Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

dafy
3. nov 2013

@buba08 moja budem posielat aj každy den len neviem ako sa dostat ku takému grcajucemu smajlíkovi 😀 😀 s meliskou sme si písali na FB uz bola v nemocnici 😵 😵 😵

dafy
3. nov 2013

@bergalm no troška je mi uz lepsie dufam ze tá nevolnosť uz prechádza 🙄 😀 teraz sme došli z návštevy tak preto tak neskoro píšem 😝 to len preto aby ste si nemysleli ze mi rajbe ráno o 3.24 😀 😀 😀 .....a ty sa máš ako?? 🙂

jahoda333
3. nov 2013

@tinka9075 nadherni drobcekovia 🙂 😉

jahoda333
3. nov 2013

meliska zo srdiecka blahozelam k vytuzenemu babatku tak ty si sa uz dockala a my dalsie mame pred sebou este nejaku tu cestu ale zvladneme to je to nadherny pocit drzat babanko v naruci zejo gratulka velka 🙂 😉

timona
3. nov 2013

baby, neviete, ci sa daju tie intralipidy zonhat aj v SR? Inak bola som prvykrat v Reprofite a musim povedat, ze su naozaj o niekolko levelov vyššie než iscare Ba. Naozaj spokojnost.

lubanka
3. nov 2013

@tinka9075 ja sa na tých tvojích drobčekov krásnych neviem vynadívať 😵 sú neuveriteľný! chrumkavé cukríky na spapanie... veľa zdravíčka im želám, šťastie už majú, lebo majú milujúcu maminku, ktorá ich zbožňuje, lebo vie akou útrapnou cestou musela prejsť, než k ním prišla 😉 držte sa

jalaura
3. nov 2013

@nelly3 supeer. a s cim stimulujes? ja zacinam o cca 2 tyzdne - dufam ze mrcha pride nacas.tak sa moc moc tesiiiim.
Kedy ides na vyber? budem na teba moc moc mysliet. drz sa a podavaj info🙂

jalaura
3. nov 2013

@nelly3 no az teraz som sa dostala k dalsim spravam...dlhsie som tu nebola..velmi mi je to luto ze to nevyslo..vobec nechapem preco.... nemozes - nesmies to vzdat!!! opati sa bojovat....a ked ta zivot zrazi 20x tak ty 21 vstanes a povies si: tento krat to vyjde!!!
Pozbieraj sa, chod na dovolenku - na nejaky predlzeny vikend ... rozptyl sa...
my sme teraz s mm boli na predlzenom vikende a boli sme v Cechach v jednom aupalande...vyblaznili sme sa ako deti!!! a zabudli sme na vsetko....strasne sme sa nasmiali a to nad dodalo energie!!!..
Nebudem ti hovorit ze mas na to zabudnut....prve dni a mne to trvalo 2 tyzdne dokedy som to vsetko vstrebala...ale hlavu hore a opat pride slniecko a nova nadej!!!

jalaura
3. nov 2013

@nelly3
@gaga83
@bergalm
@kako23 baby uz niekto robil podla noveho? najskor schvalit a potom ist na IVF? Uz si to dal niekto schvalit zo slovenskeho centra? Ako budete postupovat dalej vy? Musime si nejako v tomto pomoct...len rozmyslam ako🙂

izzie27
3. nov 2013

@melisska gratulujem k drobcekovi a prajem vela vela zdravicka 🙂

bergalm
3. nov 2013

@dafy joj moja mam sa celkom o.k. akurat mna napina vzdy vecer ☹ ale vracat to nevracam len grgam a je mi hrozne rano a den pohodicka zajtra idem do nemocnice na kontrolu tak verim,ze drobec tam je a aj bije srdiecko bo my uz mame strach zo vsetkeho,kedze mm neter bola uplne v pohode a prisla na UTZ a srdiecko uz nebilo a to ani nespinila no proste nic tak stale ma to mata chapes....inak uz som drzitelka aj ja tej naj naj knizky na svete

bergalm
3. nov 2013

@jalaura ja este nie a dufam,ze ani nebudem lebo to je na hlavu 😠

lienka_1
3. nov 2013

@dafy Ty co v noci nespis? Si bola na party, tak ako my? 😀 😀 😀 A mna prides aj osobne ogrckat tymi spravnymi tehu grckami? Myslim, ze aj @buba08 si najde cas 🙂

sally2401
3. nov 2013

@gaga83 áno pichala som si pregnyl, lebo som mala dominantný folikul, tak aby vyvolali ovuláciu, mimule som nemala folík tak som si nepichala

sally2401
3. nov 2013

@lusipe jáj moja keby si tak mala pravdu a vyšlo to, včera ma navečer pobolievalo brucho a v noci, a ešte aj dnes ráno trocha, a včera som aj trocha špinila cez deň, ale potom to prešlo.

lusipe
3. nov 2013

@sally2401 ale to pobolievanie ako aj spinenie moze byt dobry znak.prave ked je vsetko ok tak to nie je dobre znamenie...tak pekne odpocivaj a nechaj sa hyckat... 😉 a prosim ta vies mi napisat par vetami aky je postup pri ket?ako sa postupuje?moc dakujem

gaga83
3. nov 2013

@sally2401 dakujem za vysvetlenie;) chcem sa spytat este kolko sa plati za ket a treba sa asi s doktorom do predu dohodnut kolko chcem vlozit? A je taky isty postup pri vklade ako pri et?, myslim plny moc mechur

sally2401
3. nov 2013

@lusipe ja som teraz išla v native bez liekov, našťastie som nepotrebovala estrofen na rast sliznice, po ms som 11-12 deň išla na utz a podľa toho naplánovali ket, sliznica bola 7,8 u mňa bez liekov úspech, a na 20 dc mi robili ket, na 13. deň cyklu som si pichala pregnyl, lebo som mala dominantný folikul, aby vyvovali ovuláciu, a od 15 dňa som si vkladala utrogestan 2-0-2, a teraz pokračujem v utroši+si pichám injekcie na riedenie krvi keďže mám nejaké mutácie zistené z hematológie a to je všetko, teraz len čakať na test ktorý si mám robiť 13.11. len keby to bola šťastná 13. Totiž môj manžel je narodený 13 v piatok 🙂 😉

lusipe
3. nov 2013

@sally2401 ja bezne mavam aj ovulaciu a sliznicu aj 10 az 11,tak nebude teda treba davat estrofem vsak?lebo si si citala tie neziaduce ucinky ktore sa mozu prejavit rokmi ako rakovina prs a vajecnikov?skoro ma piclo.to ako budem mat dieta a potom pride toto?to asi nie som ochotna podstupit dalsi krat s tymto liekom....jasne 13 bude uspesna 😉 ....mooc ti to zelam aby ste sa vsetkemu uz vyhli. Akej kvality ti vkladali?

sally2401
3. nov 2013

@gaga83 za ket sa platí 5000 CZK, a postup som teraz napísla lusipe tak si to pozri, a v RF nevyžedujú mať pred et ani ked plný mechúr, normálne som bola pred tým na vecku, keď som chodila do iscaru tam vyžadovali vždy plný mechúr a bola to hrôza vydržať a potom po vklade som vždy musela už ísť na Wc a mala strach že to vypadne. 🙂, áno a pri kontrole si dohodneš koľko chceš vložiť a oni dajú pred vkladom rozmraziť koľlko ste sa dohodli. U mňa to bola jasné lebo som vždy mala iba 1 zamrazené.

sally2401
3. nov 2013

@lusipe tak potom to máš úplne super to môžeš ísť bez liekov, no ja som tiež čítala tie nežiadúce účinky je to hrôza ale čo keď sa inak nedalo, teraz 2x čo bola bez estrofenu, ja mám tiež z toho strach. Zamrazili mi HB/1 a po rozmrazený aj takú vkladali Marcel hovoril že špičkovej kvality... a keď mi ho ukazovali na tom monitore tak povedal že to bude devče.

lusipe
3. nov 2013

@sally2401 jej tak to bude sikulka babulka... 😉 tak nech sa jej u teba paci 😉 . Ja budem cakat na menzes lebo este stale neprisiel , lebo potom sa to tak natahuje 😉

gaga83
3. nov 2013

@sally2401 drzim ti palceky aby si mala // ciarocky😀😀. No ja tiez idem bez liekov a vo stvrtok sa uvidi ci sliznica bude 7 mm lebo na 12 dc som mala 6.5mm. Ak bude ok vklad by mal byt v piatok. Ja mam 2 snehulkov a chcela by som dat 2. Uvidim co povie doky na to.

buba08
3. nov 2013

@lienka_1 ano, urcite si najdem cas a @dafy nas obe ogrcka ale nazivo 🙂

tlucka
3. nov 2013

@nelly3 Je mi veľmi ľúto, že to takto dopadlo. 😒 Držím palce, aby si to čo najskôr prekonala, a nabrala síl do ďalšieho boja. Treba si oddýchnuť, ako radia kočky, dať sa do pohody, potom skonzultovať to s lekármi a znovu bojovať.

tlucka
3. nov 2013

@lusipe Mrzí ma to, že to takto dopadlo. Veď si mala veľa krásnych embryjok, z ktorých vybrali určite toho najlepšieho. Nechápem to. Ak zatiaľ nekrvácaš ani nešpiníš, možno tam nejaká nádej ešte je. Ideš aj na krv?

tlucka
3. nov 2013

@monikak1
@sona_fit Ahojte kočky, dúfam že pekne hladkáte brušká 😉 Ako sa máte? Dúfam, že ste si počas predĺženého víkendu trošku oddýchli.
Ja som trochu oddychovala a dávam si trošku pauzu od MK. Nejako sa necítim moc dobre, od včera mám trochu zvýšenú teplotu. Už začínam mať stresy, ako to celé dopadne. Ja už toto viac nechcem podstupovať, nemám na to sily znovu to všetko absolvovať a takto sa stresovať. Nezostáva nám nič iné, len dúfať, že sa to podarí 😉

lusipe
3. nov 2013

@tlucka ahoj moja, dakujem pekne za podporu.hej tiez tomu nerozumieme ale ved priroda si sama o tom rozhoduje a to neovplyvnime 😒 asi by som mala ist tak mi vraveli v centre ked som vcera volala.

kama2
3. nov 2013

@lusipe ja tiez ak do rana nedostanem,tak pojdem na krv

lusipe
3. nov 2013

@kama2 tiez si este nedostala? A test?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre