Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

bergalm
27. sep 2013

@zuzika72 no uvidime teda

miscok
27. sep 2013

@bergalm Mne robili vklad 14 a mail o mrazeni mi prisiel az 24.

nelly3
27. sep 2013

@kacenkab
jasne, ze idem, sa nevzdam, kto nehra nevyhra:-P

manita
28. sep 2013

@jomini Kto je v RF najlepší? Priamu skúsenosť mám s viacerými a vychádza mi to tak, že odborne sú všetci vynikajúci, a teda keďže tam chodíme hlavne kvôli tomu, mohlo by byť úplne jedno, koho si vyberieš.

Ale - keďže my všetky, čo už sa o bábätko pokúšame veľmi dlho a prešli sme po mnohých sklamaniach aj z iných centier, sme, takpovediac, psychické trosky už v momente, keď do toho RF s nádejou prichádzame. Teda je pre nás dôležitý aj iný faktor - ľudský, taká tá pozitívna energia, čo vyžaruje z doktora, tie sympatie, tá človečia atmosféra... jednoznačne odporúčam Štelcla. (Ja som si všimla, že ešte dôležitejšie ako pre mňa, je to pre môjho muža.) Ten chlap je skrátka veľký sympaťák, krásny usmiaty človek, a ja tak nejako bosorácky verím, že tým, že je taký aký je, sa mu možno nejako tak zázrakom aj tých bábätiek viac darí. 😉

manita
28. sep 2013

@melisska ty už to máš naozaj blízučko... tešíme sa aj my... je to povzbudzujúce...

všimla som si, že si nechávaš nákupy až na potom... aj ja som to takto urobila pri prvom, tiež sme to tak videli a cítili s mužom, ale s odstupom času sme to prehodnotili... po cisárskom som vôbec nemohla chodiť, ťažké to bolo aj s kojením, do toho zima, navalilo snehu, skoro nič sme doma pre malé nemali, všetko musel chodiť kupovať muž, bol z toho celý zježený, nafrnený, nevedel to, úplne inak by som si to bola ja sama... a ja doma s bábom... mohli sme byť radšej spolu... o ničom to bolo...

uži si nakupovanie s bruškom, je to nádhera! vychutnaj si to! 😉

melisska
28. sep 2013

@manita moja ani nevieš ako 🙂 by som si to vychutnala ale mm nechce, mame vsetko vybraté, kočík zalohovany,postielky, banícky, vajíčko máme už doma, vecicky do nemocnici nakupuje trest v októbri annan zoznam 🙂 čo už s nim?

miscok
28. sep 2013

@melisska Tak to je mm inak zaangazovany 😀 Moj by sa toho takto komplexne iste nechopil,ale na druhej strane dobre,lebo ktovie,co by mi nazvlacal 😝

manita
28. sep 2013

@melisska skús mu to pragmaticky vysvetliť, píše sa 3. tisícročie, svet je iný ako pred 100 rokmi, on ešte nerodil, ani nemal doma novorodenca, nevie, aké to bude... v noci to vreští, nevyspí sa, do roboty bude chodiť a popri tom bude po obchodoch behať... zober to do svojich ženských rúk... 😉 ... povyberaj si, ešte takto postupne aj nejaké dobré vychytávky a akcie poobjavuješ, ako potom nárazovo všetko po mobile s chlapom strateným v obchodnom centre... a donesie ti domov aj tak úplne niečo iné, ako si chcela... (a to teda ja mám celkom šikovného chlapa, ale oni na to skrátka nemajú buky, aj keby boli neviem ako rodinne založení, nevedia to) 😉 ja som si to odskákala aj s praním potom, lebo tie nové veci, čo nakúpil, bolo treba poprať, požehliť, zle sa to sušilo cez zimu... ja lazar po tom cisárskom, nevyspatá, pokiaľ sa dalo, chcela som všetku energiu sústrediť na to malé, nie na tieto veci...

melisska
28. sep 2013

@manita moja vsak mu to hovorim a stale prehanam 😖 nechcem aby sa mi tu nastahovala svokra 😠

vsetko mame v jednom nakupnom centre, na papanie, , spanie, kupanie, kocik aj vecicky, no nechce, uvidim este ten prvy novembrovy tt alebo koncom oktobra :-*

manita
28. sep 2013
rienok
28. sep 2013

@melisska ahoj, ja som nakupovala 90% cez internet.... jasne kocik, postielka, vanicka to moze ist muz kupovat ked bude krpcek na svete, ale oblecenie pre malinke by som teda nakupila, vyprala a vyzehlila uz teraz. tak ako pise
@manita ked bude malinky na svete budes potrebovat energiu pre neho a pre seba, aby si bola v pohode. je to dost zahul tie prve dni-tyzdne 😅 a to mne chodila varit mama a sestra, ja som sa starala len o seba a malinku....

melisska
28. sep 2013

@manita to snad nie 😕 na sk je to ozaj bieda v št. nemocniciach 😀

ikuska
28. sep 2013

Dobre ranko, babulky ako je to s platenim faktury, zajtra idem na vklad a ked mi daju fakturu, tak mozem ju zaplatit aj v pondelok alebo musim len na mieste. Dakujem.

rienok
28. sep 2013

@ikuska na mieste ale mozno sa dohodnu....

melisska
28. sep 2013

@rienok moja, ale ako mu to mam vysvetlit, ked nechce o tom ani pocut, este aj jeho matka, nekupujte nic dopredu a nikoho tu nemam , tak ostava len svokra aju nemusim, ked som mu povedala, ze vecicky treba vyprat a vyzehlit, tak mi povedal, ze staci vyprat len to co bude mat maly na tele 😀 😠 ja neviem kto mu dava take rady, uz som aj nasrata, pockam este na ten koniec oktobra a poviem mu, boji sa nakupovat dopredu

manita
28. sep 2013

@melisska najväčší humor je ten jasný nápis BILLA na rukoväti... 😀 😀 😀

jaj, tak mamy, svokry, tak to teda nie, to sme striktne odmietali, nikoho sme si do svojho súkromia nepustili tesne po pôrode (to nerobí dobrotu pre vzťah), sami sme si poradili a som na to doteraz veľmi hrdá. 😉

manita
28. sep 2013

@melisska to treba vyprať všetko, teraz to všetko šijú v číne, dokonca aj tie najväčšie značky, je to napustené niečím, aby sa to mohlo skladovať a ďaleko cestovať... proti vlhkosti... však si pričuchni k niečomu novému... ja sama si neoblečiem čerstvo kúpenú vec bez prepratia...

tá jeho mamička tam má asi vplyv... chichi... ale ty ho máš určite omotaného okolo prsta, urob naňho oči a sprav si po svojom... žmurk...

melisska
28. sep 2013

@manita no to presne chcem aj ja, tak navarim aj do mrazaka, prinajhorsom budem objednavat obed u nas pre dvoch 6 eur, a tie vecicky pritlacim koncom oktobra, jaaaaaaaj svokra by sa ku nam nastahovala, brrrrrrrrrrrr, vsak uz chodila ku nam ako domov, tak som jej to asertivne zakazala 😉 ma nas kluc od bytu a chodila si, odomkla si, vedela, ze sme doma, ani nezaklopala, tak som jej rovno povedala, ze i je to neprijemne a nechcem , aby ku nam tak chodila, ze si sama odomkne a vojde dnu a basta a ked to este urobi, preisitotu zamknem vnutorne dvere, od nich nema kluc, kluc sme u nich nechali pre pripad, ze sa nam zabuchnu dvere, mame gulu zvonku

melisska
28. sep 2013

@manita nie jeho mama nema nanho vplyv oni sa stale pohadaj, skor v praci starsie kolegyne, s nimi pije kavu 😎 😀 😝

manita
28. sep 2013

@melisska ja som veľký ľudomil, ale toto nie, to porieš ešte kým malý nie je na svete, lebo keď sa narodí, potom sa jej nezbavíš... a tie rady... aby sa ti účes nezježil neodvratne potom... 😉 😉 😉 ... bude dobre, neboj, držkaj sa a myslíme na teba... 😉

melisska
28. sep 2013

@manita dakujeme 😵 aj vy sa drzkajte 😵 😵 😵

melisska
28. sep 2013

@manita uz to mam poriesene 😉 uz ku mne enchodi ani nevola aby ma neobtazovala, tak to hovori ona 😉

nelly3
28. sep 2013

@ikuska
vacsinou sa plati na mieste po vklade, ale mozno sa da aj neskor, neviem, ja som vzdy po vklade isla a zaplatila platobnou kartou 😉

tinna13
28. sep 2013

@ikuska myslim ze musis zaplatit hned na mieste, vacsinou ta uz caka na recepcii pani z pokladne.

nelly3
28. sep 2013

@rienok
ahoj, som rada, ze sem obcas zavitas 😉 ako sa mas? a co malinka? hod nejake foto malinkej. ako sa vlastne mate stara partia z RF? vsetky ste uz mamicky vsak. velmi zavidim v dobrom.

ikuska
28. sep 2013

@tinna13 @nelly3 dakujem a prosim Vas ak ste platili v hotovosti, tak vam to prepocitali aj na eura ???

tinna13
28. sep 2013

@ikuska my sme vzdy platili kartou, takze neviem

ikuska
28. sep 2013

Ahojte, tak 3. deň od odberu nase embryjko je 8-bunkove a je to tak ako to ma byt, povedal Dr. Otevrel. Je to statocny bojovnicek a zajtra o 9.45 hod transfer. Ja si utrogestan vkladam o 9.00 rano a o 21.00 vecer, cize zajtra si nedam a dam az po vklade, lebo uz o 7.00 budeme musiet vyrazit. 🙂

kacenkab
28. sep 2013

Ahojte, ja mam jedno embryjko dobre, jedno otazne, cize zajtra volam a asi v pondelok vklad..... 🙂

miscok
28. sep 2013

@ikuska @kacenkab Baby drzim obom palce,aby bublinky rastli a pockali si na vas 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre