Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

julietka
7. máj 2009

bobjan stimulovala som tym clostilom a menopurom. to bolo vsetko
emka, bobjan 🙂 ja neviem ako je to v FC, ale my sme v iscare zaplatili za IVF hradene poistovnou raz tolko a este viac, ako za soft stimulku v reprofite, tak neviem. ja nemam jeden dovod ostat v slovenskom centre

emka1
7. máj 2009

julietka - mas pravdu, pri tych sumach co si zaplatila nemas co riesit ...
my dve s bobjan sme vo FC a ako som tu uz vcera pisala, dokopy som zaplatila vo FC za IVF hradene cez poistovnu okolo 6300 Sk (spolu s liekmi a nejakymi nadstandardnymi ukonmi), preto vahame obe, ci este skusit jeden cyklus vo FC, alebo ak budu problemy so schvalenim ziadosti po 1.7., potom by sme obe riesili vsetko v Repraku

julietka
7. máj 2009

tomu nerozumiem preco v jednom centre sa plati tolko a v druhom je to skoro "zadarmo" 😕
my sme v iscare platili bez liekov cca 24 tis. a to sme mali preplacane cey poistovnu 🙄

lahhel
autor
7. máj 2009

Ahojte kočky 🙂
Ja som tiez bola na posledne IVF vo FC a tiez nas to vyslo nejakych 5-6000 tis. Sk. Oproti tomu v Heliose Martin sme doplacali skoro 15000 Sk...fakt je to rozne, len nechapem preco..ale nevadi. Ja by som uz tiez nesla ani do FC, lebo v tomto centre stimuluju len Merionalom, nicim inym a ja proste z tychto liekov nemam vajka...na rozdiel od R. robia stimulku presne podla diagnozy a podla potreby, vo FC davaju vsetkym rovnaku..tak to sa mi fakt nepacilo..

emka1
7. máj 2009

julietka - CARy zarabaju na neplodnosti .... je to super biznis ... dostanu aj od poistovne peknu sumu a taku istu sumu si este vypytaju od vas 😖 😖
CARy si nechaju zaplatit, pretoze vedia, ze neplodne pary pre vlastne deti urobia vsetko ... aj sa zadlzia, len aby vedeli uhradit vydavky za IVF

lahhel
autor
7. máj 2009

..este sa opravim...v Heliose sme cez poistovnu doplacali 15000 Sk + lieky ma ysli tiez 15000 Sk - takze cez poistovnu skoro 30000 Sk...hruuuza 😠

julietka
7. máj 2009

no a my sme platili teraz v reprofite 12tis.za vsetko menopur som si kupovala normalne v lekarni za 230 euro.
aj tak nerozumiem preco nejaky urad pre dohlad nad zdrav.starostlivosotu tieto nase centra slovenske nekontroluje, ved nejaka max. hranica by tam mala byt aby sa neprekracovala, ved to uz hranici s etickym pristupom aby takto brutalne zarabali na nestasti druhych 😠 😠

tinka12
7. máj 2009

baby, v FC fakto stoji cyklus tak MALO??? 😕 neskutocné, ako zdieraju z penazí 😠 je to na hnev, vsak? ale na druhej strane, nastastie si mozeme vybrat, kam budeme chodit a "podvodníkov " 😉 podporovať nemusíme ...

lahhel
autor
7. máj 2009

Ano Tinus, mas pravdu, este stastie ze existuje Reprofit, huraaaaaa 🙂

kanhwa
8. máj 2009

Ahojte kocky!
Ako sa tu uz popisalo, naozaj je v BA najlepsia alternativa FC - aj pre samoplatcov aj pre tych, co idu cez poistovnu. No naozaj to ma tu nevyhodu jednotnej stimulacie pre vsetky, to si dost zjednodusuju...ja som mala po merionale len 4 vajka - no, ale mozno ani po inej stimulke by som ich nemala viac, kto-vie?
Teraz sem chvilku asi nebudem chodit, tak sa chcem rozlucit na par tyzdnov, ale sporadicky vas urcite sledovat budem. Musim sa totiz biflovat na statnice...po nasej prvej konzultacii v brne vas budem informovat.
Vela stastia a vela tehuliek! Nech vam/ nam vsetkym to Brno prinesie vytuzene stastie 🙂

lahhel
autor
8. máj 2009

Dobre ranko 🙂

Kanwha, tak drzim palceky, aby statnice dopadli na vybornu!!! 🙂 A urcite sa ozvi, ked budes mat za sebou konzultaciu v Brne, sme zvedave ako dopadnete, ale urcite len k vasej spokojnosti 🙂

julietka
8. máj 2009

ahojki kočky 😉
kanhwa moc ti drzim palce, ja som to absolvovala pred par rokmi, viem ako sa citis teraz, takze zelam ti hlavne jasnu mysel aby si statnice zvladla podla tvojich predstav, uspesnu ruku pri tahani otazok a potom sa pustis s cistym stitom do dalsieho boja za vytuzenym mimi 😵

lahhel
autor
8. máj 2009

Kočky, vcera som si dala prvu kapsulu chilli, a mne bolo tak strasne zle, cely vecer som vracala..neviem veru ci to budem uzivat, aj sa bojim si dnes dat...asi to poisitm od 1DC alchemilkou a cervenym vinom, lebo este teraz mi je mdlo...

julietka
8. máj 2009

to mi je luto lahlel ze si takto reagovala, urcite to nebola najlacnejsia zalezitost, ale ak mas takto reagovat po uziti tej tobolky tak sa na to vykasli 😕
su aj ine moznosti, napr. Gynex, alebo to vinko cervene, tiez som ho pila a neboj po menopure ti pekne narastie sliznica

lahhel
autor
8. máj 2009

Julietka, asi mas pravdu...no asi som zbytocne vyhodila do luftu 20 EUR, ale skusim to niekde predat...ked som si dala vtedy raz chilli v prasku na chlebik, tak mi z toho nebolo zle, neviem ci tieto tobolky nie su nejake silne, alebo co...

lahhel
autor
8. máj 2009

Kočky, ak by ste chceli niektora chilli v kapsulkach, napiste mi a dohodneme sa na dobrej cene...Mne bolo po tom zle, ale to je asi individualne a na kazdy organizmus to vplyva inac, mozno to u mna reagovalo na nieco ine 😒

tanitta
8. máj 2009

ahojky...
fijha lahel.. tak ti bolo zle?.. a dufam ze si to nejedla nalacno 😕 ...to sa musi pocas jedla....sak to naordinuj poloviciakovi 😉chlapi znesu 😎 .....ked ty nemozes.....ma ti byt zle z toho tak to nasilu nepapaj........inak mne tiez bolo hrozne zle asi pred 4dnami riadne ma ponadrapovalo ... aj mojej mame....i jednej mojej kamoske ta aj zvracala... 😨 ....a nepapali sme ani chilli... 😨 .....a €?...ber to tak ze clovek v zivote stratil omnoho viac... 😢

lahhel
autor
8. máj 2009

Tanittka, jasne peniaze su nic, stratili sme v zivote velakrat omnoho cennejsie veci ako nejake peniaze za chilli..Je sice pravda, ze som to hodila do ust mimo jedla, zapila som to vodou ale potom som hned isla jest, tak fakt neviem..ale pri predstave na to chilli je mi totalne hnusne..uz to nechcem ani vidiet...mozno je vo vzduchu nejaka viroza a s chilli to nema nic spolocne,ale aj tak sa mi do toho nechce...inac stale citim take palenie alebo neviem co v hrtane a z toho ma stale napina...Ked som si dala chlebik s chilli nic mi nebolo..ale nevadi, dame alchemilku a vinko 🙂

mirinda10
8. máj 2009

lahhel presne ako tanittka pise musis to jest s jedlo nie na lacno najskor sa najedz a potom ja som nemala ziaden problem

tinka12
8. máj 2009

ahojte babulky 🙂
laheel, ja som si dala chilli raz v zivote....asi o 10 sekund po prehltnutí som to vsetko vyvrátila....nikdy viac 😔 😀 😀 😀 😀 som si dala rýchly beh na krátku trať smerom k WC....zábava 😕 😀 😀 😀 , no chilli som do seba viac nedala 😀 😀 😀

lahhel
autor
8. máj 2009

No Tinka, ja som dopadla tak isto ako ty, tiez uz si chilli tak skoro nedam 😀

lahhel
autor
9. máj 2009

Dobre ranko kočky 🙂

Julietka tak ako sa citis? Uz na sebe badas nejake tehu priznaky? Kedy si mas robit testík? 🙂

mirinda10
9. máj 2009

kocky mam otazku a kde sa ide na krv do Brna alebo si robis iba test? ako dlho sa caka tiez 14 dni lebo niekde sa chodi 10 a niekde 12 dni ako je to v Brne
dnes mame v BA pod mrakom ale je stale teplo tak si to uzivam vonku na teraske relax

mne sa to uz krati v stredu vyrazame za statsim 🙂 🙂

julietka
9. máj 2009

pekny dnik babenky 🙂

lahlel 🙂 nie nic nepozorujem, akurat ze mam stale mokre nohavicky z nejakej priezracnej tekutiny vodovej ktora mi vyteka z "tam dole" a to ma stve pretoze mi to vyplavuje aj ten crinone co si aplikujem (progesteron), ale ked uzivam aj estrofem tusim aj to je na sliznicu tak nerobim ziadnu paniku. je skoro aby som nieco pozorovala, ved dnes je len 4 den. A test robit asi nebudem, manzel mi to zakazal, boji sa. Ja som zatial vzdy zacala na 10az12den krvacat, takze nebudem nic predbiehat, len sa budem bat tohoto obdobia..

mirinda mne v reprofite povedali aby som sla na 14 den na krv samozrejme v Ba a vysledok im mam potom odmailovat 🙂

lahhel
autor
9. máj 2009

Julietka, je to tazke...ja by som asi neodolala na ten testik 🙂, ale asi je to rozumnejsie, lebo to moze byt zbytocne sklamanie, niekedy takyto test nemusi ukazat dve palicky a pritom mozes byt tehotna...asi by si clovek potom viac ublizil, keby bol smutny..tak len pekne posluchaj manzelika 😀

Mirinda, tak uz sa velmi tesis vsak? 🙂 ...ja by som akurat v stredu - stvrtok mala dostat mrchu, tak sa tiez velmi tesim 🙂

julietka
9. máj 2009

vies lahlel, nemam problem odolat, pretoze predtym som si robievala testiky a nikdy v zivote som na ziadnom nevidela dve ciarky,mala som vzdy len v krvi ale uz len znizujuce hcg, pretoze som zacala vzdy do testu krvacat.
takze ja si budem radsej vychutnavat ten poctit ze co ak predsa...aj bez testika 🙂

lahlel takze to uz mas iba za par 😵 a zacnes zo stimulkou
mirinda drzim palce, uvidis ze sa ti tam bude velmi pacit 🙂

lahhel
autor
9. máj 2009

Ked tak rozmyslam, v ziadnom centre mi nikdy nenasadili po ET ziadne lieky okrem utrogestanu a raz estrofem. A tu v Reprofite davaj´u asi skoro kazdej zene vselikaje lieky - napr. ten heparin (fraxiparin) na riedenie krvi, co je podla mna velmi dolezite ked mala zena viacero potratov...mozno prave tie vsetky lieky na pomozu udrzat tie embryjka v bruskach 🙂

tinka12
10. máj 2009

Ahojte babulky,
kanhwa, drzim palce na skusky, nech sa ti lahko učí 😉

juli, tak ako sa citis? co drobci? posluchaju? kolkáteho ides na tu krv?

miri, veru ...... stredaaaaaaa 🙂 🙂 🙂 🙂 😀 😀 som zvedava, co budes hovoriť

labus, ako milácik? stimulka sa tusim uz pomalicky prehopsne cez polovicu... 😵

lahhel, 🙂 😵 tanitta 😵
a zdravííím aj vsetky vsetky ostatné a prajem peknu nedelu 😉

ozaj, ja som dnes rano testla a nic...mam 10-11 dni po ovulke. takze to vyzera, ze na tehu nam zaberie az stimulka, ktorú zacnem 😉 cakam na mrchu , zatial je nikde nie je 😕
pa

julietka
10. máj 2009

krasny slnieckom zaliaty den vam zelam babenky 😵

tinka 🙂 este neviem kedy pojdem na krv, ale asi o tyzden v stredu, nie tento ale samozrejme ten dalsi, este uvidim ako sa dohodnem s doki tu v Ba
tinka neboj este nic nie je stratene,reprofit to isti 😵

labus veru, ako sa citis, stimulujes tusim tiez clostilom..kedy ides na UTZ? 🙂

lahles este k tym liekom..mne tiez nikdy nic nenasadili vzdy len progesteron a to bolo vsetko (utrogestan alebo crinone) a tiez som tu vzdy citala ze babenky z inych centier mali minimalne aj duphaston, alebo estrofem a pod. a raz som si po IVF pytala aj ja nieco a lekar mi odmietol dat ze to moze este zhorsit priebeh tak nerozumiem..

bobjan
10. máj 2009

Ahojte,

Emka, prečo by mal byť problém s IVF na SR? Myslíš po tom júli vo FC?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre