Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

schatje6
13. okt 2013

@kacenkab drzim palce na rano 😉

buba08
13. okt 2013

@manita kde ten must prosim ta kupujes (tesco, kaufland)? Ja som si ho este nikdy nikde nevsimla 😀 ja totizto nemam moc rada cervene vino, tak ho na sliznicu pijem nasilu ☹, inak mam taky pocit, ze mne na sliznicu cerv. vino absolutne nezabera.

manita
13. okt 2013

@buba08 ja ho kupujem v metre, ale majú ho všade, kde majú víno matyšák, pozri aj v tescu (ale pozeraj medzi vínom, nie pri džúsoch) 😉

buba08
13. okt 2013

@tlucka verim ti, ze chces viac vajok, ale ja by som si sama pichanie vacsich davok nenaordinovala, mam pred tym respekt, zato antibiotika si viem naordinovat sama kedykolvek 😝 a tu mam vysledok, ze mi ziadne nezaberaju, uz 2,5 tyzdna sa trapim so zapalom priedusiek 😀 😀 😀 😀 😀

buba08
13. okt 2013

@manita jasne kuknem, asi preto som si to nevsimla, lebo vino vo vseobecnosti nemam rada 😝

buba08
13. okt 2013

@manita tak ako kedy pichas ten pregnyl?

lienka_1
13. okt 2013

@tlucka Zvysovanie davky FSH Ti este nezaruci, ze budes mat viac vajicok. Ja som pichala aj 225j a mala som 4 vajka, 300j. a mala som 5 vajok a aj 450j(davka pre slona!!!) a mala som 4 vajka. Pri softe som pichala 2 amp. menopuru, cizw 150j FSH a mala na 5 dni po 2 tabletky clostilu a mala som 7 vajok. Nepotrebujes vela vajicok, potrebujes zdrave a silne vajicko, ktore sa krasne oplodni a bude mat potencial dalej sa vyvijat 😉 Ja tu chronicky davam za priklad zienku, co bola so mnou na OPU a mala jedno jedine vajko. Od maja je tehulka ako vysita 😉 Drzim palce!

schatje6
13. okt 2013

Ahojte dievcata, chcem sa spytat, ako ste prezivali stavy po OPU-pregnyle. Ja mam od OPU zravu nemoc 😖 , sladke-slane krizom krazom, citlive bradavky a pocit tazoby na zaludku, ktoru vsak prekona spominana zrava nemoc 😀 Kedy to prejde?? Toto nie je ani zdaleka moje prve IVF, ale takto mi este nebolo. A to este ani nemam bublinky u seba. Mimochodom, mam 2bojovnickov, dnes mali 4 a 2 bunky - 48H po oplodneni. Zajtra mam volat zase, ako sa im dari...Bojim sa o nich a stale im na dialku dohovaram, aby pekne spolu rastli. Inak minule sme mali 3embrijka, ktore nam vkladali bez PK, preco sa teraz rozhodli pre PK, ked zostali dve, neviem...Mate niektora podobnu skusenost?
Planujeme ET v stredu 😅

schatje6
13. okt 2013

@gaga83 ja som toto o parfeme este nepocula, akoze v den tranferu vobec nepouzit parfem, ci ako?

schatje6
13. okt 2013

a este sa vam zdoverim, ako mi sibe, dnes som bola na nakupe a kupila som drobcom bodynka a ciapocky a ponozky 😀 😀

lienka_1
13. okt 2013

@schatje6 Ja mam po pregnyle bradavky take citlive, ze ma ide rozpucit 😀 ale po takych 6 dnoch to prejde. Ked som si robila tehu testy a sledovala, kedy pregnyl uz neukazoval falosne pozit. tt, presne to sedelo. Drzim palce, aby bublinky krasne rastli. PK ukaze ake su silne.

lienka_1
13. okt 2013

@schatje6 Nie si sama 😀 😀 😀 😀 😀

tlucka
13. okt 2013

@buba08 to ja by som zase neriskovala s tými ATB 😀
Ale Menopur by som si pichla 😀 😀 😀

kacenkab
13. okt 2013

@schatje6 to je zlateeee, ne jak ja sa tu furt depkujem

tlucka
13. okt 2013

@lienka_1 ďakujem za podrobné vysvetlenie. Ja viem, že stačí jedno jediné vajíčko, veď pri prirodzenom otehotnení ich viac zvyčajne nebýva. Len ten pocit, že môžem/nemôžem nejako ovplyvniť ich počet, ma trošku znervózňuje. Som zvedavá, koľko ich nakoniec bude. A či vôbec z toho niečo bude. Počas mojich stimuliek moje embryjká nikdy nedosiahli po PK štádium blastocýst, nejaké spomalené boli vždy, tak do tohoto pokusu vkladám poslednú nádej. Nechce sa mi nejako stále dopovať sa s tými svinstvami, keď asi nemám moc kvalitné vajíčka. Ale ja detičky mať veľmi chcem a budem 😀 😀
Začínam preto uvažovať nad darovanými embryami.

schatje6
13. okt 2013

@kacenkab nedepkuj, vysledok nezvratis, fuuu, aka som mudra 😀 😀 pripomen mi to, o par dni 😅

@lienka_1 v tescu boli vypredaje, proste ma nohy odniesli do detskeho oddelenia a tam so pustala slzy, normalne som hormonalne nevyrovnana 😕 😀

nelly3
13. okt 2013

@tlucka
urcite nie, ja som pichala minuly mesiac od 1DC 2xmenopur denne a jedno bolo z toho nakoniec, ktore sa ani neoplodnilo.

tlucka
13. okt 2013

@nelly3 prepáč, asi som si ťa s niekým pomýlila. Niekde som to na nejakej diskusii čítala, len neviem kde. Rozhodla si sa začať stimulovať?

schatje6
13. okt 2013

@tlucka chapem, ze to je lakave, ale je lepsie neporusit protokol, ak by ste nedajboze museli absolvovat dalsi pokus, lekar bude mat skreslene info o tom, ako reagujes na urcene davky hormonov. neboj, vajok bude, kolko ma, a budu kvalitne 😉

nelly3
13. okt 2013

@tlucka
jasne, len musi prist mrcha a cakam na protokol z rf, snad zajtra mi gyn. odpise. merional uz mam doma v zasobe 20ks 😉

lienka_1
13. okt 2013

@schatje6 To je uplne pochopitelne 😉 Ja sa teraz takto "uspokojujem" na segrinom synovi 😀 Akurat vcera som mu kupila sadu dvoch teplakov a troch triciek...a to uz jedna sada caka na Vianoce. No nemohla som si pomoct, cista bavlna, uplne krasny dizajn a cena za babku. Este ze ma hned potom narodeniny 😀 😀 😀
A je dobre, ze sa nevzdavas. Odvaznym stastie praje a ked to nejde takto, pojde to inak 😉

tlucka
13. okt 2013

@nelly3 tak držím palce, aby si začala čo najskôr a potom spolu tehotneli 😀 😀 😀 😀 😀 😀

nelly3
13. okt 2013

@tlucka
jasne a rychlo sup na refundaciu to poslat 😉 aky mas vlastne protokol? neviem ci si mi uz spominala, komu chodis? a aky mate problem ak mozem vediet?

tlucka
13. okt 2013

protokol mám 2 ampulky Menopuru a Clostilbegyt 1-1-1. Ja chodím k Dr. Štelclovi, skoro ako väčšina kočiek. A u nás je problém vo mne, po mimomaternicovom tehu mi vzali jeden vajcovod a potom neskôr druhý. Ale mám výhodu (alebo môj muž), do konca života si nemusíme dávať viac pozor ... 😀 😀

sona_fit
13. okt 2013

Ahojte dievcata, od soboty stimulujem clostylbegit 2-1-2 a dneska mám závratne. Normálne šero pred očami a krútenie hlavy. Mali ste niektorá niečo podobne? A este má začal bolieť zub, ráno idem k zubarke, možem s clostylbegitom brat aj niečo od bolesti. Všetko sa to kazí, este aj auto sa nám v sobotu pokazilo 😒 no hruza! 😉

nelly3
13. okt 2013

@sona_fit
myslim, ze niekto to uz spominal s tym clostylom, podla mna to moze byt z toho, ked stimulujes mozes brat lieky od bolesti, az po vklade uz nie 😉

tlucka
13. okt 2013

kočky ešte mám jeden problém. Po operácii kolena mám ešte dosť nehybnú nohu, snažím sa to rozhýbať a rozchodiť, len neviem či sa v priebehu pár dní sa zbavím barlí. Mám obavy z toho, či vôbec vyleziem na kozu a ako si tam vyložím tú moju kryplovú nohu. Dúfam, že s tým nebude problém ... 😒 😒 😒

tlucka
13. okt 2013

@sona_fit Clostil má dosť nežiadúcich účinkov, prečítaj si leták a ak by ti bolo veľmi zle, radšej kontaktuj lekára. Neboj, zlý začiatok, dobrý koniec 🙂

gaga83
13. okt 2013

@schatje6 mne to hovoroli pri 1 ivku v Mt. V den et nepouzivat vonavku a parfumovane kremi, mlieka

gaga83
13. okt 2013

@sona_fit ja som tiez mala zavrate s clostylu. Na bolest mozes kludne do et brat ibalgyn, ja som pocas stimulky mala dost velky zapal po vytrhnuti zuba a bez liekov od bolesti by som asi neprezila.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre