Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mimika1973
12. sep 2013

@miscok a inac ty si mala aky protokol presne? clostyl aj merional? jednu ci po dve ampule?

yanka1
12. sep 2013

@miscok neboj, ved minimalne tie 4 su super a do soboty to bude uplne idealne, dve si davaju trosku nacas ...
ja som sa tiez strasne bala, ze ci vobec bude aj co vkladat, nieto este mrazit ... ale moje boli hodne pozadu, ja som
mala v 3.den 4x6 bunk., 2 x 4 bunk., 1 zaniklo
v sobotu budem na teba mysliet a drzat palce !

yanka1
12. sep 2013

@mimika1973 no veruze nie ☹ ☹ z 10 vajok - 7 oplodnenych som bola nakoniec rada, ze sme mali 2 na vklad ... na siedmy den mi prisiel mail, ze neboli vhodne na mrazenie a teda ich kultivacia skoncila na 6.den...
ratala som s tym - lebo ta kvalita naozaj nebola na mrazenie a sanca ze z 5. na 6.den sa neviem ako rozbehnu bola takmer nulova, ale aj tak som bola dost nestastna ... takze ak sa nepodari teraz, okolo 20. oktobra idem do toho nanovo ...

falin
12. sep 2013

@dafy -veru tak, nechapem to 😕 😝

@nelly3 ked som isla po potrate na kontrolne hcg, vtedy to trvalo dlhsie, lebo tam este aj nieco ine skumali. Ale ked idem normalne na hcg, tak veru dalsi den. Ved to je o nervy cakat tyzden na vysledky

nelly3
12. sep 2013

@falin
uz si to presne nepamatam, aby som zase nesalila a ty co uz pichas?

nelly3
12. sep 2013

@falin
ked si bola teraz naposledy na softe, tak vo fakture ti zaratali aj 2xpo 2000czk za tie odbery krvi?

falin
12. sep 2013

@yanka1 - maju na to nejake tabulky a pri liekoch je stanovene kolko preplaca ZP 😉
Ja si myslim ze je jedno ci das lieky samostatne ako blok a fakturu samostatne, a nevadi ze je to na inu menu

falin
12. sep 2013

@nelly3 😀

yanka1
12. sep 2013

@falin dakujem za radu : )
@nelly mne to teraz ratali 2 x 2000

falin
12. sep 2013

@nelly3 - nie, nam teraz nerobili odbery, mali sme este platne (teraz je to na 2 roky)

nelly3
12. sep 2013

@falin
vtedy tam bola aj nejasky statny sviatok v maji, tak mozno aj preto sa mi to zda, ze to bolo neskor, tie vysledky.

falin
12. sep 2013

@yanka1 - za malo. Lebo si bola 1. krat, ak pojdes v oktobri, tak by vam to nemali zaratat. Ale verim ze predbieham a okrober je iba cisto zalozny plan 😎

falin
12. sep 2013

@nelly3 - moze byt

mimika1973
12. sep 2013

@yanka1 tak ja uz neviem veru, ci radsej menej vajok nastimulovat alebo viac, co je lepsie? 😖
Ked je menej, tak nie je nic na mrazenie, ked je viac, tak sa clovek tesi, ale tiez nemusi byt nic na mrazenie...
ale su aj vynimky veru...tazko logicky nieco vybrat...
My sme mali clostil a jednu ampulu injekcii a boli z toho na vklad 2 embryjka, a teraz som rozmyslala nad dvoma ampulami, ale si uz hovorim, ci som radsej nemala zostat na tej jednej len, lebo ze co ak bude viac vajok ale nie dobrych a nakoniec tiez len malo embryii? tak radsej menej hormonov a lepsiu kvalitu?
ale zas sa nic neuchytilo, tak neviem o com to cele vlastne je!? 🙄
Clovek chce aj daku rezervu do mraznicky, ale nie vzdy sa to podari tiez, aj pri vacsom pocte vajok a embryjok...tazko posudit je to cele dobre komplexne...
A hlavne o nahode a stasti, inac to ja uz ani nevidim, bud to klapne alebo to padne! 😕

miscok
12. sep 2013

@mimika1973 Ano, mame PK. Automaticky mi to nejak tak nastavili, ani som to s Dr. nerozoberala. Mala som soft stimulku: Clostilbegyt 5 dni (rano a vecer), Merional 8x 0,75ml, 2x Orgalutran a Pregnyl.

yanka1
12. sep 2013

@mimika1973 no ved toto, keby clovek vedel, co je lepsie ...
ja som si myslela ze do dalsej stimulky pojdem s clostilom 1-1-1 a merional sa znizi z 2 ampul na 1 ... ale marcelko mi pisal, ze ak teda bude treba plan B a budem opat stimulovat, ze nechame presne taku istu stimulku, ze on je s vysledkom tej prvej spokojny ... nejak som to s nim zatial nerozoberala, ked tam ma toho zatial plno, ale chcem sa ho potom pytat, ci si nemysli ze mensi pocet folikov by bol lepsi ... tiez mam taky pocit, ze tentokrat bola kvantita na ukor kvality ... ale v konecnom dosledku, necham to na neho ...
a ako pises, urcite je to o nahode, stasti a niecom medzi nebom a zemou 🙂

marverka
12. sep 2013

@zibi ahoj zibi, ako si mi vravela ze simam pozriet ci mi ho robili to vysetrenie na ten homocystein tak ho nemam, ale nasla som si v dokumentacii, ze mi bolo v 1/2013 doporucene dorobit podla vysledkov trombofilnych mutacii - vys. hladiny homocysteinu, folatu a vitamtinu B12 v sere. je to ono??bolo na napisane takym malym, ja sa tomu nerozumiem a dr. v trencine si to zrejme nevsimla, ako dlho sa cak ana tieto vysledky a kde sa robia? a este si pisala o merani decka? a to kde mam ist? diky moc

marverka
12. sep 2013

@zibi
este ti dopisem ze som mala detekovany polymorfizmus C677Tv homozygotnomstave, co predisponuje k miernej hyperhomocysteinémii, .....ale vobec nemam predstavu o co ide,m pretoze dr. povedala ze som ok, tak teraz nevoiem , ale to doporuceni ena odper je napisane v zavere spravy odd. lekarskej genetiky.
viete mi niekto poradit o co sa jedna ??

miscok
12. sep 2013

@yanka1 @mimika1973 Ach baby, ja neviem, co by som bez vas a bez MK robila. Clovek tu najde tolko porozumenia, podpory a poucenia. A kedze je to nase 1. IVF stresujem snad zo vsetkeho 🙂

yanka1
12. sep 2013

@miscok moja, tiez to mam tak : )) je to moje 1.IVF, takze zo vsetkeho som ako vyorana mys a nasavam informacie od inych kociek, resp. otravujem otazkami vsetky okolo : )) som rada, ze mozem s niekym zdielat svoje pocity, obavy, vsetko ... mm nechape, co na tom koniku mozem tolko hladat 😉 😉

jjajka
12. sep 2013

U nas je to tiez 1. IVF a tiez uz zacinam stresivat a to zacnem so stimulaciou az o 2 tyzdne 🙂
Dakujem vsetkym za info k liekom.

miscok
12. sep 2013

@yanka1 @jjajka tak pevne verim a dufam, ze to bude pre nas vsetky to 1. a posledne IVF co sa tohto babatka tyka 😉

bubo780
12. sep 2013

@miscok @yanka1 @jjajka drzim palce.. nas pravdepodobne tiez caka 1. IVF, no vsetko bude zalezat od vysledkov (na posledne odbery ideme 25.9.).. tiez neskutocne bojim a mam v tom chaos.. vsetky tie lieky, davkovanie, skratky, platby, faktury, atd atd.. spanielska dedina.. :(

buba08
12. sep 2013

@zibi tak je to na dobrej ceste, zajtra drzim palce na krvicku 🙂

sarasota
12. sep 2013

@annetty dakujem dam vediet potom 🙂

sarasota
12. sep 2013

@stastenka42 dakujem za tehu virusiky chytam kazdy den 🙂

liana_k
12. sep 2013

@yanka1 Pri všeobecnej poisťovni je to tak, že ak žiadaš o refundáciu, všetky lieky musíš kúpiť v ČR, osobne som sa na to bola pýtať v poisťovni, lieky kúpené na SK nepreplatia

sarasota
12. sep 2013

@falin verime si navzajom ja ti prajem pozitivny vysledok z celeho srdiecka uz by bolo konecne nacase ze 8 Ivf a Ket ani nepocitam ja som este mlade ucho len tych rokov kebyze je menej 🙂

yanka1
12. sep 2013

@liana_k ja mam doveru, dufam, ze to nemaju rovnako 😒 ani sa na to asi nebudem informovat, aj tak to uz nezmenim, uvidime, co preplatia ... do buducna budem vediet ja a aj ostatne kocky 🙂

miscok
12. sep 2013

@yanka1 Ja som si kupila vsetky lieky na RF recept na Slovensku a Utros som si vybrala v CR.Tiez verim,ze to budu akceptovat takto.Mam Doveru.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre