Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lienka_1
13. okt 2013

@tlucka Nic sa neboj. Keby bolo najhorsie, lekari su tam celkom zdatni a pomoct moze aj Migel z recepcie. Nejako Ta na tu kozu vyteperia 😀 😀 😀 aspon budu mat trosku vzrusa popri rutine.

miscok
13. okt 2013

@lienka_1 Jaaaj Migel 😀 Na toho mam zmiesane spomienky.Po prefukoch mi doslo zle a zacala som odpadavat a on sa furt len vypytoval nejake kraviny a evidentne mi nerozumel.Uz uz si chcela lahnut na zem,ked ma zachranila Podpisilova a dali ma na izbu 😝 Ale pocas OPU mi daval na nohy tie navleky a to mu slo 😀

tlucka
13. okt 2013

@lienka_1 😉 😀
Fešákov tam majú dosť, len či budú aj ochotní pomôcť.
Migel radšej nie, neviem či by ma zdvihol 😀 😀

lienka_1
13. okt 2013

@tlucka Ja som sa tam s neochotou personalu este nestretla. A Migel, kedze je pomensi, moze posluzit ako stupienok 😀 😀 😀 (och, mne dnes riadne svitori!)
@miscok A to aj on chodi na OPU???? Ja ze iba sestricky tam asistuju. A mozno ho tam maju pre spanielsky hovoriacu klientelu 😉

jjajka
13. okt 2013

@mirkakn1 ano mozno budeme cca. naraz. Ja ne-ocakavam menzes 21. alebo 22. Ku komu chodis? Ja teda zatial len mailovo komunikujem s Pospisilovou. navrhla mi 1-0-1 clostyl + 1 menopur denne, ale znizili sme to len na ten clostyl. nechcem vela vajok, radsej kvalitu. A este k tomu, ja som OK, tak sa nechcem zbytocne dopovat. teraz som si nasadila este gynex a davam si E-cko, Sel+zinok, kys. listovu. Ja stale dufam, ze tento mesiac to vyslo, ale to dufam, kazdy mesiac 😒

bergalm
13. okt 2013

kocky ked spominate toho Migela som sa musela zasmiat pri mne bol aj so Stelclom ked mi robil vklad a Stelcl si asi neuvedomil az tak,ze tam stale Migel je a hovori,ze pak si pro Vas prijde sestra a pomuze Vam a Migel zakaslal ze akoze on je tam a mm aj so Stelclom do vybuchu,ze "SESTRA" 😀 inac so mno by tiez mal chalan problem by som ho zavalila este 😀

gaga83
13. okt 2013

@lienka_1
@miscok baby ako sa mi mate? Co nove, pochvalte sa😀😀😀 Ja uz ocami posuvam dni aby bola streda za mnou☹☹

bergalm
13. okt 2013

@lienka_1 ahoj Teba som tu davno nevidela tak co kedy pojdete do dalsieho boja?

miscok
13. okt 2013

@lienka_1 Tak asi sa pasoval za sestrobrata 😉
@gaga83 Mam sa dobre,ale unavene.Prezyvam cele dni.Vikend dobre padol.Od zajtra zasa realita 😝 V piatok pojdem na kontrolu na gyndu,tak som zvedava na srdiecko.Dufam,ze bude vsetko ako ma byt.Ty bud trpezliva.Myslim na teba 🙂

sona_fit
13. okt 2013

@gaga83 Tak som sa preplasilanz tej reakcie, som momentálne sama doma ☹ Tak to hádam nejako vydržím, už mi je lepšie. A ja že som sama taká smoliarka 😉 s tým zubom 🙂 vďaka za odpovede dievčatá.

lienka_1
13. okt 2013

@bergalm
@gaga83 Boli sme doma na Slovensku a mali sme taky nabity program, ze sme o polnoci padali do postele uplne hotovi. A chcela som si dat pauzu od kona, ale neda mi to 😀 😀 😀
No a znova skusat budeme moct, ked sa mm zlepsia vysledky. Teraz aj tak nemozeme, slubila som sefke, ze v oktobri este budem plne k dispozii, zaucim moju nahradu a potom sa stahujeme, takze realne az december, no maju zatvorene od 22.12 do 2.1. takze asi az januar. Aj tak este nemam dost menopuru, akosi sa mi nedari, furt ma niekto predbehne 😀

bergalm
13. okt 2013

@lienka_1 chapem, a stahujete sa kam na SK?si z vychodu?

gaga83
13. okt 2013

@lienka_1 takto budes mat dost pestre do vianoc😀😀😀. Neboj lieky pozhanas a v novom roku sup do toho 🙂 A bez konika viac bab nevie zit vratane mna😀😀😀😀

bergalm
13. okt 2013

@gaga83 tak to aj ja si pripadam ako zavislak 😀

tlucka
13. okt 2013

@lienka_1 a ja som si myslela, že šibká iba mne 😀 😀
Tak ako stupienok ho teda možno využijem 😀 😀 😀
Ja viem, že sú tam ochotní úplne všetci, to len ja som taká hysterka, ktorá panikári zo všetkého 🙂
Asi by som sa mala nad sebou zamyslieť 😒

lienka_1
13. okt 2013

@bergalm Hej, stahujeme sa na vychod. Takze uz budem plnohodnotna salena vychodnarka 😀
@tlucka Citala som jeden krasny clanok o paroch, ktory musia prejst IVFkami. A ze mas dovolene panikarit aj mat neprijemne pocity. Ak aspon trosku ovladas AJ, kukni do mojho fotoblogu, je to tam.

schatje6
13. okt 2013

@lienka_1 ja som si to precitala, velmi pekne a velmi pravdive 😅

tlucka
13. okt 2013

@lienka_1 ten článok vystihuje úplne moje pocity... Osamelosť, hnev, pripomienky okolia, tie neskutočné stresy, zúfalstvo, strata nádeje, to neskutočné čakanie.... Je mi z toho doplaču 😔 😔

A najhoršie (tak ako to cítila aj tá žena) sú pocity, že všetci okolo majú detičky, sú šťastní, veselí, spokojní, a nám niekto tam hore len berie a nič nepopraje. 😔 😔 😔
Najlepšej kamoške sa narodil úžasný synček, druhá teraz momentálne čaká narodenie dieťatka z RF... Samozrejme, že sa neskutočne tešíme z ich šťastia, len už aj my by sme chceli. 😖
Ale asi nemôžem mať všetko. Mám úžasného manžela, čo by som ešte chcela?

lubanka
13. okt 2013

@lienka_1 jééj sťahuješ sa? tak to si moja krvná skupina 😀 😀 a kam ak sa môžem opýtať, či nebudeme z "jednej doliny" 😀 ja som z BJ. 😀
môžem sa ťa opýtať (dala som totiž na tvoje rady a vsadila na Brno, objednali ma ku Stelclovi, dúfam, že je dobrý, pomôže nám a už konečne budeme úspešný) viem, že som sa ťa už pýtala, ale naozaj bude stačiť, ak podám info o prvých dvoch IVF iba ústne? viem totiž, že z predošlého CAR nedostanem žiadne papiere 😖 nechala som si teraz urobiť aktuálny HP a AMH, že teda zoberiem zo sebou, nech sa nato kuk... vieš mi poradiť, čo ešte by som si mala dať vyšetrič, čo by pomohlo? a mal by aj mm dať urobiť spermiogram alebo si to tam oni vyšetria? a to už pri tejto konzultácii podpíšeme žiadosť, či až po nejakých vyšetreniach?

lienka_1
13. okt 2013

@lubanka Stahujeme sa trosku juznejsie, do ten nasej metropoly kultury momentalne 😀 Co sa tyka dokumentacie z CARu, mas plne pravo na svoju kartu, je tvoja a nie CARu. Mozno si za to cosi zapytaju, ale musia ti ju vydat, pripadne prefotit vysledky. Ak by sa vzpriecali, tak povedz, ze budes musiet kontaktovat poistovnu, ze ta nutia do duplovanych vysetreni, mozno to zaberie. Ja som si pred 1. konzultaciou s Koudelkom vykonzultovala uplne vsetko. My sme si pytali kopie z kazdeho vysetrenia aj protokoly z kazdeho IVF, takze v tomto to u nas bolo lahsie. Aj ked Hredziho spravy boli na urovni studenta odboru sanitar. No tolko som ho otravovala, ze mi nakoniec dal aj spravy od embryologa. Ak idete na 1.konzultaciu do Brna, spg. manzelovi spravia tam na pockanie a je tusim gratis.
Brno je skvela volba, budete urcite spokojni a co sa Stelcla tyka, tak baby tu nanho same ody pisu. Taky sympos-mladas 😀 este som nemala tu cest.

mirkakn1
13. okt 2013

@jjajka ja 27 dostanem, ja mam jak hodinky, chodim k Otevrelovi, nasadil mi od 3 dna clostyl 1-1-1+merional. ja mam nizke amh a manzel zly spermiogram. beriem femibion 800, selezin, kotvicnik, matersku kasicku, mm tiez selezin. ja ti prajem, aby si bola tehu a nemusela absolvovat soft, ja taku nadej nemam, lebo mm neni doma 😒

lienka_1
13. okt 2013

@tlucka No moj muz nechapal, ze preco tak revem, ked som toto 1x citala. Zial, niekto ma cestu k babatku lahsiu, niekto tazsiu a pre niekoho je cesta uplne zarubana. Ked som bola pred dvoma rokmi na KET este na Slovensku, moja segra mi s uplne malinkou dusickou ukazala pozitivny tt. Bolo jej to strasne luto, lebo videla ako sa trapime a bala sa, ze ju zato budem "nenavidiet"(tak to povedala) Bolo mi strasne, lebo som sa na jednej strane tesila, ze sa im to po 2 a pol roku konecne podarilo, na druhej strane som na dusi citila neskutocne prazdno a mala som pocit, ze som nepouzitelna a bezcenna ako zena, lebo neviem otehotniet a tiez ma velmi bolelo, ze si o mne segra mysli, ze jej nedoprajem. Ale sama uz niekolko-krat prisla babatko a hovorila z vlastnej skusenosti a z vlastnych pocitov, ktore po potratoch mala. Nakoniec o to babo znova prisla. Plakala som asi viac ako ona, zobrala to tak, ze asi to tak malo byt. Vtedy som na 100%pochopila, ze otehu este nic neznamena. Dnes uz maju krasneho polrocneho syna a je taky mamkos, ze segra z toho kolabuje, lebo nic ine nestiha.
Nie je to lahke nemat dietatko, ale nie lahke ani ho mat. A uz som sa tak rozfilozofala, ze radsej koncim 😀

monikak1
13. okt 2013

@sona_fit ahoj, juuuj to ma mrzí že Ti je tak blbo ☹ tiež som čítala že závraty môžu byť. Ja od zajtra začínam stimulku. Kedy ideš na UTZ? Držkaj sa!!!

lienka_1
13. okt 2013

@mirkakn1 A mas skontrolovanu hladinu vit.D? Zibi pisala, ze jej AMH kleslo velmi nizko a potom, co sa jej upravila hladina d vit, stuplo jej aj AMH. Nieco na tom bude, lebo po tom, co som zistila, ze mam nizke Dcko a zacala ho brat, som pri poslednom IVF maja na moje pomery nadurodu.

monikak1
13. okt 2013

@kacenkab držííím palce na ráno, myslím na Teba, aby si našla na testíku krásne kolajničky tfuj,tfuj,tfuj 😉

mirkakn1
13. okt 2013

@lienka_1 no citala som o tom, ale nemam, neviem, kde sa to robi 😖

lienka_1
13. okt 2013

@mirkakn1 Urcite Ti to vie spravit endokrinolog, ale myslim, ze aj obvodny a aj gynekolog i to bude vedeit dat vysetrit.

tlucka
13. okt 2013

@lienka_1 nemám slov...
Ja len pevne dúfam, že sa nám to všetkým nakoniec podarí. O čo viac úsilia musíme pre naše vytúžené detičky vynaložiť, o to viac si ich budeme vážiť 😉

mirkakn1
13. okt 2013

@lienka_1 ja som bola nedavno u endokrinologa, musim pozriet v karte, ci nerobila nieco take. aj tak to uz nestiham. co by sa stalo, keby som si ho nasadila sama, ci?

lienka_1
13. okt 2013

@mirkakn1 Nic. 😉 Uzivaj ho s niecim tukovym, napr. s mliekom. Dvit je rozpustny v tukoch, lahsie sa bude vstrebavat.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre