Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mimika1973
20. sep 2013

@falin ahojky, no a ten anopyrin zacnes brat od stimulky alebo pred a potom stop pred OPU? aby neboli tie hemoragie ci ako? a potom odznova po OPU, vklad atd.?

dafy
20. sep 2013

@gaga83 nečakaj chod hned do toho ako dostaneš teraz mš a prednison nevysadzuj 🙂

gaga83
20. sep 2013

@dafy budem sa snažiť ukecať dokyho, síce potrebujjem si ešte zistiť či sa mi dajú už robiť zuby ak hej asi mesiac počkam aby som nechodila štrbava ak nie idem do toho

yanka1
20. sep 2013

Kocky, chcem sa objednat na imuno vysetrenie do tkanivovej banky KE, ale neviem sa dopatrat k funkcnemu kontaktu, viete mi pomoct ? vdaka

mimika1973
20. sep 2013

@dafy to je sila! Vsetko toto okolo IVF je len business, namojveru! 🙄
A co to utrpenie zufalych parov, ktori sa snazia uz tolke roky? to sa nikdy neberie do uvahy! 😕
Tie IVF ako samoplatca su dost drahe, a ked este sa navysia cenovo lieky, tak co robit? Ludom co to vyjde na 1x sup, tym lepsie, ale co ti, co do toho musia ist aj viackrat? setrit, brat si na to uz aj pozicky ci ako???
Hmmm....sorry, ale ma to uz vie rozhadzat tato politika!!! 😠

melisska
20. sep 2013

@gaga83 :( a bojujeme dalej :-*

manita
20. sep 2013

@dafy
@mimika1973
😝 pre samoplatkyne sa nič nemení, ceny nebudú vyššie, je to článok o doplatkoch, o poisťovnich, ale aj tak ma irituje:

1. že slovenským poisťovniam platíme celý život vysoké sumy a keď toto potrebujeme, okašlú nás svojimi debilnými pravidlami
2. že na SK preplácajú len do 39. rokov (v ČR do 40, inde u blízkych západných susedov do 43 a 44)
3. a že na SK preplatia len 3 pokusy (v susedných krajinách 4)

a to nehovorím o ešte blbších zákonoch, že na umelé oplodnenie nemôže ísť žena bez partnera alebo beznádejne neplodnej žene nemôže vynosiť dieťa vlastná sestra po IVF (celá naša časť Európy chodí za tým do Španielska a platí za jeden pokus 8-10 000 €).

mimika1973
20. sep 2013

@manita presne povedane a vystihnute, svata Pravda!!! 😕
Bohuzial, realita je takato! a nic sa urcite ani nezmeni....teda na SK chcem povedat.
Spanielsko je velmi drahe, a za to uz aj zahranicne pary idu radzej do RF CZ, ci Grecka....lebo si mozu urobit viac pokusov oproti takemu Spanielsku napriklad! Tak ked v cakacej sale pocut samu cudziu rec, vie sa preco! 😉
Tu vo FR, 4 IVF preplatene aj s KETom! ten sa nerata ako samostatny pokus, ale ako sanca navyse a je preplateny bez problemov teda. A refundacia poistovna na 100% je zarucena u zeny do 43.roku na 5 rokov a ked je zena este pred tou 43-kou, tak si moze éste ziadat obnovenie na tych 100% a tak dopredu vlastne neplati nic!
Je to tu lahsi pristup, to hej, ale zas to moze byt aj o insom v inom pripade....A ked vyprsia tie 4 pokusy, tak ta centra pekne poslu kade lahsie, uz nemaju akoze co dalej riesit. Preto aj toto moje rozhodnutie osobne, ako samoplatca, ist este inde, teda som si vybrala RF CZ, podla doporucenii a zvysenych uspechov v IVF, alebo IVF soft, co inde velmi nerobia.
Tak mam mozno este daku nadej, ked nie tak co dalej veru neviem....najmladsia uz veru nie som! 😉

manita
20. sep 2013

@mimika1973 áno, viem o tom, ako je to v rôznych krajinách 😉

na SK sa k nám poisťovne správajú, akoby bolo IVF výkon estetickej chirurgie 😠 😠 😠

okašlú nás ako sa dá, teraz zistili, že tých žien na IVF je už fakt veľa, tak šup, hneď dali nižšiu spoluúčasť na platbe stimulačných liekov

do Španielska chodia ženy v našom veku, čo nenašli ani do 40-tky životného partnera, ale túžba stať sa matkou je obrovská (ešte tá Nemka alebo Francúzska na to ako-tak našetrí, aj keď je single, ale Slovenka veru nie, to je kruté), mám kamošku, čo sa jej to bytostne dotýka, tak to prežívam s ňou (krásny človek, vzdelaný, obrovské srdce, toho správneho chlapa nenašla a bola by to tá najlepšia mama na svete, nuž samé sa ešte oplodniť nevieme...)

falin
20. sep 2013

@gaga83 - s intralipidmi nemam skusenosti, lienka_1 s tym ma skusenost.
Az 2 mrchy cakat, lebo mne dr. vzdy povedal ze staci 1 mrchu pockat ak idem s liekmi a ked sa ide v native, tak ze mozem hned, napis mu ze ci mozes skusit nativ KET bez estrofemu a ze kedy.
Anopyrin je volnopredajny, ak skoncis s fraxikom, tak od dalsieho dna mozes ten anopyrin, on ma podobnu funkciu, riedi krv

falin
20. sep 2013

@mimika1973 - anopyrin mi Marcel kazal od ET, al hematologicka mi to dala ze uz v priprave na ivf a ze je dobre 6 tyzdnov pred ivf, tak pisali aj ine dievcence. Takze to beriem pred planovanym ivf a potom stale, kazdy den 1 tbl, ked mam OPU, tak si dam anopyrin az potom ked pridem domov. a ak mi vyjde pozitivny tt, potom mam prejst na fraxik. Tam som sa zatial nedostala 😖 . Ale skusali sme aj fraxik uz do et, aj tak to nepomohlo 😖

gaga83
20. sep 2013

@falin dakujem za rady si mi pomohla;);););). Lebo mne aj hematologicka navrhla brat anopyrin a poton fraxik takze si myslim ze by nemal byt problem ze ho budem uzivat. Spravim hocico len nech da to podari konecne.

lenka2013
20. sep 2013

@mimika1973 Mňa to hrozne rozčuľuje ako niekto ryžuje na ľudskom nešťastí,dopriala by som aby si to zúfalstvo vyskúšali,mne sa po neuspešných IVF zrútilo v živote všetko,neviem spať ,jesť a niekedy mám pocit,že ani ráno vstať a ísť do práce a ešte sa musím pred všetkými tváriť ako je všetko v pohode a mne ide roztrhnúť srdce a ešte si musíš za to trápenie mastne zaplatiť a o tej bolesti ani nehovorím

falin
20. sep 2013

😉 @gaga83 - jasnacka, uz sa to musi podarit. Drzim palce do dalsieho boja

mimika1973
20. sep 2013

@lenka2013 😢 🙄 veru presne tak, toto nekonecne a neuspesne snazilkovanie nas tak ubija, ze vacsinou ani nezijeme, a zaroven prichadzame o vela peknych veci v zivote, kvoli tomuto! Lebo na nic ine sa ani nesustredime, vsak ako aj, no nie? 😒
A hlavne vela ludi naokolo nam vobec nerozumie, lebo tym nepresli! 😖
A to uz nehovorim vseobecne ani o celom lekarskom businesse, u niektorych centrach a lekaroch a state!
Tak uz len trpiet, cakat, dufat, setrit, a verit, ze jedneho dna sa to uz konecne hadam aj podari, aj nam! 😉

gaga83
20. sep 2013

@falin uz som bola kupit ten anopyrin lebo co som mala doma uz bol 2 mesiace po zaruke;););)

ikuska
20. sep 2013

Ahojte, tak dnesna kontrola dopadla super, na kazdej strane 4 folikuly, sliznica 8 mm. Marcelko povedal ze pojdeme klasiku na 12.den, cize v stredu o 8.00 hod OPU (zatial som prva), ze by bol rad keby som mu dala 5-6 folikulov, nech sa im prihovaram 🙂 Este sme sa zabudli opytat na spermie, kolko dni maju byt stare.

A chcem uzivat ten selen+zinok, mozem ho uz zacat uzivat ci az po OPU. A da mi aj anopyrin a ten asi tiez az po OPU.
Dakujem.

ikuska
20. sep 2013

A este sa chcem spytat na agolutin, davala ste si ho niektora pri IVF, do stredy mam dat Marcelkovi vediet, tak neviem, co mam spravit, ja nemam vajcovody a vzdy som zacala krvacat pocas cakania na //, tak tentokrat chcem preto urobit vsetko 🙂

bergalm
20. sep 2013

@ikuska to mas super cislo ja len dufam,ze z 5nieco bude dobre u mna 😀 mna to caka zajtra a ake velkosti mas foliky?cim si stimulovala?

ikuska
20. sep 2013

@bergalm Drzkam ti palceky na zajtra, myslim na teba. Ja som stimulovala clostilom 1-1-1 5 dni a merional 9 injekcii a 2 orgalutrany, tak uvidime, mam sa im prihovarat a bol Stelcl skvely, ze ci mu dam aspon 5-6, tak som mu to slubila a urobim vsetko preto 🙂 Velkosti folikulov asi 13,14 ale neviem, pisal to pred mm, ja som sa prezliekala, ale neviem ci som to dobre pozrela, povedal ze je su primeranej velkosti. A prosim ta ako je to s tymi spermiami ???

gaga83
20. sep 2013

@bergalm zajtra drzim palce aby bola dobra urodicka ;)
@ikuska to mas pekne folikov a aj rychlo ti to ubieha ked ides tak skoro, super;)

bergalm
20. sep 2013

@ikuska aha no parada ja neviem ako to je so spermiami my mame darcu 😉 mm nemoze mat deti ☹ ale to uz je za nama dakujem snad vydoluju zo mna nieco nech je tam to praveeee

miscok
20. sep 2013

@ikuska Spermie tak ako ked robia spermiogram,cize 3 dnova abstinencia by mala byt.

bergalm
20. sep 2013

@gaga83 dakujem moc

ikuska
20. sep 2013

@bergalm aha, tak to som nevedela, ja som sa chcela spytat na to kolko dni pred OPU mame byt bez sexu, aby boli kvalitne spermie, myslim ze su to tri dni bez ale nie som si ista.

ikuska
20. sep 2013

@gaga83 ved uvidime kolko z nich bude vhodnych a zrelych ... 🙂

ikuska
20. sep 2013

@miscok dik, tak som si dobre myslela

miscok
20. sep 2013

@ikuska 😉 Pekne sa ti urodilo.Dufajme,ze budu aj vsetky zrele a potom sa pekne oplodnia 🙂

ikuska
20. sep 2013

@miscok dakujem, ved toho sa trosku bojim aby boli zrele, ale hadam budu, tieto lieky som este nemala ... 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre