Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lusipe
21. okt 2013

@miscok iďem si dat teda bionapoj 😉

buba08
21. okt 2013

@lusipe nevies nahodou ake si mala amh, ze si mala pri softe tak vela vajok? Ja som mala pri klasickej stimulke v MT az 19 vajicok, 15 oplodnili a dopadlo to na prd, lebo boli nekvalitne,preto uz chcem len soft

sona_fit
21. okt 2013

@tlucka Ahojček, nakoniec som nevolala, prišla som z práce domov, poriadne sa napila, tiež zakysanku som stiahla a ležím a je mi lepšie. Už to nejako vydržím zajtrajšok. Takze ty ideš až vo štvrtok? Škoda že nie v stredu ☹

gaga83
21. okt 2013

@miscok @ lusipe 30 rokov mam len ked ja som 3 krat Ma mala a raz s toho dvojicky. Tak neviem, ked som mala teraz et doky hovoril 2 ale neboli by surodenci tak sme dali nase a 2 darcovske sme zamrazili.. Muz aj rodina do mna hudie na 2 ale bojim sa toho ci to zvladnem sa o ne starat ak uz to konecne vide.

miscok
21. okt 2013

@gaga83 Moja,ak si zvladla toto vsetko okolo chcenia babatiek,starostlivost zvladnes na 100%.Som si tym ista 🙂 Sruha stranka veci je tvoj zdravotny stav.Ak si ale presvedcena o jednom,ver tomu a chod do toho.Verim,ze nech sa rozhodnes akokolvek,vyjde to a bude vytuzene mimco (miminka) 😉

buba08
21. okt 2013

@gaga83 ja by som sa nebala toho ci to zvladnes ked sa narodia, ale skor tych roznych rizik, ktore hrozia pocas tehu - hlavne predcasny porod a s tym spojene nasledky, ale rozhodnut sa aj tak musis sama s partnerom, ja by som dala 1

lienka_1
21. okt 2013

@gaga83 Porad sa hlavne s lekarom. Myslim, ze ten Ti vie daj najodbornejsiu radu. Tehu s dvojickami je vzdy rizikovejsie. Dalsia vec je, ze mat dvojky je naozaj riadna makacka. Pamatam tetu ako nakrmila jedneho 2x a ten reval jak tur, lebo ho bolelo brusko a ten druhy reval este viac, lebo bol hladny ako tur 😀 😀 😀 A teta si trhala vlasy. Na druhej strane chalani maju taku silnu vazbu, ktoru medzi sudorencami narodenymi samostatne nenajdes. Nehovoriac o tom, ze boli na zjedenie 😉 A uplne najviac asi pocuvaj svoj vnutorny hlas a ten Ti da presnu odpoved.

lusipe
21. okt 2013

@buba08 ja som mala pred dvoma rokmi 4,2 no teraz neviem. A dnes mi opat stelcl povedal ze dobre ze sme nedali este clostil 😉 daj si nejaky vitamin d a matersku kasicku tie by mali byt na kvalitu.ja sóm mala az 23 kvalitnych 😉

bergalm
21. okt 2013

@lusipe ja som mala v den vkladu 7mm sliznica aspon tak mam pisanu v papieroch

lienka_1
21. okt 2013

@buba08 Bodaj by si mala pravdu 🙂 🙂 🙂 🙂 Joj, aka kraaaasna predstava. budem Ta chodit pluvat zakazdym, ked prides do Ke 😉

lusipe
21. okt 2013

@gaga83 moja urob ako citis.poznas svoje telo a svoje moznosti.nedaj sa nikym ovplyvnit .ono to ma vzdy aj negativa a aj pozitiva.je vzdy risk.moze a nemusi sa nic stat.ja som skor za istotu neviem tak riskovat 😉

monikak1
21. okt 2013

@tlucka @sona_fit, ahoj babulky 😉 tak v stredu sa spoločná žúrka nekoná 😖 ja idem na OPU až v piatok 14DC. Na pravej strane mám 10 folikulov a na ľavej 3. Sú rôznej veľkosti tak ešte zajtra pichám menopur a tiež aj Orgalutran, lebo jeden folik je väčší tak aby nepraskol. Ako sa cítite?

lusipe
21. okt 2013

@bergalm tak potom budem tehulka ako ty.ibaze s jednym a ty s dvoma 🙂

ikuska
21. okt 2013

@miscok ahojky, prosim ta ako ti robil doky sono, zo spodu alebo zvrchu. Dakujem.

buba08
21. okt 2013

@lusipe marersku kasicku si idem zajtra kupit, ale s vitaminom D este musim pockat, lebo mi minuly tyzden pichali do zily calcium s vitaminom C a to sa nesmie s D- ckom kombinovat, tak musim cakat 2-3 tyzdne s tym D- ckom.
Mne vtedy v MT povedali, ze boli velmi nekvalitne a ked som to hovorila Stelclovi, tak navrhol pgd, z toho som bola uplne hotova a spracovavala som to v hlave este pekne dlho. Tak neviem ci ta materska kasicka az tak pomoze kvalite vajicok, ale skusim to.

buba08
21. okt 2013

@lienka_1 tak to dufam, alebo ma prides ogrckat do Tatier 😀 😀 😀

gaga83
21. okt 2013

@miscok
@lienka_1
@buba08 baby no kazda iny nazor ale moccccc dakujem 😀😀😀 no este sa poradim s dokym a potom sa rozhodnem.

melisska
21. okt 2013

@amali sa dnes neozvala....mala ísť na kontrolu...no uvidíme 😉

bergalm
21. okt 2013

@lusipe no uvidime ja mam pevnu stavbu tela az mooc a mam za sebou len operaciu slep.creva takze mozno Stelcl aj preto nebol proti dvom my sme mali aj troska obavy ak dame jedno a neujme sa takto aspon vecsia sanca 🙂 a presne vnutorny pocit vravel,ze dve i ked ja si myslim,ze tam je jedna bublinka ,ale mm si mysli,ze dve nevadi zvykneme si snad to bude dobre az do konca po tych neuspechoch 🙂

lusipe
21. okt 2013

@buba08 a co je to pgd? Neboj budu kvalitne 😉 mooc drzim palce aby tak bolo 😉

lienka_1
21. okt 2013

@buba08 Pridem aj tam. A cyklus IVF, co si mala nekvalitne vajka mohla byt aj nahoda. Mne na pohovore po neuspesnom IVF v Londyne lekar hned, ze mame uvazovat nad programom darovanych vajicok, lebo tie moje su nanic a podobne zvasty. A ked som toto hovorila Koudelkovi iba pokasliaval a cudoval sa, lebo aj ked mam malo vajok, vzdy sme mali 50- 90% oplodnenost a posledna PK ukazala, ze nase embruska napriek vsetkemu maju krasny potencial. Keby som pocuvala toho al-kaidu z Londyna, tak uz sme skoncili, lebo darcovske gonady nejako nevieme stravit(hlavne ja a viem, ze ani moj muz)

lusipe
21. okt 2013

@bergalm urcite si sa spravne rozhodla.ako pises mas toho vela za sebou a tak ste chceli istotu.u nas je to prvykrat tak asi preto sme chceli len jedno 😉

bergalm
21. okt 2013

@lusipe asi tak i ked my ked sme isli prvy krat tiez sme dali dve vlastne vzdy sme dali dve 😀 nam sa asi ta dvojka paci 🙂 🙂 🙂 jooj sak uvidime rano sme tam ako na koni len pevne verim,ze vsetko je o.k. pekne odpocivaj a mysli pozitivne i ked to bude tazke cakat na test ja som testla uz na 8den po ET

miscok
21. okt 2013

@gaga83 To bude najlepsie,poradi ti dobre.Ono ako pise lienka,je to rizikovejsie,ale poznam viac mamiciek dvojcat (aj cez IVF) a prezili krasne bezproblemove tehotenstvo.A starostlivost da tiez iste zabrat,ale na druhej strane,decka sa ti neskor spolu prehraju,maju k sebe iny vztah ako nedvojcata a v konecnom dosledku zabijes to jednou ranou 😀 Daj si vsak poradit lekarom a pocuvaj aj tu nasu zensku intuiciu 😉
@lusipe Aj v nemocnici aj moj dr mi robil vaginalny utz.Tak opatrnucko.

buba08
21. okt 2013

@lusipe pgd je predimplantacna diagnostika, cize oplodnene embryjka podrobia genetickemu vysetreniu a tak zistia ci su zdrave, existuju viacere metody, niektore vysetruju iba niekolko chromozomov, ine viac, ale je to straaaaasne drahe.

lusipe
21. okt 2013

@bergalm mooc ti budem drzat palce 😉 a tesim sa na krasne info 😉 dakujem 😉 ja asi az ten 12 den ako mi kazali 😉

bergalm
21. okt 2013

@gaga83 Aj my sme si dali poradit od doktora najprv a priklonili sme sa k jeho nazoru Stelcl bol mili pri vklade mi povedal,ze tohle je kluk a tohle holcicka 🙂 takze uvidis co povie lekar

buba08
21. okt 2013

@lienka_1 vies moja, keby mi to povedali v MT, ze mame uvazovat nad darcovskymi, tak si poviem no dobre, nech si hovoria, ale ked mi to povedal Stelcl, tak som mala fakt dost a dodnes to neviem stravit a to uz odvtedy presli 4 mesiace), mata ma to kazdy den, snazim sa na to nemysliet, ale podvedomie nepusti ☹, fakt ma to strasne vzalo, isla som do Brna na konzultku s tym, ze mozno navrhnu iba iui a tu zrazu, ze mozno budu potrebne darcovske, to bol pre mna fakt sok

bergalm
21. okt 2013

@lusipe dakujem to som si povedala aj ja ale nevydrzala som a ked to tam bolo nemohla som uverit prvykrat v zivote som videla // je to krasny pocit a zelam ho vsetkym babam tu takze aj Tebe

tlucka
21. okt 2013

@monikak1 tak nám to vyšlo každej inak 😒 . Soňa ide v stredu, ja vo štvrtok, a ty v piatok. Ja budem tiež 14 DC, aspoň dovtedy všetky ešte podrastú. Minule som mala odber na 12 DC, mala som málo vajíčok, tak Dr. usúdil, že radšej ešte počkáme 😉
A akej veľkosti si ich mala? Kedy ste tam prišli? My sme tam už boli pred desiatou, ale dnes tam bolo akosi veľa ľudí, tak som tuším išla do vnútra až o 10.20.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre