Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mirkakn1
25. sep 2013

@jalaura je mi to velmi luto, drzim prsty, aby to teraz vyslo az do konca. neviem si ani predstavit, ake to pre teba musi byt tazke :(

stella25
26. sep 2013

@falin to máš úplne pravdu, avšak moj gynekológ mi tvrdí že nemôže toto ptredpisovat.

falin
26. sep 2013

@stella25 - hm, presne aj mne to povedal. A obvodny, ked som mu to hovorila, mi povedal, ze moze aj gyndos, len nechce lebo si tym vycerpavaju kvoty 😠 😠 . Vsetko je o prachoch, zial ☹ 😖

falin
26. sep 2013

@ikuska - ja viem ze si smutna, ale hlavu hore, treba mu verit, ze je to prave a kvalitne a pekne sa bude vyvijat dalej a uhniezdi sa. Drzim silno palceky

@nelly3 - ahojky, tak snad uz budu tie vysledky, strasne im to trva 😖

falin
26. sep 2013

@bergalm - drz sa babula, bude dobre 🙂

@kacenkab - kacenka, drzime palce 😉

bergalm
26. sep 2013

baby tak ide sa na to 🙂 🙂 🙂 🙂 vyrazame smer BRNO 😀 😀 😀

speranza1
26. sep 2013

@bergalm drzim palce

nelly3
26. sep 2013

@speranza1
kedy zacinas stimulovat? mas uz aj protokol? injekcie beries z rf ci si si zohnala tu na MK?

amali
26. sep 2013

ahoj baby, včera som nestíhala napísať takže: chlapci sú zdraví 42cm, 1580g., druhý má 41cm a 1620g....termín porodu sa posunul na 2.12.2013, prietoky sú v poriadku, plodová voda tak isto a fotky nemám lebo sú otočený hlavami dolu a pusinkujú sa tak sa nedalo 😀

stella25
26. sep 2013

@falin áno presne to mi povedal aj gyn , že on má malé kvóty na mesiac a ked mne predpise lieky na IVF tak ochudobnujem iné klientky.Že aby som šla do centra si pýtať recepty. No navela navela mi predpisal Merional a Prednison. Orgalutran nechcel, no ukecala som ho, že si ho nevyberiem do predu ak nebudem potrebovať.
Je to sila. Sanka mi padla ked mi to hovoril.
Celý život platím poisťovni a ked konečne niečo potrebujem preplatiť tak ti to ani predpísať nechcú .
Ako všetko na slovensku.

ikuska
26. sep 2013

@mimika1973 ahoj dakujem, Stelcl mi ho nasadil 1-0-0 tak som si ho dala az rano. Uzivam este kyselinu, utrogestan a myslis ze by som mala este nieco napr. zinok a selen a od et si dam kesu iorechy a ananas na nidaciu.

nelly3
26. sep 2013

@stella25
hmmm, aj ti predpisal merional a orgalutran? lebo ja som sa pytala mojho gyn. a ze to on nepredpisuje len car, ale asi si to aj tak platis v plnej sume ci? 😕

mimika1973
26. sep 2013

@stella25 fakt na zaplakanie ten system! 🙄
Akokeby to bola nasa radost chodit neustale na IVF a vyslovene zobronit, aby nam predpisali lieky !
Zaujimaju ich len tie kvoty a nie asi celkove zdravie ludi!!!
A ako pises, poistovnu platis cely zivot, a ked nahodou potrebujes si dat predpisat ci preplatit nieco, tak ta poslu pekne do zadku lekari! 😒
Keby clovek mohol, tak sa s radostou vyhne IVFam, to urcite! À le mame na vyber? asi moc nie...
Dufajme, ze sa to v buducnosti trosku zlepsi a pridu na to, ze fakt vela parov trpi v dnesnej dobe na tu sterilitu!!!

mimika1973
26. sep 2013

A este nieco pridam! Neviem ci v TV na SK spominali pripad akoze strateneho 5.rocneho dievcatka Fiona, vo Francii, bolo to v maji tohto roku tusim. Tak akurat vcera priznala matka a jej druh (nevlastny otec malej), ze ju zbili na smrt!
A to pred niekolkymi mesiacmi tvrdili, ze ju niekto uniesol, proste nahrali si scenario takto. Lenze sa nasli dake dokazy a tak ich znovu vypocuvali a priznali sa nakoniec, ze to nebol unos ale ze ich vinou dievcatko zomrelo...len sa to asi bali priznat a vyjst s pravdou von hned!
Takze na zaver, niekto si splodi deti ako nic a ich len tyra , niekedy az na smrt, a su nevinne pary co sa snazia roky byt dobrymi rodicmi a osud im nepraje tak lahko! Tak furt si hovorim, a kde je potom ta spravodlivost na zemi???? 😕

lusipe
26. sep 2013

@mimika1973 mimika, tuto otazku som si davala aj ja dlho...ale spravodlivost neexistuje...v tomto urcite nie....ako pises, niekto pride ako slepe kura k zitu a niekto si to musi zasluzit...ale preco?...na to nedostaneme nikdy odpoved....ale stale si hovorim, hlavne ze sme zdravi... 😉

kama2
26. sep 2013

@lusipe ahoj,ty uz stimulujes teraz?

lusipe
26. sep 2013

@kama2 cakam na menzes...dnes som 28 dc, tak som zvedava kedy pride...inak ma pobolieva podbrusko ako pred...ale tak nemusel by prist 😉 no a potom by som mala zacat 2dc pichat....a ty?

ikuska
26. sep 2013

Babulky mam 1 ks cetrotide, exp. 10/2013, nepotrebujete niektora.

stella25
26. sep 2013

@nelly3 predpísal, no nepoznal ich vôbec keďže s nimi nerobí. Ale musela som sľúbiť že si ich nevyberiem. No vybrala som si merional a on mi tam nedal ziadnu poznámku že si to hradom celé šana, tak som iba doplatok platila. Teraz čakám nejaký list buď z lekárne, od lekára aby som prišla doplatiť. Orgalutran som si zatiaľ nevybrala. Ale napr. Utrogestan mi predpisovala sestrička. Doktor o tom ani nevedel 🙂

zibi
26. sep 2013

@manita no akurat to ze mi je zima sem tam a mam studene nohy...priberat som nepriberala ja som si drzala vahu od 64 do 67 cca azpo tych hormonoch som zacala strasne priberat .... inak meriam 180 cm takze ta vaha 67 bola este malo ..teraz mam zasa vela 😝 takze ja nepriberam pri hypotyreoze...ale jasne ze zasa som aj sportovala..behala , posilka , vela peso ..mozno keby ze lensedim na zadku a nic nerobim tak by som uz bola davno silna pri tej stitke....ake skvrnky na kozi?
no hlas mi niekedy preskocil ale v krku ma neskrti ..to skor pri zvysennej cinnosti 😝

nelly3
26. sep 2013

@stella25
aha a kolko si platila za ten merional? myslim, ze je baleny po 10 ks.

stella25
26. sep 2013

@mimika1973 ako pises, kde je spravodlivosť? Ty by si mu všetko na svete dala a nemôžeš a takýto si spravia dieťa a je imviac menej na obtiaž.
Inak ja mám vo svojom okolí momentálne 4 kamošky čo máme problém s otehotnenim. A všetko baby 32-37 rokov. Strašná táto doba.

stella25
26. sep 2013

@nelly3 no iba ten doplatok cca 33 eur. Ale malo to byť cca 100.
Platia si to v celej sume ale bez receptu ti to nedajú. A lekárovi to tak či tak odrátaju v tej plnej hodnote z nejakeho mesacneho badzetu.

miscok
26. sep 2013

Ahojte dievcata,tak uz som doma z nemocnice.Nic sa nedialo,stale mam rovnako velke brucho,tak budem doma.Odporucaju PN az kym sa UTZ nepotvrdi tehotenstvo.Zatial nebolo nic vidno.Poobede napisem Pospisilovej do RF co si o tom mysli.
Prikladam jednu peknu fotocku z dnesneho rana 🙂 Aby kazdu bojovnicku motivoval 😉
HCG 12.den: 768,70 🙂

speranza1
26. sep 2013

@miscok naaaaadhera a gratulujem🙂

speranza1
26. sep 2013

@nelly3 ahoj neluska.. ja by som mala zacat v novembri, protokol uz mam a recepty som si dala poslat a vyberiem si ich na SK... a ty? ako je to s tebou?

dalida
26. sep 2013

@miscok gratulujem 🙂 Urcite ostan doma na PN. OHSS je neprijemny... musis oddychovat 😉 Dycha sa ti dobre? Cikas? Ked som mala OHSS nemohla som dychat, tekutinu som mala nie len v bruchu, ale aj v lavej casti pluc, vracala som.... bolo to hrozne. Drza sa 😉

nelly3
26. sep 2013

@speranza1
tak ideme do toho spolu snad, ja cakam dneska na vysledky amh, co uz mali byt v utorok, ale ze este nie su 😠 potom este na utz co moja cysta, ale ta je tam stale a budem pisat koudelkovi co dalej, mozno pojdem aj osobne lebo ak nezozeniem injekcie tak si zoberiem z RF, som ro si tiez poslat recept len potom mi to asi poistovna ked ju poziadam o refundaciu nepreplati si myslim, mam este jeden pokus na preplatenie. ides aj nieco brat? napr. prednison, aspirin? ja som teraz aj to brala, ale ved ani k ET som sa nedostala, asi to ani nebudem brat.

miscok
26. sep 2013

@dalida Dakujem 🙂 Dychalo sa mi tazsie,ale nie kvoli vode,tu mam nastastie len v bruchu,ale kvoli tomu tlaku,co mi brucho tlacilo na branicu.Horsie sa citim po jedeni,vtedy je tam malo miesta a tlaci to kade tade. Dufam,ze to coskoro odznie.Pisala som uz do Brna,tak som zvedava na ich nazor.

melisska
26. sep 2013

@miscok no dievcatam davali aj infuzie ked to mali, neviem moja, som zvedva co ti napisu z brna

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre