Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

bergalm
30. okt 2013

@lienka_1 no ja som tiez ako balon a to som este len na zaciatku tehu 😀

gaga83
30. okt 2013

@bergalm ty máš nárok moja 🙂 🙂 🙂

bergalm
30. okt 2013

@gaga83 ja viem ,ale ked mi vcera praskli sport.nohavice na zadku tak mm a ja sme skoro odpadli od smiechu ,ze tak toto je volajako priskoro 😀 😀 😀 😀 som nechapala a to som len nastupovala do auta 🙂

gaga83
30. okt 2013

@bergalm no pekne 😀 😀 . nič si stoho nerob niektoré nepriberu do 5 mesiaca a niektoré ako ty alebo ja som to tak mala, že hneď od začiatku kg som naberala ( za 10tt 5 kg - ako prasiatko) a brucho ako veľký balon mala 😝 😝 😝

speranza1
30. okt 2013

@gaga83
@bergalm
@lienka_1 zeny ja som este ani netehotna a uz mam mozno dalsich 2-4 kg navyse.... zeriem nenormalne... strasne mi chuti jest...nemozem si pomoct... a ja priberam hlavne do nôh 😲 😲 😲 co je otrasne..... a este ked sa k tomu prida moja vyska ..tak co chvila budem sirsia ako dlhsia... 😨

gaga83
30. okt 2013

@speranza1 ja tiež žeriem v kuse ako beriem od augusta prednison a už som o 2 kg ťakšia 😔 😠 😠

mirkakn1
30. okt 2013

@lienka_1 ja hovorim, ze som celorocne tehotna 🙂 co uz

lienka_1
30. okt 2013

@bergalm Presne ako pise @gaga83, teraz to mas v naplni prace 😀 😀
@speranza1 Speri, aspon mas dobru stabilitu 😉 😀 Vzdy na to treba pozriet z toho pozitivneho uhla 🙂 😉
Ja si zas zo svojich spekov az taku tazku hlavu nerobim. Len keby ma tie rifle tak netlacili, ked soferujem 😀 😀 😀

speranza1
30. okt 2013

@gaga83 no aj ja beriem ten prednison a radsej sa ani nevazim..len viem, ze sa nevopcham uz skoro do ziadnych mojich nohavic a riflí....
@lienka_1 .. ved to.... keby mi ten tuk nevyliezal z nohavic, tak nic nepoviem..ale uz ma to fakt stve.... 😀 😀 😀
... nastastie, ze sa nam doma pokazila vaha..lebo ja nazaj by som aj infarkt dostala.... ja som mavala maximalne do 50 kg... teraz je to uz na 100% aj 57..... len este som sa neodvazila.... 😀 😲 😀 😀 😀 😀

lienka_1
30. okt 2013

@speranza1 Ja som si v zachvate polosialenstva a chudnutia kupila taku digitalnu, co ukazuje aj BMI a percento tuhu a vody v tele. Keby si videla aka velka vrstva prachu je na nej pod postelou, hned by bolo jasne, ze ju maximalne ignorujem 😀 😀

speranza1
30. okt 2013

@lienka_1 ja som pred casom cvicila a pokusala sa jest striedmo... a naozaj som sa citila skvelo.. nic som sice neschudla..ale uz ten pocit, ze nieco pre seba robim ma upokojoval..ale teraz ma veru neuspokoja chlebiky na veceru v pocte 6-7 😲 😲 😲 😲 😲 😀 😀 😀 😀 😀 😀

gaga83
30. okt 2013

@lienka_1 ja mám tiež takú váhu ale furt za každým niečo iné mne ukazuje. Mužovi furt to isté. No ja som mavala 58 kg a v jauári som už pokorila hranicu 72 kg, potom som 5 zhodila horko ťažko cvičením a teraz už zas tá váha mi včera ukázala 69, zabiť ju je málo 😝 😝 😝 . Hneď som ju radšej zasunula pod postel tam kde bola hnusoba jedna ukazuje si čo chce 😀 😀 😀

speranza1
30. okt 2013

@gaga83 draha ..ale ty si vysoka... na tebe tie kilecka vobec nevidiet..ale ja s mojou vyskou... tak kazde kilo mi opticky pridava aj 3-4 kilecka a to naozaj neprehanam....tie, ktore su nizke to len a len potvrdia

speranza1
30. okt 2013

@gaga83 ale som si ista, ze sa uz budem moct vyhovarat na to ze ...VED SOM TEHU... tak je normalne ze som taka fajnejsia dievka 😀 😀 😀 😀 😀

gaga83
30. okt 2013

@speranza1 ja som tiež moc vysoká 162cm. Ja hlavne kg priberám do brucha a zadku a stehien aaaaaa 😲 čo ti budem vraveť 😀 😀 😀 😀. Ved aj ja si hovorím že už aby som bola tehu nech sa mám na čo vyhovárať a 2 roky prešli a furt nič ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ . Takže zas pekne budem musieť začať cvičiť aby som aspon trošilinka zhodila to kilečko aj teraz Ket nevide

melisska
30. okt 2013

@amali moja, som rada , ze si sa ozvala 🙂)) myslime na Vas a držime palceky 🙂))) my mame naplanovany cisarsky na 11.11. 😵 😵 😵 🤐
vies, ze stapula uz porodila? tiez cisarsk, skor, ale uz su doma 😵

speranza1
30. okt 2013

@gaga83 no to aj ja si hovorim..ze "ak by cistou naaaaaaaaahodou to nevyslo"...co snad uz ani nie je mozne 😉 🙂 😀 ... tak od noveho roku budem nieco so sebou robit... vies, nechcem si pokazit Vianoce s dietami 😀 😀 😀 😀

gaga83
30. okt 2013

@speranza1 však to, na vianoce ešte viac naberieme aby sme istotne mali s čoho chudnúť 😀 😀 😀 😀 😀

speranza1
30. okt 2013

@gaga83 😀 😀 😀 😀 presne tak.. nech vidno na nas ten nas blahobyt 😀 😀 😀 😀... aspon do Vianoc

lienka_1
30. okt 2013

@speranza1
@gaga83 Presne moja rec. Ved nebudem predsa dietovat na Vianoce. Hlavne na Vianpce, ktore po 5 rokoch konecne stravim na Slovensku No a v januari uz budem tehu 😉

speranza1
30. okt 2013

@lienka_1 presne tak!!!!!

gaga83
30. okt 2013

@lienka_1 to si pekne napísala 😀 😀 😀

argenti
30. okt 2013

@speranza1 Pridávám sa k Vám aj s tými kileckami. Ja mam pocit, že priberam odkedy som bola na 1.IVF v BA, tam som mala dlhy protokol, co uz bude skoro rok. Vobec nejen o nic viacej ako predtym a len sa to uklada a uklada. Teraz má čaká moj 1. IVF co sa týká Brna. Uz som začala aj so stimulkou, tak uvidíme ako to dopadne.

sona_fit
30. okt 2013

@monikak1, @tlucka
Monika, ako dneska? Koľko babetok si si v brušku priniesla 😉
Tlucka, ako sa cítiš? Mne bolo včera ako som ti písala vselijako, ale dneska mi je super, nic necitim, tak neviem ci je to dobre alebo zle. Zajtra uz idem do roboty, tak nebudem mat cas nad tym premyslat 🙂
Dneska mi prisla info z Kryo, ze sa zamrazilo len 1 embrijko ☹ Som si myslela ze zamrazia vsetky, aj tu blastocystu aj centralnu morulu ale asi sa nevyvijali? To nenapisali. Keby som to vedela ze tie nebudu mrazit dala by som si este jedno z nich do bruska, mozno by sa im u mna viac darilo 😒
A napisala som im mail ohladom tej faktury a akurat mi Otevrel odpovedal ze mam pravdu a sa ospravedlnil. Ta tak, ozvite sa ako na tom ste 🙂
Čakám na dobré spávy !!!! 😉

miscok
30. okt 2013

@amali Drzte sa, silno silno 🙂

speranza1
30. okt 2013

@argenti aj ty uz stimulujes? ktory si den?

vlasatica
30. okt 2013

ahojte dievcata. tak dnes 16 den po et 62 hcg.14 den bol 42.6. stupa to strasne pomaly az mam strach.ale drobec bojuje.napriek spuneniu. lezim v nemocnici od pindelka. co sa tyka starostlivosti tak katastrofa. vcera nebola vecer ani vyzita. rano mi bralu krv. sestricka o pil siestej rosvietila svetlo.kym som sa spamatala a zistila co vlastne chce tak uz bola nasrata.dorazulo ju uz len to ze ked ma napichla tak krv netiekla.tak musela najst inu zilu.co je u mna priblem. na vysledky som cakala do 14:00 co uz som bola vytocena.lebi vysledok mi musi povedat lekar nie ona.lebo nemoze. ked uz som konecne dostala vysledok tak hovorim doktorke ze viac spinim.jej odpovef ze musi pozriet do papierov. aj sestricke som to hovorila.a nikto nic.kazdy ma tu ma v pazi. to mozem byt aj doma a chodit na odbery k svojej doktorke.toto neni starostlivost.hlavne ked sa pacient stazuje.mam netvy neskutocne najradsej by som podpidala reverz

lusipe
30. okt 2013

@vlasatica ahojky, tak to mi je luto, ze mas taku skusenost...a kde v nemocnici prosim ta si?....kasli na nich....hlavne, ze stupa a nech je to tak aj nadalej...moooc drzim palceky, aby sa babusku pacilo....

speranza1
30. okt 2013

@vlasatica ach...moj Boze... ja s mojou povahou uz by som bola asi doma... ak by mi nic nedavali, infuzie, alebo injekcie..alebo co ja viem co...tak by som tiez radsej lezala doma...myslim stale na teba a drzim vam palce...

tlucka
30. okt 2013

@sona_fit Soni, s tými zamrazenými embryjkami to je tak, že f RF zamrazujú skutočne len tie najlepšie, ktoré má šancu pokračovať vo vývine aj po rozmrazení. Nie ako v slovenských centrách, že zamrazia všetko, len aby sme čo najviac platili za mrazenie a následné KETy, aj keď vedia, že sa nevyvíjajú najlepšie. Inak to ti veľmi skoro poslali mail, zvyčajne to býva do 1 týždňa. No šikovní sú tam. Je dobre, že si napísala mail doktorovi ohľadom toho platenia, veď prečo by si mala platiť za niečo navyše. Aj ti peniažky vrátia?
Teraz je ešte veľmi skoro na nejaké tehu prejavy, ja sa cítim v pohode a konečne dnes ma tuším ani vaječníky a podbruško nebolí. Ale dnes som trochu unavená, dosť som sa kmitala v kuchyni a chystala obed a večerné pohostenie pre návševu, ktorá neprišla. Také mám nervy.... 😠
Ja by som tiež už najradšej išla do práce, už sa doma dosť nudím. Ale snáď o týždeň mi začnú rehabilitácie, tak budem mať aspoň trochu zábavy cez deň.
Už som veľmi zvedavá, ako dopadla dnes Monika 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre