Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

speranza1
29. okt 2013

@gerdusha myslim, ze o tom nieco viac vie @lienka_1...ja o intralipidoch nic neviem...ale sledujem tvoj pribeh a drzim ti palce

tinka9075
29. okt 2013

@jomini v Ba hneď šli na ivf ani viac neriešili a to som bola tehu aj prirodzene len som vždy potratila 😖 😖 a v Brne sme šli od jednoduchej metody iui a keby nevyšlo tak ivf 🙂 🙂 pred iui som brala Prednison po zákroku som pichala Fraxiparín celé tehu a ešte 3mesiace po pôrode 🙂 🙂

gerdusha
29. okt 2013

@speranza1 dakujem, si zlata

gerdusha
29. okt 2013

@lienka_1 prosim ta ako to teda je? Je neskoro mat prvu intralipidku v den ketu?

jomini
29. okt 2013

@tinka9075 ja som prirodze otehotnela len raz a bolo to exetrauter.. aj to po dvoch rokoch, teraz mame moznost len cez ivf..brala som aj prednison

tinka9075
29. okt 2013

@jomini ja prirodzene 3X a vždy to skončilo kyretom 😒 😒 budem ti držať palce nech sa bábo podarí 🙂 🙂

monikak1
29. okt 2013

@sona_fit Soni ďakujem veľmi pekne, verím že zajtra budú embryjka v poriadku, začína na mňa doliehať strach, aby boli ok 😝 😝 😝 . Dnes ma celý deň strašne pichá na ľavej strane brucha, tak sa bojím čo to je ☹ dúfam, že sa mi nerozbieha OHSS, pri poslednom IVF som ho mala. A s tou platbou za všetky vyraté oocyty 😒 aj podľa mňa je to blbosť, veď to ICSI je napichovanie vajíčok ktoré oplodňujú, prečo by sa malo platiť za všetky. Ja som v Martine platila za 22 vajíčok ktoré vybrali, ale vraj všetky boli zrelé a oplodňovali ich, ale toto je iný prípad. Myslím na Teba stále a verím že bambuliatko je už krásne zahryznuté 🙂 😉

jomini
29. okt 2013

@tinka9075 dakujem velmi pekne 🙂 este mam otazocku: taku prakticku, da sa tam parkovat?

tinka9075
29. okt 2013

@jomini dá vždy sme parkovali oproti Reprofitu aspoň vždy tam bolo voľné 🙂 🙂 Ja som chodila k Štelclovi a bola som spokojná dobre sa s ním komunikovalo 🙂 🙂

monikak1
29. okt 2013

@sona_fit aj ja netrpezlivo čakám na @tlucku ako včera na Teba 😉 a jej nikde :( , sa už neviem dočkať na správičky 😉 😉 😉

sona_fit
29. okt 2013

@monikak1
Joj moja nebojaj, určite budú všetky krásne rozbehnuté, uvidis! Snáď to nebude HSS, to by prišlo už skôr, či? Mna tiež občas zapicha raz jeden či druhý vaječník ale myslím že to bude z tých hormónov.
S tým platenim sa mi to tiež nezdá, možno im este napíšem 🙂

jomini
29. okt 2013

@tinka9075 dakujem, ideme k nemu 🙂 zajtra podam info, dojmy a novinky 🙂

sona_fit
29. okt 2013

@monikak1
Detto, som zvedavá ako bolo 🙂

tinka9075
29. okt 2013

@jomini budeš spokojná mne sa páčilo že ma do ničoho nenútil sama som navrhla že najprv pôjdem na iui 2x a uvidíme 🙂 🙂 som zvedavá aký budeš mat dojem 🙂 🙂 zajtra čakám na správy 🙂 🙂

monikak1
29. okt 2013

@sona_fit ja sa zajtra spýtam ako to berú, či len oplodnené alebo všetky, sa mi to nezdá. Dám Ti potom vedieť! A včera sa Ťa pýtali či chcete vkladať jedno alebo dve? Kto Ti robil transfer?

sona_fit
29. okt 2013

V pondelok mal službu Otevrel myslím že sa volal, tak ten. Najprv sme išli k nemu , vysvetlil nám ako sa embrijka rozvíjajúce a my bude další postup a spýtal sa že koľko chceme vložiť. Ja som chcela len jedno. vôbec má nenahovaral ani neodporúčal 2, nechal to na nás.
Ak sa spýtas na to platenie budem rada, ja som si to všimla až v aute, ale som poslala manzela este hore za slečnou nech sa jej to spýta a ona povedala že od počtu získaných.

sona_fit
29. okt 2013

@monikak1
Hrozne skomoleniny som popísala, to ten i-pád, sám si dotvára slovíčka a keď to neprejdem este raz tak je to niekedy úplný blud 🙂

monikak1
29. okt 2013

@sona_fit v poho 😉 skomoleniny sa aj mne stávajú často 🙂 🙂 🙂 . K Otevrelovi chodím, bola som aj na konzultácii u neho aj sono mi robil, akurát OPU mi robil Kozumlík, ale tiež zlatý 😉

monikak1
29. okt 2013

@sona_fit Soni, moc Ti držím palce, naozaj zo srdca, aby sa bambuliatko uchytilo 😵 som práve dnes rozmýšľala, že aké je to super, vôbec sa tu navzájom osobne nepoznáme a pritom si tak veľmi všetky fandíme a držíme palce, ako naj 😉 😉 😉 kámošky 🙂 😉

tlucka
29. okt 2013

@sona_fit
@monikak1 Ahojte kočeny 🙂 Ďakujem, že ste na mňa dnes mysleli. Už sme doma, len nám to dnes nejako trvalo. Išli sme neskoro z RF a potom som ešte išla do BA k svojmu gynekológovi dať si predpísať Utrogestan.
Mali sme nakoniec 4 blastocysty, ale nakoniec sme si dali po rozhovore s doktorom vložiť len jednu HB/1. Doktor po vklade zahlásil: "od dnes máte v bříšku jednu hezkú holčičku". 😀 😀 😀 Ja len dúfam, že tam zostane na dlhých 9 mesiacov. Ja som mala také neskutočné stresy, keď som nevedela, ako sa od nedele vyvíjali. Ale už som sa trošku ukľudnila a zajtra sa zase začnem stresovať kvôli testovaniu 😒 😉
Pôvodne som chcela vložiť dve, strašne som chcela dvojičky, ale po odporučení doktora sme sa nakoniec rozhodli vložiť jedno. A môj muž mi pri rozhodovaní povedal, že nech dáme jedno, lebo môj vysnívaný kočík pre dvojičky nevyrábajú 😀 😀 No nemiluj ho 😀 😀
Ale som sa rozpísala 😉

tlucka
29. okt 2013

@sona_fit Soni, tak ja som mala účtovaných len tých 7 vajíčok, čo bolo zrelých. Neviem, ako to majú, lebo minule mi tiež účtovali 3 ICSI, aj keď mi hneď po odbere povedali, že zrelé bolo len jedno. Tak fakt neviem...
Ale keď máš pochybnosti, skús napísať svojmu doktorovi, nech ti to vysvetlí.

lusipe
29. okt 2013

@tlucka moooc drzim palceky nech sa malej holcicke u teba paci a nech si coskoro tehulka.dnes mi jedna kamoska povedala ze je dolezite pozyvat ho k sebe 😉 a pekne hladkaj brusko 😉

tlucka
29. okt 2013

@monikak1 Moni, držím na zajtra palčeky, aby si si domov odniesla krásnu bambuľku, alebo aj dve 🙂 A aby sme potom spolu (aj so Soničkou) tehotneli 😀 😀 😀

nelly3
29. okt 2013

@mirkakn1
ani nie, len vcera som mala nejake divne bolesti, ale ustali, ja som nikdy nemala nejake ze nafucane brucho atd.

tlucka
29. okt 2013

@lusipe ďakujem, si zlatá. Tak odteraz hladkám bruško 😉 A ty hladkáš?

monikak1
29. okt 2013

@tlucka jupiiiiii už si tu 🙂 🙂 🙂 teším, teším som rada, že máš kráááásnu bublinku v brušku 😵 😵 😵 a teraz už len hladkaj a hladkaj celých 9 mesiacov 😵 😵 😵 . A prečo odporúčil iba jedno? Sa bál, že sa ešte podelia a budú štyri 😀 😀 😀

lusipe
29. okt 2013

@tlucka hej stale mu rozpravam, len ci mam komu este 😉

tlucka
29. okt 2013

@lusipe Jasné, že máš. Kedy testuješ?

lusipe
29. okt 2013

@tlucka az v sobotu, este mam cas.dakujem moja za podporu.ale ty mysli pekne pozitivne.... 😉

monikak1
29. okt 2013

@tlucka ďakujem moja 😵 😵 😵 zajtra sa ozvem, už stresujem či sú bambulky v poriadku 😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre