Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ria191
3. okt 2013

@annetty prepáč annetty zle som sa vyjadrila (blbo som to napísala) viem, že ty si tou endoškou vytrpíš veľmi veľa oveľa viac ako ja skôr som narážala na to, že doktori považujú endošku za veľmi veľký problém pri otehotnení a ešte keď si k tomu predstavím ďalšiu diagnózu tak sa mi žalúdok otáča a presne ako píšeš jeden MUDr. ti povie to a druhý to a ty si vyber práve preto to nevzdávam a aj kvôli tebe, lebo si našla odvahu na takú ťažkú operáciu pri ktorej si mohla veľa stratiť a možno to čaká čochvíľa aj mňa ale už do toho pôjdem s úsmevom.

annetty
3. okt 2013

@buba08 mne sa maril Trstin ci Trstice....ale diky za meno, to som si nezachytila....ale rius moze sa na neho kuknut a opytat sa....len teraz bude tehulka a dufam nebude potrebovat kontakt na neho 🙂

buba08
3. okt 2013

@annetty ja som videla len zaciatok, koniec uz nie 😀, aj ja chcem vidiet tu tvoju cystu..., nevidim

buba08
3. okt 2013

@ria191 rius volal sa Toth a bol z Trstenej, zvlastne, ze aj v aprili som videla damsky magazin na ct1 a pisala som ti, ze je tam doktor z Prahy ku ktoremu si mala ist, aj vtedy som bola na pn po laparke a teraz mam zapal priedusiek tak som tiez na pn, furt vystihnem nejakeho myomistu, ked som pn 😀

buba08
3. okt 2013

do kelu teraz si nie som ista, ci bol z Trstenej alebo Tvrdosina 😀, ale na nete to urcite bude

ria191
3. okt 2013

@annetty tak na to sa spolieham, lebo môj záložný plán bola zase operácia a mne sa už nechce čakať iba tehotnieť a ďakujem za meno 😀

buba08
3. okt 2013

@ria191 odhod zalozne plany a sup do ket-ka 🙂 ja sa borim s prieduskami uz tyzden, beriem uz druhe atb a zaroven aj prednison, tak neviem, ci to kvoli prednisonu nezabera alebo co, ale kaslem jak tuberak

annetty
3. okt 2013

@ria191 neboj, budes tehulka, myom cvrkne a embrijko ti bude krasne rast 🙂. Ja okrem endo mam este aj ine veci 😅 , co je tiez prekazka teho, silna alergicka, oslabena imunita, celiakia, alergicka na kravske mlieko, atd...... 😅
Ale nevzdavame sa tehulkovania 🙂 Ideme dalej, len budem musiet si najst aj inu diskusiu, lebo asi ma picne za pol roka tu na vlakovej stanici 😀 😀 😀
@speranza neviem presne ktora je to ta cokoladka, ale rozmery boli rozne 😒

buba08
3. okt 2013

@annetty annett akoby som o sebe citala, akurat, ze celiakiu nemam, ale alergia na BKM a slaba imunita, lepive dosticky ....., myslim, ze aj ja budem na vlakovke cakat 😀

annetty
3. okt 2013

@buba08 a zabudla som dodat, ze teraz kaslem ako tuberak 😀 😀 😀 Dnes idem k dokimu, len neviem ci ma zoberie, ak este nemam u neho kartu 😝 ale idem ak ku gyndovi, tak ho ukecam nech mi da nieco na horucku a kasel 😉

ria191
3. okt 2013

@annetty no veď asi preto máš tú endošku v takom stave, kvôli imunite nie? Ty len musíš tehotnieť a tehotnieť iné ti nezostáva 😀 😀 😀 . No ja som teraz zvedavá ako dopadnem, ale rada by som bola pre vás pozitívnym príkladom. Veď moja mama mala 6 detí s myómami tak prečo nie ja 😀 😀 😀 . Nevzdám sa tak ľahko 😕 😕 😕

buba08
3. okt 2013

@annetty no ved vravim, ze ako ja, pred chvilou som ria181 pisala, ze kaslem jak tuberak, o chvilu idem tiez k dokimu, lebo mi atb vôbec nezaberaju a pri kasli ma boli medzi lopatkami, tak mam stres, ci to nie je zapal pluc, ach jaj
drz sa, ozvem sa poobede

ria191
3. okt 2013

@annetty aj ja chcem vidieť tie fotky 😀 😀 😀

buba08
3. okt 2013

@annetty fuha, tak tie fotky su iny level ...

annetty
3. okt 2013

@buba08 potvrd priatelstvo a mozes si vychutnavat endosku 😀

@ria191 hej, aj kvoli imunite a aj kvoli stresu a ze som moc cistotna 😀 Ze tato choroba napadne mudre a ciste zeny...... 😀 😀 😀 ...aka inteligentna choroba 😝
A presne, ideme dalej a nevydavame sa, tz porodis 6 deti mne bude stacit aj 5 😀 😀 😀 😀

ria191
3. okt 2013

zase budem za múdru ako požiadam o priateľstvo "kua" 😝 😝 😝

ikuska
3. okt 2013

@annetty Ahoj, ja tiez nemam obidva vajcovody a teraz cakam po ich odstraneni na vysledok tehu testu, boli sme na 4.IVF v Brne a pri 2.IVF v Martine nam doky povedal ze tam hrozi ze tekutina z vajcovodov moze vyplavit embryo. A mam jednu kamaratku, s ktorou som sa spoznala na lieceni v Luckach a tiez mala endometriozu, velky nalez a velke bolesti mavala, bola na nejakej operacii potom a ihned otehotnela a ani nevedela ako, len jej nedosla MS a bola v tom, ale to je uz tak tri roky dozadu. Drzkam ti palceky nech 6 mesiacov ubehne ako voda a nastupis na tehu vlacik. 🙂

stella2
3. okt 2013

Ahojte,
Potrebovala by som poradit. Tiez som chora / priedusky+kasel/, ale uz to pomaly prechadza a od soboty/nedele, by som mala zacat stimulovat. Neviem sa rozhodnut ci zacnem,alebo to posuniem o dalsi mesiac. Doktor mi napisal aby som to radsej posunula, ale ja sa uz citim celkom ok, a nechce sa mi cakat dalsi mesiac, lebo sme to uz o dva mesiace posuvali kvoli dovolenkam atd..Nemate s tym skusenosti?
Dakujem,

ria191
3. okt 2013

@annetty a to som chcela ísť na obed 😝 😕 😔 😀

annetty
3. okt 2013

@ikuska dakujem velmi krasne za povzbudzujuce veticky 🙂 Dufam ze to tak aj bude 🙂 Ja tiez po jari pojdem na 4.ivf 🙂 Ja ti ay nenormalne budem drzat palce, nech sa ti to pekne uhniezdi a budes mojim dalsim vzorom, ako otehotniet bez vajcakov 🙂 Kupele mi moc neodporucali, ale mozno nebudem posluchat 😀 . Tak daj urcite vediet moja, ja budem na teba najviac zvedava 🙂 Kedy mas testovat?

annetty
3. okt 2013

@ria191 tak mas dietu zvedavcek 😀 😀 😀

ikuska
3. okt 2013

@annetty jjuuujjjj az 12.10. ale skusim asi v pondelok 🙂

melisska
3. okt 2013

@ria191 😀 😀 😀 😀 😀 klikni na meno, otvori sa ti fotoblog a pod fotkou pridat priatelku 😉

sarasota
3. okt 2013

@annetty nech rychlo prejde cas zotavovania a hor sa do tehulkovania 😉

speranza1
3. okt 2013

@lienka_1...kde si lienocka??? kde???

annetty
3. okt 2013

@ikuska joj, tak to su nervy 😒 ..poznam.....ale bude musiet byt pozitivny test, lebo ja si ine nepripustam 🙂 🙂 🙂 🙂 Drzim palce 🙂
@sarasota dakujem, budem sa snazit nejak zabit ten cas 🙂 A vy tehulky uz budete krasne kocikovat a niektore aj mozno rozmyslat po tehu na dalsom ivf ako napriklad meliska 😵 Prajem krasne tehulkovanie 🙂

speranza1
3. okt 2013

@annetty a kto ta operoval? a kde si vlastne bola v nemocnici? a ako dlho?

nelly3
3. okt 2013

@annetty
1. 2. foto je este endoska, 3. foto je uz vycistena ak som to spravne pochopila, inac krasne ti to vycistil , paci sa mi to 😉 tak tam aj nejaky popis 😉

sarasota
3. okt 2013

@annetty dakujeme 🙂

annetty
3. okt 2013

@nelly3 no vycistil ma krasne, mam este dalsie foto....a dokumentaciu tiez mi dal, takze velmi som spokojna. Uvidime ako na to bude riagovat moj gynda dnes, lebo tvrdil, ze s LPS nik mi to nespravi a hlavne nie takto...tak mu beriem fotecky 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre