Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

nelly3
8. sep 2013

@buba08
tak nato ja nemam money, ja som mala na sk 19, z toho 12 sa krasne samo oplodnilo, minuly rok v rf 5, z toho 3 HB1 tak neviem co sa teraz porobilo 😕

buba08
8. sep 2013

@nelly3 je to veeelmi drahe vysetrenie, aj my si to uvedomujeme, ale ked sa nebude dat inak, tak asi pigd dame urobit, aspon niektore
amh mas vysetrene?

nelly3
8. sep 2013

@buba08
nemam, to bude asi prve na rade, uvidim co mi koudelka odpise.

buba08
8. sep 2013

@nelly3 inak Stelcl sa vyjadril, ze to mohla byt nahoda, ale aj nemusela, ze to je velmi tazko povedat...

nelly3
8. sep 2013

@buba08
mozno bola a ty mas kolko ivf za sebou? ci len to jedno?

buba08
8. sep 2013

@nelly3 mne amh robil moj gyndos, ale povedal mi, ze to nie je indikator kvality, ale iba kvantity vajicok

buba08
8. sep 2013

@nelly3 3 IUI a 1 ivf, ale ja mam vela inych zdravotnych problemom kvoli ktorym zatial ivf neprichadza do uvahy, dokonca uz by som mala zacat brat prednison (vcera bolo neskoro) a stale nemozem kvoli inym zdrav. probl

nelly3
8. sep 2013

@buba08
aha, tak drzim palce, nech sa vsetko da do poriadku 😉

buba08
8. sep 2013

@nelly3 viem ze si pisala, ze si pred ivf brala prednison, este mas pokracovat v uzivani ci mas mat prestavku?

buba08
8. sep 2013

@nelly3 dakujem, ale to je na dlhe lakte ..... uz niekedy fakt nevladzem ....

nelly3
8. sep 2013

@buba08
no dnesnym dnom ho uz vysadim.

buba08
8. sep 2013

@nelly3 uz si pisala koudelkovi?

buba08
8. sep 2013

@nelly3 inak zistili mi alergiu na clostylbegyt aj na menopur, tak neviem cim budem stimulovat

nelly3
8. sep 2013

@buba08
ano, dneska, tak cakam cez tyzden co mi odpise, dufam, ze ma potesi, lebo mam od piatku zle dni a velky smutok na dusi 😢

nelly3
8. sep 2013

@buba08
a predtym si cim stimulovala?

buba08
8. sep 2013

@nelly3 viem, ze je to tazke, ale verim, ze casom zle dni pominu a ty pôjdes znovu do ivf s uspesnym koncom

buba08
8. sep 2013

@nelly3 pri iui clostylom a menopurom a pri ivf gonalom, pred mesiacom som bola na testy na lieky a len tak som doniesla so sebou aj clostyl a vysla mi nan silna alergia a menopur obsahuje laktozu, na ktoru mam intoleranciu, takze ho nemozem, este si skusim otestovat merional, ten laktozu neobsahuje, tak som sama zvedava

mimika1973
8. sep 2013

@sarasota ahojky, pekny vysledok! 😵 a urcite budu aj nanuciky! ;)
to cakaju este alebo mrazia v ten den? neviem ako to chodi v RF vlastne...
A aku stimulku si mala teraz? s clostikom tiez? a aj merional ci menopur k tomu zaroven? v 2 ampulkach ci jednu len?
SPG mame podobny, tiez nas trapi ta morfologia, ale oni vzdy vedia vybrat tie najlepsie spermose! 🙂
Pekne tehulkuj a oddych nech ta choroba ide rychlo prec!!! sanuj sa, vylezkaj, nenamahaj sa velmi, aj ked viem, ze je to velka nuda po transfere nic nerobit, poznam to dobre! 😀

mimika1973
8. sep 2013

@nelly3 ahojky, tie HB ti v minulosti nevysli vobec na tehulkovanie?
co sa deje? boli jednotkove?
Urcite dalsi pokus bude dobry, telo sa spamata a bude zas dobre fungovat! Podla mna vsetko toto je len velka loteria a nahoda a stastie! inac to ani nevidim veru... 🙄
ale my sa nedame a budeme bojovat pokial nepride ten spravny cas a vysledok! 😵

nelly3
8. sep 2013

@mimika1973
no prvy krat som si dala vlozit 2xHB1, test negativny, potom som mala v maji tohto roku ket 1x HB1 a to sa aj uchytilo, hcg som mala okolo 600 potom som zacala krvacat a uz aj hcg klesalo, ale som sa potesila, ze sanca tam je ked sa uchytilo jedno, predtym vzdy dve a nic z toho.

mimika1973
8. sep 2013

@sarasota a ozaj, preco ti nevlozili teda dve EB/1 ? ale tu B?

mimika1973
8. sep 2013

@nelly3 veru je to velka zahada tieto vklady a embryjka, a ked sa aj uchyti konecne, tak aj odide, ale preco?
nejake chromozomove vady mozno, nejake anomalie na embryjku co by vadilo asi dobremu vyvoju cloviecika, ktovie? 😕
my sme na tom asi rovnako, kedze doteraz sme to nedotiahli do konca veru, tiez neviem co si mysliet, ci embryjka vadne vyvojovo, ci maternica dobre nevyzivuje....keby sme tak mali jasnu odpoved aspon! 😒
Idem este raz skusit v RF, potom to necham, lebo donekonecna sa trapit, to nie je zivot! vsetko sa nam toci len okolo tohto a blokuje to ine plany, aj karieru...ked to pride tym lepsie, ked nie, tak uz asi nic nenarobime, ale spravili sme pre to asi vsetko, a bez lutovania! 😉

stastenka42
8. sep 2013

Zdravim dievcata...@sarasota mamina dnesna davka chytaj tttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt

tinkatinulka
8. sep 2013

kočky neviete kto ma dnes pohotovostnu sluzbu v RF?

sarasota
8. sep 2013

@mimika1973 Ahoj mala som3x1 clostik a 150 jed.menopuru.Nie som chora ja len mavam v den Et reakciu ako pri chripke tak mi pichaju solu medrol,ale na druhy den som uz fit.Ved B je o level viac ako EB.Co sa tyka mrazenia oni ich este pozru na siesty den a podla toho ako sa vyvijaju tak mrazia.Mail posielaju az po par dnoch. 😉

sarasota
8. sep 2013

@stastenka42 dakujem si velmi mila 🙂

gaga83
8. sep 2013

@nelly3 nevedeli mic k tomu povedat kde bola chyba. Tiez sme vtedy davali pgd a nic stoho stalo to kopec penazi. Teraz sne ho radsejj nedavali. Uz ani peniaze na to nemame. Nehame to na osud.

tinkatinulka
8. sep 2013

@nelly3 je mi to moc luto že to takto dopadlo.. 😒 posielam objatie a vela sil do dalsieho boja.nevzdavaj naber energiu a neboj aj my budeme tehulkovat ale nie vo vlaku ale exprese 😝

tinkatinulka
8. sep 2013

@buba08 ahoj aj ja mam intoleranciu na laktoru ale na menopur som nereagovala nijak zle a a ni na merional a a bravelle.

zibi
8. sep 2013

@manita no neviem ci gyndos .... ale obvodny urcite ti da odporucaci listok.... a preco sa neudrzalo? pichala si si heperin ?inak ja som mala tsh teiz okolo 3 aj nieco a pytala som sa v reprofite tak mi doky povedal ze moze to byt dolezity faktor ale nemusi ..... ono zalezi od toho ci sa liecis alebo nie.. ze tsh dokaze hrozne rychlo klesat 🙂 tak ked som vysadila melatonin tak sa mi zo 4, 5 upravilo na 3,13 a teraz si myslim ze este nizsie takze sa s tym netreba tak stresovat 🙂 ja si skor myslim ze vacsi faktor ako stitka je ta krv aby sa pekne rozriedila... na hematologii mi po neuspesnych ivf tu na sk zobrala protilatku anexin a ona ze vraj ked je zvysena vytvara protilatky v maternici a aj v placente a zabranuje uhniezdeniu ...cize aj to moze byt dovod perco sa nechce niekedy super blastocysta uchytit ...ale to uz je len moja hypoteza...ta protilatka sa znizuje aspirinom co som citala preto mozno v reprofite maju taku uspesnost lebo svojho casu davali kazdej preventivne aspriin a prednison 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre