Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

falin
17. okt 2013

@lienka_1 ahoj najzapadnejsia vychodniarka, sa mi pacilo to slovne spojenie 😎

falin
17. okt 2013

@stella25 - mne naposledy kazal Stelcl zavolat aj rano, ale to preto ze sa zle vyvijali, bol sice vklad ale nic z toho 😒 . Ale predtym sa mi vzdy vyvijali pekne a to som nevolala. Podla mna ked zavolas, nic sa nedeje, budes aspon kludnejsia cestou

tinkatinulka
17. okt 2013

@ria191 už sa ti to kráti..bola si už na sono?

stella25
17. okt 2013

@speranza1 no máme len dve. Včera mali byť 6-8 bunkove a boli 6 a 7. Tak dúfam že sa opäť neprestanú deliť. Asi radšej ráno zavolám, nech som kludna.

speranza1
17. okt 2013

@stella25 ak by si aj dnes napisala mail svojmu Dr. urcite by sa siel na ne pozriet ako sa vyvijaju aj dnes...hoci 4ty den nekontroluju embryjka... a potom by som zavolala aj zajtra rano.... (ale ja aj kvoli dlzke cesty..lebo my to mame naozaj daleko a nechcelo by sa mi prehnat auto..len tak)

speranza1
17. okt 2013

@tinkatinulka ahoj tinka... ako sa mas? este si prechladnuta? alebo je ti uz lepsie... 🙂

tinkatinulka
17. okt 2013

@speranza1 dopujem sa litrami caju lipa/baza a citrony a vitaminy nastastie sa to nezhorsilo len to zlieza už aj na hrdlo..a wobenzinik previdelne papkam k tomu.vcera som bola na gynde tak moja doktorka tak na mna kukala..zufalo že mi bolo z toho do plaču ked sa opýtala kolko pokusov sme tento rok dali..a hned aj povedalal že treba pauzu..ale to viem aj sama sak už som bez imunity bez vlasov tak musim dako nastartovat kedže v praci začína sezóna 🙂

tinkatinulka
17. okt 2013

@stella25 určite volaj..ten stras co by si prežívala cestoiu by sliznici neprospel..viem velmi dobre ako to je prist na ET a nic sa nekonalo..ale 6-7 bunkac je oki 🙂

speranza1
17. okt 2013

@tinkatinulka ja som vcera zacala pokasliavat, tak som si aj ja robila cajiky...(ale ja v tomto obdobi pijem vela cajikov..hocijakych🙂 )... zlakla som sa aj ja, ze ochoriem....
Moja gyndoska nema prehlad o mojich IVF..kolko krat som bola.....(myslim, ze je dost proti IVF)... a nakazala mi to nechat na toho hore...... no ja to aj tak nechavam, len tomu trosku dopomaham 😉 🙂 😀 .. ale po tomto pokuse, to uz necham asi naozaj len na toho hore......

tinkatinulka
17. okt 2013

@speranza1 to ja mam stastie že ta moja je skvela v tomto a radi a pomnaha ako sa len da, velakrat mi aj ona hladala info..ale ked som ležala v nemocke tak som si vypočula od primara oddelenie ake je IVF zle a nemoralne..haha som sa iba usmiala..že pohodor si ty jeden ignorant co chces..kto nezažije-nepochopí.

tinkatinulka
17. okt 2013

@speranza1 na jesen asi všade striehnu bacily..my sme čajikovci tiež a chodime najesen zbierat bylinky.

falin
17. okt 2013

@speranza1 - ahoj speri, ty po tomto pokuse uz budes tehulka 😉 , prihovaram sa tomu hore 😎

falin
17. okt 2013

baby mam jednu otazku: ked beriete wobenzym a prednison , tak sa to nebije spolu? Ved wobenzim posilnuje imunitu a prednison znizuje 😖

ikuska
17. okt 2013

@stella25 Ahojky, ja som volala kazdy den a ked som mala vklad tak som uz nevolala len sme isli a vkladali mi 4-dnovu morulu CM+ ktora sa vyvijala normalne. Tak neviem, skus zavolat aj dnes, nech sa ti doky na to pozrie a uvidis, ci sa pekne delia. Drzkam ti palceky 🙂

speranza1
17. okt 2013

@falin 😵 😵 😵 vdaka... ja som zase presvedcena, ze ty budes po dalsom pokuse uz tehulka... tak ako som tusila ze sarasotka bude tehu...tak ako som tusila, ze nelinka bude mat dobre vysledky a ine veci, ktore tak intuitivne viem...len sama pre seba neviem, co ma caka 😀 😀 😀
A inak? ako sa mas?

speranza1
17. okt 2013

@falin nie aj ja som si spociatku myslela, ze sa to bije..ale normalne to odporucaju imunologovia, ze takto je to fajn... a mne to tak odporucila hematologicka....

tinkatinulka
17. okt 2013

@falin papam oboje ale nik mi nepovedal co by sa mohlo stat..moja dr s tým nemala problem.

stella25
17. okt 2013

@speranza1 veď asi spravím aj to aj to. Ja idem z BB a to tiež sa mi nechce zbytočne previesť a potom ist v depke domov.
Inak baby myslíte že je lepšie potom cestou domov sedieť v aute alebo ležať? Nemáme tu takúto štatistiku vyhodnotení? 😀

buba08
17. okt 2013

@falin vraj sa to nebije, ze sa odporuca k prednisonu uzivat aj wobenzym, jedna baba sa na to pytala dr. Malickovej v Prahe a ta to vraj doporucuje a tiez som to citala na jednom fore, kde prispieva dr. Madar, takze klud, mozes to kombinovat.
Aj ja som chcela, ale zistila som, ze wobenzym obsahuje laktozu a tu ja nemozem, aj prednison ju obsahuje, ale ten musim brat, tak tu laktozu si uz v prednisone davam do tela, tak nemozem este aj vo wobenzyme. Strasne vela liekov obsahuje laktozu, je to hrozne ☹

buba08
17. okt 2013

@stella25 tak nad tym lezanim v aute som uz aj ja rozmyslala, ja som stale lezala a nic z toho, asi ak to ma byt, tak to bude ci budeme lezat alebo nie

buba08
17. okt 2013

@melisska meliss, ty si lezala po tom uspesnom vklade? 🙂

stella25
17. okt 2013

@ikuska ivka ked si šla domov tak si sedela alebo ležala v aute?

ria191
17. okt 2013

@tinkatinulka o týždeň 😀 😀 😀

ikuska
17. okt 2013

@stella25 mala som sklopenu prednu sedacku celkom dole ... tak som isla celu cestu ... a doma som potom znova lezala, ale len na gauci, ziadne roztahovanie gauca na postel ...

ria191
17. okt 2013

@speranza1 počúvaj ty "hviezda jasná" a pri mne si tú guľu rozbila či čo 😀 😀 😀 ??? radšej sa ani nepýtam 😕 😕 😕 😔 😔 😔 😀 😀 😀

tinna13
17. okt 2013

@stella25 ja si myslim, ze hned po transfere je najlepsie ist na prechadzku, je dobre ked je maternica v pohybe, prekrvuje sa , aby sa napomohlo uhniezdeniu. Ja som hned po vklade isla na hodinovu prechadzku, z ploskacky som cestou vypila 1 decko vinka 🙂 a pila som vela vody. Do auta som si sadla az po 2 hodinach po vklade a normalne som sedela. Mne sa vzdy po vklade osvedcil pohyb aj v nasledujucich dnoch. Ked som lezala a oddychovala tak to nikdy nevyslo.moja maternica chcela proste pohyb 🙂 ale na kazdeho to asi nemusi platit.

ria191
17. okt 2013

@falin ja mám iba jedného mutanta ale tiež nič závažné preto iba anopyrin aj keď hematologička trvala na cleaxeane noooo Marcelkovi stačí anopyrin a keďže som teraz zistila, že mi riadne zriedil krv tak sa aj bojím niečo pichať 😝 😝 😝

ria191
17. okt 2013

@stella25 presne tak asi treba vyskúšať obidve verzie a potom zistíš čo platí na teba 😀 😀 😀 , ale aj tak si myslím, že to je jedno skrátka musí to byť ten pravý silný bojovník a to nevieš kedy bude možno teraz 😀 😀 😀 bodaj by 😀 😀 😀

ria191
17. okt 2013

@speranza1 hej sperča vytas tú guľu 😀 😀 😀

speranza1
17. okt 2013

@ria191 draha..ale ja nemam gulu 😀 😀 😀 .. ja pri niektorych bambulkach proste viem, ze co bude.... (niekedy sa aj sama seba bojim 😀 😀 😀 😀 )....ale tak ako pri sebe, tak ani pri tebe neviem povedat co bude... asi sme volajako prepojene 😎 😀 😲

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre