Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ivanka0210
29. sep 2013

Tak dufat ...mozno krvicka nam ukaze nase vytuzene stastie

tinna13
29. sep 2013

@dalida nadej este vzdy je , drzim ti palce

marculik
29. sep 2013

Baby chcem sa spytat,mam za sebou tri ivf na sk neuspesne,mam problem iba vo vajcovode a aj tak sa nedari,tak uvazujem nad brnom len neviem ako to zvladate keby som mala ist na odber tak ci zvyknete tam niekde aj prespat ,mi vecsimou cestujeme vlakom ten moj si netrufa na taku cestu da sa to zvladnut ,som aj uvazovala nad lekarom Stencl tusim ze tak sa vola,ako nato to znovu musime podstupit vsetky tie vysetrenia?

martina001uk
29. sep 2013

Ahojte zienky, som tu nova.Aj ja by som chcela pridat svoju skusenost. Zijeme s manzelom v UK a snazili sme sa o babo vyse 3 rokov. V UK ma odmietli na IVF, kedze mam nadvahu a sukromne to bolo velmi drahe. Strasne vela ludi mi odporucalo Reprofit aj ked ja som chcela ist do Iscare Martin-mali sme aj termin na koniec Septembra. Nakoniec na naliehanie znamych som sa skontaktovala s Reprofitom. Bolo to rychle. Koncon Jula konzultacia, leteli sme na 1 den.
Dostala som pana doktora Otevrela, kedze riaditel p.Koudelka bol na dovolenke. Minimalna stimulacia, zaciatkom Septembra let do Brna, odber bohuzial iba jedneho vajicka, uspesna fertilizacia, po 3 dnoch vklad, potom 2 tyzne nervy a mame to! Uz som sa postupne pripravovala na to, ze nic nevyjde, ale isla by som do Reprofitu zas. Ani tomu nemozem uverit, ze to vyslo. Pan doktor ma drzi pri zemi, ze uvidime po prvom scane, ale aj tak.....jedno vajicko, nadvaha, vek 38 rokov, baby nedajte sa odradit! V toom Reprofite su fakt machri vo svojom odbore. Dufajme, ze vsetko bude OK a v maji budem konecne moct drzat v naruci nase vytuzene babatko🙂 Ak sa ma chcete nieco konkretne spytat, poprosim do posty🙂

buba08
29. sep 2013

@martina001uk to je super, ze vam to na 1 sup vyslo, gratulujem 🙂 a drzim palce 🙂

sarasota
29. sep 2013

@horalka79 ahojky krasnucky smejko 🙂

zibi
29. sep 2013

baby normalne to na mna zacina doliehat ze nic.. 😔 som nejaka unavena psychicky ci co ... a mam depku ach jaj ... 😔

sarasota
29. sep 2013

moze sa v tehu.zazvorovy caj?

nelly3
29. sep 2013

@horalka79
maly je nadherny, mas pravdu uz sa to pomaly riedi, no poniektore (napr. ja) som este tu, dufam a pevne verim, ze uz dlho nepobudnem lebo uz asi skoncim o chvilku na psychiatrii z toho vsetkeho 😠

nelly3
29. sep 2013

@sarasota
myslim, ze nie, aspon jedna kolegyna mi to hovorila ked som bola chvilocku tehulka a chcela som si dat v praci caj zazvorovy lebo som sa necitila dobre.

tinna13
29. sep 2013

@sarasota moze sa ale tak v rozumnej miere. Co si chora? Ja som cmulala zazvorove lizatka su dobre na nevolnosti.

tinna13
29. sep 2013

@sarasota kedy mas sono? Ides do Brna?

nelly3
29. sep 2013

@zibi
moja je to tazke, ja som mala od piatka vecera akoze tiez depku a teda riadnu 😔 neviem sa z toho nejako moc dostat uz dlhsiu dobu, uz som si vcera hovorila, ze to vzdam, naco sa takto budem trapit atd., ale na druhej strane by som si to do konca zivota vycitala, neviem si predstavit zit bez dietatka mojho vlastneho. snad sa coskoro zadari nam vsetkym co sa uz x rokov snazilkujeme. manzelik mi hovori, ze do roka a do dna porodim, lebo 8 rokov snazenia je teda dostttttt na nervy 😠 tak snad ma pravdu ten moj manzelik, esteze ten je v tom optimista.

sarasota
29. sep 2013

@tinna13 nieco na mna lezie a manzel to nie je 😀 poradte neake specialitky na sono idem svojej az 16.10. no neviem ci dotial vydrzim 8 a 9.10. idem Drakulovej a prespim u svagriky tak ju poprosim nech vybavi u nej v praci aj minule som tak bola 😉

manita
29. sep 2013

@zibi
@nelly3
už začína to jesenné obdobie - živná pôda pre depky... 😝 😝 😝
ja v noci nemôžem spať, tak tiež depkujem, som ako zbitý pes ráno... 😠 😠 😠
dokedy si dávate pauzu? kedy idete nato?

martina001uk
29. sep 2013

@buba08 dakujem pekne🙂

nelly3
29. sep 2013

@manita
no ja cim skor, len este cakam na vysledky amh, potom utz a pisem do rf, chcem tam ist osobne sa dohodnut co dalej.

zibi
29. sep 2013

@manita
@nelly3
ja neveim sla by som do toho este do konca roka ale nechcem sa unahlit..minule sa ma muz pytal ez dokedy to budeme skusat...ako kolko penazi este investovat...je to na nervy a strasna zataz aj na vztah..vkuse sa sustredit len na to
ale chcem ho nahnat k andrologovi ..mal zly spermiogram a dost zly tuto dobu tak nech ho poriadne vysetri lekar a mozno mu daco najde a aspon sa to prelieci.kebyze mu doky daco najde tak by som to nechala tak a skusila az na dalsi rok .... lebo by mozno musel brat antibiotika atd a to by nebolo dobre keby ze ideme na ivf ... ked mu nenajde nic tak budeme musiet byt tak ako je .... aj ked mne sa to nepozdava... 😖

a som uz vycerpana tak asi ako som nikdy ani nebola... proste bud sa stane zazrak a otehu prirodzene alebo musi vyjst to ivf lebo sa zblaznim 😅 fakt uz nemam silu ja lietat do dokotroch osm povedala ze okrem vyterov a stitky uz is nebudem nic riesit a kaslme aj na tie vitaminy ..budem brat pri ivf len kasicku a to je vsetko ... ked vsetko pojde ako ma mozno november december by sme do toho sli

manita
29. sep 2013

@nelly3
@zibi
ja tiež čakám na výsledky tých všetkých vyšetrení, tiež uvažujem , že november, december, podľa výsledkov (ale neviem, ako robia v decembri, niekto tu spomínal, že tam budú mať dlhšie zatvorené, neviem, či je december dobré riešenie, či má význam stimulovať, budú menej robiť a navyše tam bude určite veľa cudziniek, aby tam toho zasa nemali nad hlavu - ony chodia v lete a potom december-január)

ak sa nebudem na to cítiť a nevyriešim tie poruchy spánku, ktoré sú určite hormonálneho pôvodu, tak až január

buba08
29. sep 2013

ahojte baby potrebujem radu, tyzden uzivam prednison 5 mg a od vcera ma skriabe v hrdle a bolia ma priedusky, obavam sa, ze ma antibiotika neobidu, zajtra chcem ist k obvodnej, Mam uzivanie prednisonu prerusit, alebo nie? lebo priedusky ma velmi bolia, tak neviem co mam robit. Myslite si, ze mi prednison po tyzdnovom uzivani tak mohol znizit imunitu, ze som ochorela? alebo to bola len zhoda nahod? dakujem za odpovede.
inak mam doma atb - azitrox aj sumamed - to su take 3 dnove, ale bojim sa sama si ich nasadit a do zajtra to bude uz asi len horsie

zibi
29. sep 2013

@manita aka si pekna 🙂

zibi
29. sep 2013

@manita a este stale namozes spat..melatonin ti nepomohol?

zibi
29. sep 2013

@buba08 daj si antibiotika...urcite s prednisonu ..ja som sa tiez necitila dobre a aj zapal mocaku som dostala lebo zasa som ja na to citliva 😝 a tiez som dostala aj crevnu chripku od susedy takze isto to je z toho

buba08
29. sep 2013

@zibi ahoj moja, dakujem za odpoved a prednison mam vynechat na tie 3dni, kym budem brat atb?

tinkatinulka
29. sep 2013

@buba08 prednisom ti urcite k tomu dopomohol..vysad na pad dni a daj ant...ja som to mala tiež ked som 1x začala brať, a dllho soms a z toho nevedela dostat..horucky

zibi
29. sep 2013

@buba08 som brala antibiotika aj prednison ale opytaj sa dokyho ...mozno si musis zvyknut a prejde to ...ale prednison oslabuje imunitu a teraz je taky blby cas akurat na choroby jesen 😖

buba08
29. sep 2013

@zibi no ved prave, same virozy ☹, na figu to je ☹

buba08
29. sep 2013

@tinkatinulka asi dam len tie 3 dnove atb a vysadim prednison a potom dam znovu, asi najhorsi cas teraz na jesen zacat s prednisonom, no ale tak to vyslo

bergalm
29. sep 2013

baby,som 3den po vklade ked nepocitam den vkladu a mam vytok je to normalne?som volajako nervozna z toho neviem co si mam o tom mysliet snad to nieje v haji ☹ dajte mi vediet ak viete 😒

dafy
29. sep 2013

@sarasota ja som ho pila teraz ked som bola chora

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre