Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

manita
25. sep 2013

@mimika1973 jasné, to pripomeň, mňa sa vždy pekne opýtali, či chcem

dafy
25. sep 2013

@melisska ale ved som písala ze v jeden cas som to platla v jednu minutu !! 😉 zacala PREPOCíTAVAT NAJPRV KET a hned na to mrazenie a rozdielna suma bola 😎

manita
25. sep 2013

@zuzanka05 ahoj, ja som mala v GF 4xIUI a v RF 3xIVF
na konzultáciu sa objednaj telefonicky alebo e-mailom zo stránky RF (už sa nedá priamo na dr., zrušili túto možnosť), oni ti navrhnú, ku komu budeš najmenej čakať (ak trváš na dr., ktorého chceš, samozrejme, vyjdú ti v ústrety, ale čakať na konzultáciu môžeš aj mesiac)
na konzultáciu si treba priniesť aspoň HP a SPG, ale keď neprinesieš aj nič, dá sa aj tak, urobia nové, ale zaplatíš za to

mimika1973
25. sep 2013

@lusipe veru suhlasim, slovenske lekarske zdieranie ludi! a hlavne velky business z tohoto vsetkeho nestastia ludi, co sa snazia o to babetko a musia sa obratit o pomoc lekarov!!! a to len nie raz, ale bohuzial pri inych pripadoch aj viackrat! a to uz clovek ani nehovori o financiach co su za tym! 😕 Neviem, k comu toto speje, ale je Pravda, ze je a bude vela parov, co sa bude musiet obratit na lekarov, lebo vseobecne plodnost vraj klesa! Tak by sa mali asi trosku aj zamysliet ako bezproblemovo pomoct ludom v tomto! 😉

manita
25. sep 2013

@mimika1973
@nelly3
Presne, ja som vždy práve z toho dôvodu brala všetko od nich, keď ponúkali, lebo ich ihly sú omnoho tenšie ako tie slovenské.

mimika1973
25. sep 2013

@nelly3 tak to je super potom! ja si to musim kupovat tu v lekarni, a vidis? 😉
A to kto navrhne? ten prvy sekretariat v hale, ci ten iny blizsi co je uz za dverami ked ides na opu a et?
No cudne veru, vsak ked som tam bola v marci 1x na konzultacii, nikto nic mi takeho nenavrhol veru, len co mi predpisali recept na lieky co som si tam aj vyzdvihla t.j. Pregnyl a Clostyl..

manita
25. sep 2013

@mimika1973
@lusipe
Pre mňa vždy bolo záhadou, prečo GF pri folikulometri berie aj krv a RF nie, v Brne im úplne stačí UZV (aj som chvíľu mala pochybnosti, či niečo neflákajú). Vysvetlil mi to jeden doktor, že na správne načasovanie OPU úplne stačí ten UZV, ale sú CAR-y, čo sú prepojené s labákmi a dávajú robiť rozbory krvi aj za zbytočnosti, lebo je to skrátky dobrý biznis. Cca 10-15 € za každú ženskú dostane ten labák od poisťovne. Na Slovensku je to tak.

manita
25. sep 2013

@mimika1973 ten prvý sekretariát v hale

mimika1973
25. sep 2013

@manita hmm, zase len bizniss aj s labakmi, fuha, to je uz vrchol! k comu toto speje v dnesnej dobe???? tato sterilita parov je pre nich zlate Eldorado asi! za to je aj tolko vela centier vytvorenych, serioznych aj neserioznych!
Aj ja som sa cudovala inac, ze v RF nepotrebuju rozbor kvi, hlavne ten ostradiol, ktory tiez urcuje pocet a velkost folikov, spolu s utz by sa mali doplnat, tak je to dako. Lebo v zahranici tiez beru krv, povinne, a dokonca su aj sukromne centra, ktore vyzaduju kazdodennu kontrolu utz a krvi! Co je inac dobre, ale tiez stresove pre pacientku, a to nehovorim o tych pichackach ihly do zily!!! raz som mala ruku modru celu ako narkomanka, uz ani nevedeli kde to pichnut! 😀 Mne sa tazko zily hladaju, a su aj tenke dost, mam take tenke rucicky! 😀

mimika1973
25. sep 2013

@manita no vidis, a to som tam predsa bola ako prve a aj po konzultacii som tam prisla s Marcelkom, a oni nic! len vypisali daky recept a bye bye...mozno zabudli, ale boli tam aspon 3 vtedy! 😕

manita
25. sep 2013

@mimika1973 pri tom množstve 3000 báb ročne majú právo na drobný detail pozabudnúť... 😉

mimika1973
25. sep 2013

@manita no asi ano 🙂
To fakt az 3000 bab rocne? myslim, ze su dobre vytazeni veru, aj kvoli tomu darcovstvu tam vela ludi chodi zo zahranicia uz! vid ich ceny oproti takemu spanielsku ci belgicku.... 😉

dalida
25. sep 2013

@nelly3 achhh, nelly, dufajme, ze to coskoro prejde. 🙄

lenka2013
25. sep 2013

Baby aj tak si myslím ,že všade je to jeden veľký biznis a my sme len klietky,ktorým to bud vyjde alebo nie.Je to smutné ,že sa ťaží na ľudskom nešťastí a ked to nevyjde tak zaplať a nikoho nezaujma ,aký je osud tej nešťastnej ženy,čo by dala neviem čo za dieťa.Je to kruté ,ale takí s´u ľudia

argenti
25. sep 2013

@bergalm Krásná úroda, to bude ale detureniec.😀😀😀. Tak Zajtra budem drzat palce aby všetko dobře dopadlo.

miscok
25. sep 2013

@mimika1973 @manita Mne tiez nic nikto neponukol v RF.Recepty som mala od nich a vsetko som si kupovala,tak nechapem.A nikto ma neucil ani pichat 😒

miscok
25. sep 2013

@melisska Lenze dafinka platila za ket a mrazenie v ten isty den,takze je to preto zahadne 😀 😝

zuzanka05
25. sep 2013

@manita prepac ze sa tolko pytam co je to HP?SPG-spermiogram?

melisska
25. sep 2013

@mimika1973 mas pravdu rychlo to ubieha...nemame pripravene..mm nechce nakupovat dopreu, ale mame vsetko vybrate, ja by kupovala ako salenaaaaaaaaaaaaaaaaa 🤐 😀

melisska
25. sep 2013

@miscok
@dafy uz si napamtam 😀 😝

melisska
25. sep 2013

@miscok ako sa mate???? nebudu ti brat znovu krv a hcg??? alebo co robkate ?

miscok
25. sep 2013

@melisska Unudene 😒 A stve ma ta nevedomost co so mnou bude,lebo brucho je stale rovnake,rovnako boli a tlaci ☹ Zajtra budu robit dalsie testy a uvidi sa.Mozno ma poslu lezat doma.A testnu opat aj HCG 😵 Ty si doma a nepracujes,vsak?

mimika1973
25. sep 2013

@miscok juuj, to ta riadne skolilo ta OHSS potom!!! pri 7 vajkach a softe, to je zriedkave, ale stava sa to tiez! 😕
Len oddych, a ked treba PN tak jasne, ze zobrat! babetko na prvom mieste aj vase zdravie! 😉

melisska
25. sep 2013

@miscok ano doma, od aprila 🤐 😝 ale uz som si zvykla 😎 nedavaju ti infuzie???

miscok
25. sep 2013

@melisska Nedavaju,len Fraxik rano.Vraj to chce cas,tak dufam vedia co robia.

miscok
25. sep 2013

@mimika1973 Ved uvidim ako sa to cele vyvinie.Ak bude treba,budem doka,to je jasne.Ved bojujeme za to najkrajsie v zivote 🙂

miscok
25. sep 2013

@melisska Meli ako sa rata tehu stav?Od OPU alebo od poslednej ms?

melisska
25. sep 2013

@miscok ked si mala et, den opu je ako den ovulacie, je to presnejsie, inac v brne mi pisali, ze podl poslednej ms, ja tak aj pocitam, mali sme ket 😉

miscok
25. sep 2013

@melisska Tak podla toho mame dnes 28 dni,ak ratam od poslednej ms 🙂 (a ratam aj ten den ked ma dosla).

bergalm
25. sep 2013

@manita dnes nie je to 4den a to sa nevola tak mi povedala vcera ze na 4den sa nekontroluje 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre