Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lusipe
10. okt 2013

@stella25 no tak teraz bude vsetko v poriadku...ja som si prave urobila caj alchemilkovy 🙂....a je to tvoje prve IVF?...alebo si uz niecim presla?..u nas je to prve...tak sama som zvedava, co nas caka 🙂...snad o 3 tyzdne dve ciarky... 🙂

ikuska
10. okt 2013

@stella25 Ahojcek, dakujem 😲 😲 😲 , drzkam palceky na nedelu 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 a nestresuj sa hlavne, to je dolezite, ja som mala na kazdej strane po 4 kusy a vidis vybrali mi tri a z toho jedno zrele a druhe nezrele a o tom tretom nikto nic nehovoril, bolo isto zle. Oni dovtedy dorastu, tak ako kocky hovoria ...

ikuska
10. okt 2013

@tesy dakujem 🙂 🙂 🙂

sona_fit
10. okt 2013

@monikak1
Ahoj, ja mám stimulku detto Cloctibegyt 2-1-2 a nič iné. Vo štvrtok mám isť na UTZ Macháčovi. Už sa neviem dočkať. Pozerám, že vy už máte deculo, tak to je supeeer. My zatiaľ nič a mám skoro 39 😒 Dúfam že sa konečne zadarí 🙂

lusipe
10. okt 2013

@nelly3 ahoj, no ja by som si to predsa len vyriesila...vies mne sa pred rokmi stalo to, ze sa mi ta cysta stocila a krvacala do brucha a museli mi rezat brucho...nechci vediet, co to bola bolest, ked to krvacalo, zostalo mi 5 min zivota a museli rezat velmi rychlo...a preco by sa to nedalo laparoskopicky...ja poznam uzasne lekarku v Trnave...mne robila laparku 4 mesiace dozadu....uzasna...skvely operater....a clostil si si dala preco, ved co ked narastie dalsia cysta?...ja by som v tomto pockala....a inak do urcitej velkosti cysta zmizne aj po antikoncepcii alebo davaju na to injekcie...neskusis sa na to poinformovat?.... vidis vysledky su super... 😉

kacenkab
10. okt 2013

@falin dakujem, drzim palce aj Tebe, nuz musime to nejako prezit.....

kacenkab
10. okt 2013

@sona_fit ahoj tiez som mala len clostilbegyt a chodila som Machacovi, je skvely, zboznujem ho 😀

ikuska
10. okt 2013

@sona_fit ddaakkuujjeemm 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 a zelam nech do stimluky vkrocis tou spravnou cestou 😲 😲

kacenkab
10. okt 2013

@sona_fit drzim palceky, urcite sa zadari

tlucka
10. okt 2013

kočky viete mi prosím poradiť? Pichala som si 21 dní Fraxiparín po operácii kolena a teraz mi mešká menzes už 5 dní. Nemáte s tým niektorá z vás skúsenosť, že by Fraxiparín nejako ovplyvňoval cyklus?

tlucka
10. okt 2013

@jalaura nemám v poisťovni nikoho, ale keď si to overovala priamo na centrále v BA, tak to asi bude pravda ... 😠

miscok
10. okt 2013

@nelly3 Podla mna vela beznych gyndosov nevie ako to chodi v CARe. Maximalne ta tam poslu, ale to je tak vsetko. Ved niektori nerobia ani folikulometriu! Zial, plati, ze co si nezistis a nedohodnes sam, nemas 😠 😠

ikuska
10. okt 2013

Babulky zase to tak neprehanajte, ale dakujem za kazde povzbudive slovko, som velmi velmi stastna ... 😀 😀 😀 tesim sa na pondelok ... 🙂 🙂 🙂 🙂 tesim sa na kazdu z Vas ktorej sa to podari aj s jednym bojovnikom ako je ten moj ... 🙂 🙂 🙂 za nas sa cele okolie modlilo aby sa to podarilo .... 🙂 🙂 🙂 🙂 tesim sa na ich reakciu ... 🙂 🙂 🙂

kacenkab
10. okt 2013

@stella25 Ahojcek drz sa, ja som mala na uzv len jeden folikul, potom nakoniec predsa dva, a obe plne, boli tam vajka, nakoniec sa jjedno neoplodnilo dobre a jedno mi vlozili, v pondelok mam testovat, tiez som zazila ze som mala 7 folikulov a vsetko prazdne, ale tu v Brne je ta stimulacia omnoho kvalitnejsia, uvidis budu vajka

monikak1
10. okt 2013

@sona_fit no ja budem aj včeličkovať, ale len 1amp. Áno máme bambulku z 1IVF, 2 IVF nevyšlo ani KET, tak ideme poskúšať šťastie do Brna. Veeeeeľmi Ti držím palce!!!

kacenkab
10. okt 2013

Ahojte baby, zdravim Vas vsetky v moj 10 den po ET, dnes som nejaka kludnejsia, nic nejak extremne necitim, trosku cudne sa citim v podbrusku, ale nechcem to nejak analyzovat. lebo takto na zaciatku je to hrozne individualne, testovat nieco mam hroznu paniku, nemam okrem RF testu ani nic kupene doma, asi reagujem naopak ako vacsina bab, ci? 😅

kacenkab
10. okt 2013

@ikuska ako si natom dnes? Tebe tiez vkladali bojovnika 3 den? Si tak nejak jeden dva dni predo mnou, len uz stracam prehlad....Kolko si po ET?

lusipe
10. okt 2013

@kacenkab jej, ale to je zlate, ze to takto beries...ved presne ako pises, kazda sme ina. ja som pri dcere nevedela ze som tehotna, keby nemeskal menzes a nenarastlo brucho...tak klud...nic to neznamena....urcite bude vsetko v poriadku....urcite to je velky bojovnik? a robil ti to Stelcl?

monikak1
10. okt 2013

@kacenkab tiež som vždy čakala až na krv, lekár mi nechcel veriť, že som dopredu netestovala 😉

kacenkab
10. okt 2013

@lusipe Nie Machac a zboznujem ho, je uzasny, asi som sa donho zamilovala..... 😀 A Stelcl mi robil uzv, tiez je zlaty

lusipe
10. okt 2013

@kacenkab raz som ho tam videla, usmiaty, vesely....bacha bacha...len to nepovedz pred muzom 🙂...ale su smrncovni vsetci 🙂

kacenkab
10. okt 2013

@lusipe tiez mam jedneho syna, a pamatam sa ani cely druhy mesiac som nic necitila, asi dvakrat ma prehnalo nejaky 26, 27 den cyklu, ale okrem toho vobec, nic, cele tehu bolo v pohode, ziadne nevolnosti, keby mi brucho nerastlo, tak tiez neviem, ze som tehotna

ikuska
10. okt 2013

@kacenkab mam sa dobre, len poveceroch ma pobolieva brucho, tak ako ked sa ti ma spustit MS ale nemoze, ale dam sa do klba a prejde to, mne vkladali 4-dnovu kompaktnu morulu CM+ a dnes som 11.den od ET 🙂

lusipe
10. okt 2013

@kacenkab
@ikuska dievcata, a ako viete, tie XB, EB a CM?....co ktore znamena a ktore je najlepsie? neurobite mi prehlad?...

kacenkab
10. okt 2013

@lusipe on je strasny pohodak....furt srandoval.....aj som tu uz pisala, pri vklade som hovorila ze priatel by chcel dievcatko a on pri vklade zakrical do okienka do labaku ze "Hanicko jednu ruzovou poprosim!" na to nezabudnem do konca zivota jak som sa tam chlamala na koze s rozcapenymi nohami..... 😀

kacenkab
10. okt 2013

@lusipe dali mi pri vklade taky papier s obrazkami a vysvetlenim, aj Tebe daju

lusipe
10. okt 2013

@kacenkab a ja chcem presne...Ruzovu Hanicku... 🙂....u nas uz aj druha detska izba je pripravena...a ked tam niekto z nas ide, tak hovori "idem do Hankinej izby 🙂.....tak poviem im, nech daju teda ruzovou 🙂.....

kacenkab
10. okt 2013

XB alebo EB je tusim expandovana blastocysta, CM je tusim kompaktna morula, su to stadia embryogenezy, ale neviem ci ma zmysel sa s tym nejako zaoberat, lebo niektore baby otehotneli ktore mali nejake horsie stadium blastocysty, niektorym vkladali uplne najsamsuper blastocysty a neuchytilo sa to, to je strasne individualne, ja osobne som to nesledovala, lebo ja mam velmi nizke amh, nikdy som ani nesnivala o viac vajickach a PK, ja som sa vzdy len modlila, nech mam aspon jedno dobre, co sa uchyti, takze tak aj bolo, teda este neviem, ci sa uchytilo, a vkladali mi na 3. den 6 bunkaca takze tak, ja som za zbytocne nestresovanie sa, sak oni vedia, v Brne na to davaju obzvlast pozor, co a ako kedy vkladat aby tam bola co najvacsia sanca, ja si aspon tak myslim nechat to na nich a hotovo

kacenkab
10. okt 2013

@lusipe ta predchdzajuca odpoved bola pre Teba

kacenkab
10. okt 2013

@ikuska mna teda nic az tak neboli, ze by som sa musela skrucat, no neviem, tak dufam ze bude dobre, tak sa drz, drzim palce

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre