Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

kacenkab
9. sep 2013

Ahojte, zdravim Vas vsetky, tak idem aj ja na to v RF v Brne 🙂 V auguste som bola na konzultacii u Dr. Machaca, mam doma nachystany clostilbegyt a pregnyl, mam nizke amh, tak Machac chce odo mna 2 vajicka, ked dam 3 tak bude rad, ale dve su OK 🙂 (tak sa vyjadril) este som bola na kontrolnom endokrinologickom vysetreni, lebo mam autoimunitnu tyreoitidu, ale s normalnou funkciou zlazy, neberiem ziadne lieky, vysetrenie potvrdilo, ze stitka funguje jek hodinky nadalej....Inak jedno dietko uz mam, 5rocneho chlapca, tiez sa podaril tak ledva po 1,5 roku snazenia, ked mi prefukli vajickovody, no a toto druhe nejak uz nejde 3 roky, uz mam za sebou aj 2 ivf na SR, tiez to k nicomu neviedlo, len k depresii...tak dufam ze sa mozem pridat.... 🙂

miscok
9. sep 2013

@kacenkab Vitaj medzi nami 🙂 Iste tu najdes vela povzbudivych a pomocnych odpovedi 😉 A vela stastia.Brno je super volba.

bubo780
9. sep 2013

@marverka @jalaura je to velmi divne.. ak je taky zly spg a neurobia dalsie vysetrenia, odbery, lieky, atb, absolutne nic - naco je dobry kontrolny spg o 4-5 mesiacov? stane sa zazrak? bodaj by aj, ale.. ja viem, ze spermose sa obnovuju a kazdy spg moze byt iny, ale velmi neverim, ze z takej dg sa bez zistenia priciny a liecby stane ukazkovy spg.. preto necakame do januara a riesime to hned - vitaminy, podrobnejsi spg a potom IVF..

sarasota
10. sep 2013

@gaga83 ahojky pevne verim ze terat to dame @bibi24 ma dvojcatka a ta mala tusim CM tak nech sa drobcek krasne zabyva u maminky 🙂 😉

jalaura
10. sep 2013

@yanka1
@sarasota baby dnes rano tam boli 2 ciarky!!! Nemozem tomu uverit a este stale tomu neverim....asi ma presvedci az krv.... dnes ma trosku pichalo v brusku ale inak fakt nic....
Moze test z reprofitu klamat? stalo sa to niektorej?...Booozinku mam sa tesit?

jalaura
10. sep 2013

@bubo780 no tie spermose...je to zahada...vobec tomu nerozumiem...aj mm mal vzdy ine hodnoty - kazdy spg mal zly v niecom inom a v niecom zlepseny...

yanka1
10. sep 2013

@jalaura tak pooootichucky, ale silno blahozelam 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
kedy sa chystas na krv - ta to rozhodne poisti a ty sa ukludnis, ak sa da, chod co najskor : ))
ja sice nemam skusenost, ale kocky si reprofitacky test chvalia, tak si myslim, ze ten by mal uz ukazat realny vysledok , ved aj citlivost ma az 20, tak myslim, ze je to tam : ))
velmi ti to zelam, tesim sa s tebou 🙂

sarasota
10. sep 2013

@jalaura super takze dalsia tehulka potichucky gratulujem 🙂 ked su na rf teste tak to tam urcite je

kacenkab
10. sep 2013

@miscok vdaka, jak sa to blizi tak ma chyta trosku nervozita...... ☹ ale budem sa snazit byt v klude

gaga83
10. sep 2013

@miscok to že si ubolená je normálne, ešte aj dnes ta to bude bolet ale zajtra už len trošku 🙂

gaga83
10. sep 2013

@jalaura teším sa s tebou 🙂 🙂 , určite ti to krv potvrdí 🙂 🙂

sarasota
10. sep 2013

@zibi a kde je tvoja pozitivna spravicka?

falin
10. sep 2013

@yanka1 - janka, to je skoda ze nezostalo na mrazenie, ale ver bojovnikom v brusku, prajem ti aby to vyslo na 1. sup. 😉 A plan B, jeden cyklus pauza a mozes ist na dalsi soft. Verim ze plan B bude nepotrebny 😎

@jalaura - utrogestan moze brzdit mrchu, u mna to tak napr. je, ale u niektorych to neplati

@mimika1973 - neboj nezabudol, ale po dovolenke ma toho vela, urcite odpise. Mne uz pisal

falin
10. sep 2013

@sarasota 😒 , neplac moja, v brusku su ti pravi bojovnici. 😉

@ikuska - tie iste mutacie mam aj ja, ja neberiem agolutin, ale ako som pisala pocas stimulky anopyrin a po vklade fraxik. Utrogestan ti v pohode predpise tvoj gynekolog. Orgalutran / cetrotide ti nemoze predpisat tvoj gyndos, ak mas sancu zohnat cez mk alebo potom recept z rf a prilozit si to k refundacii

@gaga83 - jasnacka ze aj CM+ma sancu. 😉 Uz tu boli tehulky kttore vkladali CM, neboj nic. Drzim palceky

falin
10. sep 2013

@kacenkab - vitaj Kacenka, Brno je ozaj dobra volba, uvidis 😉

@jalaura - tes sa moja, blahozelaaaaam zo srdiecka

sarasota
10. sep 2013

@falin chcem verit len nejako sa mi nedari 😒 a ty kedy potiahnes doboja 🙂

miscok
10. sep 2013

@jalaura 😵 😵 😵

ikuska
10. sep 2013

@falin Ahoj, dakujem za info a myslis, ze by som si mala aj ja dat pocas stimulky ten anopyrin, mam o tom napisat stelclovi alebo mozem len tak sama od seba. O utrogestane uz viem a o tom orgalutrane tiez, len ja si asi nebudem davat ziadost o refundaciu, lebo nemam listok z liekov, to som kupovala po znamosti z lekarne, bez DPH a z RF neviem, lebo ja idem na svoje 4.IVF - 1.IVF v RF.

falin
10. sep 2013

@sarasota - ja viem, to poznam 😖 , pisala som ti ip 😉

falin
10. sep 2013

@ikuska - za malo 😉 . Neviem ako funguje ten agolutin, pripadne napis stelclovi ci netreba kvoli mutaciam nasadit i anopyrin, ten volnopredajny. Kedze ides na 4. ivf, tak refundacia ti uz neprejde. Preplacaju max 3 cykly 😖 , najlepsie bude orgalutran zohnat cez mk

ikuska
10. sep 2013

@falin - on mi vtedy hovoril, ze popripade by mi dal ten agolutin ale este mu napisem nech sa vyjadri k tomu anopyrinu . Len musim doma nascanovat ten vysledok nech vie o com hovorim, vtedy hovoril ze to nie je problem ta mutacia ale istota je gulomet. 🙂 Ten orgalutran stoji 33 € ☹ , tak mi tu pisali dievcata ale skusim ci by som ho nezohnala cez MK.

gaga83
10. sep 2013

@sarasota
@yanka1 @zibi
baby beriete ešte teraz nejaké vytamíny alebo niečo konkrétne papáte? včera som si dala posledný kusok ananásu, jedla som ho 5 dní ako mi bolo poradené. možem brat vit E?

mimika1973
10. sep 2013

@ikuska ahoj ikuska, ty mas zacat kedy ivf soft v RF? uz mas planning a predpisy na lieky aj?
cim ides stimulovat presne?
Drzim teda palce na tento tvoj prvy pokus v Brne! 🙂

mimika1973
10. sep 2013

@gaga83 ahoj, ja si myslim, ze vitaminy nezaskodia, ale porad sa hadam s lekarom, istota je gulomet! ;)

jalaura
10. sep 2013

@yanka1
@sarasota
@gaga83
@falin
@miscok
dakujem vam babenky!!! na krv pojdem asi az zajtra a az potom sa budem vytesovat uz realne....teraz sa len potichucku tesim
No ale zaujmave ze tento test ma citlivost 20 a vyslo a pred 3 dnami som si robila mamatest co ma citlivost 10 sa mi zda a tam ziadna resp.uplne malicka - skoro mikroskopom som ju az videla....

zibi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mimika1973
10. sep 2013

Ahojte vsetky babenky!
No dnes ma tu porazi asi, zase tu susedom vrtaju, robia im kupelku, tak to uz odvcera pocuvam takto, a ide mi hlava prasknut, fuuuu !!!! asi vypadnem vonku lebo do vecera sa tu zblaznim asi.....Normalne sa ani nesustredim tu pisat na MK!!!! 🙄

zibi
10. sep 2013

@gaga83 moja uhiezdi saneboj mi sme sli naspat tiez okolo 5 - 6 hodin takze sa neboj bude to dobre

mimika1973
10. sep 2013

@zibi a ten reprofitacky si este nerobila? a aku citlivost maju tie co si uz robila?
a kedy mas presne testovat podla papierov?
myslim, ze to tam je! 😵 😵 😵 ked je duch, potom slaba ciarka, a potom uz bude len silniet!
Aj jeden statocny bojovnicek to dotiahol veru, ten pravy! 😉

mimika1973
10. sep 2013

@jalaura asi este to hcg nebolo dost vysoke preto slabulinka ciarka na 10.tkovom teste predtym! 😉
Krvicka ti potvrdi lepsie co a ako, tfuj tfuj!!! 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre