Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

takyna
9. jan 2010

Mirindik diky za odpoved, bola som v utorok u doktora a vravel, ze sme ok,tak neviem, 😖 , skusim mu zavolat v pondelok ak mi to aj zajtra sa zopakuje...
a ty ako sa citis? netvrdne brusko?

lahhel
autor
9. jan 2010

Ahojky babulky..pozdravujem vas vsetky 🙂

Mirindik, pomaly pichame, vlastne manzelik picha, este zajtra rano pichneme a v podnelok ideme na UTZ..tak som zvedava...
Babule, ja som vam tesne pred pichanim zistila, ze mi menopur koncil v auguste, hned som volala Machacovi, co teraz, ci to mozem pouzit a povedal mi, ze v pohode, ze vyrobca garantuje pouzitie pol roka po expiracii...tak ich picham, aj ked na tym rozmyslam, ci to bude mat dobry ucinok...

Lenuska, drzim moc moc palceky 🙂

tanitta
9. jan 2010

ahojky...
Lahel...tak dufam ze pekne sa nastartujte 😉
Takynecka... obcas som mala take stavy ako popisujes....vzdy som sa snazila si lahnut a odpocivat...ale vies.. mna bolelo stale vsetko a vsade.... v potupom case som si zvykla ze to tak ma byt aj ked v konecnom dosledku to nebolo idealne.... ale urcite keby si mala akekolvek pochybnosti a citis potrebu skontrolovat drobceka .. nevahaj... ist do nemocky....mas na to plne pravo a opodstatnenie...a oni su povinny vas skontrolovat....
pekne snicky...;)...kocky...

mircalla
10. jan 2010

takyna, mala som daco podobne, i ked nie take bolestive....ked som si sadala z lahu, tak ma tam strasne pichlo v lavom vajacniku....ale trvalo to len asi 30 sek, potom sa to este raz zopakovalo v ten isty den, odvtedy nic. nejako sa tym neznepokojujem....a to sa ja zvyknem znepokojovat vsetkym🙂

lahhel, drzim palce na uzv....ja som tiez mala raz lieky po expiracii, povedali mi to iste s polrocnpou granciou. lenka, uspesnu urodu

avaka, mirinda, julietka....no vy uz to mate naozaj skoro, ale nech su este babatka pekne v brusku ako maju

labus
10. jan 2010

Lahhel neboj pol roka po expirke su lieky v pohode pokial su správne skladované 🙂 mne to iste povedal Štelcl a už som tak tiež brala lieky po expirke a v pohode adržím palce
no apozdravujem všetky tehulky 🙂 vydím že vás je tu už riadna kopa čo som vás nečítala blahoželám a ostatným držím palce

falin
10. jan 2010

Ahojte kočky,
na Sk sme absolvovali 3 IVF a rozmyslame co dalej. Pocula som chvaly i odporucania na Reprofit v Brne. Co potrebujem k prvej navsetve? co treba priniest (nejake papiere a pod?)
ako to tam prebieha.

vdaka za odpovede

vsetkym prajem pekny zvysok nedele

labus
10. jan 2010

Falin ahoj 🙂 REPROFIT je jednoznačne najlepšia volba 🙂 a mrkni všetky kočky tam tehotneju tak neváhaj 🙂
ja som tam bola 1x v decembri 2008 a postupovala som takto: na www.reprofit.cz som vyplnila dotazník ..na ktorý sa mi ozval lekár a následne som sa telefonicky k nemu objednala..istý čas ten formulár nebol teraz netuším ale je tam tel.číslo na ktorom sa objednáš možeš si vybrat ku ktoremu lekárovy.Ale všetci su fantastický.Ja napr. chodím k Mudr. Štelclovy a aj ked je mladší ako jeho kolegovia Mudr.Koudelka a Mudr. Macháč ja som velmi ,velmi spokojná a ja by som nemenila pre mna je Mudr. Štelcl fantastický človek.
Na prvý pohovor som si brala všetky papiere ktore som mala kopie z bývaleho centra alebo si vypítaj kartu od svojho gyn. ale postačí ak si doležite veci zapíšeš a budeš vediet odpovedat lekárovy na otázky v podstate som nič špecialne nepotrebovala.Ale vychádzala som spocitom že jednoznačne chcem íst sem... lebo ešte som uvažovala nad HELIOSOM tam som bola na pohovor objednaná tiež a zrušila som to. A poviem ani po roku som názor nezmenila ..a práve sa pripravujem do boja teda čakám mrchudnes- zajtra a začínam adufam,že im už nebudem kazit štatistiku 🙂

mircalla
10. jan 2010

falin, ja som formular nevyplnala....ale mozno sa to zmenilo. staci sa objednat na cisle +420 543 516 001, tam sa ich pripadne opytaj. vsetci doktori su tam skvelo, ja chodim tiez k stelclovi. je fantasticky. vzdy mi ochotne na vsetko odpovedal a vysvetlil, vzdy mi obratom odpise na mail. vo vsetkom mi vzdy vysiel v ustrety. v repraku je vyhoda, ze napriklad nemusis chodit na sono ci krv ako v inych CAR ze medzi 7,30 -8,00...dohodnes si cas kludne aj doobeda ci poobede, beru do uvahy, ze cestujeme

dokumentaciu ked si donesies, je to fajn (staci to, co mas z tych predchadzajucich IVF, pripadne, kde je zdokumentovany tvoj problem, ja som mala od gyndosa 2 vetami) ale neni to podmienka, urobia s tebou interview, porozpravate sa.aj baby na recepcii a sestricky su velmi mile.

julietka
10. jan 2010

ahojte babule 🙂 zdravim vsetky tehulky taky, zuzlik, mircalla 🙂 pekne vam pribudaju tt v mene, krasne sa drzite a pekne sa prehupnete do II.trimestra 😵

avka, miri, my uz to mame za par vsak? 😉

tani pozdravujem veduceho 🙂

lahelik, lenik strasne moc vam drzim palce nech uz ste maminky cakatelky sup sup 😵

labusik ajoj, velmi si ma potesila 🙂 ze to nevzdavas a som rada ze si stojis za svojim heslom co mas v pase 😉

falin ja som iba napisala mail na reprofit ten zakladny co maju na stranke uvedeny ze sa chcem k nim objednat, pisala som dokonca v nedelu vecer a este do hodiny mi MUDr. Machac odpisal termin na kedy som objednana. Objednal ma k MUDr. Stelclovi a boli sme s nim max. spokojni. Pri kontrolach a ET som sa stretla aj s Machacom a Koudelkom a vsetci su uplne super, tu sa neda hodnotit kto je lepsi, oni vsetci na jednej vysokej urovni, takze je uplne jedno ku komu ta objednaju. drzim palce

labus
10. jan 2010

Julietka ja som to ani náhodou nevzdala ,len som mala dlhu pauzu po laparke ..musela som čakat ako sa mi to v brušku zhojí ,potom som mala kontrolnu HSG a dopadla super jeden vajíčkovod sa podarilo Mudr. Bielikovy spriechodnit...a tak sme skušali..min.mesiac sme z Mudr. štelclom s ktorým som bola celý čas v kontakte a zaujímal sa o výsledok laparky ajked som sa s ním v máji rozlučila...tak mi min. mes. mavrhol IUI a žial nič ..tak sme ukuli bojový plán na január v podobe IVF 🙂 v mojom veku už nieje čas čakat na zázrak...
v podstate vdaka operácii a zlatým rukám Mudr. Bielika v BB mám ovela vyššiu šancu ..tak to proste musím skusit.. 🙂

julietka
10. jan 2010

labusik tak to je super ze mas vsetko v poriadku 🙂 ale dlho ta nechali cakat po laparke 🙂 ja som mala laparku v novembri a v marci uz som sla na IVF..ale Stelcl je naozaj zlatucky, ako vsetci co su tam, naozaj sa snazia urobit pre nas vsetko len aby sme sa dopracovali k babatku. S IUI naozaj zbytocne stracat cas v tvojom veku, tu uz treba naozaj konat a ist "do tuheho". Ja verim ze sa dockat, ved aj mirindik to chcela uz vzdat ze posledny pokus a vysiel 😉

zuzla80
11. jan 2010

Ahojky, tak sme sa prepadli, všetky ešte hajkáte 😅

Taky ako sa máš? Už je to lepšie. Asi ti odpisujem trošku neskôr, ale ja zvyknem mať raz za čas take pichanice vo vaječníkoch. Poslednú dobu sa mi to stáva na wcku, ale po chvíli to prejde. Je pravda, že ja som mala vaječníky po stimulke riadne zväčšené a ani neviem aké veľké sú teraz, ale ja verím, že je to v poriadku.
Inak u mňa teraz namiesto bolenia žalúdka zvykne ráno prepadnúť hrozna slabosť. Prejde až pokiaľ sa nenajem. Ja opäť začínam kolo vyšetrovaní - vo štvrtok hemato, potom endokrinologia a nakoniec gynda 😉 a na to posledné sa teším najviac, dúfam, že drobček sa má k svetu, lebo som ho už skoro mesiac nevidela.

Labusik takže vy ste sa vrhli opäť do stimulku, tak ti veľmi držím palce, nech to tentokrát výjde. Vidno, že sa nevzdávaš, tak ako každá z nás tu - až pokiaľ nedosiahneme to svoje však.

Falin nám žiadnu dokumentáciu nebolo treba. Ja som Koudelkovi napísala na papier, čo všeko sme podstúpili a to mu úplne stačilo. Inak ani neviem, či by ti v centre dali dokumentáciu.

Lahelik drž sa dnes na kontrole, nech sú pekné folíky 😉

a avuška sa nám akosi neozýva, či to sa mi len zdá?

Babulky všetky vás pozdravujem 😵

falin
11. jan 2010

Ahojte babenky,
vdaka za odpovede, ste zlate.
Pozeram, ze sa to tu babenkami len tak hemzi.
Labus, verim ze vam to vyjde a k tehulkam sa coskoro pridas.
zuzla- aj ja si myslim ze by mi dokumentacu v car nedali. Vsetko si to pospisujem co som kedy podstupila

ja idem v stredu na preventivku. fo februari idem na hematku. Tak rozmyslame ze taky februar-marec by sme sa do toho pustili. Zatial snazilkujeme prirodzene, zatial bez vysledku

kanhwa
11. jan 2010

Labuska,
jeeej, ahoj, tolko som na teba myslela...tak drzim moc palce na stimulku a nech to uz konecne vyjde tentoraz 🙂
Baby, vsetky vas pozdravujem a myslim silno na vas, aj ked moc nepisem...

mircalla
11. jan 2010

ahojte babenky, potrebujem poradit...mate niektora skusenost s RH faktor - a manzel +? Ja mam negativ, samozrejme, priatel pozitiv, aj darkyna ma pozitiv, takze plod bude mat jednoznacne pozitiv. samozrejme, ze som o tom pocula, ale necakala som, ze je to az tak zle. Musi s tym byt nutne problem? Zavisi od hodnoty protilatok, nie? Niekde zase pisu, ze ak je po prvom tehotenstve podana rhega, mala by zaistit, ze sa protilatky nebudu tvorit.

ja som po oboch rhegu dostala, mam to aj v prepustacej sprave.

dakujem ze odpoved. v stredu idem na odbery a dost ma to vyplasilo.

mircalla
11. jan 2010

dokonca niektori tvrdia, ze rhegu je dobre podat aj po transfuzii napriklad...no zbohom, ja som transfuzku mala, ale rhegu mi vtedy urcite nedavali

julietka
11. jan 2010

mircala ja sa sice velmi v krvi nevyznam, ale ved ked je + a + tak je to dobre.tak to ma byt
Horsie by bolo keby aj darkyna mala minus a manzel plus, ale nastastie take nieco by vam v centre nesposobili.. 🤐

labus
11. jan 2010

babulky ste zlatučke dakujem moc..
To si píšte že sa tak lahko nevzdávam celý život si idem za svojim a snažím sa ako viem no občas je to velmi náročne a nie vždy stačí bojovat a chciet ...no každopádne to idem skusit..
dnes som boal na krv či sa nestal zázrak kedže mrcha nikde,no mne sa zázraky nestávaju a tak je to aj teraz tak idem vyvolávat mrchu jednu..lebo ked má dojst tak si naschvál dáva na čas..
Vy všetky ste mi obrovskou inšpiráciou aj ked som bola v Brne z vás prvá trčím im tam ako trn v oku...sakra...
Julietka ano ja som mala velmi náročnu laparku neviem či som vám o nej písala ale bola 3,5 hod. a muselo sa to riadne zhojit tak 3 mes. chránený stik...snažilka a toto mi nariadili na zaplakanie... a potom to HSG naštastie uspešne ale aj tak sa nedarý...tak nebudem čakat...

mircalla
11. jan 2010

napisala som stelclovi....ale myslim, ze dolezite je, ze mam ja -, protilatky si vytvaram ja. to ze darkyna ma plus je akurat 100na zaruka, ze aj plod ma plus. no s tou transfuzkou to uvadza len jeden zdroj, a problem by mal byt len v pripade nespravnej transfuzky. ale som trochu vyplasena.

labus
11. jan 2010

Mircalla každá by bola na Tvojom mieste vyplašená a neboj Štelcl Ti odpíše podla mna je to presne tak že doležite je že dárkyna má + a viem že aj ked má žena - a chlap + dá sa babo vynosit moja ex švagriná tak bola dávali jej nejake protilátky a všetko dopadlo dobre a chlapec jej tento rok maturuje a to je už medicina zasa o krok v pred neboj a v Brne budu vediet čo a ako 😉

julietka
11. jan 2010

mircala, ja som asi nepochopila spravne tvoju otazku 😕 asi som nechapava, alebo brzdena tymi tehu hormonmi..
...ale preco ti zalezi na tom aku mas krv ty ked uz mate darkynu? nechcem aby to vyznelo nejako hlupo ale ty si vlastne ako "inkubator" pre babatko, ty ho mas pekne v svojej perinke kde sa vyvija a rastie u maminky, ale tvoju krv si predsa necerpa...iba tvoje ziviny co spapas..

mircalla
11. jan 2010

no ja uvidim, co napise stelcl. hadam mate pravdu...ja uz som z toho jelen 🙂

lahhel
autor
11. jan 2010

Ahojte babulky, uz sme sa vratili z Brna, a spravicky...no smutna a velmi sklamana..na lavom vajecniku je 3cm cysta, takze z tohto vajecnika zase nic nebude a na pravom su 2 folikuly, jeden 10 a druhy 12 mm, na 7DC su v pohode, v stredu idem na dalsi UTZ a v piatok by mal byt odber...Som velmi smutna, viem, ze aj z dvoch filokulov moze nieco byt, to je presne ten isty pripad ako som bola na posledy, boli len 2 foliky, z toho len jedno vajko aj to to nakoniec vzdalo....Akosi zacinam stracat nadej, ze sa to niekedy podari...

mircalla
11. jan 2010

lahhel, asi je to menej ako si cakala, ale aj tak mozu byt pekne 2 emrbrya. Ja som mala tiez pri jednom pokuse len 2 folikuly (vajicka dokonca boli dvoj a trojkovej kvality), nakoniec napriek tomu to dotiahli na 8 bunkove embrya jednotkovej kvality na 3. den po ET. vtedy z toho sice tehu nebolo, ale mala som sactosalpinx, takze to bola dost pravdepodobna pricina. vacsinou ked je malo vajicok, su dobre a naopak, ked je viac, dobrych je aj tak par. drzim palce. a mirinda je uplne najlepsi priklad si myslim

julietka
11. jan 2010

lahelik, prosim nezufaj este..a teraz mas inu stimulku, alebo taku istu ako si mala naposledy?

julietka
11. jan 2010

mircala aj ja mam sactosalpinx a odmietla som si dat odrezat vajickovody a vidis kam sme to dotiahli 😉

bakosko
11. jan 2010

baby ja idem na konzultaciu 25 jan do Brna poslite my prosim adresu ja som si len zapametala ze na 3 poschodie

lahhel
autor
11. jan 2010

Mircalla, dakujem...trosku mi to dodalo chuti bojovat, aj ked je tam este neistota...viem, ze to moze dopadnut aj dobre, ale akosi sa tomu uz bojim verit...

Julietka, mam inu stimulku, picham 150 jednotiek menopuru, ale mam pocit, ze je to take iste ako pri tabletkach, neviem preco, davala som injekciam trosku vacsiu nadej....ale to kvoli tej cyste, mozno keby tam nebola, tak su mozno aj tam nejake foliky...budem śi musiet dat vybrat tu cystu, lebo mi tam robi len sarapatu..A julietka dakujem, musim sa na to vyspat a viem, ze zajtra budem mat opat chut bojovat...

mircalla
11. jan 2010

http://www.reprofit.cz/ adresa vpravo dole

mirinda10
11. jan 2010

uz som poslala prispevok a vidim, ze tu nie je tak idem pisat znovu

dnes sme boli na utz a mame 1,57kg vsetko je tak ako ma byt a bambula je uz 31tt aj ked ja by som spravne mala byt 29tt+5 podla oplodnenia ale podla PM mam ia 29tt+2 takze nie je moc popredu ak to beriem podla OPU

labus moc budem drzat palceky, drzkaj sa som rada, ze si nastartnovana a teraz sa to podari

lahhelik nezufaj diorke vkladali jedneho bobacika a caka dvojky, nadej umiera posledna

babky dnes ked som vychadzala od Holana tak pri sestricke v ordinacii sedel doc Plank ku komu chodim do poradne to bol pre mna sok, dufam ze si to nevyjadril zle, ze sme sli aj k niekomu inemu a mu neverime ale u neho muzik nemoze vidiet princeznu a tak co mam robit a on mi robit utz, tak rychlo ked tam ma vela pacientiek tak sa mu ani necudujem

uz som si dnes vsetko pre seba do nemocky kupila keby nieco tak som pripravena🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre