Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lubanka
5. sep 2013

@lienka_1 absolútna trefa!!! dookola to s mm opakujeme... kašlať na peniaze... tie dokážeme pozbierať, aj keď si treba čo to odrieknuť, ale čas nikdy nevrátim... a bolesť v srdci už nikdy nezmizne 😔 keď mi odišli chlapci k anjelíčkom, chcela som čo najskôr byť znova tehu... verím, že jedine bábo mi možno ako tak polepí rozbité srdce, ale kvôli sekcii som musela čakať (môj gyndoš mi povedal, že minimálne pol roka, ideálne rok) a keď som po 2mesiacoch poslala mail do CAR, že teda ako nešťastne som dopadla... odpísal mi, že je mu ľúto, ale že môžem dojsť a začneme na novo už budúci cyklus 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 som skoro odpadla!!! vtedy som ja hlupaňa mala odtiaľ odísť, malo mi docvaknúť, že v tomto centre sa točí biznis a neberie sa pri tom ohľad na pacientku... ale moja chyba... utiekli mi už skoro 3roky!
tak ty si ho musela kvalitne vytáčať 😀 😀 😀 pamätám sa ako sa vytočil môj mm pri prvej konzultácii 😀 😀 😀 došli mi výsledky vyšetrení, dr. niečo pomumľal... samozrejme sme nič nerozumeli, nepochopili, tak sa na to manžel chcel opýtať ( a to ma predbehol, lebo ja som sa chcela ozvať,no nestihla som ani ceknúť) len čo otvoril ústa a vypustil prvé slová 😀 dr. sa odul, očervenel a tak vyhukol, že mm, keď sme vyšli von povedal " toto bolo posledný krát, čo som tu bol, doveziem ťa, počkám, čo musím urobím, ale nechci odo mňa, aby som ešte raz bol v blízkosti toho dr., lebo za seba neručím..." a ty keď si ho tak "pošklbávala" 😀 😀 😀 😀 to musela byť iná sranda 😀 😀

tancik
5. sep 2013

@sarasota drzim palceeee @dafy blahozelammmmmmmmmmmmmmmmmm

lienka_1
5. sep 2013

@lubanka Nasa vstupna konzultacia trvala presne 7 minut. Ked sme odtial vysli, pozreli sme na seba ze to co malo byt? Jedina dobra vec tam bola sestricka. S kamoskou sme ju volali pani doktorka sestricka 😉

lubicaligocka
5. sep 2013

@annetty aj ja som mala hnacku len som si to nevedala zaradit . 🙂

lubicaligocka
5. sep 2013
miscok
5. sep 2013

Tak zajtra na obed prvy UTZ po 8 dnoch.Zacinam byt mierne nervozna,ci sa nieco urodilo 😕

dafy
5. sep 2013

@sarasota zajtra držím palčeky 🙂 o dva týzdne sa budeme radovať 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

yanka1
6. sep 2013

@miscok neboj nic, urcite sa nieco a hlavne kvalitne urodi 🙂
drzim palce, daj nam potom vediet : )
a ides na utz do brna ?

strapula27
6. sep 2013

dobre ranko🙂 dufam,ze vsetky do ruzova vyspinkane🙂 baby, inak kazdy mi hovori,ze ake mam male brusko na to ze cakam dvojicky, normalne ma to znervoznuje☹

bimba8
6. sep 2013

@lubicaligocka nadhera 😵 😵 😵

miscok
6. sep 2013

@yanka1 Dobre rano 🙂 Idem k svojmu dr., tak dufam ze to dobre dopadne.Dam vediet 😉

nomxxx
6. sep 2013

@mimi888 najskôr to bolo "nezistená sterilita", ale po troch IVF bez náznaku tehu už neverím, že je to bez problému. Len sme ešte nezistili, že čo je ten problém. Mám nízke AMH, ale to vraj nie je dôvod na neotehotnenie. Teraz v Brne sme zistili, že ani spermiogram nie je taký "dobrý" ako tvrdili v Martine. Bola som aj na hysteroskopii, takže maternica je tiež o.k. Tak som si vybavila ešte s gyndošom vyšetrenia na hematológii, genetike a endokrinológii. Keď nič nezistia, tak aspoň vylúčime časť možných príčin. Gynekológ to zabil, keď mi tak jemne naznačil, že je určité % neoplodniteľných žien bez zjavnej príčiny ☹ ...ale to ja určite nie som!!! 😀

stastenka42
6. sep 2013

@sarasota Zlaticko tfuj tfuj a na cestu tttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt

gaga83
6. sep 2013

@miscok drzim palceky urcite tam bude nieco;);)

falin
6. sep 2013

dobre ranko dievcence 🙂
@yanka1 - ani tie pomalsie to nemusia vzdat, mame tu maminky co mali take pomalsie sa vyvijajuce a vkladali napr. len CM a vyslo to 😉

@lusipe - jasne, to je najdolezitejsie. Teraz je tu nejaka dobra tehu vlna, tak rychlo skacme 😀

@bubo780 ☹ ☹ ☹
@tinusa16 - ano postupne vysadzat, porad sa s dr (ci uz svojim alebo napis do brna), on ti presne povie schemu ako znizovat
@lubanka - ozaj su tam vsetci dobri. Ja osobne chodim Stelclovi, chvalia si este Koudelku, Machaca. Dobra je i Kerecova a aj na Otevrela baby pisali pozitivne ohlasy
@gaga83 - hmmm, to som netusila ze ked je picsi, tak uctuju aj icsi 😖 . Mozem sa spytat kolko uctuju za picsi? to sme este nemali
@sarasota - silno drzim palceky. Verim ze teraz to bude ono a budes nas potom zasobovat tehu virusikmu

miscok
6. sep 2013

Baby,na 1.UTZ byvaju ake velke vajuska?Urcite bude treba este dalsi UTZ,na ktory den zvykne byt?

gaga83
6. sep 2013

@falin to som ani ja netušila, nejako to nikto nepovedal 🙂 až keď doniesli odhad koľko sa bude platiť, pisci stojí 3000cz.

gaga83
6. sep 2013

@miscok ja som mala len 1 utz na 8 dc a hneď mi povedali kedy bude opu. ja som bola v Brne. Koľko si mala folíkov?

yanka1
6. sep 2013

@gaga83 3000 CZ spolu alebo za kazde ? ja nad tym totiz tiez rozmyslam pri pripadnom dalsom pokuse

yanka1
6. sep 2013

@miscok tak vacsinou tak 10-12-14 mm , dalsi utz vacsinou na 10, prip. 11 den ...

falin
6. sep 2013

@mimi888 - jasnacka, vitaj medzi nami. Citam ze Nelca ti uz popisala co ako. Dobre ste sa rozhodli, urcite tam budete aj s mm spokojni. Ten pristup ale i odbornost su neporovnatelne. Ohladom spg, mozu ho spravit mm v brne (vtedy je potrebne zavolat a objednat sa aby to bolo pred konzultaciou a na konzultaciu uz budete mat vyslesdky), alebo aby ste ho nemuseli platit, tak dajte spravit u nas a donesiete vysledky 😉

@nelly3 @gaga83 - a ja som si to pomylila, napisala som ze max za 6 a ono je to za osem 😕 😔

gaga83
6. sep 2013

@yanka1 to je jedno koľko ich budeš mať 3000cz jeden raz zaplatíš, za isci budeme platiť ako bolo vajok 7 t.j. 7000 cz

miscok
6. sep 2013

@gaga83 Dakujem.Este neviem,len sa na obed chystam,tak ma mrle zeru 😅 Idem k svojmu lekarovi,tak to pevne verim zvladne.

miscok
6. sep 2013

@yanka1 Dik a pri OPU by mali mat kolko?

melisska
6. sep 2013

Sme zdravucki, vsetko vporiadku 😵

falin
6. sep 2013

@strapula27 - nedaj sa s tym rozhodit, kazda mamina ma ine brusko. Ja som sice bola tehu s jednym, ale este nejaky 1-2 tyzdne pred terminom porodu mi tipovali 6- 7 mesiac a mala bola taka akurat, ani moc velka, ale ani malinkata. Ved dr. uz utz babulka vidi, pomeria, ak by nieco nebolo v poriadku, by ti to povedal

@miscok - drzim palce na 1. utz, urcite nieco bude, nebojkaj

@gaga83 - vdaka, a to je cena za 1 vajko ci za vsetky?

falin
6. sep 2013

@melisska - supeeeer, paradicka, vytesujem sa 😵

sarasota
6. sep 2013

@babuliatka moje velmi pekne Vam dakujem ste moja druha rodinka a nesmierne si vazim kazdu jednu z Vas za 20min vyrazame pekny slnieckovy dnicek 🙂 🙂 🙂 🙂

sarasota
6. sep 2013

@melisska to je super krasna sprava hned z rana 🙂

gaga83
6. sep 2013

@falin za 1 vajko sa isci plati 1000cz ale max 8000cz aj ked budeš mať 10 vajok 🙂 🙂 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre