Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

takyna
11. dec 2009

Luli ahoj, mna bolelo riadne brusko tak 4,5den 😉 😉 😉 😉 drzim palce

vsetkym pekny zvysok dníka 😵

lulu27
11. dec 2009

Ahoj Taky, si poklad, dúfam že budem ako ty : tehulka 😀

kanhwa
11. dec 2009

Ahojte kocky 🙂
Zuzlik, ja viem, ze este kusok, ale uz to skoro je a to je myslim uplne najdalej, ako sa to doteraz podarilo, ak sa nemylim, tak som s tebou stastna a velmi sa tesim. A fakt sa mi zda, ze len pred par dnami si prisla s tou bombovou spravou a uz ste tak daleko 🙂
No - ako sa mam? Tak, primerane situacii by som povedala...nic moc...Stale je mi zo vsetkeho do revu a tak, odnasa si to dost chudak manzel...Nastastie mam toho hroooozne vela v praci, aj ked sa vlastne nedari, napriek tomu, ze roboty je vela a tak nemam moc cas rozmyslat. A na vikend si stale robime rozne programy, aby mi nezasibalo. Ja mam magicky prelom tie Vianoce a potom zaciatok noveho roka, ktory chcem zahajit v optimistickej nalade. Ale je to tazke, ved to poznate ☹ Mam vsak zavazok sa nejako pozbierat a zial, asi to pojde len tak, ked uz samu seba nebudem vnimat ako intenzivnu a neuspesnu snazilku, ale sustredim sa aj na ine stranky zivota...a potom uvidime, co nam novy rok prinesie.
Pisala som Koudymu o vysledku a on nam odporuca zvazit darcovske vajka. V minulosti som nad tym velmi vazne uvazovala, ale nepojdeme do toho. Nie som s tym celkom vnutorne stotoznena, hoci si myslim, ze pre zenu, ktora este nerodila a nema biologicke dieta je to uzasna moznost a v takom pripade by som nerozmyslala ani chvilu.
Miri, chapem tvoju magicku hranicu - samozrejme, Ved vsetky uvidite, ako este budete tie hranice donekonecna posuvat, ked sa deticky narodia. A tak to bude uz navzdy 😉 😎
Lulu - gratulujem ku skuske 🙂 Ja sama som tento rok skoncila skolu, tolko som nadavla a teraz mi chyba 😎 Mna tiez bolelo vzdy po ET brucho na mrchu a vzdy aj prisla, ale mnohym babam to zas predznamenalo tehu, takze nech je to tvoj pripad.
Pozdravujem cely klub a prajem krasny vikend 🙂

lulu27
11. dec 2009

Kanhwi nebuď smutná, bude lepšie, určite 😉 Tie sklamania sú hrozné, ale ešte že máš kopu roboty a zlatého manžela ktorý ťa podrží. Tie darcovské vajka, no to je asi na dlhšiu úvahu, máš pravdu.
Pozdravujem všetky dievčatá 😵

avaka
11. dec 2009

Ahojte babulky 😵
Lulu,gratulujem ku skuske 🙂 Inak sama vidis,ze po kazde si mala ine pocity,tak ver tomu,ze tentokrat to budu tie prave.. 😉
Kanwi,myslim,ze si to vzala za dobry koniec 🙂 zivot nie je len o snazilkovani,aj ked sama som nedokazala sa sustredovat na nieco ine,ale verim,ze Ty to dokazes a pomoze to 😉

Leni,tak uz papas cukricky? 😵 Muzicek sa vracia,pradielko nachystane...To bude mat stastny koniec 😉 😵

Tani esteze sa Vam da aspon cez plot skakat 😀 ale aj tak to musite mat riadnu nedobytnu pevnost... 😅

Taky,nech sa dcera pekne prelieci a Ty sa podla moznosti ani pri nej nezdrzuj,davaj si pozor na seba a
drobceka 😉

Miri,veru posledny tyzden budem pracovat,ani sa z toho nemozem spamatat od radosti 🙂 ale aj tak velmi zvlastny pocit,po tolkych rokoch..
Neviem ako to je u Vas s predpor.pripravou,u nas sa da zacat hocikedy.ja som zacala asi od 26 tt,no neviem veru ci by Ti doky odporucil,ked Ti nechcel ani vychadzky povolit 😕 a my tam veru aj zacvicime,sice ziadne hopsanice,ale predsa...No mozno by sa Ti tam oplatilo ist aj popocuvat,my to mame asi tak pol na pol pokec a cvicenie..

Zuzlicek,uz neries tyzden a pol,uz si v 12 tt 😵 😵 🙂
juli,pozdravujem Ta 😉 a samozrejme aj ostatne kocky

dior
12. dec 2009

kocky prepacte mi to,ale este vam budem aj na nervy liezt -uvidite 😅 😀 -ale citam si vas 😵

lulu-ja som tu tak stresovala ze mi ide MS,bolo to par dni po ET a kocky ma tu utesili ze ziadna MS,ale pekne //,tak nech je to aj tvoj pripad- no mnna to drzi este aj do dnes, ked ma pichne,alebo ma tak taha dole,musim to nejako pochopit, ze to si malicke robia miesto 😵 😵

ahoj Taky a Zuzla 😵 😵 😵 ,kocky stale sa vam stane to pichanie a take pobolievanie podbruska? no mne je hrozne zle, dnes ma tak napinalo,ale muzik rychlo doniesol roztek a preslo to,ale nechutenstvo mam stale + nafuknute brusko -ako pise Mirinda-pekne budeme chodit na ulz kolko bude treba,ja keby mam za to platiti, tak sa nedoplatim 😅

Lenka teraz asi nebudeme cas,ale vieme co robi 🙂

Mirinda-to je super, neboj vydrziste to pekne spolu -aby si este neprenasala a budeme tu malinku prosit,aby sa nam uz ukazala. Myslim, ze to si zela kazda tehotna, aby mohla hned drzat malicke na rukach

lulu27
12. dec 2009

Ahojte babulky ďakujem za podporu, ste poklady 😉
Diorík, aj ostatné dievčatá, držím palce nech sa Vám krásne tehulkuje 😵
Dior čítala som si tvoje príspevky ešte o dosť dávnejšie apoň tak 1,5 roka dozadu a som veľmi rada že sa ti to podarilo 🙂

julietka
12. dec 2009

mirindik pozdravujem Emku a som velmi rada ze sa pekne drzite 🙂
dohodla som sa napokon s mojou kamaratkou ze budem chodit k nej do rizikovej poradne, povedala ako vravis aj ty ze dvojky maju chodit do poradne kazde dva tyzdne...a nie po 5 tyzdnoch..

avusik prajem ti aby si si vychutnala ten pocit ked pojdes poslednykrat do prace, bude to urcite uzasny pocit 😵a tiez ti prajem aby si si naozaj vychutnala matersku este kym pride princezna na svet 🙂este musis stihnut poprat, pozehlit takze babulka musi este pockat 😵

kanhwicka po kazdej burke vykukne slniecko 😵 😵este budes druhykrat maminka, ver tomu 🙂

lenik uz mas doma manzelika? asi ano, vsak 🙂to musi byt ale radostiiiiii..ked sa po takom dlhokanskom case stretnete mozno sa vam aj prirodzene zadari, ked PanBozko bude chciet aj motyka vystreli a ja vam prajem aby vystrelila 😉

zuzlik, tanitka, a vsetky ostatne babulky tehulky a snazilky pozdravujem vas a prajem pekny vikendik 🙂

olympia
12. dec 2009

ahojte reprofitacky, citam si vas poctivo, ale momentalne sa u mna nic snazilkovske nedeje, tak moc nepisem.
Lenka, citam, ze si zacala brat lieky, znamena to, ze sa u teba bude diat nieco este teraz v decembri? Kazdopadne skvele, ze si uz na starte! 😉
Tehulky, nech vam tt pribudaju a deticky v bruskach pekne rastu.
Lulu, gratulujem ku skuske a drzim palce na testovanie! 😵

mirinda10
13. dec 2009

juli som rada, ze to takto dopadlo a kamoska ta bude mat pod dohladom a to je najdolezitejsie, hlavne teraz ked prejdes 30tt, bud rada, ze mas taku kamosku

olympia, my si tu pockame na teba ked si napises aj ty tt verm, ze ten cas pride

uz zacal pada sniezik, tak uz idu Vianoce 🙂

avaka
13. dec 2009

Juli,myslim ze si urobila velmi dobre 😉 Ta Tvoja dr.to nejako podcenuje,ved cakas dvojky. Ja som nechodila po 5 tyzdnoch ani na zaciatku,ale po 4,teraz chodim,kazde 3 tyzdne a ku koncu este castejsie budem myslim...
peknu nedelu vam zelam 🙂

zuzla80
13. dec 2009

Pekný večer babule 🙂 ja vás len takto narýchlo pozdravujem, všetky do jednej. Zajtra som bez netu, takže sa tu neukážem - to len, aby ste sa nebáli 😉

Inak baby stimulanty, ostali mi 4ks Cetrotide - ak by ste mali niektorá záujem, písnite mi na mail a dohodneme sa.

pegasko
14. dec 2009

Ahojte maminky a snazilky
boli sme v Brne na pohovore u dr.Machaca a bolo super 🙂
akurat ja trdlo som sa poriadne neopytala ako velmi mozem pokombinovat injekcie
uz mam menopur,merional to by som mala na pol davky,ale baby mi tu ponukaju aj dalsie-inaksie,a teraz neviem ci to mozem az tak pokombinovat?Chcela som zacat v januari ale asi zacnem az v februari,tak mam este chvilu cas,ale trpezlivost nie je moja silna stranka,tak len som chcela vediet cim ste pichali vy?

lulu27
14. dec 2009

Ahoj Pegasko. Ja som stimulovala merionalom 🙂

mirinda10
14. dec 2009

cauko babulky, hlasim sa po poradni sme ok babulka ma 924gr tak za chvilku budeme mat 1kg to budeme hviezdy co 🙂 ale mam zly krvny obraz hemoglobin 102 min je 120 a tiez aj Hematokrit mam 0,302 a min je 0,36 tak zacinam papat zelezo
pred 2 mesiacmi mi zacali strasne krvacat dasna a asi to mam z toho, ze mam malo zeleza ale cukor mam ok na lacno 3,8 a po 2 hodinach 5,6 jupi takze vianoce traste sa juj uz sa tesim, bala som sa ci nebu tehu cukrovka hlavne pre vek vtedy je zvyseny
az teraz som prisla z prace bola som si po vianocny darcek a ukazat im brusko teraz mi za posledny tyzden pekne narastlo
lulu ideme testovat alebo ides cakat na krvicku?

pozdravujem

mircalla
14. dec 2009

Babenky prosim o radu, som zufala...Aj ja chodim do Reprofiu, pisala som sem pred casom, ked som bola v lete tehotna, mala som missed v 8. tyzdni....Teraz som v 7tt, doteraz vsetko ok, akurat 3 dni dozadu som mala maly hnedy fliacik, ale preslo to....Dneska sa z nicoho nic spustila cervena krv. Volala som Stlelclovi, ze mam prist zjatra na UZV. Horsie je, ze sa to zhorsuje, silnie to a a boli aj aj brucho trochu ako na menzes...Nemozem uverit, ze sa to deje znova...celkovo uz 3. krat...Pritom sa jedna o darcovske, mali sme krasne hatchujuce blastocysty a ja sama som po druhom potrate absolvovala vsetky mozne aj nemozne vysetrenia - genetiku, imuno, infekcne, hemato, dokonca aj alergiu na lepok....Je nejaka sanca, ze to je krvacanie ineho povodu...Prave v tomto case plus minus mam mat menzes, ale je to dost silne...a na praskanie cievok v maternici to je tiez silne....pri oboch potratoch zo mna vypadla (krvacala som dokonca i pri tom missed). teraz zo mna vypadli aj cele kusiska zrazeniny prave...nieeee

gabikasz
14. dec 2009

Mircalla to chceš do rána čakať ked tak krvácaš a ešte sa trepať do Brna???,,,
Prečo neideš hneď do nemocnice,ja som už prišla o bábo 5krát ani minútu by som nečakal

rebeka33
14. dec 2009

mircalla - gaby má pravdu. Každé krvácanie patrí do nemocnice a určite silné. V každej nemocke ťa určite hospitalizujú hneď. Mňa zobrali o 23.00, ak viac krvácaš môžeš ohroziť aj seba nie len bábo. Ja na tvojom mieste idem hňeď. Hlavne ak tam niekoho poznáš, aby ťa neodbili.

mirinda10
14. dec 2009

mircalla utekaj do nemocky, hned ta pozru a pichnu nejaku injekciu necakaj moja ani minutu, som rada, ze sa Vam to podarilo a dufam, ze to bude ok len necakaj do rana

mircalla
14. dec 2009

uz je po tom...vsetko zo mna vypadlo, volala som aj stelclovi, nech pridem rano. do nemocnice nejdem, uz som takto raz bola, urobili mi uzv len cez brucho a cely vikend ma tam nechali aby mi povedali v pondelok ze to je potrat

tanitta
14. dec 2009

ahojte..
pegasko.. zalezi co ti este kocky ponukaju.. ak by si mala vasciu polovicu niecoho nebolo by zle...skus si zosuladit vsetko co by si eventualne mohla mat aky arzenal a napis mailik co vsetko budes mat a nech ti napisu protokol na to....
mirinda... veru rastiete 😉 my sme v tomto tyzdni sli rodit 😔 tak sa drzkajte v brusku vam je dobre 😵 😉
mircala.. som rada ze vam to opat vyslo... ale uz si mala mat zbalene veci a byt v nemocnici... ja som "len" spinila a do 10 minut som mala zbalene veci hned ako som zistila co sa deje...drzim ti palce aj bobikom aby to zvladli...krvacanie moze byt aj hematom nejaky tie vedia robit galibu riadnu 😔
babulky srdecne vas pozdravuje 😉 ale nestiham 😝

julietka
14. dec 2009

mirindik pekne papaj zelezo, dufam ze tebe pomoze, mne totiz nepomohlo, pol roka som ho jedla ale moje travenie ho ignorovalo..
dnes som bola na poslednej infuzii a konecne po tyzdni mam hodnoty hemoglobinu aspon 101 (aj ked norma je od 120 vyssie takze ziadna slava), ale som rada, lebo som myslela ze ak sa mi to nezvysi po tych infuzkach tak ma tam naozaj nechaju. Od zajtra budem zasa len papat zelezo a na KO idem o mesiac, ale uz od pondelka zacinam chodit do rizikovej poradne kde ma budu sledovat..

avusik, zuzlik,tanitka, taky a vsetky ostatne babulky zdravim vas a prajem pekny vecer 🙂

mircalla
14. dec 2009

utekam do nemocnice...je ale nespinim, zo mna leje krv

mirinda10
14. dec 2009

ja mam hemoglobin 102 takze mame skoro rovnko tie hodnoty ale som rada, ze sa to ti aspon o trosku zvysilo, uz som pozerala co musim viac jest tak asi sa dam zajtra spenat a ku koncu tyzdna kel.
dnes bolo v poradni vela zien aspon na Kramaroch iba jeden doc tam robi rizikovu a kazdy den ale stale tam je vela zien asi by to mali rozsirit ved nas je viac a viac co mame nejake problemos
Ja mam najblizsiu poradnu 4.1 vlastne hned po novom roku a potom 11.1 idem k Holanovi na morfo uz sa tesim ked uvidime princeznu
tanitka my sa este rodit nechystame urcite Emke je tam dobre a nic nemam ani kupene tak nemozeme 😉
musime mat aspon 2kg to je nas ciel tak este mame co robit aby ste tu vahu dosiahli

julietka
14. dec 2009

mirindik ale babulka ma krasne vahy, uz bude mat veru 1kg, uz si to vieme predstavit taku hmotnost, vsak? to je ako kilo zemiakov 🙂 😅 doteraz to boli take "nehmatatelne" hodnoty par gramove, ale uz sa to zacina podobat na novorodeniatko 😵
miri my ideme tuto stredu k Holanovi tak som zvedava ako to bude prebiehat, lebo bola som osobne sa popytat na recepcii v Auparku ako to prebieha a ta babenka co tam bola mi zahlasila ze dokonca 4 hodiny tam budeme..lebo vraj jedno babatko sa meria 2 hodiny a 2 babatka 4 hodiny, nezda sa mi to tak ako s tou cenou co som ti pisala, ale je mi to uz jedno, potom dam vediet ako sme dopadli..

pegasko
14. dec 2009

dakujem za odpovede 😉
mircalla chod na antolsku zo zadu na pohotovost,necakaj na prijme,len zaklop apovedz co je vo veci
odoslu ta na 5poschodie,a urcite ti urobia vag.ultrazvuk
ja som bola dva krat a nikdy ma neodbili 😖
drzim palce

lulu27
14. dec 2009

Ahojte,pozdravujem všetučky kočky 🙂
Mirindik ja sa chystám testovať zajtra ráno, lebo to už nevydržím. Veľmi sa bojím že tam bude iba /, lebo tie // si neviem predstaviť, keďže som ich nikdy nevidela, ale verím že tam budú //. Dám vedieť 😉
Juli a Mirindík veľmi dobre sa číta ako sa Vám darí a bábatká rastú 😀 Samozrejme prajem Takynke, Dioríkovi a ostatným babuľkám nech im rastú brušká do krásy 🙂
Tanittka nezabúdam na vedúceho, toho pozdravujem 😵
Ktovie ako sa má Lenka?
Mircalla ja ti neviem poradiť 😒

mirinda10
14. dec 2009

juli bude to zazitok, vsetko pekne ukaze a okomentuje ja som tam bola 45 min ale teraz mam iba jedno babo ale mala som velmo dobry zazitok uvidis je to nieco ako som bola v Brne
presne 1kg uz viem co to je ved doc povedal, ze mu robime radost, ved sa aj snazime s Emku 🙂
urcite budeme cakat na spravicky ale urcite drobci budu ok ja tomu verim ale ked ti to bude hovorit Holan tak tomu budes na 100% verit to budes z neho citit, ze sa tomu rozumie

mircalla
14. dec 2009

na pohotovosti som bola, uz som sa aj vratila...je tam asi 30 ludi. dva krat sa mi toto stalo a dva krat som mala prisernu skusenost s pohotovostou. ozaj prisernu, nebudem to ani rozvadzat. aj na antolskej, na kramaroch este horsiu. rano idem do brna, urobia mi aj cistenie, ak bude treba. ani stelcl ma na pohotovost neposielal. potom, co zo mna vypadlo a ako to prebiehalo sme o babo prisli, to je uplne iste, ide len o potvrdenie. malo to presne rovnaky priebeh ako vzdy. akurat nik nevie, preco sa to deje, kedze boli vsetky vysledky ok. uz ani nevladzem plakat

olympia
14. dec 2009

Mircalla, je mi to strasne luto, ale nadej mozno este je, rozhodujuci bude UZV. Daj potom vediet, co ti povedali, myslim na teba (viem, ake to je, prist o babatko a dokonca viackrat ☹ ).

Mirindik, to je super, ze mala tak pekne rastie, len tak dalej a kludne aj do troch kíl, no nie? 😉

Lulu, drzim vsetky prsty, nech tam tie dve ciarky najdes! 😵

Pozdravujem aj ostatne.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre