Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

miscok
19. okt 2013

@lubanka @melisska Dakujem.Alpou sa capem o 106.A Paralen mozem 1 denne?Neuskodi to babu? Aj moj dr.mi spominal,ze keby ma nahodou chytila chripka,nech si dam radsej Paralen ako nic.

melisska
19. okt 2013

@miscok paralen sa moze v tehu

sarasota
19. okt 2013

@kati777
@lubanka babulky je mi to velmi luto viem ako to boli a este dvojnasobne ☹ .Reprofit je dobra volba drzim palceky nech si najdete na testoch kolajnicky a nech je tentokrat vsetko v poriadku a dotiahnete to do uspesneho konca 🙂

bibi24
19. okt 2013

@miscok mna tiez bolievala hlava 1. trimester a zabral mi pripravok jing jang olej http://www.kvalitnyzivot.sk/prirodneprodukty/es...
Potrela som si spanky, to tak prijemne chladilo a bolest fakt presla 😉

bibi24
19. okt 2013

@melisska noo, ja tiez, dve laparky, ale tak sekcia je sekcia 😀 Asi uz vies, ze postavenie sa je hrozne, potom sa to len zlepsuje 😉

miscok
19. okt 2013

@bibi24 Dakujem 😉 Poobzeram sa po nom.Mam radsej prirodne veci ako lieky.Dnes to ale isti ten Paralen.

melisska
19. okt 2013

@bibi24 viem,mna 2 x rezali a 2 x laparka, najhoršie je postavenie sa rano na druhý den,potom to už ide:-*

lubanka
19. okt 2013

@sarasota vďaka. aj tebe prajem, nech máš pohodové tehotenstvo, rýchly pôrod a zdravé, spokojné bábo 😵

kati777
19. okt 2013

@sarasota ďakujem 🙂

amali
19. okt 2013

34tt

horlenka
19. okt 2013

@kati777 @lubanka. Dievcata,hrozne cim ste si museli prejst, snad uz teraz vsetko vyjde a dockate sa vytuzenych deticiek.
@lubanka. Aj ja idem 13.11 k Stelclovi, o 11tej. Ty kedy?

manita
19. okt 2013

@buba08 ahoj, ďakujem za opýtanie, snažím sa nepozerať do kalendára, bola som u kaderníčky, kozmetičky, na manikúre aj pedikúre... 😀 😀 😀
chcem byť pekná maminka 🙂
testovať budem až 28. DC (skôr určite nie, lebo duchov som už videla veru dosť a nikde nič, už sa nedám namotať) 😉 😉

buba08
19. okt 2013

@manita spravny pristup moja 🙂, budes krasna maminka 🙂
Aj ja som dnes bola u kadernicky, lebo ideme o 22.00 gratulovat na svadbu, ale s ucesom nie som moc spokojna, ale nevadi, nemozem predsa zatienit nevestu 😀 😀 😀

buba08
19. okt 2013

@amali krasne brusenko 🙂

kama2
19. okt 2013

@melisska dakujem 😉

nelly3
20. okt 2013

baby moj prvy pokus o pichanie si sama skocil uplne zle. najskor som sa porezala o flasticku he-he a ked uz som si mala ist sama aj pichnut injekciu tak som nemohla, nedalo sa 😝 no ja neviem ked manzel odide na sluzobku co ja budem robit. zajtra je druhy pokus, snad uz aj pichnem 😝

miscok
20. okt 2013

@nelly3 To zvladnes,neboj.Aj pre mna bol prvy pokus otrasny.Prekonat ten pocit,ze mam prepichnut kozu.Ale dalsi den to bolo lepsie a potom mi to prislo ako rutina 😉 Drzim palce.Hlavne klud.

melisska
20. okt 2013

@nelly3 vsak to bol len prvý pokus 😉

manita
20. okt 2013

@nelly3 drž sa! zvládneš! my sme mali pri tých injekciách vždy položenú rolku toaletného papiera a jedným štvorčekom medzi prstami sme tie ampulky vždy lámali (na tom by sa človek fakt rýchlo porezal, holanďania majú na to takú silikónovú násadku, vyzerá to ako vrchnák na kvapky do nosa, ale je to mäkké, nasadíš to na tú ampulu a odlomíš...) 😉

tlucka
20. okt 2013

@nelly3 neboj, to zvládneš. Ja som tiež doslova rozpučala 3 ampulky s roztokom, ešte že zmiešavam 2 prášky dokopy, inak by som to nemala s čím miešať 😀 😀
Ono je to dosť nepríjemné, ten pocit, že si musíš namiešať injekcie, potom pichať, spôsobovať si bolesť...
Ale pre naše detičky to zvládneme 🙂 🙂
Mne sa neskutočne zle pichal Fraxiparín, akokoľvek som sa snažila byť uvoľnená, jednoducho mi to nešlo pichnúť. Tie tupé ihly nechceli prebodnúť vrstvu slaninky 😀 😀 😀

stella25
20. okt 2013

@nelly3 skús si zohnať biele ihly. Tie su najtensie, to su pre deti. S nimi ani necítis ako prepichujes kožu.
Len su nedostupné v lekárňach, iba ak máš nejakú sestričky známu. Oni ich majú.

lienka_1
20. okt 2013

@nelly3 Presne ako hovori manita, ja mam od kamosky po predchadzajucom ivf menopur a dali jej k tomu taku nasadku, tu nastoknes na hrdlo ampulky a zalomis, cize nemas sancu rozdrvit alebo sa porezat. Keby, ze som na Sk, hned Ti jednu poslem. Ale osvedcil sa mi aj gazovy tamponik, alebo hygienicka servitka. Ampulku lomim zasadne cez nieco. Na ampulke by si mala mat taku bodku, to je naznacene miesto, kde je sklo najtensie a kde by sa to malo zalomit. Skus si to otocit smerom k sebe(bodkou k sebe) chytit do servitky a zatlacit v protismere bodky. Drzim palce. Ty si sikovnica, ty to zvladnes. A mne este pomaha, ked sa na tie hojne tukove zasoby do ktorych picham ja pozearm akoby boli cudzie. 😉

sona_fit
20. okt 2013

Dievčatá, viete mi poradiť ubytovanie Brno resp. Okolie? Kde ste bývali vy a ako ste boli spokojne? Vďaka za odpoved.

monikak1
20. okt 2013

@sona_fit jeeej ty si zlatik prave som sa tiez chcela pytat na ubytko, chceme tiez prespat. Inak ten soft si ani ja neviem vynachvalit, uvidim zajtra ako som zareagovala, ale citim sa uplne super, oproti dlhemu protokolu sa to neda porovnat!

gaga83
20. okt 2013

@lienka_1 ahoj od stredy co som bola na hysteroskopii som len spinila a dnes od poobedia som zacala riadne krvacat. Moze byt ze by mi uz dorazila mrcha? Bola som do rana na svadbe hadam ze som si nic tancovanim nesposibila☹.Ked tak pocitam tak sice je dnes 25 dc ale minuly cyklus mi ms dorazila o 4 dni neskor po tom co som vysadila utros.Co si myslis o tom?

sasa1983
20. okt 2013

kočky, treba po vklade ležať? Alebo stačí sedieť,myslím v aute..?

sasa1983
20. okt 2013

@gaga83 ja si myslím, že to nie je chir.zákrokom, ale skôr menzesom..Krvácať po takt dlhej dobe (to je 5ty deň) nie je bežné..myslím, že by si skôr stále meneje a menej..asi máš skôr menzes..Nemáš teplotu, triašku, príznaky infekcie?

nelly3
20. okt 2013

@sasa1983
jasne, ze sediet 😉 ja som po vklade isla do nakupneho centra pobehat po obchodoch 🙂 .

sona_fit
20. okt 2013

@monikak1
No som zvedavá akú budeš má urodicku Ty 🙂 Mna začali riadne bolieť vajecnikoch, dúfam že to do stredy vydržím. Bude to už 14 DC. Sa mi to zdá dosť neskoro, ale snáď vedia co robia. Už rátam dni 😖

kama2
20. okt 2013

@sasa1983 sediet,my sme po vklade isli na 3 hodky do zoo az potom domov.treba maternicu prekrvit primerane 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre