Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zajacik...
16. dec 2009

Pariska gratulujem k srdieckam 🙂

mircalla
16. dec 2009

no asi tak...vkladali mi 2 embryjka, ale chytilo sa jedno, takze dvojky to nebudu...i ked som dufala, lebo obe boli krasne hatchujuce blastocysty...

dior
16. dec 2009

mircalla-museli ste si s manzelom riadne vydychnut-tesim sa, ze to dobre dopadlo, davaj si na seba pozor 😵

takynka -gratulujem ku knizke a k dobrym vysledkom, to ma tesia taketo spravicky, je to super-ostatne dievcata nech ta pekne nasleduju 🙂 to uz je babatko pekne velike, rastie krasne ,este mavas nevolnosti?

pariska super 🙂 bolo to uzasne ze?

tak my mame cca3,60 a 3,20 ,aj sme dostali knizku, na buduci tyzden nas cakaju tie vysetrenia- to NT vystrenie je vlastne co? skusite mi to povysvetlovat a ak viete ake maju byt hodnoty pri dvojcatkach? a to budu tie vysledky este v ten den? mne sa tak raz za 5 dni objavi spinenie,dr. povedal, ze placenta je nizko,ze ako bude rast,tak sa to bude zdalovat,tak musime vydrzat,mozem ist aj na prechadzku,ale ja zaspavam po stojacky 😅

zuzla ty to mas dnes,alebo zajtra? budem drzat palce-tuj tuj tuj 😵 😵 😵

vsetky pozdravujem Diorka 😵 a Diorcatka 😵 😵

takyna
16. dec 2009

Ahojte kočky 🙂

Diorík písala som ti IPčku, každé bábenko sa meria samostatne, nie je tam spoločná hodnota pre dvojčiatka, to som ti zabudla napísať.

Dnes som bola u zubára, tak nás vytrápil, ale dal nám aj razítko do knižky, len aby dalsi zub nepadol za obet 😵

trošku sa mi zdá, že mi začína byť lepšie, klop,klop,klop, čo sa týka nevolností, tak hádam si vianoce užijem v hojnom
množstve dobrot 🙂

pozdravujem všetky 😵

takyna
16. dec 2009

Diorík krásne miery gratulujem 🙂

dior
16. dec 2009

dakujem ti Takynka a ta zubna kontrola je povinna? prosim o vsetkom ma informuj 🙂

takyna
16. dec 2009

áno zubná je povinná, v materskej knižke máš na to miestečko, na pečíatku po kontrole 🙂

julietka
16. dec 2009

taky aj so zuzlikom vy teraz koncite to kriticke obdobie a zacina to krajsie, uz vam nebude byvat zle a mozete si vychutnavat vsetko na co dostanete chut, lebo si to este mozete dovolit..horsie to bude ku koncu..ja uz nemozem po 18hod jest, lebo potom mam nekludnu noc..

pariska tiez sa pridavam ku gratulacii ku srdieckam 🙂

diorka asi ti uz taky napisala ze pri dvojickach nemaju NT hodnoty iny vyznam ako pri jednom babatku..skor ta vyplasia hodnoty AFP ktore sa robia okolo 16tt, ale potom sa neplas, alebo sa ozvi 😉

julietka
16. dec 2009

avka ten jacmen sa moze a dokonca sa praveze v tehu odporuca. ja som ho brala aj pocas stimulky aj pred nou asi 3 mesiace v kuse, to je cista vylisovana stava a je to vlastne dzus a chuti ako trava...poznam aj ine babenky na konikovi ktore ho pili cele tehu a maju krasne zdrave deticky a ma rovnake ph ako materske mlieko, no ja som ho na zaciatku tehu akurat dobrala a teraz som zacala kvoli tomu ze sa citim strasne unavena z toho nizkeho zeleza a ked som ho pila predtym tak ma nenormalne nastaroval az som neverila a som teda dost skeptik na take veci, ale ked sa uz aj muzik cudoval ze idem ako zajacik duracel kolko som mala energie 😅 tak snad ma trosku aj teraz da dokopy
ak chces kuki
http://www.zdravie.jahoda.sk/pages.php?page=clanky

tu je zlozenie http://www.gw-int.net/jecmen-sk.htm

a tu je aj vyjadrenie lekara
http://www.jahoda.sk/index.php?option=com_conte...

julietka
16. dec 2009

mirindik tak dnes sme boli u MUDr.Holana, naozaj skvely cloviecik. platili sme sice 110 euracov, ale co uz, taka je dan za dvojicky,ved to uz budeme mat stale a bude len jedna materska a vsade budeme platit dvakrat
No ale stalo to za to, mame uplne vsetucko v poriadku, pytala som sa aj na tie prietoky a okyslicenie, kedze ma strasili a preto ma chceli nechat v nemocke ze sa deticky nedokyslicuju kedze som mala velmi nizky hemoglobin a tym nedostatok kyslika...no a doki povedal ze to mame vsetko exelentne, velmi sa tesime 🙂
akurat na UTZ nam ukazoval hmotnost 1450g a na sprave mame 1280g, ale uz par gramov hore dole,ved to dobehnu 😉
teda keby to vsade vyzeralo tak ako v Medifere, to by bola ina uroven zdravotnictva..kam vlastne tie nase peniaze idu 😕
samozrejme jedine moja poistovna nema s nimi zmluvu..ja si vlastne cele tehu platim vsetko sama, naco mam poistku? 😨 keby som mala Doveru tak by som platila vraj iba 10 eur za objednanie

takyna
16. dec 2009

Julík krásne miery máte na dvojky , super , že je všetko v poriadku, verím, že trhneš rekord dvojkový tipujem 36tt 😉 🙂

julietka
16. dec 2009

taky ani nie, ved babenky v teme Cakame dvojicky rodili v 38tt aj 39tt, co sa mi zda az neuveritelne a pritom ze lekari tvrdia ze pre dvojky max.38tt a potom placenta starne a nedokaze vyzivovat plnohodnotne dva plody..
aj moja doki mi vravela ze pocita ma nechat max do 38tt tak uvidim cim nas este drobci prekvapia

inak pri tom ako mi doki robil ten UTZ tak mi prislo strasne zle, skoro som im tam skolabovala, potom som sa musela otocit na bok a tak mi robil vysetrenie..no a pritom ako som sa tam otacala a krutila a ako ich tlacil doki sondou si predstavte ze sa mi drobec otocil hlavickou hore a to boli obaja uz asi dva mesiace hlavickami dole,mali srandisti to su 🙂

zajacik...
16. dec 2009

Zuzlik neviem sa dockat tvojich spraviciek z UZV 🙂

mirinda10
16. dec 2009

juli super som rada, ze si spokojna a ze je vsetko ak ma byt,vahy su super
ja mam poistovnu dovera a platila som 69 eur ale su to dobre investovane peniazky a uz sa moc s muzikom tesime na 11,1 ked ideme na dalsi utz
a kde idu peniaze z nasich positiek no na deti a strarcov a nezamestanych za nich stat plati smiesne peniaze a su najviac chori, kto iba slusne plati je zamestatny clovek a tych je malo tak potom to tak aj vyzera ale lepsie to nebude pokial si ako na zapade nebudeme moct doplatit skromnu poistku a chodit cez poistku do takych zariadeni ako je Medifera
no a este dnes ma aj zuzik utz tak cakam na spravicku

pariska takze cakate dvojky gratulujem 🙂

diorka na zubne chod je to treba 2x za tehu minimum

mircalla
16. dec 2009

ahoj julietka, aj ja chodim do medifery, mam tam kompletnu zdtavotnu starostlivst z prace, plati to zamestnavatel, my len dan. som maximalne spokojna so vsetkymi lkarmi, ktorych som zatial navstivila

julietka
16. dec 2009

mircala ja som tam bola teraz prvykrat, dozvedela som sa o dr.Holanovi od Mirindika. Nemam tam trvalu starosltivost, ale je tam naozaj velmi pekne, skoda ze nie kazdy zamestnavatel to ponuka v ramci prevencie..
V takom prostredi mas hned iny pocit ked cakat na vysetrenie, nieco ako v reprofite 🙂

mirinda10
16. dec 2009

inak juli presne takto je to aj v tom prenatalnom centre v Brne kde som chodila ale ta Medifera je pre nas z BA dobre riesenie mame to blizko a super odbonik
mircalla tak sa potom urcite stretnes s dr. Holanom je to velky odbornik a mozeme ho len doporucit ja sa na neho velmo tesim

zuzla80
16. dec 2009

Ahojte babulky, ešte som si vás nestihla prečítať, najprv vám napíšem ako sme dnes dopadli.

Takže hlásim, že kontrola dopadla super. Drobčekovi sa moc dneska nechcelo veľmi hýbať, zrejme spinkal, tak do ňho musel ujo doktor niekoľkokrát šťuchať, aby sa mu otočil správnym smerom. Mirindikov tip na NT hodnotu skoro vyšiel, máme 1,44 a drobec krásne povyrástol, dnes už mal 6,75cm a opäť bol o niečo väčší, podľa utz sme už 12+6tt. No a viete čím nám ujo doktor šokoval, no tým, že už asi vieme, čo to bude. Zatiaľ na 91%, ale Dankovčík sa smial, že ak mu to nevýjde, tak mu máme dať vedieť, lebo vraj sa ešte doteraz nezmýlil 😀 Vysvetlil nám to aj podľa čoho to vie určite, ale ja vám to neviem takto vysvetliť - možno ak pôjde Zajko, tak si to lepšie zapamätá. Upozornil nás, aj na to, že tým, že sú tam 2 plody tak určite krvné testy výjdu zle, ale že sa toho nemáme vôbec zľaknúť, lebo je to práve kvôli tomu druhému drobčekovi. A dostali sme aj prenátalny box - tam sú také časopisy, letáky a vzorka persilu a silanu.
Takže toľko o nás.
Info pre Zajka - utz robil cez bruško, boli sme tam celkom dlho, žiadny utz z rýchlika - no a fotku nám dal automaticky, nemuseli sme vôbec pýtať, ale za fotku sa k tým 7eur za utz, platí aj 7eur za fotku. Celkom sme platili 14Eur.

Idem sa pozrieť, čo ste popísali 😉

julietka
16. dec 2009

zuzlik a ty nam neprezradis co to bude?
ja stale tipujem dievcatko, ale ked to vedel tak skoro urcit tak zeby videl ujo doki pipika?
a je super ze mate vsetko v poriadku, ved ine som ani necakala 🙂
zuzlik a ty tam mas aj toho druheho drobceka? 😕

zuzla80
16. dec 2009

Juliček ešte stále tam ten druhý plodík je, ešte sa úplne nevstrebal - síce tam dneska z neho bolo také malé kĺbko, ale aj vak bol ešte dosť veľký. Ale zmenšuje sa, len to asi potrvá pokiaľ sa úplne v strebe.
Inak mi urobila ešte aj doki poradňu a na tom papieriku mi vyšiel pozitívny cukor 😠 - zrejme obmedzím sladké, i keď ho až tak vo veľkom nepapám, ale čaj sladím 2,5lyžičkami 😅

Jaaaj a ja som nenapísala čo to bude 😉 😅 , no ešte vás chvíľku ponaťahujem, čo vy na to 😀 😀

Juliček aj ja sa teším z tvojho ultrazvuku, super, že je všetko v poriadku a drobčekovia krásne priberajú na váhe. Inak tie prostredia u lekároch robia fakt svoje - a nehovorím ani o správaní lekára, my sme dnes mali super zážitky, i keď sa drobcovi moc nechcelo, ale ten prístup lekára na 1* 😉

kukulik30
16. dec 2009

zuzlik, jej, tak super, ze uzv dopadol na 1...velmi sa tesim 😵 ..tak, coze to tam medzi nozkami skryva drobec??? 😀

zuzla80
16. dec 2009

Kukulik ďakujem moja, ty sa ako držíš? Viem, že si po Kete, veľmi ti prajem, aby to vyšlo 😵

kukulik30
16. dec 2009

zuzlik no drzim sa , ale dnes som testovala 8.den po KET a neg , mala som sice citl. 25, ale aj tak si myslim, ze uz by tam snad nejaky mini pidi dusik bol a nic...ale kupila som si dnes mamatesty a skusim este raz...mala som 3 bublinky vlozene ☹ a zrejme ani jedna sa nechce pricucnut 😔

julietka
16. dec 2009

zuzlik pocas tehu si sladim cajik medikom, alebo trstinovym cukrom, ten nie je taky sladky..skus prip.toto, mozno sa ti cukor polepsi 🙂

ale nenapinaj nas 😉

zuzla80
16. dec 2009

Moja každá vieme aké je to sklamanie, keď ani pidi dušika niet, ale ešte nič nemusí byť stratené, predsa len je to KET a embryjka sú trošku pomalšie. Aj tak ti veľmi držím palce, aby to vyšlo.

zuzla80
16. dec 2009

Juliček vyskúšam, minimálne znížim na 1lyžičku cukru a aspoň na chvíľku si dám pokoj s čokoládami - teda aspoň do sviatkov, i keď to už o chvíľku 😉

No prezradím 😕 , aaaale ešte vás trošku ponaťahujem 😀 😀

zajacik...
16. dec 2009

Zuzlik tesim sa z nadhernych spraviciek a ja tipujem chlapceka 🙂 Priala by som ti sice dievcatko, ale ked pises o drobcovi ako keby v muzskom rode, aj v albumiku, ze bol unaveny, tak tipujem ze je to chlapcek 😵

julietka
16. dec 2009

kukulik tak este budeme dufat ze to vyslo, dobre? este nebud smutna, skusis o dva dni mamatest 😉

zuzla80
16. dec 2009

Zajulko, ale ja to píšem ako o drobčekovi všeobec - veď nenapíšem do albumu, že drobček bol unavená 😀 😀 Moja som zvedavá, čo povie tebe - či vám to tiež prezradí 😉 I keď je to "len" na 91%, ale je to dosť no nie. Inak sa nám veľmi dlho dnes venoval - ešte s nami aj srandoval, super doktor.

No tak vám to asi prezradím, takže na 91% sa zrejme pridám k Avuške a Mirindíkovi 😅 😢

kukulik30
16. dec 2009

no pozrime sa na nu, baba jedna 😀 ...ako nas natahuje 😀 ..ja tipujem tiez chlapceka 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre