Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mircalla
14. dec 2009

Olympia, dakujem ti, ale uz nedufame....kedze s tym mam skusenosti, viem ze tento scenar nie je dobry. Krvacanie uz ustalo, vsetko vyslo von.

mircalla
14. dec 2009

ono kebyze spinim ci miern krvacam, pozeram sa na to inac....ale toto bolo zle. inak ked som bola v nemocke ani ani raz agolutin nepichli, hoci na sono vtedy este daco bolo....musela som o neho zobrat....ale to je jedno, uz nevladzem....mame sice 2 mrazakov, ale neviem ci toto chcem zazit 4. krat

tanitta
14. dec 2009

Mircala... 😔 .... 😔 ...to je teda smutne ☹ ...
Lulu... uz tu treba pozuitivnu spravicku vniest takze cakame riadne tlstice 😵

gabikasz
14. dec 2009

Mircalla ☹ ☹ ☹ viem velmi presne ako ti je,v july som mala 5ty potrat,všetky vyšetrenia sme mali ok
TAK PREČO???hovorí sa nikdy nehovor nikdy,ale ešte raz to skúsime v january february ako sa podarí dostala som Prednison a Utrogestan ,ak to vevyjde ani takto, končím , už ma unavujú reči typu, veď raz sa to podarí, ked vám nič nie je ,čo bude potom na to rdšej nemyslím lebo sa zbláznim.
Využi mrazáčikov keď ich máte nenechaj ich napospas máš o pár rokov menej ako ja tak do toho!!

mircalla
14. dec 2009

ahoj gabikasz, to je je sokujuce......je mi velmi luto....5 krat... ja som mala vsetku hormonalnu podporu, vysetrenia ok, krasne haachujuce blastocysty a vysoke hcg...potom jedneho dna z nicoho nic bez vystrahy....presne ako posledne...ani naznak spinenia ci problemov
co mam povedat, budu to strasne smuntne vianoce...

nebudem sa ani utesovat ze sa stane zazrak a uajtra sono ukaze, ze sa mylim....kebyze to je spinenie ci mierne krvacanie verim, ale takto nie

baby zelam Vam vsetko dobre, krasne tehulkovanie a deticky. ja uz koncim

gabikasz
14. dec 2009

mircall zajtra sa ozvi držím palce!!!

avaka
14. dec 2009

caute babule,
no dnes su tu akesi hrozne spravy ☹ Mircalla,pamatam si Ta,ze si tu chodievala,je mi to moc luto,co musis prezivat...kiezby UTZ ukazal nieco ine.. Drzim Ti moc palce

Mirinda,aspon ty mas krasne spravy 🙂 Princeznicka uz je velka slecna,vidno,ze sa jej u Teba paci 😵 a urcite bude mat viac,ako len dve kilecka 😵 😵

Lulu drzim palce na zajtra,nech su riadne // tlste 🙂

Julietka,to je fajn,ze aspon mala zmena k lepsiemu nastala 🙂 Tesim sa .A to ides teraz na velky UZT,ze?v 30 tt,co sa chodi.Myslim ze to nebude 4 hodiny,to sa mi zda naozaj vela

My sme dnes boli z tej predporodnej pripr. v nemocke na novorodeneckom,aj porodnu salu kuknut,bolo nas tam tak vela,ze som nechapala...
Pozdravujem vas vsetky 🙂

lulu27
15. dec 2009

Ahojte kočky. No ja mám testík negatívny ☹ Som 8DC a vo štvrtok pôjdem na krv. Bojím sa že z toho nič nebude, škoda že to neviem ovplyvniť 😔

mirinda10
15. dec 2009

lulu mala si PK? ja som testovala az na 10ty den. Nevesaj hlavu musis vydrzat do stvrtka a uvidis

dnes je zima ale modre nebo babulky

lulu27
15. dec 2009

Mirindík mala som PK.

mirinda10
15. dec 2009

a cim testujes ja len uznavam mamatest

lulu27
15. dec 2009

Ja som použila ten test od nich z Reprofitu, ktorý som dostala.

zuzla80
15. dec 2009

Ahojte babulky 🙂
Mirindik teším sa, že princeznička krásne rastie. Len tak ďalej - kiež už by sme boli aj my tak ďaleko ako vy a samozrejme blahoželám k dobrým gluko výsledkom - teraz na sviatky a diétovať, to si asi nevieme ani jedna predstvať, že 😉

Juliček vám prajem príjemný zážitok z utz - mne sa tých 4hod. tiež zdá veľmi veľa, odhadujem skôr len také 2hod. Dúfam, že sa ti tentokrát bude lepšie dýchať 😉

Ako vidím naša Lenuľka si naplno vychutnáva stretnutie s mužíkom - ani sa je nečudujem 🙂

Tanička a vy sa ako držíte? Darčeky už máte pokúpene...

Avuška takže ty sa už pripravuješ pomaličky na pôrod - no ty nám to tu začneš ako prvá 😉 A už bývate domka, či ešte stále majstrujete.

My máme zajtra NTčko, ale až o 15tej, tak nám držte palce - ale verím a dúfam, že bude všetko ok, keďže to už minule dokina naznačovala, no ale človek nikdy nevie, pokiaľ to nemá čierne na bielom...

Lulu ešte nevešaj hlavu - možno sa čiarka ešte ukáže, držím palce.

Mircalla aj ja si na teba pamätám a veľmi ma mrzí, že sa to deje opäť 😔 .... drž sa

Pozdravujem baby 😉

takyna
15. dec 2009

Ahojte kočky 🙂
Luli nevešaj hlavu, Reprofitacky tes mi tiez ukaz iba jednu palicku 😉

Konečne sme po vyšetrení gynekologickom, máme materskú knižočku 😵 , maličky kýval nožičkami , ručičkami 😵 , predvádzal sa moj miláčik 🙂 , utrogestan mi vysadzuju, prechádzam na duphaston, máme 43,4 mm, 😵

Mirindík riadna kočica už je maličká 🙂 len tak ďalej 😵

Mircala ja som pri malom krvácala riadne, ako z brava a udržala som ho v 1 trimesti, mala som hematóm a aj cystu také zrazeniny, išli zo mna tiež, možno to predsa nakoniec dobre skončí u vás, držím ti moc palce 😵

idem sa konecne napapat, a potom na vás kuknem

pozdravujem 😵

takyna
15. dec 2009

Zuzík ahoj, mne robili dnes NTčko máme 1,2 🙂

zuzla80
15. dec 2009

Taky práve som išla písať, či ty náhodou nemáš dnes kontrolu - dobre som tušila. Mojko super, teším sa veľmi. Máte krásne miery 😵
Inak mne dokina vravela, že mám Utrogestan potiahnúť čo najďalej, že nič sa nestane ako ho budem postupne vysadzovať až do 20tt - ale zdá sami to byť dlho nie. Ja sa už neviem dočkať, kedy ho začnem vysádzať...

zuzla80
15. dec 2009

a gratulujem k tehu knižke 😵 😵 Ani nevieš ako sa teším, že je všetko OKi 😵

Taky a aké majú byť tie hodnoty, nevieš náhodou?

takyna
15. dec 2009

Zuzík díky 🙂 , ved aj vy 😉 , ja ho mám vysadiť do konca 12tt a potom duphaston , ten až do 16tt plus,mínus
ako sa cítiš?

takyna
15. dec 2009

myslíš NT?

takyna
15. dec 2009

Ak NT tak do 3 sa mi vidí, ale na koniku je o tom temicka, skus kuknut

tanitta
15. dec 2009

cauky kocky
Taky... super ze nt je ok 😉 ...
zuzla.. NT ma byt max do 3mm.. 😉 ...darceky mame ... no este nieco dotiahneme do detailov a bude to;)... vlastne pre maleho su a babkovcom este nieco drobne....ale halvne viem ze co 😵 to sa potom lepsie nakupuje s konkretnym cielom 😵
ja som utrogestan mala do 20tt....zuzla mozno keby si presla tiez na dufik bolo by lespie aj koli papaniu... ze tak nezatazuje popytaj sa dr ci by ti to nezmenila
Lulu... visis aj Taky mala ten R testik nijaky 😉...este nic nie je stratene...ja verim ze tam vykuknu 😎
paa

julietka
15. dec 2009

avusik a co vsetko sa ucite na tej predporodnej priprave? no ked vas tam bolo tak vela tak asi to nebude take strasne s tym poklesom nasej populacie co stale v mediach alarmuju

mircala 😔 pises ze mate darcovske mas na mysli vajicka? lebo co je chyba v muzikovych spermijkach ked sa to stale takto stava?a vzdy v rovnakom case...

zuzlik drzim ti palce na zajtrajsie NT, tiez som bola z toho vyklepana ci je vsetko OK, ale nebojkaj bude vsetko dobre, ved to krasne tahate..takto daleko ste este neboli vsak? uz bude len dobre a ja sa z teba velmi tesim ze to konecne vyslo..to budu krasne Vianoce 😵

taky gratulujem k tehu knizke 🙂

lulu naozaj skus Mamatest, ten je najspolahlivejsi..my sme sice v reprofite nedostali ich test, ale viem ze aj mirindikovi ukazalo velmi slabu skoro ziadnu ciarocku...

a zdravim cele osadenstvo 🙂

zuzla80
15. dec 2009

hej, hej hodnotu NT som myslela - radšej nejdem o tom nič čítať, lebo potom myslím na somariny 😅

Ja sa mám tak, že jeden deň je celkom fajn a druhý deň na prd, ale mám pocit, že tie nevoľnosti pomaly ustupujú, že už to nieje také intezívne ako to bývalo. I keď ráno, keď sa napr. chystám k lekárovi - tak pociťujem nenormálnu slabosť, musím si nachvíľku normálne ľahnúť a potom môžem fungovať ďalej, lebo asi by som odkvecla 🙂 Ja som dnes bola na endorkinológii na krv - výsledky budú v piatok, som zvedavá...

takyna
15. dec 2009

Juli, Tanit ahojky 🙂 , zdravím vás maminy a budúce dvojickovske maminky 😵

takyna
15. dec 2009

Zuzík máme podobný harmonogram návšetev doktorov, ja som bola okrem gyndi aj na krvy štítnej a vo štvrtok výsledky 😉 🙂
mne je stále ťažko na grc, ale negrciam, sliny sa mi robia, uf, 😝
s fraxíka mám hrčky a modriny na brušku, v piatok idem na hemato, musím sa dokiny spýtat ci predsa nezmeníme to pichacie miesto

zuzla80
15. dec 2009

Jéééj baby, no rada vás tu vidím 😅

Juliček veru, že my sme ešte takto ďaleko neboli - v podstate sme už začali 13tt, tak dúfam, že nám 13tka prinesie zajtra šťastie a ďakujem za držanie palcov 😵

Táni tak to ste šikovný, keď už máte pokúpené - s tým máš pravdu, že ak vieš čo, tak sa to ľahšie kupuje. My sme s mužíkom len tak narýchlo urobili aspoň vianočný nákup, myslím potraviny, bolo celkom málo ľudí, takže sa dalo. Ale s darčekami no je to bieda 😅

zuzla80
15. dec 2009

Taky tie hrčky a modriny mám aj ja, a asi ťa veľmi nepoteším, ale to isté je, aspoň u mňa, aj keď mi to mužík pichne do ramena - taktiež hrčky a modriny...

Inak mne sa posledné dni stáva, že sa budím nenormálne smädná a to cez deň vypijem aj 2l vody, možno aj viac...

Veru Taky máme doslova rovnaký zoznam lekárov 😅

julietka
15. dec 2009

taky s tymi slinami som to mala aj ja, fuj to je hnus, a z toho ma stale napinalo, tak som stale chodila do umyvadla iba sliny vypluvat, ale mala som to na zaciatku a potom okolo cca 20tt

zuzlik tieto stavy co popisujes mam stale a doki mi povedala ze ked uz citim hucanie v usiach a zatmie sa mi pred ocami tak si mam hocikde lahnut aj na zem, na travu, len aby som neodpadla...ale teraz som chodila tyzden na infuzie tak je to o malilinko lepsie uz sa aspon nejdem zadusit, iba som straaasne unavena by som spala aj ked chodim..

baby inak ja som zacala pit znova zeleny, alebo niekto to vola mlady jacmen a predstavte si ze som prestala mat palenie zahy a to uz mi naozaj nic nepomahalo..neviem ci je to nahoda ale tesim za z toho lebo to uz bolo neunosne a to nepomahal ani Gastrotuss, Maalox, ziadne sirupy, ani maces, ani mandle, skratka nic..

mircalla
15. dec 2009

ahojte babenky....no ja som sama v soku, ale mimi je ok....som rada, ze som sla do brna nakonec a nie do nemocnice. narastlo,uz bolo vidiet aj akciu.

takyna, aj u mna to bol vraj hematon....nejaky dalsi tam zatial nastasie nie je. isla som tam rano jak na popravu, este sme skoro naburali kvoli jednemu kamionistovi, co si nas nevsimol....uz som si vcera dohodla so stlelclom, ze keby daco, ci mi moze urobitr kyret (po kusenosti u nas s nemocnicami), stlecl stale vravel, ja uz som videl kadeco, az sono ukaze....tam sme tam dosli obaja so slzami v ociach a ja v miernej hysterii, fakt som vobec nedufala....a mimi je tam

ja som fakt hysterka....ale presne takto sa to uz 2 krat stalo, tak som bola uplne v soku....teraz samozrejme lezim, o tyzden dalsie sono, aj mi dal vacsie davky liekov....

lulu27 - skus mamatest, ten je podla mna najspolahlivejsi, ja som te reprofitacky ani nechcela pouzit, i ked som ho dostala gratis, tvrdohlavo som si kupila mama test

takyna, zuzla, mirinda - ja sledujem vase osudy dost pozorne, i ked neprispievam, pfuj pfuj...vela zdravia a stastia...teraz je to na dobrej ceste

baby hrozne sa tesim, samozrejme este nic nie je vyhrane....

takyna
15. dec 2009

Juli nechcem ťa strašiť , ale ideš mať pekne vlasaté detičky 😉 😵 , zo záhou je to pravda, keď páli, rodia sa detičky s vláskami 😵 som rada, že ti jacmen zabral 😵 super

Mircala no vidíš , vravela som ti, že to nemusí byť tak ako to na prvý pohlad vyzerá, gratulujem k srdiečku, teraz bude všetko ako má byť, držím palce 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre