Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

jalaura
9. okt 2013

@manita ty uz si za tym? mas 3 pokusy vycerpane?

miscok
9. okt 2013

@lusipe Jasne, ze mozez. Ja som citila uz na druhy den, takze je to dobre znamenie 😉

ikuska
9. okt 2013

@ria191 Do soboty budem mat trochu rusno v hlave, lebo az v sobotu robim ofiacialne test a oznamim rodine, zatial testy robime potajomky. A ani si nevies predstavit kolko znamych bude stastnych, lebo oo do naseej male rodinky uz len babatko chybalo 😉 😉

manita
9. okt 2013

@jalaura ja mám aj 3 pokusy vyčerpané, ale hlavne vek nad 39 (aj tie 3 som si už hradila sama)

lusipe
9. okt 2013

@miscok super, tak sa asi nejake tvoria 🙂....si zlata, dakujem za odpoved 😉 a ty si pekne uzivaj, moc drzim palceky 😉

jalaura
9. okt 2013

@manita tak to mas teda stastie....
ja teraz fakt neviem co mam robit a kde zacat...to fakt mam ist do centra na SR a popytat ich nech mi to potvrdia? poslu ma do .....

miscok
9. okt 2013

@jalaura To je snad zly sen! Tyto uzasni ludia, ktori vymyslaju podobne chobotiny su snad mimozemstania!!! 😠 😠 😠 Jaj Nakopat ich do zadnice, ze nam tak uzasne pomahaju pri dosahovani niecoho, co ma byt prirodzene a krasne, ale zial, nie kazdemu je dopriate.
@ikuska Pijem tehotenske cajiky. Kupila som si v lekarni tri druhy. A lipovy cajik, ten sa moze. A uzivam dlhodobo iba Femibion. Ja nastastie ziadne odchylky nevykazujem, tak by to malo stacit. A snazim sa papat vela ovocia a zeleninky. A ty?

bimba8
9. okt 2013

@falin dneska to uz slo lepsie a krv ziadna.len taka cervena bodka zostala.zato som si porezala prst pri lamani roztoku 😠 😀

falin
9. okt 2013

@nelly3 @ria191 - veru ja som to pokaslala, takze Riuska je to na tebe 😉

@jalaura - tomu ani ja veru nerozumiem, ked som to citala tak ma to ako prve napadlo, ze ako to moze potvrdit lekaz z sk centra. Ach tie nase zakony, nie aby ludom zjednodisili zivot, este to skomplikuju x parom ktore tuzia po dietatku a nejde to inak ako cez ivf 😝 Do kelu , to si stat nevie spocitat ze taketo vytezene deti budu pre spolocnost väcsim prinosom ako cigancata 😠 , ktore nepriamo podporuju socialnymi davkami. Ach jo, na Slovensku je to tak 😝

@ikuska - cajik mozes ovocny, zeleny. Pozor na bylinkove, lebo niektore bylinky sa v tehu nemozu. A vitaminy bud femibion 800 alebo calibrum babyl´plan (to je na 1. trimester) a baby tu minule rozoberali este jeden, ale zabudla som znacku 😔

speranza1
9. okt 2013

@ria191 😀 😀 😀 😀 😀 😀 neboj sa nic ti nebude.......a velmi ti drzim palce....

ikuska
9. okt 2013

@miscok Dakujem, tehotenske caje nemam, lipovy tiez a beriem femibion, tiez jem zeleninu a ovocie a ja este berem anopyrin. Takxze musim kupit cajiky, dovtedy len mineralka.

ria191
9. okt 2013

@nelly3
@speranza1
@falin kočule dik teraz som už kľudnejšia keď ste mi naložili takú zodpovednosť 😀 😀 😀

monikak1
9. okt 2013

@jalaura to nemyslia vážne 😠 ach joooo, no prečo by nám to ešte neskomplikovali keď sa dá....

speranza1
9. okt 2013

@ria191 my stara partia uz musime rozbehnut nas tehu vlacik 😉

falin
9. okt 2013

@bimba8 - moja, neboj kazdy den to bude lepsie a lepsie. Aj ja som sa teraz poslednu stimulku tiez porezala pri otvarani ampulky 😝 , stane sa. A to som ich absolvovala uz niekolko 😀

falin
9. okt 2013

@speranza1 @ria191 @nelly3 - veru baby rozbehnite to niektora, mozno sa potom na 1 pokus este odhodlam 😝

speranza1
9. okt 2013

@falin pod skusit hned dalsi pokus, ak ti to financie dovolia...ci?

ria191
9. okt 2013

@falin chceš tým povedať, že keby sa to podarilo mne tak už každej 😀 😀 😀

speranza1
9. okt 2013

@ria191 tak vies...uz je dost "hanba" tu tolko oxidovat 😀 😀 😀 😀

ria191
9. okt 2013

@speranza1 veru už je to ostuda tak dlho tu oxidovať a strašiť

ria191
9. okt 2013

@speranza1 ty kukaj na naše dva príspevky a ten čas 😀 😀 😀 a to som sa trtkala so smajlíkom 😀 😀 😀

speranza1
9. okt 2013

@ria191 to darmo... to puto co nas spaja, tak nas len tak nerozdeli 😀 😀 😀 😀 😀

ria191
9. okt 2013

@speranza1 to tá východniarska krv 😀 😀 😀 moja je síce pomiešaná so západniarskou, ale evidentne to neva 😀

speranza1
9. okt 2013

@ria191 ty si sa na zapad len vydala? alebo ako to je?..rodicov mas tu na vychode?

ria191
9. okt 2013

@speranza1 a ty ešte furt picháš ??? každý deň??? Ja som sa na fraxík vyprdla, ale možno si to ešte vybavím 😀 😀 😀

manita
9. okt 2013

Nedávno sme sa tu bavili o homocysteíne. Myslím, že stojí za prečítanie v časopise Vitalita:

http://www.vitalitanet.sk/casopis/10-2013/Defau...

😉 😉 😉

gagik
9. okt 2013

@jalaura a nebolo by potom lepšie zmeniť poisťovňu? ako je to u dôvery alebo unionu?

ria191
9. okt 2013

@speranza1 maminka je čistá východniarka a ocko čistý západniar 😀 😀 😀 najprv s prvými dvoma deťmi žili v Tatrách, ale ockovi nerobilo dobre to vysokohorské ovzdušie tak sa museli presťahovať na západ a buuuuuuum ešte štyri detičky k tomu pridali.

nelly3
9. okt 2013

@gagik
union nic nepreplati.

gagik
9. okt 2013

@nelly3 a dôvera?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre