Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lusipe
9. okt 2013

@kama2 a kolko preplatia z toho soft v Brne?...ake percento?

jalaura
9. okt 2013

@kama2 nieeee nerozculuj sa....akurat riesim ze ta babizna zo VSZP mi mozno dala zle info... a asi sa vyziva v tom, ze veci komplikuje... Sice som sa pytala len tak zo zaujmu, ze ideme na druhe IVF a ze ci mame postupovat tak ako pri prvom....a toto bola jej odpoved ale podla mna to zle pochopila...
Kazdopadne som jej este raz napisala nech to objasni a dam vediet.
Kludne chod do poistovne preplatit tento pokus...

tlucka
9. okt 2013

@jalaura písala som ti ďalšiu správu, len sa mi dokelu vymazala. Tie predchádzajúce linky, čo si dala, sa určite nevzťahujú na chválenie refundácie nákladov.
Neviem, koho si kontaktovala v poisťovni, ale zrejme tiež sa v tom nejako nevyzná. Paničky na pobočkách zjavne sa s týmto problémom bežne nestretávajú a potom nevedia poradiť a zbytočne komplikujú veci. No som zvedavá, čo ti odpíše. V takýchto prípadoch je fakt lepšie kontaktovať priamo na centrále osobu na to určenú 😉
Len dúfam, že platia pôvodné podmienky a že naozaj niečo nezmenili. By ma asi šľahlo, ja si tiež chcem dať ešte jedno IVF preplatiť 😀 😀 😀

jalaura
9. okt 2013

@tlucka no pani ma na starosti odbor liecby v cudzine....tak neviem....
Ale uz som sa trosku upokojila - dufam ze to bude tak ako tu baby spominaju...

Ty si kde posielala tu ziadost o refundaciu? na ake oddelenie?

bergalm
9. okt 2013

caute takze z Pondelkovej krvi 11 den po ET pozitivne a HcG 567 Tak neviem ci to je dobre ciselko,dnes mi zobral znova krv tak Piatok uvidime ci stupa co myslite?ja sa vo vyske Hcg az tak nevyznam 😉

tlucka
9. okt 2013

@jalaura Ja som dávala žiadosť na pobočke v Trnave a pripadala som si, že panička vie toho ohľadom schválenia úhrady náklladov menej ako ja 😀 😀 😀 😀 Robím si srandu. Tiež musela volať nejakému svojmu nadriadenému, či mi to má prevziať, že by som mala mať tiež schválenú žiadosť v slovenskom centre 🙂 🙂
Nakoniec mi to prevzala, poslali do BA a behom 3 týždňov mi to chválili.
No som zvedavá, čo ti odpíše, v každom prípade si to potom preverím v centrále v BA.
A ty si to zisťovala na akej pobočke?

stella25
9. okt 2013

No asi sa niečo ponenilo. Bola som si vybrať v lekární Pregnyl a pani chcela doplatok 12,69€.
A mne danka dole že kolko?
Pred 7 týždňami som zaň dala 5,31€
To je o 100% viac.
Dúfam, že nepôjdu vsetky lieky takto hore.

gagik
9. okt 2013

@jalaura tak to nie je taká hrôza, ja som v SR doplacala urcite do 1000euro-za lieky ISCI, PK a to som sla na IVF cez poisťovňu.

stella25
9. okt 2013

@kama2 jasné dám vedieť, aj keď nedeľa by bola pre mňa lepšia ako pondelok, najma kvoli dovolenke.

dafy
9. okt 2013

@bergalm no čo myslíš? ked ja som na 11 den mala len 50hcg 😀 😀 😀 😀 😀 😀

bergalm
9. okt 2013

@dafy ale ahooj no je to tam myslis,ze by to mohli byt dvojky? 🙂 🙂 🙂 🙂

dafy
9. okt 2013

@bergalm budem držat palce aby boli 😀 😀 😀 😀 😀 ......

bergalm
9. okt 2013

@dafy dakujem no nakolko nemame ziadne deturence tak by sme to brali 😀

jalaura
9. okt 2013

@tlucka ja som to nezistovala na pobocne ale uplne v centrale VSZP tu v BA...

dafy
9. okt 2013

@bergalm nedá sa to zhodnotit podla mna z hcg lebo ked pamätás bolo tu aj také ze jedna mala 7200hcg a ujalo sa iba jedno 😕 .....podla mna aj u mna to bolo šialené ze hcg 50 ved to je strááášne málo oproti iným babám a vidíš uz sme v 12 tt 😅

jalaura
9. okt 2013

@gagik coze? tak to si riadne doplatila....
a ides teraz do Brna?

tlucka
9. okt 2013

@jalaura och, dokelu 😠
no snáď to nebude tak; ako si písala 😖 😖

bergalm
9. okt 2013

@dafy no ved uvidime sono to isti leti to ako voda uz v 12tt ja nemam skoro ziadne priznaky

dafy
9. okt 2013

@bergalm hlavne ze je to tam aaj hcg tomu nasvedčuje 😵 😵 😵 😵

bergalm
9. okt 2013

@dafy presne nech sa to tam udrzi 9mes.a budem najstastnejsi clovek na svete

gagik
9. okt 2013

@jalaura idem tam na konzultaciu v novembri, uvidim co navrhnu, ale ked sa rozhodnem pre dalsie IVF tak v Brne, z Iscaru Ba som sklamaná.

dafy
9. okt 2013

@bergalm mne az v 9tt-10tt prisli nevolnosti a prsia troska sa mi naliali az v 11 tt 😀 dovtedy vobec nič 😎

ikuska
9. okt 2013

@bergalm Ahojky, gratulujem, dufam ze ta budem v pondelok nasledovat, ak si mala 5-dnovu kultivaciu, tak podla mojej tabulky HCG na 11.den horna hranica - 758 🙂 🙂 🙂 🙂

miscok
9. okt 2013

@bergalm Ahoj maminka 🙂 Myslim, ze s hcg je to individualne. Ja som mala na 12. den 768,70. Kazdopadne to mas super, neboj. Ale tu je taky pekny link, skus kuknut: http://www.rodina.cz/scripts/journal/journal.as...

miscok
9. okt 2013

@dafy Aj si vracala, ci? My sme v 6. tyzdni a to mi je uz zle 😖 Ale ine zmeny zatial nepozorujem 😉

nelly3
9. okt 2013

@stella25
ja som minuly mesiac tolko platila za pregnyl, bohuzial uz ho nehradi poistovna, takze si ho platis v plnej sume, co je dost smutne, minuly rok som doplacala do 1€, takze potesi 😠 a to mi moj gynekolog teraz v septembri tvrdil, ze doplaca sa cca 2€, ale ja som mu potom povedala, ze pre info, plati sa uz plna suma, myslim od augusta to tak funguje tohto roku, nepamatam si presne.

ria191
9. okt 2013

@dafy no ty cica ty vždy musíš byť svetlá výnimka to preto, lebo si z chudáka MUDr. dolovala dokedy sa embryo uhniezdí a vidíš nie vždy to je pravda (myslím tie tri dni) 😀 😀 😀 a chvalabohu, že sú také výnimky ako ty, inak mnohé by sme to už vzdali chváááááááááááááááála Bohu za "zázraky"

ria191
9. okt 2013

@bergalm super nie je o čom 😀 😀 😀 ďalšia tehuľka 😀

miscok
9. okt 2013

@ria191 @dafy Mne inak Otevrel tvrdil, ze sa bublinka uhniezduje tak 4-5 den a potom dodal: tak 5-6. Tak vyber si 😀 V konecnom dosledku je to jedno. Ak sa ma zakusknut, tak sa zakusne 😝

bergalm
9. okt 2013

@ikuska ano mala som PK

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre