Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

dafy
18. sep 2013

ahojte 🙂 tak mne od vcera začalo byť zlééééé 🙄 🙄 🙄 este aj v noci ked vstanem na záchod je mi na blutie 🙄 😀 no čo uz to asi preto ze som sa čudovala ze mi nič není 😀 😀 😀 aj spachtoškovanie ma viac nejako pochytilo no vyzerám jak hnilé jabko 😀 😀

zibi
18. sep 2013

@gaga83 no ja uz mam a cakala som horsie ..a nedostala si po infuzke horucku? to ti oni tam davali infuzku? a kedy ti to dali .. pred opu ci ako ..? lebo ked az po opu tak by sme museli par dni ostat v cechach alebo sa dava aj ak ze jedna pred opu druha ako je et a na druhy den po et este jedna infuzka?

dafy
18. sep 2013

@bergalm držím palčeky 😵 😵 😵

zibi
18. sep 2013

@dafy joj moja vydrz

jjajka
18. sep 2013

@sarasota super, gratulujem 🙂

zibi
18. sep 2013

@yanka1 joj moja este to nevzdavaj..myslela som ci nahodou sa daco nezmenilo ... zajtra robis testik s tym reprofitackym?

bergalm
18. sep 2013

@dafy dakujem to miesto vedla Teba drz,ze OBSADENE 😀 😀 😀 😀 a ja nastupim dufam,ze do spravneho vlacika 🙂

mimika1973
18. sep 2013

@yanka1 tak ta XB1 mala velku moznost sa zahryzkat! 😕 potvorka jedna!
zajtra urcite si urob reprofitak test!

gaga83
18. sep 2013

@yanka1 tie intralipidy , mne to bolo vysvetlene ze su na to aby ti znizovali imunitu a tym padom by si nemala vytvarat protilatky proti embryu. Tie protilatky sa daju zistit to su tie nk bunky ale ze toto vysetrenie nie je jednoznacne lebo je s krvi a to ze moze ukazovat ze su v poriadku ale ze to nie je 100%. Ja som ich dostala na vyskusanie ci pomozu kedze potracam

gaga83
18. sep 2013

@mimika1973 ta lek sprava , je ta sprava co dostanes pri et

dafy
18. sep 2013

@yanka1
@zibi ..je to čudné ze tie testy ste mali poz.. a dalšie uz nie 😨 ..
@zibi budem držat palceky do dalsieho boja 😉 určite to netreba vzdať 🙂

mimika1973
18. sep 2013

@gaga83 aha to je to résumé z celeho IVF, chapem, oki diky 🙂 😉

gaga83
18. sep 2013

@zibi jednu dostanes pri opu, druhu pri et a tretiu po potvrdeni tehu. Ja som nic s toho nemala, sestricka ti ju pichne na izbe a za pol, tristvtre hodku ti stecie a ides domov.

bergalm
18. sep 2013

babule neviete nahodou ci mozem stale brat euthyrox?mala som ist na endokrynol.len dnes som musela ist na kontr.sono berem to iu 2mesiace a neviem ci mi vysetrenie spravia aj ked budem po OPU a pred vkladom?som sa zabudla spytat v Brne 😝

zibi
18. sep 2013

@gaga83 aha tak super 😵

zibi
18. sep 2013

@dafy dakujem no nevzdavame sa len sa bojim aby sa mi dakedy tie embryjka vobec udrzali tretie ivf a prd z toho a to hcg ze vraj bolo 2

bergalm
18. sep 2013

beriem euthyrox75 pred 2mesiacmi som mala TSH 4,8 neuskodi mi to ked to stale beriem?FT4 som mala 13,nieco cize v norme tak neviem ci to mam svojvolne vysadit alebo pockat do Soboty a spytat sa v Brne?co poradite? 🙂

miscok
18. sep 2013

@jjajka Ahoj,je to presne tak ako napisala @zibi 🙂 Keb bolo nieco nejasne,pytaj sa 🙂

jjajka
18. sep 2013

@miscok @nelly3 @zibi dakujem a je ten menopur aj kvalitnejsi ako merional, alebo je to len iny vyrobca a kvalita rovnaka? Aj ten merional sa predava po 10ks? Som v tomto uplny novacik, tak Vam dakujem za ochotu.

manita
18. sep 2013

@zibi
@bergalm
@nelly3
Babule, práve pozerám, že mi tam dr. napísal, že si mám dať okrem aktuálneho TSH a FT4 vyšetriť aj prolaktín? Dávali ste si? Viete o tom niečo? Že na týchto 3 hodnotách hormónov to celé stojí a padá... 😲 😲 😲

manita
18. sep 2013

@jjajka
Merional:
http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/detail/mer...
Menopur:
http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/detail/men...

Mrkni, máš tam aj ceny, množstvo v balení, výrobcov a aj príbalové letáčiky s podrobnosťami.

mimika1973
18. sep 2013

@zibi ktore? prve ci druhe hcg bolo 2?

mimika1973
18. sep 2013

Na co je presne Estrofem? a kedy sa to berie zvycajne? neviete niekto nahodou? mali ste to uz?

martinusa22
18. sep 2013

@jalaura ja som nebrala vobec nic a asi za mesiac a možno viac sa to vyplavilo 🙂

miscok
18. sep 2013

@manita Mne mierne zvyseny prolaktin zistili z klasickeho hormonalneho profilu,nijake specialne vysetrenie.

dafy
18. sep 2013

@mimika1973 estrimax beriem ja uz pred KET som začala brať na sliznicu..estrofém je to isté myslím 🙂

vivianamk
18. sep 2013

dnes sme mali v 10. tyždni kontrolu UTZ a veľký zažitok, ako to malé babuliatko za dva tyzdne nabralo tvar, miery a najúžasnejšie boli nožičky, akoby si tancovalo a prepletalo a zas ich dalo normálne. no dufam ze je po ocinkovi - taký tanečník/čka 🙂 Počúvali sme aj bitie srdiečka, tak bije nám 167 , čiže podľa tabuliek je to v poriadku na 10.tyžden. tak posielam vam všetkým mojim spolubojovníčkam, aby sa nám detičky dobre vyvíjali, rastli a čo chvíľa boli medzi nami za tých pár mesiacov.

dafy
18. sep 2013

@zibi no tak to sa muselo na chvíločku uchytiť ked bolo zvyšené hcg nie? 😕

mimika1973
18. sep 2013

@dafy to su tabletky ustne alebo tam dole ako utros? no neviem ci sa na to neopytam dokiho, kedze sliznicu som tiez mala 8mm a to mavam ovela vyssiu pri stimulke, ale asi ten clostyl na to zabral, ze bola nizsia....tak neviem, ale marcelko nerad dava tolko liekov zas 😖

mimika1973
18. sep 2013

@dafy a pichas aj fraxiparin este? ty si tiez mala zlu zrazanlivost krvi, ci na co to je?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre