Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

melisska
2. okt 2013

@miscok od 9 tt, ale do modrín sa nemá pichať

miscok
2. okt 2013

@melisska Och,tak to si si tych ihiel uzila 😖 Dufam,ze ma to obide a ze je to len docasne.A do modriniek nepicham.Ono su vlastne skr take male modre ohranicene podliatinky.

nelly3
2. okt 2013

ked sa bavite o modrinach, naposledy ked som stimulovala tak mne to picha manzelik rano pred pracou, jasne, sme este ospali a obcas mam aj ja modriny a pichli sme do modriny, to sme si az neskor vsimli, to bola potom ina modrina 😀

miscok
2. okt 2013

@nelly3 Kym tou ospalostou pichal iba do m

miscok
2. okt 2013

@nelly3 Tak este raz:kym tou ospalostou pichal iba do modriny a nie do oka 😀

melisska
2. okt 2013

@miscok aj mne by ich stelcl vysadil, hematologicka povedala, ze nevidí u mna v tom problém,krv vporiadku ,ale , ze ked som už začala pichať, pre istotu nevysadzuju injekcie, tak až do konca....
@nelly3 ni aj ja mám čierne na pleciach 😀

nelly3
2. okt 2013

pozerala som cennik rf a sa mi zda, ze injekcie maju lacnejsie, aspon myslim menopur sa mi zda ze stal 5900czk /10ks a teraz pozeram, ze stoji 1ks 553czk.

miscok
2. okt 2013

@melisska A mala si niekedy s krvou problemy?Lebo ja nie,nasadili mi ho v nemocnici pri OHSS.Podla nich by som ho uz pichat nemala,ale v RF rozhodli,ze mam minimalne 2 tyzdne eate pichat.Tak sa to dufam nepretiahne 😕

ria191
2. okt 2013

@miscok oko je moc vysoko ja poznám iné miestečko na pichanie 😀 😀 😀 😝 😝 😝 😕 😕 😕 😕

nelly3
2. okt 2013

@ria191
ale ides ho 😀

ria191
2. okt 2013

baby vy by ste furt len pichali ja som happy keď nemusím

yasminne
2. okt 2013

@nelly3
@falin
Ono vec sa ma tak, ze ja som bola stimulovana clomidom ( u vas Clostyl) a potom mal byt menopur ale velmi rychlo narastol folik a nestihla som ani zacat pichat menopur a uz bol odber 10dc takze sliznica je nizka kvoli tabletkam a teraz sa to snazim zachranit . Pyatala som si nieco pocas tychto dni od odberu ale vraj az na den 3 po dobere co bude zajtra mam pibnut Pregnul 1500iu. Tolko moja story ☹

miscok
2. okt 2013

@ria191 A ze kto na co mysli 😝 😀

zibi
2. okt 2013

@manita ved ano ..napr. v zahranici predavaju aj bez jodu neviem preco u nas nemozu ...ja uz nechcem brat nic co mi pokasle stiku bojim sa 😠 uz

bubo780
2. okt 2013

@bergalm @kacenkab dajte mi potom prosim vediet, ako ste dopadli s tou refundaciou v poistovni.. moze aj do IP, aby som vedela, co vsetko si vlastne mam odkladat a tak.. vdaka.. 🙂

mirkakn1
2. okt 2013

@nelly3 mozno si pichala 2 ampulky denne, ci?

annetty
2. okt 2013

Ahojte kocky 🙂, tak som spat a nestiham vsetko si prectat, takze kazdej novej tehulke gratulujem a cakatelkam vela, vela stastia 🙂
@sarasota ...GRATULUJEM!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 myslela som na teba velaaaa

nelly3
2. okt 2013

@mirkakn1
do prvej utz kontroly jednu, potom dve 😉

nelly3
2. okt 2013

@bubo780
posiela sa: vyplnena ziadost o refundaciu, fakturu, blocky ak mas nejake a sprava od gyn. z rf. to je vsetko a hlavne origos.

bubo780
2. okt 2013

@nelly3 dakujem za radu.. 🙂 dufam, ze to nepopletien a na nieco nezabudnem.. pri mojej deravej hlave dost mozne..

bubo780
2. okt 2013

tak, a mame komplet vysledky.. teda, nic moc.. ☹ necakala som zazrak, ale tak nejako v kutiku duse som v neho verila.. co uz.. asi na IVF neminie.. spg katastroooofa.. ☹ moje vysledky vsetko OK, HP pekne ukazkovo podla tabulky, ovulka a ms pravidelna takmer ako hodinky.. hemat + endokr v pohode.. len tie spermose nie a nie dat dokopy.. vitaminy sice trosku na pohyb zabrali, ale ta morfologia sa zlepsila len o 1%, takze opat katastrofa.. fragmentacia DNA tiez nedopadla dobre.. ☹ PH vysoke a aj PMNL pritomne, takze asi niekde bude nejaky zapal - len ma prekvapilo, ze nikto nebral m ziadne vytery, odbery a ani nic.. tak sa do toho asi pustime sami, lebo ak som dobre citala na nete, vysoke PH moze znamenat nejaky skryty zapal.. ach yoo.. teraz ani neviem, ci ma vyznam ist do RF na konzultaciu, ale robit dalsie vysetrenia kvoli tomu PH..

sarasota
2. okt 2013

@miscok ja picham do stehien zo zaciatku som mala modrinky ako svet ale uz sa prestavaju robit.Ja mam krvicku v poriadku ale ze maju dobru skusenost pri uhniezdovani tak nasadila a Stelcl povedal ze budem pichat cele tehu.

sarasota
2. okt 2013

@annetty Dakujem 😉

miscok
2. okt 2013

@sarasota Jaj boze,zasa tie stehna 😢 Uz len pri citani mi behaju zimomriavkyyy ☹ Radsej budem mat to brucho dopichane.

sarasota
2. okt 2013

@miscok praveze ja som zacala do bruska ale to som nezvladla a do stehien je to v pohode 🙂

bubo780
2. okt 2013

je tu niekto, kto si daval robit pri spg aj fragmentaciu DNA a nedopadlo to najlepsie? co s tym? oplati sa ist na IVF?
mam v tom chaos, tak to radsej odcitujem..
objem - 4 ml
koncentracia - 53 mil/ml
PH - 8,3
progresivne - 36%
neprogresivne - 28%
nepohyblive - 36%
invazna pohotovost - 580 (dostatocne)
aglutinacia - 0
zive - 81%
morfologicky normalne - 8%
defekty - mikrocefaliocke (42%) a akrozomove cysty (24%)
porusena kondenzacia a fragmentovana DNA - 36%
nezrele jadro - 5%
zaver - astenoteratozoospermia, mierne zvysena konzistencia, vysoke PH, pritomne PMNL, porusenie chromatinu zvysene, ASA negativne, nezrele spermie v norme, patologia spermii sposobena oxidacnym stresom (74%) a STD (52%)

miscok
2. okt 2013

@bubo780 My fragmentaciu robenu nemame,ale mame diagnozu Oligoasthenoteratozoospermia. A sme tehu

bubo780
2. okt 2013

@miscok fakt? prirodzene alebo IVF? tak to je super, gratulujem a drzim palce.. 🙂

miscok
2. okt 2013

@bubo780 Samozrejme IVF.Ale hned na prvy sup v RF 🙂 Nezreba zufat.Vedia robit zazraky a najst aj jednu dobru spermosku tam,kde by ini rukami zalamovali.

bimba8
2. okt 2013

@miscok aku mate morfologiu ked sa mozem spytat?ja zacinam stimulovat za tyzden a problem je u nas prave tam 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre