Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

manita
8. okt 2013

@yanka1 yani, určite sa s tým dá niečo robiť, lebo mne ich napísal v zozname tých, ktoré dokážu regulovať (však mrkni na tú kópiu mailu, čo som ti posielala), určite sa ti ozve a navrhne, čo s tým, neboj

a to TSH a FT4 máš veru pekné 😉

falin
8. okt 2013

@mimika1973 ahoj mimi, hej boli sme teraz v septembri, nepisala som sem ze ideme, potrebovala som "cistu hlavu", nachcela som sa tym stale zaoberat. Vkladali 2x CM kvalita 2, takze nic moc a to bolo po 5-dnovej kultivacii, pomaly sa vyvijali. Dokonca rano pred vkladom som mala volat ci bude co vkladat, aby sme sa neprehanali zbytocne. Mrazacikovia neboli ziadny 😖
Pricina najskor v spg, darcovske uz navrhli, ale ako som pisala, nie sme s tym stotozneni ani jeden, na to sa zrejme nedame. Ine by bolo kebyze nemame este dietatko, ale jedno mame, tak sa vytesujeme z nej a pomaly sa zmierujem s myslienkou ze bude jedninacik. Ach skoda ze sa vtedy neuchytili obe, mala by som to vyriesene 😝
A ty ides kedy do dalsieho boja?

@zibi - nase 8-me ivf negativne ☹ . Verim ti ze nemas chut ist do toho dalej, ja som na tom podobne 😖

manita
8. okt 2013

@yanka1 @zibi tak ja som si dala robiť aj pečeňové testy 😀 lebo v tomto roku som mala 7 cyklov na hormónoch, prakticky jeden za druhým... Ak by neboli dobré výsledky, bola by som pred ďalším IVF nasadila niečo prírodné na revitalizáciu pečene. (Ten Utrogestan 4-0-4 je najväčšia škodná). Ale chvalabohu, všetko pekné, výsledky výborné, dr. povedal, že akoby som na IVF-kách ani nebola... 😉

zibi
8. okt 2013

@nelly3 je to na tebe..ja ho asi uzivat nebudem ... mne nepomohol, len mi rozhadzal tlak, mala som stale vysoky plus som pribrala z neho dost a necitila som sa dobre...mne dokyna povedala vcera som sa pytala ze reaguje len s wafarinom ze z klasickymi injkekciami by nemal reagovat ale co ja viem... ja budem mat tie infuzky aj ked su drahe

zibi
8. okt 2013

@yanka1 dobre vysledky 🙂 akurat na ivf ...nejako hrozne rychlo sa to meni....a boh vie ako reaguje stitka s hormonami

zibi
8. okt 2013

@falin ach moja tak to mi je fakt luto ... co je vela to je vela.nechapem kde je ta spravodlivost 😔

zibi
8. okt 2013

@kacenkab moja ja som si ju nezlmomila ..zatial nevedia co mi je ..ci to je rameno alebo chrbitca lebo ez pri tom pade sa mi mohlol aj blok spravit a ze z toho ma boli rameno ..no co ja viem mne sa to nezda lebo mi puklo daco v ramene .... ale tak musim ist este na rtg krcnej, usg ramena a emg ramena takze zatil nemozem ist na ivf 😖

falin
8. okt 2013

@bergalm - zalezi ako sa citis a ako narocnu robotu mas. Ja som chodila do prace cele tehu az po nastup na matersku. Vsetko bolo v pohode, robotu nemam stresovu ani fyzicky narocnu. Len prvy trimester sa mi chcelo neskutocne spat. Ked som prisla z roboty hned som si lahla a zaspala, potom nejaka vecera, spanok pri telke a potom som sa iba do postele presunula. Takze musis ty zvazit, ako sa budes citit, co ti dr. odporuci, ci nebudes na rizikovom,...

falin
8. okt 2013

@zibi - vdaka, veru v tomto spravodlivost nie je 😖

ria191
8. okt 2013

@tlucka fíha ty tu píšeš zvláštne veci my ostatné čo sme si dávali preplácať soft vo VŠZP tak nám to preplatili celé takže aj s ICSI čo som bola milo prekvapená pretože v Heliose na SK sme si to museli doplácať ako nadštandard čo je podľa mňa nezmysel keďže môj muž má diagnózu kedy môžme ísť jedine cez ICSI.

ria191
8. okt 2013

@nelly3 jasné, že na teba myslím mám 2ks chceš oba? Vo VŠZP je to tak, že keď ti dajú lieky priamo v RF (nie že si to vyberieš v ich lekárni) tak ti to zahrnú do fa a to nám zdravotná preplatila teda mne 😀 😀 😀

maminka142
8. okt 2013

@miscok
@buba08
@dalida už som volala a picha sa to pri hyperstimul. syndrome 😕 Vraj ho mam a picha sa to preventivne, ale ak sa mi pustila krv, tak že nemusím pichať, ale piť vela vody...
Baby je tu niekto kto mal ohhs? Ako dlho to trva, kym sa z toho človek dostane? Nafuknute bruško a bolest?

nelly3
8. okt 2013

@ria191
jasne oba potrebujem, dokedy je spotreba?

miscok
8. okt 2013

@maminka142 Ahoj, no ja som ho dostala, ale nie pocas stimulky, ale po ET. Brucho sa mi nafuklo ako v 5. mesiaci a bolo tvrde ako kamen. Neskor ma tlacilo ma na branicu, tak sa mi tazsie dychalo. Najhorsie to bolo po najedeni sa, lebo vtedy sa zvacsil aj zaludok a to sa tam uz vobec nezmestilo. V brusku som mala tekutinu, ktora tam nema co hladat. Bola som 4 dni v nemocnici, sledovali ma, merali, pichali Fraxiparin. Pri horsich stavoch pichaju aj infuzky. Mne Dr. z RF odporucila vela pit, papat vela bielkovin, co bolo v nemocnici tazsie usledovat, tak som mala nutridrinky, ktore ma nimi zasobili. Mne nastastie ustupil na druhy tyzden od objavenia sa. Tekutina sa musi vstrebat. Teraz este picham Fragmin, ale uz mam len tri injekcie, potom nemusim.

bergalm
8. okt 2013

@nelly3 Vseobecnu zdrav.poistovnu

bergalm
8. okt 2013

dobre ranko tak dnes som oficialne testla a idem napisat Marcelkovi dneska ,ale pockam este ci budu vysledky krvi 🙂 tu je priebeh uz dalej nebudem testovat 😉

miscok
8. okt 2013

@bergalm Tlieskaaaaam 🙂 Super super super 🙂

tlucka
8. okt 2013

@ria191 no ja som napísala iba to, čo mi prišlo ako vyjadrenie z poisťovne a bergalm som odporúčila, aby si to ešte iných kočiek preverila.
Citujem vyjadrenie: "Z celkovej uhradenej čiastky ... za faktúru č. .... bola odpočítaná čiastka vo výške 3000 CZK za 3 intracytoplazmatické injekcie, ktoré nie sú v SR hradené z verejného zdravotného poistenia, a preto sa VšZP na ich refundácii nemôže podielať. Originál potvrdenia o úrade liekov Vám zasielame späť. Lieky neboli predmetom refundácie, nakoľko refundácia liekov zakúpených v SR na základe lekárskeho predpisu z ČR, nie je v zmysle aktuálnej platnej legislatívy možná." ☹
No neviem, čo to má znamenať. Dávala som si to preplatiť 16.8. a vyjadrenie mi prišlo 5. 9.
Inak to preplatenie ICSI možno uhrádzajú podľa diagnózy, resp. na základe zlého spg. partnera.
Neviem, prečo majú rôzne postupy pri schvaľovaní. ☹ ☹
Kočky, ktoré ste mali schválené lieky aj ICSI, môžete mi dať vedieť? Asi dnes zavolám do poisťovne a popýtam sa, ako je to možné, že nám to nepreplatili 😠 😠 😠

bergalm
8. okt 2013

@miscok dakujeeem

bergalm
8. okt 2013

@melisska dakujem Ti za vcerajsiu grcku som nestihla ani odpisat 🙂

bergalm
8. okt 2013

@falin ja sa citim fajn prsia na dotyk nebolia len obcas tak vnutri prsnika neviem ci vies 😉 ja robim v bufete v jednej firme+ked tam pride navsteva z celeho sveta tak ich mam na starosti co sa tyka jedla a drinkov atd.len neviem mam zmluvu na dobu urcitu do Marca nevies nahodou ked ma niekto takto zmluvu a je PN tak normalne ma prepusti??

bergalm
8. okt 2013

jeej kto mi poslal srdiecko?

bergalm
8. okt 2013

@tlucka dakujem za to vyjadrenie sama som zvedava co nam pride potom Ti dam urcite vediet no my sme mali darcovske kedze ine nam neostavalo ale nam to nevadi 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

sally2401
8. okt 2013

@bergalm super testíky, ja skúsim opäť zajtra 10 deň, včera ma od večera bolelo brucho, aj v noci také zvláštne pichanie, a prsia vôbec nič, tak ako píšeš ty občas tak vo vnútri tak zvláštne ale možno to je zo všetkých tých hormónov.

schatje6
8. okt 2013

baby pruser, ja som vcera uz nemala vziat clostyl a vzala som 😕 😕

horlenka
8. okt 2013

Ahojte dievcata. S mm sme rozhodnuti, kedze sa uz vyse roka nedari babo prirodzene a na jar mal aj horsi spg. /robili ho v iscare a zaver bol IVF/, a ja tiez nie som uuuplne n 100% OK, ze by sme skusili RF v Brne. Citala som si prispevky od vas aj dozadu, ale neda sa samozrejme precitat tych 2000 stran 😉 A preto by som bola rada, keby ste mi zhrnuli priblizny postup co mi vsetko treba, kym tam pojdeme na konzultaciu, aky cas prejde od konzultacie k prvej stimulke a IVF/prip. k inej metode aku navrhnu.
A vsetky tu tak ospevujete dr. stelcla - da sa vybrat hned na zaciatku, ku komu chcem chodit alebo je to len o nahode?
Dakujem vam za pomoc a rady. 🙂

bergalm
8. okt 2013

@sally2401 mozno je to tak ale picha aj mna v bruchu a asi posledne 3veceri ked lahnem a som v klude tak uplne ako na menzes.A s prepacenim ked sa mi chce na WCko na velku musim ist ze uplne okamzite lebo normalne dostanem krce ze sa az prehybam 😝 sem tam aj krize ale vidis kazda sme ina.Pred nama cca 2tyz.bol v Brne manzelov synovec so zenou sme im odporucili a ona je tiez TEHU a ma vsetky priznaky,ktore my dve nemame 🙂hlavu hore a uvidis,ze to tam bude

horlenka
8. okt 2013

@bergalm gratulka k testikom.
Co sa tyka tvojej prac. zmluvy, zial, i napriek PN ti skonci zmluva v dany datum, nepredlzi sa.

argenti
8. okt 2013

@ria191 kde si si vyberala lieky v lékárnu v RF alebo v nějakej inej? Chcem si dat tie lieky potom preplatit do Všeob.zdrav.poist. V lekarni v CR ste platili kartou alebo ste si peniaze zaměnili ci je možné platiť v EUR?

schatje6
8. okt 2013

@bergalm nadherne testiky, gratulujem! 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre