Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

sarasota
24. okt 2013

@nelly3 drzime palceky nech je krasna urodicka 🙂

nelly3
24. okt 2013

@lienka_1
presne taky je. mozno to tak ma byt neviem, este som ho nemala len orgalutran.

speranza1
24. okt 2013

@nelly3 skus precitat IP😀 a uvidis ako sa to komplikuje nam 😀 😀 😀 😀

13nika13
24. okt 2013

@lusipe Skús si pozrieť na stránke Union-u, či náhodou nemajú medzi tlačivami na stiahnutie aj tlačivo na refundáciu nákladov.. ak áno, vypíš to a pošli.. Všeobecne sú v takýchto inštitúciách, či už úradných, či iných, hajzlíci, nepovedia Ti, na čo máš nárok, a na čo nie.. Akokeby to šlo z ich vlastného vrecka...

lienka_1
24. okt 2013

@nelly3 Ja som to poslala sebe 😀 😀 😀 Ja zase nemam skusenost s orgalutranom, ale zda sa mi, ze je to to iste, iba ine meno a tusim orgalutran je trosku drahsi.

lienka_1
24. okt 2013

@speranza1 Speri, dufam, ze si v poriadku a iba take organizacne veci sa komplikuju. Myslim aj na Teba a drzim paluchy 😉

speranza1
24. okt 2013

@lienka_1 napisem Ti IP😀

nelly3
24. okt 2013

@lienka_1
myslim, ze cenovo je rovnaky, len orgalutran mas komplet injekciu, ktoru len otvoris a pichnes, nic nemiesas 😉

speranza1
24. okt 2013

@nelly3 ja mam teraz orgalutran a pred tym som mala cetrotide..ci jak sa to vola... 🙂

vlasatica
24. okt 2013

@ikuska
@lusipe ved uvidime zajtra aka bude krv, len hadam nebudem musiet cakat na vysledky do pondelka. Este spinim, sice sa mi to zda uz menej, Dnes som stihla pohovor do novej prace, takze som dost ubehana.

lienka_1
24. okt 2013

@nelly3 Aha! No my sme pozerali lieky aj tu v UK, lebo niektre vedia byt poriadne lacnejsie a cetrotide bol ovela lacnejsi ako orgalutran. Inak je pekne vidiet, ako sa zaraba na liekoch. Niekedy sa mi ani verit nechce.

lusipe
24. okt 2013

@13nika13 hej, uz som nasla...je tam ziadost na preplatenie osetrenia a vykonu v EU...tak to vyplnim, dam doklady a moju ziadost a zdovodnenie preco sme nesli do Gynfiv, lebo my sme to mali schvalene v GF ale nakoniec sme isli do Brna.

lusipe
24. okt 2013

@vlasatica no super, ty si aka sikulka...dufam, ze to dobre dopadlo 😉

sally2401
24. okt 2013

čaute kočeny, som tu dlhšie nebola po nevydarenom ET, tak dnes som bola v Reprofite na UTZ 11 deň cyklu, sliznica je 7,8 takže na 1.11. naplánovaný KET ak sa to naše 1 chúdiatko rozmrazí (inak dr. povedal že je špičkovej kvality) tak uvidíme. Inak včera som bola u nás na úrade po tlačivá na adopciu, nech je žiadosť podaná..... a uvidíme čo sa bude ďalej

speranza1
24. okt 2013

@sally2401 drzim silno ale presilno paluchy.... velmi si prajem nech Vam to vyjde...... KETy maju v RF uspech, tak verim, ze aj u Vas tento KET bude uspesny 😵 🙂 😉

lusipe
24. okt 2013

@sally2401 jej to je skvele, urcite zabojuje...ked je vo velkej kvalite 😉 a preco uvazujete o adopcii? uz nie je sanca mat vlastne? prepac ze sa tak zvedavo pytam 😉

vlasatica
24. okt 2013

@lusipe to uvidime, lebo tu vetu ved mi sa vam ozveme dobre poznam a vo vacsine pripadu to znamena, ze sa neozvu 😒

ludinka
24. okt 2013

@lusipe no ten union skus vyskusat ked si tam bola poistena v case ivf

sally2401
24. okt 2013

@lusipe už aj takú alternatívu adopciu zvažujeme, ale keď sa nepodarí KET, tak chceme skúsiť darcovstvo, a žiadosť môže byť podaná, čo som sa pýtala u nás na úrade tak ešte pred 2 rokmi čo si dávali žiadosti tak ich ani len neoslovili, takže to je beh na dlhú trať......

lusipe
24. okt 2013

@sally2401 tak potom zelam nech to dopadne tak ,ako si zelas...myslim, teda asi KET 🙂🙂....moc drzim palceky 🙂

martinusa22
24. okt 2013

@13nika13 este jedna otázočka tu žiadosť ste odniesli na centrálu alebo na pobočku v mieste bydliska?a je lepšie to žiadať v cene na sk alebo v Čechách podľa ich cien?dakujem

gaga83
24. okt 2013

@nelly3 drzim palceky nech mas vela peknych folikov ;););)

13nika13
24. okt 2013

@martinusa22 Zaniesla som ju na pobočku.. Na pobočke mi vraveli, že je na mne ako to chcem preplatiť, či ako tu na SK, alebo v ČR.. Ak by som to dala ako v ČR, trvá to cca 3mes.. Ja som si dala ceny ako na SK.. Tam som platila cca 860e, preplatili mi okolo 730.. Keby som si dala ako v ČR, tak mi preplatia asi všetko.. neviem.. Mne to vyšlo tak, že 3000 Čsk mi nepreplatili, a to bolo práve ICSI v tej hodnote.. Keď som bola pred 2r.v MT na ivf, tam sme si ICSI platili tiež sami.. Ale som rada, že mi to vôbec preplatili.. Na SK nás vyšlo pred 2r. jedno ivf do 2000e.. a to je pekný rozdiel...

13nika13
24. okt 2013

@lusipe Skús a uvidíš...

martinusa22
24. okt 2013

@13nika13 aha tak super a pred tym zákrokom si nemusela oznamovať poisťovni ze ides do Brna?

buba08
24. okt 2013

@manita ahoj, tak mi ju v lekarni vymenili za tu detsku 😉, no skusim pekne pomaly 🙂

mirkakn1
24. okt 2013

@sona_fit prosim ta, kolko ste platili za noc na osobu? dik 🙂

nelly3
24. okt 2013

@sally2401
ahoj, KET bude uspesny uvidis 😉

kati777
24. okt 2013

Ahojte...aké boli vaše folikuly 7 deň cyklu na prvom sone počas stimulky ? Ja som mala 6 až 8 mm a zvýšili mi dávky liekov... 😠

gaga83
24. okt 2013

@13nika13 ahoj ja som v septembri podavala ziadost na refundaciu ale na pobocke mi baba tiez povedala ze ked dam preplatit ako su ceny Cr bude to viac ale trva to 3 mesiace.. Tak som to podala ako odporucila, uvidime kolko preplatia ;)

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre