto neporadi lepsie ako tvoj vnutorny pocit ...
u nas v robote kedysi daaavno bola jedna taka stolicka, kazda baba ktora na nej sedela z nej odchadzala na matersku, fakt sa takto asi 4-5 bab vystriedalo ...
jaaaj, marcelko az od 9.9. uraduje ...
drzim palce, aby si sa dobre rozhodla ... skoda, ze sa musis tak rychlo ... a tvoj drahy co na to hovori ?

lienka_1
4. sep 2013

@melisska Uvidime po hysteroskopii, ci je vsetko Ok. Som zvedava, ako to v tej mojej polovicatej maternici este s dvoma krasnymi pestovanymi myomami vyzera. Do Brna ideme 18.9. Teda uz den skor, lebo Ryanair sa rozhodol v stredu lietat do Brna vecer. Som ukecela Koudelku, nech ma vezme naobed aby sme to zvladli za jeden den a ked som muzovi volala, ze teda bukuj letenky, tak na mna vzapati vytasil, ze draha, to ako si pozerala tie lety, sak v stredu tam vieme byt az vecer. Myslela som, ze usetrime za hotel, figu, nam je sudene cvakat hlava nehlava 😀 Tak som sa rozlucila s obojstrannymi roletami na okna. Ved aj zavesy mozu byt. Mm ma utesuje, ze aj rolety raz budu, len kus neskor. Priority su priority 🙂

falin
4. sep 2013

@lienka_1 - dakujem 😉 . Nech ti dobre dopadne ta hysteroskopia a mm nech sa cim skor upravia vysledky, aby ste sa mohli vratit do boja 😉

mimika1973
4. sep 2013

@yanka1 ten ma zenie do prace! 😀 😀
Ved to, vek nepusti!!! 😔
Za to som inac sama momentalne nehladala nic, lebo som planovala ist na SK a na IVF do brna cochvilu, aby sme to velmi neodkladali. No vsak to ma agentura oslovila vcera vecer len, a dnes ten pohovor a oni uz od zajtra by aj chceli nastup, lebo buduca mamicka ma dake problemy gyndacke, tak musi oddychovat, to je vlastne dcera sefov. 😉
Tiez som mala iny plan na tieto dva dni, mm ma dovosku, ale co uz, vravim, kazdou minutou sa vsetko moze rychlo zmenit! 😕
Juuuj, porazi ma asi, lebo sama neviem co. 🙄

mimika1973
4. sep 2013

@lienka_1 ahojky, ty mas tiez myomy? a vadia nidacii, ci su inde umiestnene? ja tiez mam vraj, to vidia hned ako mi robia utz! 😖
À le ze vraj to nevadi na tehulkovanie, tam kde je, teda naposledy uz o dvoch mi hovorili, grrrr...su male ale su, a co ked predsa vadia?
Ono sa to neodstranuje, ze?
Nech ti dobre dopadne hystero, to bude taka maternicova revizia pred dalsim pokusom! 😉

falin
4. sep 2013

@mimika1973 - mimi, super ze pohovor dopadol dobre. Ale tazko radit. Ty si teraz bez prace alebo chce zmenit? To mi nejak uniklo. A veru, bilogicke hodiny neuprosne tikaju, aj ja to citim 😝

lienka_1
4. sep 2013

@falin Dostal uz tretie antibiotika. Minuly rok presne ten isty scenar sa opakoval a vysledky mal ako tak dobre az v januari. Ja sa uz pomalicky stelujem, ze zostaneme dvaja. Ked uz to bude definitivne aspon to nebude taky sok. A ak by sa niektory transfer predsa len podaril, tak sa budeme vytesovat. Ale uz vazne rozmyslam nad nahradnym planom. Ved uvidime, co nam zivot prinesie.
Inak Sardinia bola super volba, my sme tam boli na svadobnej ceste. Je to nadherny ostrov. V ktorej casti ste boli? Ci ste cestpvali hore dole ako my?

mimika1973
4. sep 2013

@nelly3 no veru, potom co? bud si ma ponechaju ak sa rozsiri trosku firma, alebo sup von! a znovu hladat nieco ine, situacia je dost zla co sa tyka roboty, je strasne vela kandidatov a malo ponuk, za to netreba dlho vahat a preberat, ale ani na to mimino sa nemoze veky cakat, no nie? 😉
Este stale som sa nerozhodla, fuha, bude to tazka uloha! Bud robit a vydrzat polroka, alebo ist Rovno na ivfko!

mimika1973
4. sep 2013

@lienka_1 nahradny plan? 😉 to jest?
vy ste nad darcovstvom uz uvazovali? je to draha palka, ale ked by uz inak nebolo a vyslo to, preco nie? teda ja hej, mm menej je za to... 😔

mimika1973
4. sep 2013

@falin ahoj moja, no bola som par mesiacov bez prace zatial, a teraz po dovolenkach sa to tu trosku rozbieha uz, ako na potvoru, tak neviem sa rozhodnutj, ze co, praca, ivfko?
Zima je o nicom, to by som necestovala a nedavala sa na ivko, za to som chcela teraz cim skor dalsi pokus, ked nie musim pockat zas do jari, a to je polroka zas starsi clovek! Marcelko tiez nie je velmi za to, aby sme odkladali, stale hovoria o tom veku, hruza! 😒
À le zas nemusi sa to znovu podarit, a pridem o polrocny zarobok,, tak co si vybrat?

mimika1973
4. sep 2013

Ludkovia, myslite, ze mrazene spermose su dobre a kvalitne potom na oplodnenie? teda ci sa dobre rozmrazuju a su schopne kvalitne oplodnovat? 😀
Pytam sa, mame to 1x....ale cerstve su asi cerstve, ze?

lienka_1
4. sep 2013

@mimika1973 Mali sme ze vraj velmi pekne embryjka. Problem bude teda vo mne. Pravdepodobne tie moje sproste prptilatky mebudeme vediet ukocirovat. To iste by sa dialo aj v pripade darcovskych spermosov. U nas jedine nahradna matka, ale kedze ja maternicu mam a navyse to na Sk ani nie legalne, o financnej narocnosti ani nehovorim, tak ani tadeto cesta nevedie.
Myomy su na mieste, kde uhniezdeniu nebrania. Dvaja ivfkarsky gyndosi mi to povedali, tak im verim 🙂
No a najradny plan je asi taky, ze ak sa bude mm pracovne darit a budeme stihat platit hypoteky, tak sa vratim k tomu, co som vystudovala a co som robila rada bola som v tom dobra. Tak sa vrhnem na karieru a budm makat ako drak 😀

dalida
4. sep 2013

@yanka1 dakujem. Jasne, ze si dopomohla. Na utz idem len ja... zvysok su len transfery 😉 Aj ja tebe drzim palce 🙂

yanka1
4. sep 2013

dnes je 2.den, vsetky oplodnene vajka su zatial vraj v norme, mame 3 x 3 bunkove a 4 x 2 bunkove ...
boooze, ja tam s takym strachom vzdy volam ... len nech to bublinky preziju v pohode do soboty ...

@gaga no ako si to prezila , daj vediet !!!!

strapula27
4. sep 2013

@isabellaa mena uz mame vybrate,ale moze sa to zmenit🙂 dievcatko bude Mia a chlapcek Damian..

strapula27
4. sep 2013

@mimika1973 ja som po cerstvych neotehotnela,az po zmrazenych🙂

strapula27
4. sep 2013

takze kontrolu mame za sebou, miminka su v poriadku,krasne rastu a kyvali nam rucickami🙂 trosku som anemicka,ale ostatne je vsetko v poriadku...opat kontrola o dva tyzdne,to uz bude 30 tt🙂

yanka1
4. sep 2013

kocky, v sobotu mam mat vklad a lezie na mna nejaka choroba ... mam taky teplotny stav, plne dutiny, ... co si mozem dat - sumivy aspirin s vitaminom c je ok ?

moze byt, ze ma uz pred vkladom mozu boliet prsia ? moze to byt z utrogestanu ?

melisska
4. sep 2013

@mimika1973 prečo ? 6 mesiacov budeš zastupovať a potom ideš na materskú ty 🙂 kľudne chod do IVF 😉

ria191
4. sep 2013

@nelly3 ber to tak, že strašný začiatok krásny koniec ja tomu verím 😀 😀 😀 . Každopádne viem ako sa cítiš pretože aj toto som si už zažila mala som iba tri oocyty pri konských dávkach a veru revala som ako tur 😀 😀 😀 no najdôležitejšie je dostať sa k ET a to sa dostaneš. Apropo určo ich bude viacej 😀 😀 😀 aj feši sa môže mýliť 😀 😀 😀

melisska
4. sep 2013

@strapula27 krása 🙂 aj mená su pekné🙂
My ideme v piatok 😉

ria191
4. sep 2013

kočule ja na kona môžem fakt nateraz zabudnúť ja som totálne KO precenila som svoje sily

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre