Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lucika7682
26. okt 2013

Az teraz pozeram, ze ma to hodilo pekne do spravneho roku...🙂...som tu nova, tak uz budem vediet, ako je to s pisanim...🙂

sasa1983
26. okt 2013

@lucika7682 ahoj kočka..no v podstate je to komplikované, nakoľko s preplácaním sa teraz zmenil zákon a nie je to ešte schválené. Zatiaľ platí, že to, čo by Ti poisťovne preplatili v SR (t.j. nie lieky, nie predĺžené kultivácie, nie ICSI, a iné špeciality..) Ti preplatia v takej sume aj za výkony, ktoré absolvuješ v čechách. Ale aj tu sú rozdiely, napr. IVF soft Union neprepláca..Neviem, či som Ti pomohla, ale často to vychádza, že tu sú ceny vyššie a to čo si doplatíš nebýva až tak dramaticky rozdielne, ako čo tam zaplatíš ako samoplatca..teda rozdiely sú, ale nie je to ako že..tu 100euro..tam 1000euro..

lucika7682
26. okt 2013

Dakujem za odpoved...🙂...oznamil mi to len teraz vo stvrtok, mam z toho zmiesane pocity...tak som to tu zacala studovat ...nemam sa s kym o tom porozpravat, poradit, kto si tym presiel, tak som rada, ze existuje taketo forum...🙂

sona_fit
26. okt 2013

@tlucka, @monikak1
Ahojte dievčatá, ja tiež vkuse myslím na tie naše bublinky že ako sa im darí. Dneska som volala a že dve su dobre, 6 bunkové a 2 su pomalšie 4 a 5 bunkové. Tak snáď to nevzdajú, vidím že aj vaše pekne bojujú, tak silno na ne myslime! 😉

sona_fit
26. okt 2013

Dievčatá, v pondelok by sme mali pri transfery vyplatiť IVFko. Neviete mi poradiť ako sa viac oplatí, či v českých korunách alebo v eurách príp. aký si dali oni kurz. Banka má síce dobrý kurz ale si účtuje 2% z premienanej ceny a to je cca 20 ecok navyse. Keby dali v RF kurz tých 25 kc za euro tak sa to este dá, inak si radšej premením na SK.

stastenka42
26. okt 2013

@sona_fit kartou alebo ceske koruny

tlucka
26. okt 2013

@sona_fit neboj Soni, vyvíjajú sa pekne a v pondelok ti vložia na 9 mesiacov krásne bambulky 😀
Ja mám z toho neskutočné stresy, normálne sa mi ruky trasú, keď idem volať. Asi mi už z toho šibe. Už nech máme po vklade. A potom sa budeme zase stresovať, ako dopadne test 😒
Inak ako sa cítiš? Ja mám stále strašne nafučané brucho a dosť silné bolesti. To nechápem, minule ma brucho pobolievalo len v deň odberu a teraz ma už tretí deň. Veď som ani silnú stimulku nemala, len 8 vajíčok, a žeby som mala nejaký slabší OHHS? Už nech sa to skončí, lebo ma porazí... 😒

tlucka
26. okt 2013

@sona_fit výhodnejšie je platiť kartou, vtedy sa to prepočíta na aktuálny kurz.

sona_fit
26. okt 2013

@tlucka
No sak presne ako pises 🙂 tiež sa stresujem 😀
ja som mala naposledy vo Fertcente tiež take bolesti brucha a dlho, no teraz som už ok, až som prekvapená. Neboj, každým dnom bude lepšie a na transfer to už bude ok 😉

mirkakn1
26. okt 2013

dievcata, ako je lepsie pichat merional? do brucha, ci do zadku do svalu, lebo som bola na pohotovosti a pichla do svalu, ale menopur mi pichali do brucha
😒

buba08
26. okt 2013

@mirkakn1 ja som pichala do brucha

mirkakn1
26. okt 2013

@buba08 sak ono je to asi jedno, ale ja si sama nepichnem, nemam odvahu 😅

melisska
26. okt 2013

@mirkakn1 myslim si ze vsetky sme si pichali do brucha

kama2
26. okt 2013

@melisska meliska ahoj, prosim si grcku, dnes som 6 den po ET a uz mi zacina lepiť 🙂 dakujeeeem

melisska
26. okt 2013

@lusipe @kama2 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😎

sasa1983
26. okt 2013

@melisska aj ja si prosím..som 6ty deň po ET..Ďakujem

miscok
27. okt 2013

@sasa1983 Kym ti posle aj Meliska,posielam ja 😉

bergalm
27. okt 2013

@miscok ahoooj no konecne som doma takze mame jedno babetko a uz aj so srdieckom v utorok sme prisli z Brna a poobede smer nemocnica zacala som krvacat a spinit nastastie uz je vsetko v poriadku dnes ma prepustili 🙂

bergalm
27. okt 2013

takze mame jedno babetko v brusku so srdieckom a konecne doma dievcence mali sme s mm obrovsky strach ked som zacala krvacat no radsej smer nemocnica a dnes ma pustili a vidime to tak ,ze az do konca doma ziadna robota 🙂

ikuska
27. okt 2013

@bergalm Ahojky, no super ze je vsetko v poriadku, sme sa o tebe obavali, ale hlavne ze bilo srdiecko ... ja idem v stredu pre tento skvely zazitok .... a z coho si zacala krvacat, nehovorili ...

ikuska
27. okt 2013

@bergalm ani mna nechce doky pustit do roboty, ze nech este na to nemyslim, ale uvidime, ja mam kancelarsku robotu ... tak pekne oddychuj a venuj sa len babatku 🙂

bergalm
27. okt 2013

@ikuska ahoj nie nehovorila mi doktorka mozno aj z toho vagin.sona co spravil v Brne neviem obrovsky strach sme prezivali kedze dalsie sono mi spravili az v piatok a dokina povedala,ze nieje tam hematom ,neodlucuje sa placenta a ani ziadna cievka a HLAVNE srdcova cinnost AKTIVNA az sa mi plakat chcelo ked povedala ze je to o.k.

gaga83
27. okt 2013

@bergalm moja pekne oddychuj a nech male pekbe rastie;). Drzim palceky

bergalm
27. okt 2013

@gaga83 dakujem moc snad uz bude len a len dobre 😉

bergalm
27. okt 2013

no idem troska oddychovat takze sem naskocim neskor 😀

lusipe
27. okt 2013

@bergalm jaj moja tak sme sa bali o teba ale som velmi rada ze je vsetko ok a moooc prajem aby si sa dobre citilia,uz nic take nebolo a babatku sa veli pacilo 😉

miscok
27. okt 2013

@bergalm No ahooj,tak konecne vieme,co je s tebou.Chvala bohu,ze to krvacanie dobre dopadlo.Tesim sa velmi,drzte aa a relaxuj,nech sa u teba drobec poriadne zabyva 🙂

sarasota
27. okt 2013

@strapula27 blahozelam k babenkam a zelam zdravicko celej rodinke uzivajte si kazdu sekundu 🙂

sarasota
27. okt 2013

@bergalm som rada ze je vsetko v poriadku 😉

bergalm
27. okt 2013

dakujem baby som rada a hlavne spokojna,ze som doma aj s drobcekom-bojovnikom 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre