Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

gaga83
25. sep 2013

@bergalm utros treba dat rano, neboj oni ak bude treba si itru;););)

falin
25. sep 2013

@jalaura - to mi je luto ☹ , drzim palce do dalsieho boja

@lusipe - predlzenu kultivaciu mas v cene, to sa neplati zvlast

@liana_k - blahozelam k dvojkam 🙂

@bergalm - jeeej, krasne, z toho musi byt pozitivny vysledok 😵 , utros davas aj pred vkladom 😉 , zajtra drzim palce

manita
25. sep 2013

@yanka1 ahoj, áno, už som sa objednala (cesnak pripravený)
až 3 týždne po tebe mám termín
aj tebe povedali, že treba výmenný lístok od všeob. alebo gyn.?

tinna13
25. sep 2013

@bergalm ja som si vzdy davala utros az po vklade.

manita
25. sep 2013

@zibi áno, jasné, že TSH, však ide o štítku (to bol môj preklep), tak si ten melatonín radšej nedám, keď hovoríš, že zvyšuje
počkám na výsledky z tej štítky a podľa toho sa zariadim, keď prídu výsledky, som pozvaná na veľkú konzultáciu okolo toho, tak sa tam poradím aj ohľadom porúch spánku, aj k melatonínu a materskej kašičke

manita
25. sep 2013

@bergalm držíme palčeky na vklad!
kvôli tomu, či si dať utroš pred vkladom som ja do Reprofifu volala, jednoznačne povedali, že pred ET treba dať utroš (budeš ešte volať medzi 13.00 - 14.00 kvôli vývoju embryí? ak áno, môžeš sa nato spýtať aj emryologičky, čo ťa informuje o embryách, potvrdí ti, že utroš pred tým, ako idú deti k mame)

lusipe
25. sep 2013

@nelly3 super kocka, velmi pekne dakujem...takze by to vyslo celkom fajn....ak by sme na slovensku doplacali IVF normalne, tak by to vyslo 1400 EUR...co je teda dost....sakra co ta poistovna vlastne hradi?...

lusipe
25. sep 2013

@bergalm 200 povedali aj mne v lekarni...uz som si to objednala 😉

zibi
25. sep 2013

@manita myslim ze walmark ma aj ine doplnky na spanok.... ako melatonin..ked ale mas stitku ok tak si melatonin kludne daj..nemalo by ti to zvysit tsh len ked sa liecis tak vtedy

kasicku matersku v pohode... ta sa moze brat

akurat len ze som citala ze vitmain c, koenzym q10 a prednison znizuju ucinky liekov na riedenie krvi.takze tak treba zvolit radsej to ze budes bez tych doplnkov ...lebo ked mas hustu krv tak by si nemala brat nic co by ti ucinok injekcii ako heparin, fraxiparine a clexane znizilo....

manita
25. sep 2013

@zibi Našla som sympatickú povzbudzujúcu témičku pre nás, čo máme viac IVF za sebou, je kratučká, ale milá:
https://www.modrykonik.sk/forum/asistovana-reprodukcia/x-rokov-snazenia-a-2-neuspesne-mimotelove-oplodnenia/

to D3 nájdem vo výsledkoch od koho? z endokrinológie či hematológie, či treba to dať niekde inde zmerať? ževraj je dobré, keď si to dá zmerať aj muž

a homeopata na liečbu neplodnosti ste neskúšala niektorá?
k nejakému by som išla na konzultáciu
v mojej rodine sme homeopatikami už kadečo vyliečili, aj dlhodobejšie problémy (ale vždy sme len v lekárni kupovali po konzultácii so šikovnou farmaceutkou, čo o tom veľa vie), ale kvôli tomuto by som radšej "pravého" homeopata...

zibi
25. sep 2013

@lusipe vies co my sme tiez tak platili okolo 1200 eciek na sk...oni akoze hradia opu a vklad... a cast za lieky..doplacas si ty dalsiu cast, plus icsi, pk a mrazenie s uskladenim co su podla centier nadstandardne ukony.... lebo su to sukromne centra....jedine co viem je statne centrum v blave kde si platis len za lieky a mrazenie ....inak icsi a pk su zadarmo ..a vedia to poistovne preplatit ..aspon vidno ze sukromne centra zdieraju

inak pred par rokmi ta nova ministerka zdravontnictva hovorila ze chce daco spravit aj s ivf lebo ze je mnoho ludi co maju problemy a zatail sa nic nespravilo... mohli dat apson 5 pokusov preplatenych ked uz nic...a zvysit vek
napr. na cechach ked nedojde k embrotransferu ze napr. sa vajka neoplodnia alebo tak tak oni to beru ako nulty pokus ..cize mas narok este na dalsi pokus ako keby odznova...a v cr su hradene 4 pokusy nechapem preco aj u nas to tak nemoze byt 😝 😒

zibi
25. sep 2013

@manita no d3 ti odmeria najlepsie endokrinolog lebo to suvisi s pristitnymi telieskami a tym padom on je kompetentny to brat..aj nefrolog obvodna nemoze a este aj gyndos ti moze zobrat...ale naj endokrinolog a mas pokoj

ja homeopatika velmi nemusim ..skor leiky na cisto prirodnej baze...za homeopatikmi je trochu "ine" pozadie a preto si do toho netrufam a okrem toho som pocula ze je tam malo ucinnej latky ze skor placebo..radsej som skor ze liecbu vitaminmi, a prirodnymi doplnkami a tak ale to je vec nazoru 🙂 skor ked to dakomu pomoze tak nie je o com 🙂
skor som pocula ze akupunktura je dobra aj pred ivf aj pred ket atd..
idem kuk na ten link

manita
25. sep 2013

@lusipe tým, že si odišla do Brna, odpadnú ti aj ďalšie výdavky:
- okolo 100 €, čo si GF účtuje za služby (telefonáty a kadečo, už si to nepamätám presne, dali mi to na osobitnom papieri, ešte tam bolo, že ak si chceš dať pichať stimulačné injekcie u nich, tak to v tomto nie je zahrnuté)
- potvrdenia od notára
- predoperačné vyšetrenia pre teba aj tvojho muža u všeobecných lekárov

+ neberieš antibiotiká po OPU a oblbováky pred OPU

manita
25. sep 2013

@lusipe v Reprofite ti dajú všetky potrebné striekačky, ihly aj dezinfekčné vankúšiky na pichanie stimulácie a pregnylu zadarmo

a to najdôležitejšie - naučia ťa to pichať, aj tvojho muža

nelly3
25. sep 2013

@zibi
ano su hradene 4 pokusy s tym, ze prva dva si musis dat vlozit len po jednom, ak sa nemylim, ale su na tom urcite lepsie, celkovo aj zdravotnictvo 😉

dalida
25. sep 2013

Ahojte, kde ste kto? Mne je hrozne smutnooooooooo ☹

nelly3
25. sep 2013

@dalida
pracujeme 😉

manita
25. sep 2013

@zibi na homeopatiu som aj ja mala celý život takýto názor, že je to len placebo, ale po skúsenostiach za posledné 2-3 roky to už vidím inak, fakt by som sa išla poradiť

ak niečo zistíš o tej akupunktúre, daj echo 😉

melisska
25. sep 2013

@dafy
@miscok lebo to počítajú denne podľa aktuálneho kurzu, kapito ? 😀

melisska
25. sep 2013

@dalida aaaaale , hlavku hore 😉 to aj mne tak býva 😉

melisska
25. sep 2013

Dobre ranko 🙂 my teraz takto,v noci hore a rano si to dospime 😀

zuzanka05
25. sep 2013

@manita Ahoj,aj my sme rozhodli.ze asi skusime Brne.....lebo gynfive BA som teraz absolovala 2ivf a stale nic len sklamanie ☹ a doktor len stale hovori.ze nevidi ziadny dovod aby som nebola tehotna ...uz rok tam chodime,radsej vyskusame ine.....Ti odkedy chodis do Brna,aky su tam doktori?co treba zobrat,ked ides na 1 konzultaciu,musi sa objednat na konzultaciu?Ti kolko ivf mas zasebou?

lusipe
25. sep 2013

@manita presne, uz som to vyratala...ze este tieto naklady...inak je to uz 200 za sluzby, nie 100....a na tie predoperacne som sa pytala a vraj v Brne netreba, tak ma to potesilo, ze nemusim behat po lekaroch....ano, uz nam sestricka vsetko ukazala, tak muz sa ucil..len sme sa nasmiali...ze mne to nie je kam pichnut...na bruchu nic.... 🙂...tak musim dovtedy trosku pribrat 🙂....
@zibi toto je slovensko....len vsade zdieraju....a nechcu robit veci len tak pre ludi...kazdy za vsetkym vidi business...ale ok, treba zarabat...ale s mierou...a nie za kazdu cenu....veru, tato neplodnost je tusim skaza ludstva....cim dalej tym horsie...ale my vyhrame 🙂....my tehotne budeme 🙂

dalida
25. sep 2013

@nelly3 ved aj ja som v praci, len sa nedokazem sustredit na nu... tak som sa zasila a som na konovi 😒

@melisska dufam, ze ta depka coskoro prejde. To mam z toho cakania...

nelly3
25. sep 2013

@dalida
no ja mam depku uz skoro stale, neviem sa jej nejako dost dlhu dobu zbavit ☹

mimika1973
25. sep 2013

@manita waaw, to som nevedela, ze v RF davaju zdarma aj striekacky, a ihly a este ta aj naucia ako pichat! 😀 😕
Mne to tam nikto ani nepovedal, ani nenavrhol...tak som si musela vsetko zaobstarat sama, ale dobre vediet! 😉

nelly3
25. sep 2013

@zuzanka05
dobra volba, uvidis o chvilocku tu budes pisat, ze si tehulka, mozno ti bude stacit aj IUI, ked nemas ani tovj manzel problem. mame tu aj z IUI dovjicky 😉

manita
25. sep 2013

@lusipe v Brne si urobia tie krvné testy pre odidvoch sami a sú platné 2 roky, takže ak by náhodou 1. IVF nevyšlo, potom už sa to nerobí vôbec

to je veľké plus pre psychiku toho páru toto všetko - o tom pichaní injekcií, ako sa venujú človeku, aj to že sa netreba vláčiť po tých notároch a všeobecných (chlapi hlavne toto dosť zle znášajú), aj to, ako to je časovo zorganizované, že nikto nikoho neočumuje a nečaká v dave ľudí niekde na chodbe, ale príde na konkrétny čas a nikde nikoho dokopy nestretne

nelly3
25. sep 2013

@mimika1973
ano davaju, ja som bola velmi milo prekvapena, sestricka ti toho nabali - ihly hrube ,tenke - maju take tenke kratke hnede na sk som ich vobec nezohnala, injekcie, dezinfekciu, co len chces a nic si zato nerataju 😵

mimika1973
25. sep 2013

@melisska veru, teraz zijes opacne, to je tym tehlkovanim, ze to funguje opacne, ale potom to bude to iste, pokial babo nebude este dobre spinkat v noci na zaciatku, to mas taku predpripravu teraz akoze 😉 😀
Uz sa Ti to krati, rychlo to uslo, ako keby si len vcera oznamila, ze mas pozitivny vysledok... 🙂 Cochvilocku teda uvidis drobceka 😵 Vsetko pripravene? izbicka, postielka, vecicky, hracky a pod? 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre