Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tlucka
10. okt 2013

@nelly3 no ja som to pochopila tak, že budeš musieť mat podpísanú žiadosť zo slovenského centra, že potrebuješ liečbu IVF a schválenie revíznym lekárom v poisťovni. Len nikde zatiaľ nie je upravený a hlavne zverejnený postup, ako to vlastne má byť. A ďalej neviem, či bude nejaký slovenský lekár zo slovenského centra ochotný vypisovať žiadosti, a potom aj tak pôjdu pacientky do zahraničia.
Lenže podľa toho článku v Sme http://ekonomika.sme.sk/c/6964476/chcete-ist-na..., ktorý dnes zverejnila jedna kočka (nechce sa mi jej meno teraz hľadať), tak by umelé oplodnenie nemalo byť vôbec preplácané. Tak nechápem takého protichodné vyjadrenia. Fakt netuším, ako to vôbec bude.

bubo780
10. okt 2013

@tlucka @annetty dajte potom vediet, ako ste pochodili.. inak, tu sestricku by som po ulici za vlasy tahala..

nelly3
10. okt 2013

@tlucka
presne toto, ach jaj, kto by nam v tom mohol pomoct 😕 ja som sa dneska v praci pytala ci nepoznaju niekoho od poistovne, ale nie pobocky - tam pochybujem, ze budu nieco vediet 😝

tlucka
10. okt 2013

@annetty ja som chodila do Iscare, a tiež tam už nepôjdem. Tiež som sa tam stretla s osobami, pred ktorými by som to radšej tajila. ☹
Ja pevne verím, že teraz to bude posledný pokus, a úspešný, takže škrečkovať už nebudem musieť 😀

annetty
10. okt 2013

@bubo780 jasne, dam vediet 🙂 Sestricka keby bola z TT tak to je ok, to je uz velka dedina, ale zial pochadzam z dediny, kde klebety kvitnu...takze pred mojimi spoluziackami to bude hodne blbe..kedze aj ta tapa je moja rovesnicka 😖

bubo780
10. okt 2013

@nelly3 @tlucka ten clanok som sem davala ja.. a nedava mi to logiku.. fakt len cakat, ktora z nas bude prvy pokusny kralik..

bergalm
10. okt 2013

@nelly3 chcem sa opytat mne robili vklad 26.9.a ziadost som podavala 1.10.myslis,ze ma odpalkuju?alebo mam sancu

annetty
10. okt 2013

@tlucka drzim palce nech ti to vyjde🙂 nech teda nemusis chodit po centrach a krasne tehulkujes 🙂 Zial svet je maly a hlavne BA...my sme sa stretli prvy krat s nejakym mm byvalym spoluziakom, koho nevidel 35 rokov, vtedy mi spravili vysetrenie a potom druhy krat ked som isla pre vysledky, tak ma zavolala znama pre ne....a vtedy som sa citila ako chameleon ☹

bubo780
10. okt 2013

@annetty ved to, ze jeden klebetny jazyk je horsi ako mestsky rozhlas.. a nieje to len na dedine, ja som z mesta - aj ked nie velkeho, a je to rovnake.. preto do ziadneho centra v nasom kraji nepojdem.. a aj o inych slovenskych pochybujem..

nelly3
10. okt 2013

@tlucka
co som nasla teraz kuk:
06.10.13 Novela zákona o zdravotnom poistení k 1.10.2013/1.1.2014

K 1.10.2013, respektíve k 1.1.2014 nadobúda účinnosť zákon č. 220/2013 Z. z., ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 580/2004 Z. z. o zdravotnom poistení. Zákon nájdete v čiastke 52 Zbierky zákonov.

Najdôležitejšie zmeny:

- Doplnenie definície nezaopatreného rodinného príslušníka v súvislosti so zdravotným poistením v inom členskom štáte EÚ.
- Zapracovanie smernice Európskeho parlamentu a Rady 2011/24/EÚ z 9. marca 2011 o uplatňovaní práv pacientov pri cezhraničnej zdravotnej starostlivosti (ďalej len „smernica“) s lehotou na prebratie smernice do 25. októbra 2013, s tým súvisejú zmeny pri uplatňovaní nároku na úhradu nákladov zdravotnej starostlivosti poskytnutej poistencovi v inom členskom štáte alebo v tretích štátoch.
- Povinne zdravotne poistená aj naďalej nebude osoba, ktorá nemá trvalý pobyt na území SR, nie je zdravotne poistená v inom členskom štáte EÚ (je z treťej krajiny) a pracuje v SR na základe dohody vykonávanej mimo pracovného pomeru (dohoda o pracovnej činnosti, dohoda o vykonaní práce) ak nevznikalo príslušníkom tretích krajín. V prípade osôb z iných členských krajín zdravotné poistenie v SR vznikne aj na základe práce na dohodu, ak takáto osoba nie je v zmysle (nadradenej) legislatívy EÚ poistená v inom členskom štáte.
- Poistenci štátu budú platiť poistné len z príjmu, ktorý skutočne dosiahnu a to aj keď ich príjem je vyšší, ako 2918,70 eura (platí to aj spätne za celý rok 2013).
- definitívne sa upravuje spôsob platenia poistného z dividend za roky 2011 a 2012, ak boli vyplatené v roku 2013

nelly3
10. okt 2013

@bergalm
no treba skusit lebo teraz uz fakt neviem, ale ked si mala robene v septembri mali by ti to preplatit. potom daj vediet ako si dopadla 😉

tlucka
10. okt 2013

@annetty tak to si tu prajeme všetky navzájom. Nech je každá z nás tehuľka, aby sme už nemuseli riešiť lieky, preplácanie, vyšetrenia, odbery, a všetky tie stresy ohľadom toho. Každá z nás si toho už prežila mnoho, a modlím sa, aby sa to každej podarilo. A aby sme potom v inej diskusii riešili, aký kočík vybrať, akú farbu, ako zariadiť izbičku, akú pôrodnicu zvoliť, čo od manžela ako bolestné 😀 😀 😀 atď.

bergalm
10. okt 2013

@nelly3 ok dam verim kua,ze preplatia

lada_dee
10. okt 2013

@tlucka @nelly3 .... Ja sa chystám už o dva tri týždne ...určite skúsim podať žiadosť ... Dôvod prečo Brno ..jednoznačne Soft protokol ...pri štandard v Heliose v MT nič nič vôbec nič ...mne to nerobí dobre.
V Brne som už trikrát bola tehu, no žiaľ MA ... Mám potvrdený syndróm lepivych dosticiek ...

A inak kočky ..nevidíte v tom diskrimináciu?

Rómov, čo nerobia, narkomanov a alkoholikov liečivé furt dookola... A my 3x a dosť a len do 39... Des ...

Z tejto novely je mi grcno ... ☹☹☹☹ ...prečo nespokojnosť so starostlivosťou na SR nemôžme slobodne absolvovať kde chceme v EU .... ☹☹☹

nelly3
10. okt 2013

V piatok 6.9.2013 Národná rada SR schválila v prvom čítaní novelu zákona č. 461/2003 Z. z. o sociálnom poistení, s predpokladanou účinnosťou väčšiny zmien k 1.1.2014.

V druhom a treťom čítaní sa novelou bude parlament zaoberať na októbrovej schôdzi, približne po 18.10.2013. Pretože sa očakáva množstvo ďalších zmien, informácie uvedené v tomto článku berte ako predbežné.

Z najzaujímavejších zmien vyberáme:

- mení sa definícia SZČO, kedy vzniká a zaniká povinného nemocenské a dôchodkové poistenie SZČO,
- zavádza sa automatický zánik dobrovoľného poistenia,
- zmäkčenie podmienok, pri ktorých má zamestnanec nárok na nemocenskú dávku,
- sprísňuje sa výpočet invalidného dôchodku pre osoby od 18 do 20 rokov veku na základe dobrovoľného poistenia,
- v prospech žien na MD, RD sa upravuje výpočet dávky v nezamestnanosti z príjmov dosiahnutých počas MD, RD,
- upravuje sa výpočet vymeriavacieho základu SZČO – vždy sa bude brať 1/12-tina, namiesto pomernej časti podľa počtu mesiacov podnikania,
- zaplatením pohľadávky na poistnom postúpenej podľa § 149 sa podmienka zaplatenia poistného považuje na účely nároku na dávku za splnenú,
- ...a ďalšie úpravy pri postúpení pohľadávok,
- znižujú sa administratívne povinnosti SZČO - Sociálna poisťovňa bude sama oznamovať SZČO vznik povinného poistenia a výšku poistného,
- sadzba poistného na úrazové poistenie 0,8% pre všetkých zamestnávateľov a možnosť presúvania prebytočných financií medzi fondami zostáva v platnosti až do konca roku 2017,

annetty
10. okt 2013

@bubo780 presne, radsej pojdeme do Brna 🙂 A ze tento zakon koho napadlo updatovat?...no nechapem...vsak nasi nemaju naco sa stazovat, maju co robit. V cakarni maju plno ludi.....ale zas nestihaju tolko ludi, ako napriklad v RF, kedze dlho filozofuju a malo konaju a o uspechoch ani nehovorim 😅

sasa1983
10. okt 2013

@tlucka to znie skvele! Ja už mám premyslené to bolestné..

tlucka
10. okt 2013

@nelly3 no ten zákon je dosť chabý a toľkokrát novelizovaný, že by sa zišiel vydať nový, nie neustále ho novelizovať. Niektoré ustanovenia zákona nadobúdajú účinnosť až od 1.7. 2014. Fakt netuším, ako to nakoniec bude, lebo z toho, čo si vyššie zverejnila, nie je vôbec zrejmé, že by nemali refundovať náklady za liečbu v zahraničí.
No chaos ☹

nelly3
10. okt 2013

to druhe co som sem dala je o inom, sorry 😀

tlucka
10. okt 2013

@lada_dee presne o tej diskriminácii a preplácaní liečby závislostí som dnes písala. Jasné, že je to diskriminačné. Konkrétne § 29 zákona. Ide ma z toho šľak trafiť.

tlucka
10. okt 2013

@sasa1983 fakt? Asi by som mala začať o tom aj ja premýšľať 😀 😀

sasa1983
10. okt 2013

ja chcem Frey Wille šperky, je to moja obľúbená značka, ale šialene drahá..

kama2
10. okt 2013

@bimba8 aj ja mam kontrolu v pondelok 😉

nelly3
10. okt 2013

@lada_dee
no ja napodobne ak to pojde tak ako ma, budeme pokusne kraliky 😀 pojdes si dat tiez refundovat?

schatje6
10. okt 2013

@bimba8 ahoj, ja mam orgalutran 3ks, keby si chcela kupit, daj vediet 🙂

buba08
10. okt 2013

@lada_dee aj ja mam potvrdeny syndrom lepivych dosticiek 2 typu, co na to beries? Ja anopyrin 100 mg, prave v pondelok som po roku bola na kontrole v Martine, docentka povedala, ze to krasne zareagovalo a ze vysledky su velmi dobre, tak som rada, ze konecne nieco pozitivne. Ja mam za sebou 2 MA, od zaciatku som si pichala fraxik, ale anopyrin mindali az ked som bola v 6 tt ☹, az potom som bola na vysetreni lepivych dosticiek a pritom som na hemato chodila uz 4 roky a dr. nebola schopna mi to vysetrit, po druhom MA som zmenila hematologicku.

bubo780
10. okt 2013

@annetty tak, radsej budem cely rok skreckovat, ale urcite brno.. pristup na sk nemozny (cest vynimkam), uspechy tiez nic moc.. ja som ok, tak naco do mna budu trepat tie blbosti, ked uplne staci soft (a mozno aj nativ), kedze my mame len blbe spermose.. ma to byt nase prve ivf a hned taketo problemy.. :(

annetty
10. okt 2013

@bubo780 neboj..bude to dobre 🙂 V Brne ta krasne oplodnia 🙂 ja ani neviem kam mam ist na tie vysetrenia co tu buba, lada pisu....snad za par mesiacov zistim, co vsetko potrebujem si dat vysetrit....🙂

bubo780
10. okt 2013

@annetty praveze bojim, a velmi.. este sme ani nezacali a uz sa to komplikuje.. ja som behala po vysetreniach takmer dva roky, a nastastie u mna vsetko ok.. jedine kvoli tomu, ze moj otec ma problemy so zrazanlivostou krvi a ja mam predpoklad tiez, v pripade tehu mam byt sledovana.. problem mame jedine v spg - astenoteratozoospermia a k tomu aj zle vysledky z fragmentacie DNA.. vyssie PH odhalilo zapal, takze musi brat atb.. kvoli tomu sa to posuva, inak by sme sli uz teraz v novembri..

bimba8
10. okt 2013

@schatje6 a odkial si? Diky za ponuku uvidíme co mi povie doky v pondelok. 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre