Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

nelly3
27. sep 2013

@kacenkab
takze len clostyl, tak to je super 🙂

ria191
27. sep 2013

@nelly3 tebe sa tuším začne ten clostyl páčiť 😀 😀 😀 Kouďák si to teraz zlízne, že??? prečo ti ho predtým nedal 😝 😝 😝

miscok
27. sep 2013

@zuzika72 Ahoj,v prvom rade drzim palce,aby sa zadarilo 🙂 Mna bolelo podbrusko celu stimulku.Prsia sa pridali niekwdy po vklade hned a vlastne ma bolia i s podbruskom a tak "zdola" dodnes a to som 13 den po ET s potvrdenym rastucim HCG.

nelly3
27. sep 2013

@ria191
ja neviem preco mi ho nedal, ved sa ho ot opytam 😠

zuzika72
27. sep 2013

@miscok dakujem krasne za odpoved 🙂 no ja som sa tiez tak nejako citila do dnes rana, ale dnes uplne ze vsetko opadlo tak som trosku nervozna, ale dufam ze bublinky zabojuju a skusam az 4.10. 😒

miscok
27. sep 2013

@zuzika72 To este nic neznamena,neznepokojuj sa.Ale chapem,aj ja som sa pozorovala a vsetko analyzovala.Tym,ze to bolo pre mna vsetko nove,nevedela som,co mam ocakavat.Drzim palce a prajem pevne nervy,najhorsie je to cakanie.ja som testla 8 den,ale mala som tusaka,ze to vyslo.A vyslo 😵

miscok
27. sep 2013

@nelly3 Vacsinou co tu citam nan baby dobre reaguju,tak je fakt cudne,preco ti ho nedal 😒

nelly3
27. sep 2013

@miscok
no minuly rok som ho mala, tak neviem preco tento rok nie 😕

ria191
27. sep 2013

@nelly3 ale buď naňho jemná 😝 😝 😝 😀 😀 😀

zuzika72
27. sep 2013

@miscok uz na 8 den sa ti ukazala ciarka 😨 no ja sa akoze moc snazim mat tie pevne nervy, ale to ze sme behom dvoch rokov mali dva potraty , prva stimulka neuspesna, a doktor hned povedal, ze to bude uz vekom, ze kvalita vajicok nie pravdepodobne uz dobra tak sa mi to niekedy vymyka z pod kontroly. 😒

dalida
27. sep 2013

@melisska uz mam kupenu tu mastictku. Este tu pobudnem (myslim v praci) 10 min. a odchadzam. Dnes som mala tazky den. Riť ma bolela, do toho som musela kecat s celym oddelenim socialneho odboru, obhajovat svoje tvrdenia... a popritom sa aj usmievat, aby som nevyzerala a neznela ako xantipa

kacenkab
27. sep 2013

@lusipe dhea, melatonin, koenzym Q10, vcelie produkty (kasicka, pel,propolis), inofolic (to je vlastne vit B8 s kys. listovou, potom vit D3 - zistila som, ze po 2. neuspesnom ivf som ho mala brutalne pod normu 9 (norma je od 30-80, zeny pred ivf by mali mat aspon 60), niekomu vit D3 dokaze zvysit aj amh, mne sa to moc nepodarilo sice, ale to az tak neva. uz som to potom neriesila, Machac povedal, ze sa s tym nemam trapit, ze to neznamena, ze nemozem otehotniet.
Na ten dhea si treba dat pozor, treba si kontorlovat hp, ci nemas testosteron nad normu zvyseny, ja som mala pod normu, co tiez nie je dobre, takze ten dhea bol pre mna ok
Lepsia je maca - obsahuje prirodne dhea, a je super aj pre chlapa - zlepsuje mnozstvo a kvalitu spermii aj sexik po nej lepsie chuti, len treba dat pozor po dlhodobom brani zvysuje progesteron na ukor estrogenu, ale tak mozno pol roku by sa mohla
a ja uz neviem co vsetko som skusala, vysledkom ale bolo ze telo sa mi dalo do poriadku, dobre sa citim, zmizli mi herpesy na ustach a v nose, su to vsetko vitaminy a mineraly, pre telo dobre
este ma napadlo, ze doplnit vapnik je dolezite pre vajka aj pre spermie, najlepsie nejaky prirodny preparat, nie sumivy kaclium - prekyseluje organizmus
s Deckom treba brat aj omega3 mastne kys - najlepsie z oleja z psenicknych klickov - aby sa decko vstrebavalo, je tam problem so vstrebavanim
a tak.... je toho vela

sally2401
27. sep 2013

ahojte, tak dnes 3 deň od odberu, bublinky sú 1*8 bunkové, 2*7 bunkové (tie ma trocha mätú myslela som si že musí byť párny počet buniek) ale v RP mi povedala že sú kvality I., 4*4 bunkové tie sú nejaké pomalšie, tak uvidíme čo bude v nedeľu na ET.

kacenkab
27. sep 2013

celkovo si myslim, ze pred tym ako chce clovek otehotniet, nie je na skodu sa poriadne precistit, nejaky dobry detox - sak je toho vela, a potom poriadne vyzivit organizmus

lusipe
27. sep 2013

@kacenkab jej tak to teda fakt mas toho za sebou...ja beriem len femibion 800, Vitamin E, Cetebe zinok a C, do ovu alchemilkovy caj a po chilli tento mesiac prvykrat....a vitamin D3 sa da len tak kupit v lekarni?...da sa pit pocas celeho cyklu?este pijem grepove cerstve stavy, co si robim doma, do toho ananas, pomaranc, mrkva, no proste vsetko...... kozie mlieko....

nelly3
27. sep 2013

baby ja uz neberiem nic, len kyselinu listovu lebo tu som mala pod normu, uz mam vsetkeho plne zuby, brala som aloe vera gel, matersku kasicku a nic z toho, takze sa vzdavam a nic neberiem 😉

kacenkab
27. sep 2013

@lusipe to mas v podstate dobre, hej aj vit E, C som zabudla, zinok je tiez velmi dolezity, aj ten jem

lusipe
27. sep 2013

@kacenkab len to D3 ma zaujimalo?

kacenkab
27. sep 2013

@nelly3 aaale nevzdavaj to, ja som mala hodne doniceny organizmus, mala som pocit vycerpania, psychicky som sa necitila dobre, zdravotne - stale som bola chora, furt herpesy, takze ja mam pocit ze som to potrebovala, to neznamena, ze to kazdy tak potrebuje, treba sa nad sebou zamysliet, co ta trapi. Ale ten D3 je fakt velmi dolezity, to mi aj Machac potvrdil, minimalne ten si treba dat skontrolovat, ked ma niekto problemy s otehotnenim, lebo ovplyvnuje funkciu nielen vajecnikov, ale aj maternice a uhniezdovanie

kacenkab
27. sep 2013

@lusipe jaj nechapem otazku 🙂

nelly3
27. sep 2013

@kacenkab
a ten D3 kde ho vysetria? v hormonalnom profile? ci na hematologii? endokrinologii?

kacenkab
27. sep 2013

@lusipe jaj uz chapem, lezim v posteli po tom odbere, tazko sa mi nejak rozmysla asi po tej anestezii 😝
Vit D3 od firmy Jamieson je dobry, ak nemas problemy so vstrebavanim (1000 jednotiek) ale treba brat 3000-5000 jednotiek denne, je dostat v lekarni ale aj na internete, ja som si vsetko objednavala z netu, davala som si ho kontrolovat tak raz za pol roka, teraz po lete som mala vyse 120 🙂

lusipe
27. sep 2013

@kacenkab ze ci sa da kupit v lekarni samostatne?....a berie sa pocas celeho cyklu?

lusipe
27. sep 2013

@kacenkab super 😉 uz si stihla napisat 😉 tak pekne odpocivaj....mooooc dakujem a drzim palceky.... 😉

kacenkab
27. sep 2013

@lusipe Zibi je expertka na D3 (nielen), jej sa podarilo si tak zvysit aj amh

lusipe
27. sep 2013

@kacenkab a materska kasicka?

kacenkab
27. sep 2013

@lusipe uz ho teraz neberiem, lebo ako som pisala uz som mala nad normu

kacenkab
27. sep 2013

@lusipe aj tu som brala, do odberu, do vcerajska

lusipe
27. sep 2013

@kacenkab a ta je na co dobra?

kacenkab
27. sep 2013

@nelly3 na endokrinologii a gynekolog tiez moze, ja som poprosila aj moju vseobecnu, ked som to surne potrebovala, a zaplatila som si za to - 20 eury

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre