Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

manita
18. sep 2013

@zibi ja tiež stále analyzujem, čo som mala robiť inak. Ľutujem, že som ho nedala kultivovať do 5. dňa, hoci bolo len jedno. Lebo mesiac predtým sa mi stalo to isté, tak som sa bála veriť, že by mohol byť iný scenár. Neboj, otrasieme sa a budeme silné. 😉

gaga83
18. sep 2013

@zibi testovat mam 21 a aj ms by tak mala prist, ale minule mi ms meskala 2 dni tak bohvie ako teraz si zmysli prist. Test som mala rapid clear ten kazetovy.

miscok
18. sep 2013

@gaga83 Nebud smutna,este je skoro.Nevesaj hlavu,este sa moze vselico vykrystalizovat.Ani bolave brusko este nic neznamena.Posielam pozitivnu energiuuuu 🙂

manita
18. sep 2013

@zibi o tej štítke som si to dala doktorovi z RF napísať a predložila som to potom tu (gyn. + endokrinológia)

gaga83
18. sep 2013

@miscok dakujem moja za povzbudenie

lenusika
18. sep 2013

@manita
endokrinologicka Mudr. Drakulova, Kramare

timona
18. sep 2013

baby s kym mate lepsie skuseosti ...s Otevřelem alebo so Štelcom?

lusipe
18. sep 2013

ahojte dievcata, prosim o radu....od pondelka mam zacat pichat dipherelin pred IVF....ale mala som tento cyklus krasnu ovulaciu, ukazali to aj testy...a vsetko sme pre to robili 🙂....tak pevne verime, ze sa zadari....mohli by injekcie ublizit zaciatku tehotenstva, kedze test mi to asi este tak skoro neukaze....co by ste robili na mojom mieste?...dakujem za odpoved.

manita
18. sep 2013

@gaga83 držíme palčeky. Choď zajtra na krv, v piatok máš výsledok. Nič ťa to nestojí a do víkendu budeš vedieť bez stresov, či sa to podarilo. Testy sú na nervy. Ak bude hcg pozitívne (nad 5 mIU), tak to tam j 😉 e a v pondelok znovu na krv, či poskočilo vyššie. Drž sa!

http://www.hpl.sk/ponuka-hpl/refhodnoty?odb=3&p...

lenusika
18. sep 2013

@sarasota
neodpisujem casto, ale vzdy nakuknem ako pokracujete tie ktore boli so mnou.....
takze VELKA GRATULACIA...
po potvrdeni krvicky ak robis tak na PN....

my uz mame 4 mesiace...rastieme, ked sa na neho pozriem, tak sa mi slzy tisnu a 7 pokus stal za to!!!!!!!!!!!!!!

manita
18. sep 2013

@lenusika dík, ale drakulová nie je náhodou hematologička?

lenusika
18. sep 2013

@lusipe
neuskodi, ja som sa na to pytala Stelcla

manita
18. sep 2013

@timona obaja sú super (otevřel má viac času, nie je v takom chvate)

lenusika
18. sep 2013

@manita je ale vysetri vsetko.....

manita
18. sep 2013

@lusipe však skoč pre istotu na krv na hcg

manita
18. sep 2013

@lenusika super! dík! máš na ňu číselko?

lusipe
18. sep 2013

@lenusika
super, velmi pekne dakujem 🙂

lenusika
18. sep 2013

@manita mas ho v IP

lusipe
18. sep 2013

@manita hej, uz som sa s kamoskou hematologickou dohodla...a ukaze krv aj po tyzdni?...alebo neskor?

manita
18. sep 2013

@zibi našla som toto:
Falešně pozitivní těhotenský test:

Falešná pozitivita testu (žena není těhotná, ale test vyjde pozitivně) může mít tyto příčiny:
• Přítomnost krve a bílkovin v moči může způsobit, že kvalitativní stanovení hCG v moči je falešně pozitivní.
• Některé léky, jako antiepileptika, léky proti Parkinsonově chorobě, léky na spaní, sedativa, mohou způsobit falešnou pozitivitu testu.
• Některá onemocnění (trofoblastické choroby) mohou způsbit zvýšení hCG.

A tu je to s tou tabuľkou:
http://www.orift.com/cs/hladina-hcg-moc-krev-54

manita
18. sep 2013

@lusipe 10. deň po ET to ukáže krv v pohode (aj ak bol vložený len 8-bunkáč alebo prirodzene otehu - 10 DPO, to je jedno). Musí byť hodnota nad 5! Choď! (Ja po 4. IVF už len takto. Žiadne testy.)

http://www.orift.com/cs/hladina-hcg-moc-krev-54

😉

manita
18. sep 2013

@lenusika dík za to číselko, idem sa objednať 😉

manita
18. sep 2013

@lusipe a ktorý DC si? (ja som diphereline pichala od 1. DC pri krátkom protokole, ty sa asi chystáš na dlhý a pichať budeš ešte pred ms, že?)

lusipe
18. sep 2013

@manita a ked by to bolo asi 7 dni?...aj to by krv ukazala?....vdaka za odpoved.

lusipe
18. sep 2013

@manita ja som 20 den cyklu teraz....a mam zacat pichat 25 den, teda v pondelok....vraj je to dlhy protokol....

manita
18. sep 2013

@lusipe

HCG - hormon ohlašující těhotenství:

Kdy se v našem těle objevuje hormon nazvaný HCG? Jaké jsou jeho hladiny v krvi budoucích maminek? Jde podle něj určit, zda jde o vícečetné těhotenství?

Ve chvíli, kdy se oplodněné vajíčko rozdělené již do blastocysty zahnízdí do zbytnělé děložní sliznice, začínají první buňky, které tvoří základ placenty, uvolňovat do krevního oběhu chemické látky a hormony, které zabrání nástupu další menstruace. Především jde o lidský choriový gonadotropin HCG. Na přítomnosti tohoto hormonu v krvi (později v moči) jsou založeny těhotenské testy.

Pomocí krevního testu lze detekovat HCG již přibližně v koncentraci 2mIU/ml (přičemž se za bernou minci bere hodnota nad 5mUI/ml). V případě přibližně 5% budoucích maminek je toto množství možno najít v krvi již 8. den po oplodnění tedy 3. týden po poslední menstruaci. Ve většině případů lze tento hormon v krvi detekovat již 11. den po oplodnění.

Pozri sem, nedávno to sem dala jedna babula:
http://www.orift.com/cs/hladina-hcg-moc-krev-54

lusipe
18. sep 2013

@manita super, tak to teda skusime otestovat....dakujem velmi pekne 🙂

manita
18. sep 2013

áno, to máš dlhý protokol. Však skoč na tú krv 1 deň pred pichaním a potom ešte o 2 dni (to nevadí, že už budeš po 2 injekciách, emryjku by to neublížilo, to je ešte nič), v takom skorom štádiu sa tá krv vždy ešte raz opakuje, aby ukázalo, či číselko rastie 🙂

lusipe
18. sep 2013

@manita veru, tak to aj urobim....rano vybehnem na krv a poobede budeme mat vysledky...tak snad uz nebudeme musiet nic pichat 🙂

manita
18. sep 2013

@lusipe super, držíme palčeky! (tiež som to takto prežívala pred tým dipherelinom) nech ho netreba a nech je tam babulo prirodzene u teba!!! 😉 😉 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre