Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

schatje6
22. okt 2013

@melisska moja zlata, ved by si mala spinkat, kym sa ti este da...ci je to uz nepohodlne, ci uz mas "cestovnu horucku"? 🙂 Vsetko nachystane doma pre drobceka?
@stella25 dik, tak uvidim, ako to vyjde nam....

falin
22. okt 2013

@buba08 - moja , si zlata, ale u nas jedine ak motyka vystrteli 😀 , momentalne ziadne ivf neriesime 😒

buba08
22. okt 2013

@falin verim, ze vystreli 🙂, ja mam dnes velmi blby den, odisiel mi gynekolog, noveho postupy sa mi moc nepacia, vobec mi nechce merat folikuly, ze vsetko urci len z krvi a zase ma tlaci do prefukov alebo do laparky, pritom na laparke som bola v aprili, v maji na kolonoskopii, v juli na gastroskopii, uz fakt nevladzem, aby zase do mna nieco pchali a navyse mam streptococa, takze s nim do prefukov nechcem ist, povedal, ze to nevadi, ze mi da atb, no ja som za posledny rok mala 7 druhov atb a nic nezabralo, uz fakt nevladzem, musim to cele trosku nechat ukludnit, lebo sa o chvilu zblaznim, takze ivf asi az na jar

nelly3
22. okt 2013

dobre ranko,
@falin nakoniec manzelik nikam nesiel na sluzobku, a to vcera doobeda este mal ist a poobede, ze to padlo, tak som rada, takze ja nepicham, picha ma sestricka moja (manzelik), normalne jemu to tak ide od ruky, ze nechapem, to ked v nedelu som to ja mala ist no hruza, ruky sa mi triesli atd. dneska mam dovolenku, musim sa dat dokopy psychicky, v praci sa mi to komplikuje a ja teraz fakt potrebujem byt v pohode, normalne toho stresu ma od pondelka - v noci som sa zobudila na strasnu bolest celej lavej ruky, este aj dneska ma boli, sice uz menej a od vcera sa okrem toho citim aj chora, nieco na mna lezie. preco sa to musi prave teraz tak komplikovat, baby ja ked otehotniem, ja idem hned na rizikove, ja nebudem chodit do prace v strese fakt mi to zato nestoji. aj som rozmyslala, ze by som sa dala uz teraz na pn, ale zase by si mysleli, ze to je pre pracu atd. lebo ved nevedia, ze ja riesim IVF. nejako sa to snad vyriesi a dufam, ze k dobremu.

nelly3
22. okt 2013

@tlucka
ahoj, atk uz sa ti to krati, o chvilku budes tehulka. ty si na pn a mas aj nejake vychadzky alebo ako to je vlastne? diky za injekciu, uz ju mam od vcera doma 😉

nelly3
22. okt 2013

@ria191, @speranza, @falin halo kde ste? potrebujem psychicku podporu aj ostatne kocky 😵

falin
22. okt 2013

@nelly3 - ahoj moja, hlavku hore, vies co sa hovori: zly zaciatok, dobry koniec 😉 A verim ze napriek vsetkym problemom co mas, tak toto bude tvoj uspesny pokus. Vies ze ti silno drzim palce aj riuske a speri. Budete trojlistok bezo mna . Uz sa tesim na vase pekne bruska 😵 . Dobre ze si si vzala volno, stres ti teraz urcite neprida. Oddychni si, vyvetraj hlavu. Ak sa citis prechladnuto, v tom pripade by som isla na PN, aspon 8-10-dni a potom do roboty. Nemusis byt doma celu dobu po ET. Len neviem ako ti to vychadza, kolky den stimulujes?
A ked bused tehu, potom sa das vypisat na rizikove, dobre pises. Stresy by skodili babätku i tebe. Drz sa moja, posielam energiu.
Ja som v praci a zarezavam 😝 (na konikovi 😀 , ale uz musim ist makat)

nelly3
22. okt 2013

@falin
dnes som 6 DC, vo stvrtok idem na utz. dakujem za mile slova 😵

falin
22. okt 2013

@buba08 - ja uz ani moc nie. Pri tych nasich lenivych "borcoch" 😝
y to mas veru tiez nevesele. Dobreho gynekologa je vzdy skoda ked odide. Ak ti novy nebude vyhovovat skus vymenit, aj ked viem ze najst gyndosa dobreho a ktory ta aj vezme, je velmo tazke 😕 . Nechapem preco ta posiela na laparku ked si ju na jar absolvovala. Vysledky z laparky si mala dobre? Chce to dlhsiu pauzu, nemysliet na babo a uzivat si zivot a mozno sa zadari 😉

falin
22. okt 2013

@nelly3 za malo, verim ze vo stvrtok ta elias potesi dobrymi spravickami ; o folikoch-)

nelly3
22. okt 2013

@falin
dufam aj ja, mala by som sa tesit atd. a ja riesim tu hnusnu pracu, co mi neprida, len sa neviem na nic ine sustredit, som na seba nastvana 😠
este jedna vec, mam doma 3 ks cetrotide, ja som predtym mala orgalutran a ten prasok je taky ako keby v tej ampulke roztruseny, snad to nevadi ci?

tlucka
22. okt 2013

@nelly3 no už sa mi to kráti, ale veď ty ma budeš nasledovať, takže sa nám to kráti obom a potom budeme tehuľky 😀 😀 😀 😀
Ja som na PN a vychádzky sa po operácii a úrazoch nedávajú, takže som už 4 týždne zavretá doma a pomaly mi z toho šibká 😀 😀 😀 Takže kontroly u lekárov beriem ako príjemné spestrenie nudných dní 🙂
Som rada, že ti ju Hanka priniesla, ja by som ju nevyužila a tebe pomôže 😉 😉 😉

zibi
22. okt 2013

@tinkatinulka ved to 😝 tolko zazrakov sa postavalo ludom co mali hrozne spermose tak dufam ze aj nam sa nejaky stane 😝

speranza1
22. okt 2013

@nelly3 tu sooom..ved ja som tu uz od vcera a tu nikoho nikde.......... ☹

zibi
22. okt 2013

@buba08 no boh vie kedy mi pojdeme moja .... neveim ani sama.... uvidime..mozno tiez az niekedy april
ale zatial na to nemyslim ..ten cas nejako rychlo leti
chcem aj schudnut dovtedy tak mam co robit

zibi
22. okt 2013

@lienka_1 no ja som uz dajaka skepticka a unavena ... 😝 musim nabrat silu 😉

zibi
22. okt 2013

@gaga83 drzim palce na ket napis mi potom do spravy co 😉

jahoda333
22. okt 2013

@nelly3 ja som tiez na rizikovom mam uplne bezproblemove tehu ale stresy v praci fakt za to nestoja a moj manzel si nezela aby som chodila do prace takze doma mam klud a pokoj 🙂 😉

tlucka
22. okt 2013

@nelly3 ja som pri predchádzajúcich stimulkách chodila do práce, tiež veľa práce, stresu, iba som sa zbytočne nervačila a nakoniec prd z toho. Teraz som v pohode doma, nikto nič netuší čo riešime (okrem vás kočky 😀 ), nemusím nič nikomu vysvetľovať, v práci si brať voľno. Takže z môjho pohľadu je oveľa lepšie, keď je žena doma už počas stimulácie, s ničím sa nestresuje a pohodovo sa pripravuje na budúce tehotenstvo. Ak sa ti dá, a máš pocit, že na teba niečo lezie, radšej zostaň pár dní doma, tak ako ti falin radí. Práca je dôležitá, peniažky potrebujú všetci, ale ja som si uvedomila, že oveľa dôležitejšia je moja rodina, zdravie a psychická pohoda. 😉

nelly3
22. okt 2013

@speranza1
vcera som na kona ani nepachla co som bola v strese od rana 😝

speranza1
22. okt 2013

@nelly3 inak aj nam sa teraz vsetko kaziiii 😲

lusipe
22. okt 2013

dobre ranko dievcata...co to tu citam? prichadzal na vas jesenna depka? tak pekne ju poslite prec, usmev na tvar a verime, ze budeme coskoro tehulky 😉 ved dolezite je, ze sme zdrave, mame super muzikov a deticky pridu 😉
ja som dnes vychystala rano posadku, muza a dceru a lahla a spala doteraz...zeby uz jednodnova tehotenska unava? 😀

speranza1
22. okt 2013

@lusipe niee ja depku nemam..len volajako nic nejde, tak ako by malo... ale v pohode... nic nie je take hrozne aby sme to nezvladli🙂

lusipe
22. okt 2013

@melisska jaj moja zlata....to asi uz predporodny stres a obava nie? 😉 a urcite aj nedockavost na babatko 😉 moc drzkam palceky a pekne si pospinkaj aj cez den...lebo veru, uz potom si nepospis 🙂 😉

ikuska
22. okt 2013

Ahojte, tak dnesne sono ukazalo zatial len gestacny vak priemer 11,7 mm, v stredu 30.10. kontrola ci sa objavi aj zarodok. Mam z toho strach, ale hadam to dobre dopadne 😒

lusipe
22. okt 2013

@ikuska ale ved to je super, urcite sa ukaze...len este je skoro...zvycajne az 8 tt...tak pekne klud, hladkaj brusko a nech a babatku paci 😉

zibi
22. okt 2013

na povzbudenie modlitba :
"Drahy Boze, tuto modlitbu obetujem za tehotenstvo. Ty vies, ako nas trapi kazdy jeden mesiac, kedy sa mi nepodari otehotniet. Zmarene nadeje a sny poskvrnuju nasu buducnost. Bud k nam dobry, Pane. Vo svojej vsemocnosti, pozehnaj nas dietatom."

miscok
22. okt 2013

@ikuska To je v poriadku, neboj 🙂 Ja som bola na prvy utz v 5tt + 6 a tiez bolo vidiet len vacok, ved je este bobek prilis malinkyyy 😉

ikuska
22. okt 2013

@miscok @lusipe dakujem babulky, vzdy viete podrzat, som si ani fotku nevypytala, ked tam este nic nebolo 😉 podla sona som 5tt + 0

lienka_1
22. okt 2013

@nelly3 Nelly, rozculuj sa iba do vysky tvojho platu 😀 😀 😀 Ja som toto zacala realizovat este daaaaavno na Slovensku. Aj ked sa vzdy najde niekto velmi sikovny, co ma dokaze vytocit. Pravda je, ze niekedy so mnou nemaju vela roboty 😀 😀 😀 Moja sefka to furt na mna skusa, herecka mi dava najavo, ako by som este mohla maknut viac. No a ja sa iba usmejem a pomyslim si, ze ked chce 5hviezdickovy vykon, musi mi aj dat 5hviezdickovy plat. Cim viac sa na nu usmievam a nekonam, tym viac je ona vytocena 😀 😀 😀 😀 (sladka pomsta) Ani nepipne, lebo vie, ze uz davno ma hnusne zneuziva. Tie tri tyzdne to s nou este vydrzim 😝
Takze sup na marodku, relax, poriadny oddych, lebo vies v tehu budes musiet nosit brusko pred sebou a to je makacka 😉 Myslim na Teba a silno drzim palce!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre