Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

kacenkab
27. sep 2013

@lusipe materska kasicka zlapsuje kvalitu vajicok

nelly3
27. sep 2013

@kacenkab
pozriem do papierov od endokrinologicky, tam chodim na krv pravidelne.

nelly3
27. sep 2013

@kacenkab
no ja neviem, ja som ju teraz brala a vysledok 1 oocyt, ktory sa ani neoplodnil 😠

kacenkab
27. sep 2013

@nelly3 hm to neviem, automaticky to asi nerobia, ja som si to vzdy musela vypytat, podstata je ze positovna to preplati gynekologovi, endokrinologovi a este ortopedovi - je to kostny vitamin, oni to riesia pri osteoporoze, vseobecnemu nie

kacenkab
27. sep 2013

@nelly3 a co si brala? tu matersku?

kacenkab
27. sep 2013

@nelly3 ja neviem, ja to vsetko do seba hadzem, ale citim sa dobre, zlepsila sa mi aj kvalita vlasov, minule ma stretla kamoska, ze vyzeram o 10 rokov mladsia....plet sa mi zlepsila, mavam akne, teraz uz mam cistu plet, tak co ja viem, sak uvidim ako to teraz dopadne

nelly3
27. sep 2013

@kacenkab
ano matersku kasicku, ale ja som nemala nikdy problem s vajickami, neviem co sa staloi teraz pri poslednej stimulke 😕 na sk som mala 19, 12 z nich sa oplodnilo same bez pomoci, minuly rok v brne soft 5, 3 boli kvality HB1. dr. z RF mi napisal od zacatku nebola stimulace optimalna.

kacenkab
27. sep 2013

@nelly3 hej, moze sa stat, kazdy sme rozni a kazdy rozne reagujeme, sak si mala vela vajok, o tom ja len mozem snivat, a co sa stalo, neuhniezdilo sa?

vivianamk
27. sep 2013

@jomini ahoj bola som v BA Ružinov, vybavili mi to priamo z Reprofitu z Brna kde sme boli aj na našom prvom IVF. a bola som tam preto ze cca 2 roky dozadu som mavala problem s krvacanim - menzesom cca aj 20 dní som mavala, všetky vysledky co som absolvovala boli v poriadku tak mi odopručali aj kvoli tomu ze sa nam nedarilo uhniezdiť tu hysteroskopiu. bolo to len jeden den a v ten som šla aj domov v uplnej narkoze. je to vlastne to co nevidi sono , ze ti zavedu kameru do maternice a ta odhali pričinu neplodnosti i u mna toho krvacania.

bubo780
27. sep 2013

ahojte.. dlhsie som tu nebola, tak ani neviem, co tu je nove.. taaakze, ja uz mam za sebou komplet vsetko vysetrenia - ja som na 99,99% v poriadku.. takze za vsetko mozu len tie lenive a chybne spermose.. cakame este na vysledky z druheho spg, kde sme si davali robit aj fragmentaciu DNA, ale pochybujem, ze sa nieco radikalne zmeni k lepsiemu (bodaj by sa).. len neviem kedy k nam tie vysledky dorazia, lebo ich asi poslali postovym holubom, co nevie lietat.. co tu nove? kolko novych tehuliek pribudlo?

bergalm
27. sep 2013

@sally2401 nie neurazila pohoda 🙂 🙂 🙂

nelly3
27. sep 2013

@kacenkab
na sk vobec nic - 1.IVF+3KET nula bodov, potom som isla do RF, 1. soft 2 vlozene krasne HB1 nic, potom KET vlozene jedno krasne HB1, aj sa ujalo nachvilku a potom odislo 😢 teraz som bola na dalsi soft a ako som pisala, 1 oocyt a ten sa ani neoplodnil.

bergalm
27. sep 2013

@ikuska vidis je to bojovnik 🙂 len tak dalej 😉

sarasota
27. sep 2013

@miscok ja som brala iba femibion a aj teraz ho beriem 😉

rebeka33
27. sep 2013

@zuzika72 prepáč, že ti do toho kecnem, ale ja som mala tieť 2 potraty a malú ž RF som mala len s fragminom. Ak nemáš hematologiu ,určite si ju daj urobiť.

miscok
27. sep 2013

@zuzika72 Podla mna by bola slaba uz aj na 7 den,lebo ta na 8 den bola dost vyrazna,ziaden dusik. Nejak som to citila,ze to vyjde,preto som testla skor,sle bala som sa,tomu nezabranis.Drzim palce,aby vam to tentoraz vyslo 🙂

zuzika72
27. sep 2013

@rebeka33 no ja som si uz genetiku spravila, mam mthfr syndrom lepivych dosticiek a picham si clexan, uz od stimulky ale tie potraty nemali nic spolocne s tym syndromom, pretoze ja uz mam jednu dceru a uplne v pohode som ju donosila ukazkove tehu, ale to bolo pred 22 rokmi 😀 a prvy potrat som mala geneticku vadu dievcatka pred dvomi rokmi a druhy potrat pred rokom zle delenie, takze ja mam problem uz s kvalitou vajicok nie s chorobou krvi, bo mam hladinu homocysteinu uplne v poriadku lieky musim brat len preventivne bo mi to zistili len teraz v septembri 😒

manita
27. sep 2013

Mne nedávno povedala endokrinologička, že si mám dať na hematológii zmerať hodnotu homocysteínu.
Doteraz som o takom niečom ani len nechyrovala, tak pozerám, čo je dostupné na internete. Šokovala ma veta:

"Zdraví Slováci majú takú istú hodnotu homocysteínu, ako Američania po infarkte," prezentoval MUDr. Ján Lietava, CSc. z II. internej kliniky LF UK v Bratislave výsledky štúdie Homocysteín Slovakia. Táto štúdia tiež preukázala znížené hodnoty kyseliny listovej, vitamínov B6 a B12 u Slovákov.

Viac tu:
http://www.biosujo.sk/index.php/zaujimavosti/11...

Cesta k zdraviu – dôležitá kyselina listová:
Napriek závažností ochorení, ktoré homocysteín spôsobuje, prevencia jeho vysokej hladiny je pomerne jednoduchá – konzumácia vitamínov skupiny B a kyseliny listovej. Čo je vlastne táto látka a aká je jej úloha?

Hoci je kyselina listová patriaca do skupiny vitamínov B prakticky prítomná vo všetkých druhoch potravín, predsa častokrát nášmu telu chýba. Pri jej nedostatku v našom organizme vznikajú regulačné zmätky – napríklad aj v udržiavaní vhodnej koncentrácie aminokyseliny homocysteínu. Ak je homocysteínu v našom tele priveľa, zvyšuje sa riziko infarktu až trojnásobne. Naopak, jej zvýšený príjem dokáže pomerne rýchlo a ľahko znormalizovať v tele homocysteín, a tak, na rozdiel od cholesterolu, pri ktorom to nie je až také jednoduché, odstraňuje riziko infarktu. Hoci sa kyselina listová okrem mäsa nachádza aj vo veľkom množstve zeleniny a ovocí, predsa len sa jej do nášho tela dostáva buď málo, alebo si jej množstvo ničíme alkoholom, antikoncepčnými tabletkami, spasmolytikami, sulfonamidmi, antiepileptikami, antituberkulotikami, ale aj veľkými dávkami vitamínu C. Kyselina listová je citlivá aj na svetlo a tepelné extrémy (dlhé skladovanie v chladničke, tepelná úprava potravín).

Zdroje kyseliny listovej:
- je to jeden z vitamínov skupiny B, niektoré ďalšie vitamíny sa taktiež podieľajú na znižovaní hladiny homocysteínu
- zohráva dôležitú úlohu pri krvotvorbe či prevencii chorôb srdca
- nedostatok kyseliny listovej ohrozuje vývoj nenarodeného dieťaťa, predovšetkým v prvých fázach tehotenstva. Pokiaľ by jej bolo málo, hrozí mu napríklad rozštep chrbtice, čeľusti a podnebia.

Nové výskumy naznačili, že kyselina listová chráni tiež pred demenciou a možno aj pred rozvojom Parkinsonovej choroby a pred nádormi.

Kyslinu listovú a vitamíny skupiny B obsahujú živočíšne výrobky, najviac pečeň, tá však zároveň obsahuje toxické látky, preto ju mnohí odborníci veľmi neodporúčajú.

Veľa kyseliny listovej sa nachádza v obilných klíčkoch, ďalej v brokolici, pomarančoch, špenáte, šošovici, fazuli a bôbe. O niečo menej jej nájdeme v listovej zelenine, karfiole, paradajkach či v šampiňónoch.

Koľko je kde kyseliny listovej:

Odporúčaná denná dávka je 200 mikrogramov Mäso 10 – 120 µg/kg Bravčová pečeň 1300 – 2300 µg/kg Ryby 100 – 140 µg/kg Vajcia 50 – 800 µg/kg Múka pšeničná 600 – 1500 µg/kg Strukoviny 550 – 1600 µg/kg Kapusta 150 – 450 µg/kg Špenát 500 – 2000 µg/kg Zemiaky 80 – 200 µg/kg Citrusové ovocie 50 – 400 µg/kg Banány okolo 300 µg/kg Orechy okolo 700 µg/kg 0 µg /jedna tobolka Nutra Bona SYMBA 100 µg /jedna dávka

😕 😕 😕

Idem si uvariť špenát na to všetko...

😕 😕 😕

manita
27. sep 2013
tinna13
27. sep 2013

@miscok aj ja len femibion

jomini
27. sep 2013

@sarasota
@tinna13
@manita
@zuzika72 Baby..kto je absolutne top lekar v RF? Viem ze vsetci su vyborni..no rada by som vedela to naj odporucanie.

bergalm
27. sep 2013

baby,kedy Vam poslali mail ci mate zamrazene embrya?vcera som mala vklad,dnes som mala este volat do labaku?ci ako to je Stelcl povedal,ze to vidi na 3-4ks ale to bolo vsetko tak neviem ci mam volat alebo co mam robit neviem ani ci mrazili neviete mi poradit?

jomini
27. sep 2013

@vivianamk mna ta nu posielali z GF. Mame za sebou 3 neuspesne ivf. Nikdy sa neuhniezdili embrya aj ked boli ukazkove..vsetky vysledky mame fajn.. Bolel ten zakrok? Nieco ste platili a malo to svoj uspech, teda zistili nieco konkretne?

melisska
27. sep 2013

@bergalm nemusíš volať oni ti určite pošlú email, musis to zaplatiť 😉 príde tak do týždňa

kacenkab
27. sep 2013

@nelly3 jaaaj no to ma mrzi, ty si pisala, ze ti nedal ten clostibegyt? a ides teda este skusat?

zuzika72
27. sep 2013

@bergalm mne poslali info o mrazeni v pondelok a v utorok mi poslali fakturku 🙂 vklad som mala v nedelu rano

bergalm
27. sep 2013

@melisska dakujem ako to vlastne je ked budem robit test?mam Marcelinovi potom napisat mail?nevies?viem,ze sa pytam skoro,ale rada by som vedela ak teda vies poradit 🙂

bergalm
27. sep 2013

@zuzika72 dakujem no uvidim teda meliska pisala,ze do tyzdna 😉

zuzika72
27. sep 2013

@jomini to je tazko povedat, ja som sla ku stelclovi lebo sa tu o nom v poho citalo, ale potom som sa dozvedela, ze oni su aj specializovany, kto co najviac riesi, niekto baby po 35, niekto pco ale ja si nemozem stazovat myslim ze tam su vsetci v pohode, pretoze jedna kocena od nas z mesta si nedala ani doporucit hned povedala, ze nevie ze koho jej daju ten bude a pochvalovala si a teraz uz caka babenko 6.decembra a volala ze bol uplne super myslim ze to bol dr. otevrel 🙂

zuzika72
27. sep 2013

@bergalm hej aj nam tak povedali ze do tyzdna a potom na uctovnom, ze tri dni najviac a aj som sa cudovala ze ale aka rychlovka 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre