Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

holly74
5. sep 2013

@zibi Zibi, každé embryjko bolo najprv 8-bunkové, takže určite má šancu sa ujať 🙂

liana_k
5. sep 2013

@nomxxx bol to náš prvý pokus, dg bola sterilita neznámeho pôvodu, obidvaja sme boli ok, ale proste som aj tak nemohla otehotnieť 3 roky

zibi
5. sep 2013

@holly74 ja viem ja si myslm ze keby zemame pk tak isto mam blastocystu lebo aj predtym som mala ale oni sa bali tak mi pk nedali ...

lusipe
5. sep 2013

@liana_k
a bola si na soft ivf? alebo na normalnom?

lubica1979
5. sep 2013

@zibi ahoj, určite máš šancu byť tehu ja bez PK. Ja som mala tiež len jedno vajko, ktoré sa oplodnilo, išli sme bez PK a vkladali mi len 7 bunkové a som už 18 tt. Držím palce a neboj, budeš tehu. 🙂

liana_k
5. sep 2013

@lusipe soft s merionalom

lusipe
5. sep 2013

@liana_k
my sme na tom tak isto ako vy...uplne ok....len 2 roky nic....a IUI neuspesne...tak v GF chcu robit IVF, ale ja nechcem tolko hormonov...tak som objednana na konzultaciu do Brna...a rada by som isla do toho SOFT....

skaredekacatko
5. sep 2013

Vyzera to tak ze zase nic, prave som zacala spinit presna ako hodinky

liana_k
5. sep 2013

@lusipe ja som iui ani neskúšala, práve pre jej nízku úspešnosť, rok som chodila do ambulancie pre sterilné manželstvá, skúšali sme s lekárkou všetko možné, a po roku ma odporučila rovno na ivf, potom sa to už všetko zomlelo velmi rýchlo. Neviem si predstaviť že by som absolvovala klasické ivf s velkými dávkami hormónov, lebo som zle znášala aj ten soft. Mala som teploty, triašku, celú stimulku som preležala v posteli. Určite chod do softu, je to lepšie pre telo.

lusipe
5. sep 2013

@liana_k
presne, uspesnost 5percent je nic..preto, ani nejdeme dalej skusat...mali sme teraz 5 mesiacov pauzu od vsetkeho...a idem to teda vyskusat 🙂...a kolko si mala po tej stimulacii vajicok?...ku komu chodis?...soft si si musela cele platit vsak?....tesim sa s tebou, ze to takto vyslo 🙂

mimika1973
5. sep 2013

@liana_k znamky 1? 😉
pekne bublinky, kedy mas utz dohodnuty?

liana_k
5. sep 2013

@lusipe mala som 5 vajíčok, 4 sa oplodnili pomocou ICSI, 2 mi vložili a jedno máme ešte zamrazené. Ja mám VSZP a tá prepláca aj soft, len musíš splňať aspoň jednu z podmienok, u nás, keďže nám nebola zistená príčina neplodnosti, som musela 1 rok navštevovať tú ambulanciu, a vlastne tá lekárka mi dala odporučenie na ivf. Stimulku mi vypracovala Kuřecová, opu Kozumplík a vklad mi robil Otevřel.

liana_k
5. sep 2013

@mimika1973 áno, obe boli jedničkové, utz asi až po 20-tom septembri, skôr to nemá význam, odporúča sa tak mesiac po vklade

mimika1973
5. sep 2013

@liana_k aha ty si mala vklad toho 20.8? ved hej, o mesiac po vklade je uz istejsie vidiet aj srdiecko a tak 😉
mas aj dake priznaky tehulkovske uz? podbrusko, nevolnost, pichanie vajecnikov a pod?
alebo nieco si aj citila po vklade do vysledku?

lusipe
5. sep 2013

@liana_k
super, to sa pekne vytvorili vajicka....a hlavne, ze boli kvalitne....ja uz som splnila podmienky....a aj je schvalena ziadost...ale neviem ci to potom plati aj pre CR....no nevadi, uvidime...zaplatime to a ak by to preplatili, tak skvele...bude na postielku 🙂...ja idem Stelclovi...ale az koncom mesiaca....ako dlho sa stimuluje v tom cykle soft?...

liana_k
5. sep 2013

@mimika1973 vklad bol 21.8., od 8 po et dňa som mala tehu priznaky, už pred testom som vedela že sa to podarilo, napínanie na vracanie (v kuse celý deň), v ústach čisté železo a divné pocity v bruchu, tak som spravila test a hneď bol pozitívny 🙂

gaga83
5. sep 2013

@liana_k super spravicka tesim sa s tebou🙂 nech sa vam dari

liana_k
5. sep 2013

@lusipe ked ideš do čiech, dopredu sa nedáva schvalovať žiadosť, ty to vyplácaš cash, a potom musíš podať žiadosť na refundáciu. Pri tom softe je väčšia šanca práve preto, lebo vaječníky nie sú prestimulované, a tým pádom je vajíčok síce menej, ale sú kvalitnejšie.

liana_k
5. sep 2013

@liana_k a ten merional som pichala 7 dní, a potom ešte cetrotide a pregnyl, opu som mala na 11.deň

ria191
5. sep 2013

@sasa1983 presne ako píše Nelča 😀 😀 😀 tak tuším jedine Union neprepláca (nerefunduje) IVF v ČR. Ale jednoznačne by som išla do RF pretože soft ťa výjde skoro tak isto ako doplatky za klasické IVF na Sk vo viacerých centrách. A píšeš, že keby ti nestačil soft tak by si musela absolvovať klasické IVF , tak v RF aj keď máš soft, tak môžeš pichať vyššie dávky stimulačného hormónu a aj tak ti to budú počítať za soft v podstate je to ako u nás na SK krátky protokol dúfam, že to je ako tak zrozumiteľne napísané. Jednoznačne RF 😀 😀 😀

ria191
5. sep 2013

@falin srandistka že do postele a vyležať ☹ ☹ ☹ ja nie som chorá ja som len totálne vyčerpaná a iný smajlík tam nebol, ktorý by zodpovedal môjmu stavu iba ten choručký, ale presne tak teraz vyzerám 😀 😀 😀

ria191
5. sep 2013

@liana_k veľká gratulka dvoječky budú dvoječky krásne 😀 😀 😀

ria191
5. sep 2013

@falin @nelly3 a zase kujete pikle bezo mňa a na mňa klasika ste zase zabudli z Piešťan do Trnavy to nemám ďaleko 😠 😠 😠. Zíde z očí zíde z mysle čoooooooo??????????????????????????

tinkatinulka
5. sep 2013

@ria191 rius a ja ti ais poslem balicek s melatoninom das si každých 8 hodin a budeš spat cely den..kašli na robotu a starosti..život je krátky.daj si kavičku, šlahačku, nahod úsmev č.16 a vylož nožky aspon na 5 min.Važne to pomaha.Lahko sa hovori ja viem ale ja som taka ista vrtula ako ty.Som odpočivala po nezdare u sestry na stavbe hihi 😀

ria191
5. sep 2013

@sarasota zajtra veľa šťastia na ET a @nelly3 bezbolestné OPU a milé prekvapčo 😀 😀 😀 tfuj tfuj tfuj baby dúfam, že som to nesplietla 😀 😀 😀

bimba8
5. sep 2013

kocky za mesiac idem pichat a teraz som kukla na ten merional (psychicky sa pripravujem 😀 )a ten prasok neni spolu ale je ako zlepeny v jednej gulke.a vsetky su take.to mi nedali dajaky stary?? 😅

tinkatinulka
5. sep 2013

@bimba8 to je oki..to je vždy v takej placke zlepený 🙂

ria191
5. sep 2013

@tinkatinulka no ty trdielko moje chodníky hotové tak sa ti machruje ja teraz máknem a potom budem krásne tehotnieť a neboj sa vyložené pačmagy na teraske červené vínečko západ slniečka už sa neskutočne teším ja totižto viem aj vegetiť 😀 😀 😀 😀

lubanka
5. sep 2013

@lienka_1 Ďakujem ti veľmi pekne za odpovede 😵 to je super, že tam netreba lietať ako na hodiny klavíra 😝
áno chodila som do KE... už sa neviem dočkať, kedy odtiaľ vypadnem 😠 totálne ma sklamali a druhý cyklus mi totálne dokašľali... zostávam tam iba preto, že nechcem nechať mrazáčikov, tak si po nich chodím, ale s takou nechuťou, že to nedokážem ani opísať... 😖
Ďakujem ešte raz za info... ak by si sa nenaštvala, keď ma ešte niečo napadne, môžem ťa ešte pootravovať ?😀

ria191
5. sep 2013

úsmev číslo 16

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre