Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

bubo780
10. sep 2013

@jalaura ved to.. tak uvidime, ako nakoniec dopadneme my..

bubo780
10. sep 2013

dievcata, citam tu vase nove prispevky a - gratulujem vsetkym, ktore zabojovali a maju dialnicu ako hrom.. 🙂 a vsetky palce drzim tym, ktore prave bojuju alebo cakaju.. my sa uz neviem dockat, kedy bude 25.9. aby sme sli na tie blbe testy.. cas bezi a my stale stojime na jednom mieste.. ☹

jalaura
10. sep 2013

@zibi to je super...aj mna ukazalo najskor ducha....skoro ho ani vidiet nebolo a dnes jasne takze len pockaj...bude silnejisi

yanka1
10. sep 2013

@gaga83 to ma teda mrzi moja, nechapem ... rozumela som tomu u mna, lebo moje boli omeskane, ale ked tvoje boli vcera pekne a v poriadku, tak je to dost drsne prekvapenie ... aj u sarasotky ma to prekvapilo, tiez ich mala pekne ...
co sa deje ??? 😒

gaga83
10. sep 2013

@yanka1 ja to tiez nechapem, taky mail ma ani vo sne nenapadol☹☹☹..Je to cele cudne, ved za radom kazdej babe nemaju co zamrazit☹.preco to potom nemrazia na 5 den?

yanka1
10. sep 2013

@gaga83 teraz z vitaminov beriem iba kys.listovu a vit. C, kedze mam miernu nadchu ... ale nieco by som k tomu este asi tiez mala brat ...

pisala som marcelovi, kedy mozem ist do najblizsej stimulky, kedze na KET nebude nic a potrebujem mat nejaky zalozny plan B , odpisal mi, ze moc,moc drzi palce a dufa ze vyjde plan A, ale ked nie, dame mesiac pauzu a do stimulky mozem ist o mesiac ...

ale silno dufam, ze to niktora z nas nebude potrebovat

dafy
10. sep 2013

@zibi no ja som bola na tom podobne slabunké čiarky ...jedine reprofitacky zachytil neskoro vecer a na 9 den!!!!!a to pritom na 11den som mala hcg iba 50!....tie mamatesty mi robili iba nervy 😀 😀 😀 😀 a gratulujem 🙂

jalaura
10. sep 2013

@zibi no ja som mala mamatest a tie mi ukazali uplne malilinku...no a dnes test z Reprofitu ukazal jasnu🙂

speranza1
10. sep 2013

babule hodte tu testiky..nech sa potesime aj my... tesiiim sa s Vami 😵 x- 😵 😵 )

@jalaura @zibi

gaga83
10. sep 2013

@zibi neboj urcite sa male uchytilo;);). Ten zinok je aj na vypadavanie vlasov? Strasne mi padaju teraz

jalaura
10. sep 2013

@speranza1 juuj neviem ako to prehodim z telefonu do PC kedze nemam kabel...nieco skusim vymysliet

speranza1
10. sep 2013

@jalaura OK budem cakat... 🙂

jalaura
10. sep 2013

@mimika1973 ano boli sme v Brne...islo to velmi rychlo (na rozdiel od Slovenskych centier).
Mala som soft stimulku - najskor costylbegyt a potom som si este dopichavala 4 dni....ale mala som az 17 vajicok...to preto lebo som tam uz mala vela takych nedorastenych (nemala som vzdy ovulku a dorastali mi vajicka ale nedozrievali). No tak mi vybrali 17 ale len 5 bolo schopnych a zrelych...tie oplodnili. Ked sme prisli ale na den vkladu tak len jedno bolo vhodne...aj ked sme tuzili aj po dvoch🙂...
No tak sme dali jednu bambulku...
Mrazacikovia nezostali lebo vsetky ostatne to vzdali...

mimika1973
10. sep 2013

@jalaura a mala si PK vklad na 5.den? CM, EB, B, XB alebo HB znamka jedna ci dva?
Pri PK je vzdy riziko, ze malo embryjok zostane veru, ale za to vyberu to najlepsie co prezije! ;)

yanka1
10. sep 2013

@jalaura vzdy je pre mna neuveritelne, ze aj s tym jednym jedinkym to moze vyjst 🙂
kraaaasne a dava to nadej 🙂

mimika1973
10. sep 2013

@yanka1 chuda Marcelko, len co prisiel z dovosky, uz ho otravujeme!!! 😀 😀 😀
Mne odpisal rano, ale na moj druhy mail uz nie, tak cakammm!!! 😉
Lebo potrebujem planning a predpisy na lieky! tiez neviem kedy do toho pojdem, ale kebyze som nemusela, ach jaj! verit v zazraky je tazke veru! 😝 😕

mimika1973
10. sep 2013

@yanka1 ved prave, staci jedno a sikovne! 🙂

mimika1973
10. sep 2013

@jalaura a testovala si na ktory den po vklade?

stastenka42
10. sep 2013

@zibi vitamin E je proti zrazaniu krvi ale nie na riedenie,to je trochu ine,a vitamin D sa v tehu moze🙂minuly tyzden mi to potvrdila moja hematolozka ked som bola na kontrole lebo aj ja picham inj na riedenie krvi a ako vacsina mam nedostatok vitaminu...dr mi vysvetlila ze v podstate vsetci mame nedostatok pretoze u nas sa na slovensku vysetrenia robia na starych pristrojoch ktore sa uz davno nemali pouzivat,ale....preto mi povedala ze nemoze byt cely narod pod hranicou...ale ak chces mozes si v lekarni vypytat d pre tehulky🙂

mimika1973
10. sep 2013

@gaga83 veru co sa deje? 😒
hadam len nemaju daku poruchu v mrazeni co ako?! 🤐
mali by mrazit hned ten 5.den, vacsinou sa to tak aj robieva, tak co porabaju odrazu? hmm....ci maju plne mraziaky uz?

stastenka42
10. sep 2013

@sarasota mamina dnesna davka tttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt

mimika1973
10. sep 2013

@ikuska aha, tak asi s jednou ampulkou zacnes najprv.
Ja mam po negativnom vysledku, 1x ivf soft Brno. Mali sme aj PK dve bublinky, EB a CM, ale sa im u mna asi velmi nepacilo ked nezostali! 😔
Chcem ist este na jeden pokus, akurat sa dohadujem s dokim co a ako, tak uvidime, ze kedy asi....ale cim skor tym lepsie, lebo musim cestovat na SK 1400km asi, a v zime to nie je dobre kvoli cestam....
Ty mas ktoreho dokiho v RF? ja stelcla 🙂 je moc fajn! hadam urobi daky zazrak uz len! 😉

miscok
10. sep 2013

Baby tak som volala kvoli embryjkam a zo 7 sa nam 6 uspesne oplodnilo 😵 Tesim sa a verim,ze ma aj zajtra potesia 🙂 ET bude v sobotu o 10:30.

nelly3
10. sep 2013

@ikuska
ja som mala aj predtym aj teraz 3ks orgalutran, to je to iste.

ikuska
10. sep 2013

@mimika1973 jej tak to mi je luto, ja som mala uz tiez 3 pokusy na Slovensku a neuspesne, ale ja mam diagnozu nepriechodne vajcovody, dala som si ich vybrat a dufam ze to bola moja pricina, ta tekutina ktora sa nahromazduje pocas ovulacie a ma vytekat do dutiny brusnej a mne vytekala do maternice, lebo nepresla cez vajcovody.
Ja som uz nechcela ist do dalsieho pokusu IVF ale moja mama ma nahovorila a boli sme teda na konzultacii v Brne , tiez mam Stelcla a dal mi velku velku nadej, ze sa nam to podari. Velmi ma boli to, ale to asi kazdu z nas, ked sa to nepodari, ked je vysledok negativny. Ja som uz raz mala krasne // na tehu teste, ale bolo to mimomaternicove a tym to vsetko zacalo. Ale mam skveleho muza, ktory ma v tomto podrzi a velmi mi pomaha, a nerobi mu problem odovzdat spermie a ma ich kvalitne.

nelly3
10. sep 2013

@falin
tak som bola dneska u nasho gyn. na 5DC idem na odber AMH a urobi aj utz co ta moja cysta hnusna, potom pisem koudelkovi a mozno aj oktober stiham, budem si pytat aj clostyl, bez neho ani na krok, vela bab bez neho nemalo vajicka, tak asi je dobre ho zo zaciatku brat, neviem preco mi ho teraz nedal 😕 ale uz je to jedno, takze ides ty, rius, speranza a ja, musime to uz dat, ved baby co sem pridu prvy krat do fora, uz su tehotne a my co, akoze im to prajem kazdej jednej lebo ist na 4IVF (vid ja) kopec vyseteni a nervov, ale zase na dobre sa oplati pockat, takze to beriem takto a zase potom to budeme mat vsetko uz v pohode 🙂

mimika1973
10. sep 2013

@ikuska dobry spermogram je tiez zaklad k uspechu!
Tvoja maminka mala pravdu ist do toho Brna! Clovek nic s tym nestrati, len moze ziskat! 🙂
Pokial mas dobre vajka, a dobre nastimulujes, tak sa to da bez tych vajcovodov skusit uspesne IVFko! 🙂
Tie mimomaternicove tehotenstva vedia riadne urobit sarapatu! 😒
Urcite to nebolo vtedy lahke, ale je tu este ta nadej a ked doki je pozitivny, tak len verit treba!
Drzim moc palce na stimulku a toto ivfko, aby to vyslo uspesne! 🙂

ikuska
10. sep 2013

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 dakujem z celeho srdiecka 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 moja maminka nemoze prijat to ze som "neplodna", velmi ju to trapi a preto som to isla skusit .... a RF - super pristup doktora, sme s mm len kukali co sa pyta ...

zibi
10. sep 2013

@stastenka42 ja uz decko neberiem mam ho uz dost..
ako nie je nahodou termin "proti zrazaniu krvi" a termin riedene krvi to iste 🤐 ved riedi zrazenu krv cize je proti tomu aby sa zrazala ... a reidenie krvi je aby sa tiez nezrazala ..podla mna to su rovnake pojmy .. 😉
ja neviem ecko a decko by som asi v tehotenstve nebrala iba ak to odporuci lekar 😉

zibi
10. sep 2013

@gaga83 hej aj na to

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre