Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

labus
19. jan 2010

Takynka teraz som to zbadala že idete lažat od zajtra ..silno držím palce a lepšie to takto skor zašit ako by malo byt neskoro. Ty si po konyzácii že krčok šarapatí? Lebo ja som po konizácii a presne tohto sa aj ja obávam a preto o to viac budem na teba mysliet a modlit sa za vás .. ale poznám kočky ktore zašili a potom to zvládli až do 40tt tak neboj ..držkaj sa

mircalla
20. jan 2010

avaka, ty uz 38tt prave pozeram🙂))

avaka
20. jan 2010

Mircalla,veru 😕 ,mne to ani nepride....kocky ja sa ani na porod necitim...sice ma hocikedy tlaci niekde,ako aj Juli pise,ani sa tak nezohnem,ale Ty mas Julietka predsa len dve babatka,tak je to tazsie...a kazdy pise,ake ma problemy,vytoky,trpnutia a neviem co a ja nic,nemala by som mat aspon nieco?? 😅 Jedine mi niekedy (aj vcera) tvrdne brusko,ale ja vobec neviem posudit,ci sa tam mala len prevaluje a vytrca chrbatik,alebo..
Juli,Tebe to dufam prejde,tie ruky,myslim,ze Ti babenka len na nieco tlacia...

Mirinda,ja si tiez myslim,ako pises,ze sa pomylil a opisal dlzku krcka z predchadzajucej poradne,lebo pochybujem,ze by sa mi naspat predlzil...a mi aj napisal,ze otvorena na spicku prsta...tak neviem,kedy cakat 😕 dufam,ze ma to nechyti pri nejakom mojom vyjazde.. 😅 Miri a ako sa robi ten monitor?To su tie pasy?Co tam kontroluju?Ja som nebola,len tym prirucnym utz skontroloval polohu malej a srdiecko...a tie prietoky,neviem,preco mi aj teraz neurobil.. 😒
Dufam,ze Ti aj Mircalle dnes dobre dopadne poradna 🙂
Labus,tak dufam,ze v kazdom foliku bude pekne vajko 😉
Zuzlik,drzim palce na poradnu 🙂 Ty si zase bez netu?Ja si to uz ani neviem predtavit,uz som asi riadny zavislak.. 😅 A bublinky sa Ti zmenia na kopanceky,zrazu 🙂 Ja som tiez len bublinky a potom raz vecer som lahla na chrbat a v brusku velka trma-vrma.. 😉
Leni tak zajtra na Teba myslime a na Vasich bojovnikov 😵

julietka
20. jan 2010

ahojki avusik, verui ty uz si 38tt 😅 ako rychlo to ubehlo, neuveritelne.. 😅
ty uz len nepodnikaj ziadne tvoje vyjazdy, urcite si pozerala februarovky ako sa to tam rozrodilo aj pred datumom porodu, takze uz len oddychuj a setri sa radsej,nikdy nevies kedy ti moze odtiect plodova voda..tka bud len pekne v dosahu 😉

a pozdravujem cele osadenstvo 🙂

avaka
20. jan 2010

Juli,ved uz som v podstate v termine,a ja len tak pomalicky a po okoli,nemocka blizko,keby cosi 😉 ,len sa mi nechce cele dni doma rozmyslat...No veru februarovky to rozbehli...a este sa ani februar nezacal.. 😅
a veru,este som chcela,ako si minule pisala,ze je pravda,ani sme si to nestihli uzit,stale sa o nieco strachujeme ,uz od zaciatku,asi je to predsa ine,ked niekto otehotntie sup-sup...

julietka
20. jan 2010

avka ved si tych nasich drobcov uzijeme onedlho on-line 😅
beries si do nemocky laptop? alebo sa nam ozves az ked sa vratis aj s princeznou domkov?

avaka
20. jan 2010

nie,nebudem mat net v nemocke,ale urcite dam vediet.. 😉 a to dufam,ze si ich uzijeme 🙂

julietka
20. jan 2010

avi tebe nejako skor zacali preskakovat tt tu na konikovi 😕 predtym nam to ukazovalo naraz obom vzdy v piatok sa to menilo..alebo si si zmenila datum aj ty?

mirinda10
20. jan 2010

babulky tak sme domka aj ked som trosku sklamana nakolko moj doc robil sekciu tak ma presunuli na dalsiu ordinaciu a tam nemaju utz tam ma iba skontroloval od spodu a pocuval malu tot vsjo a to som bola pripravena, ze dnes hodim rec o porode a tak ale co ked bolo treba rodit a asi mal zazmluvnenu pacientku tak musime byt tolerantne takze sa diskusia sa odklada

avi ten monitor je na kontrakcie a srdiecko, veru pekne uz len budu domka alebo len tak okolo domu ale ziadne vyjazdy teraz ked mas cas tak oddychuj, potom uz nebudeme 😀

labusik super z jedneho vajecnika 4 folikuly verim, ze v kazdom budu vajkaa prasne rastu ako z knihy gratulujem a drzim palciska a v pondelok budeme na teba mysliet

juli ja ti verim, ze to mas tazke predsa si utla a teraz ta vaha deticiek a celkovo bruska je pre teba zataz, este aspon tyzden vydrz do 36tt co bude coskoro a to uz ked sa drobci narodia, nemusia ani do inkubatora budu schopne pekne samostatne dychat a vahy budu mat super

avaka
20. jan 2010

Juli,uz davno som to zmenila,aby sedelo s TP.ale teraz mi to dr. o ten tyzden stale posuva,tak aj tak neviem,ci som 37,alebo 38 tt..ale to je jedno

Miri,hlavne,ze je Emmka v poriadku,mas este cas o porode 😉
A Juli,veru mas co robit,neviem si predstavit mat dve baba v brusku,neviem,kde by sa mi pomestili..a Tvoji maju este aj pekne vahy a pokrocily tt 🙂

mirinda10
20. jan 2010

avi ale ak mi moj doc povie, ze ma vela porodov tak musim zhanat niekoho ineho a ja tam nepoznam vela dr tak chcem mat na to cas ale nabuduce uz budem zacinat 34tt tak uz budem musiet zacat hovorit o tom

inako ako mate vypocitany datum na koniku podla PM alebo podla oplodnenia ? mne to robi 3 dni +ja som mala OPU 11 den a podla PM to pocita na 14ty den

mircalla
20. jan 2010

mirinda, a kde budes rodit? mam kontakt na cuderlika, keby si chcela...je na kramaroch, ale to asi vies...asi si to spominala uz, ale nezachytila som.

ja som bola v poradni..mame uz 6.5cm, co je podla rozmerov dokonca 12+6tt, podla poslednej MS som len 12+0tt, takze rozmery pekne

merali aj tu nosnu kosticku a podobne veci...ani som to nevnimala, ale vsetko v norme....

brali mi aj krv na ten screening....tak to budu zase stresy...som fakt otrasna, vzdy idem do poradne s totalnym stresom, ze mi povedia daco zle, priatel mi hovori, ze som rodeny pesimista...

julietka
20. jan 2010

miri sa tesime ze ste s Emkou v poriadku, a niekedy je dobre ked ta pozrie aj niekto nezainteresovany 😉

inak za cele tehu sa ma nikto neopytal kedy bolo oplodnenie, takze asi mi rataju odo dna poslednej MS a aj na konikovi som si zadala datum poslednej MS..neviem ci by sa to nejako lisilo..
miri urcite ta tvoj doki zoberie, neboj, to by ti predsa neurobil 😉 a aspon vidis aky je dosledny ked pekne uteka ku kazdemu svojmu porodu

julietka
20. jan 2010

mircala nemozes sa tak vystresovat, lebo mimco to citi, nebojkaj vsetko bude v poriadku 😉

ja neviem preco a ked som sla do poradne tak mi nikdy ani len nenapadlo ze by malo byt nieco zle 😕 som to brala ako samozrejmost ze vsetko je v poriadku..
jedine co ma malinko vystresovalo boli zvysene vysledky AFP a to bola ciastocne na vine aj moja lekarka pretoze ma hned posielala na amnio lebo nemam dobre vysledky. Este ze mam kamaratku na antolskej a ta ma ukludnila ze tie vysledky su uplne v norme..

labus
20. jan 2010

ahojte kočky pozdravujem vás a dakujem že na mna myslíte aj ked soem chodím menej. Dnes v noci sa mi vrátila hnačka s ktorou som bojovala už v nedelu a myslela som že ma stopnu dokonca som bola na infuzku dnes ale dali mi len take neškodne veci do nej na ukludnenie čriev a je mi ovela lepšie. Prespala som celý den.. ale je mi lepšie a lekáry si myslia že je to z velkej dávky hormonov v podstate ma to začalo trápit od druheho dna stimulky a len sa to zhoršilo. A ked som bola mladšia ani antikoncepciu som nemohlabrat koli tomu že som neznašala hormony .Ale všetci sa zhodli že je škoda to vzdat ved 4 vajuška su u mna ako zázrak... tak bojujem a verím že už mi bude lepšie

mirinda10
20. jan 2010

ja som uz bola raz na morfologii u Cunderlika ale ako som niekde citala tak prave Cunderlik a moj Plank maju najviac zazmluvenych pacientiek tak musim verit, ze ma zoberie ved uvidime 4.2 mam dalsiu poradnu tak musim vydzrat ale teraz sa budem sustredovat na podpore juli a avi aby sa pekne drzali co najskor tak mi rychlo ubehne cas
juli kedy si isla na matersku v 34tt alebo skor?

lahhel
autor
20. jan 2010

Ahojte babulky 🙂

Uz mi je trosku lepsie, dost tazko som to teraz brala, ale pomaly to prechadza do normalu...uz som sa objednala na konzultaciu na tu laparku, 10.2. mame termin.....dakujem labusik, dala mi kontakt na dokiho do Bystrice, ktory je odbornik na endometriozu...tak nech to mam uz vonku, aby sme mohli zacat dalsiu stimulku...Stelc mi inac povedal, ze HP nie je nejak potrebny, spermiogram mame zo soboty, dolezite boli vysledky z genetiky, tie su ok, tak Stelcl povedal, ze je tazko teda urcit preco to nejde, tak snad na nieco pride 😕

Labusik, lenka drzim palceky, aby vam to vyslo 🙂

Takynka, aj na teba myslim, nech to dobre dopadne a nech si rychlo doma 🙂

Pozdravujem vsetky tehulky a vsetky ostatne babenky 🙂

labus
20. jan 2010

Lahhelik som štastná že si sa rozhodla pre Bysticu a ver je to najlepšia volba docent je anjel v bielom plášti a má zlatučke ručičky 🙂

mircalla
20. jan 2010

lahhel, super, ze si sa tak rychlo oklepala a ides dalej....ja som tiez taka bola, posmutila som 2-3 dni a potom action....

labus, dufam, ze ta hnacka nevyradi z hry...dufam, ze to rychlo prejde. ja som mala daco podobne, nie sice cez stimulku, ale ked som mala darcovske a brala som estrofem, tak h.....a ako hrom, napadlo ma, ze to moze byt len kvoli hormonom, inak to nemavam....nastastie trvala len 1,5 dna. ale na kontrole si uz bola (vravela si, ze to mas od 2. dna) a mas pekny vysledok, tak stimulku to neovplyvnuje.

labus
20. jan 2010

Mirckalka dík .Tak ty si mala nieo podobne z estrofemu? uf ten je tiež hnusný. No snažím sa to zvládnut a dnes je už lepšie a 4 vajucha za to stoja ..

lucifuk321
20. jan 2010

...niekto z vychodu, co by sa podelil o skusenosti s brnom???

mircalla
20. jan 2010

hej labus, nebolo mi ze sice zle...taka bez krcov ci nevolnosti, ale isla zo mna cista voda...tak som usudila, ze hormony. bola som si kupit smectu a pomohlo to. a to ja nemavam ozaj, z jedla urcite nie a nebolo mi ani zle. potom sa to uz neopakovalo, je to taky prvotny sok z tych hormonov, kym si clovek na to zvykne....bolo to tusim na nejaky 6. ci 7. den, co som to brala

julietka
20. jan 2010

mirindik ja som isla na matersku az teraz minuly piatok od 15steho januara na zaciatku 35tt

labusik chuda taketo neduhy ta kvaria..ale super ze si sla na tu infuzku, to ta samu napadlo, alebo ta lekar poslal?infuzky dokazu fakt zazraky a bola prevelika skoda zahodit sancu, naozaj musime vela vydrzat pre nase potomstvo 😉

lahelik to je velmi dobre ked ten pan doktor je taky odbornik, ja verim ze ti pomoze..skoda ze ste to neriesili skor 😨

gabika24
20. jan 2010

ahojte.
už dávno som sem nepísala, lebo nestíham 😅 , ale aspoň čítam. Lenka, teším sa na info od teba,verím, že teraz je ten správny čas. Takynečka, držkajte sa, všetko bude ok 😉 , ja som bola na izbe s jednou, ktorej zašívali krčok v 17tt a už bola v 39tt 🙂 ...
Tanittka, diorka, julietka a všetky ostatné 😵 zdravím a držím palce, aby ste sa už čoskoro vytešovali z bábätiek - teda tannit, vy sa už vlastne vytešujete z kráááásneho chlapa 🙂
dobrú nôcku všetkým 😵

avaka
20. jan 2010

Miri,dufam,ze doc. bude mat teda cas Ta odrodit..vlastne Ty pojdes az o tri tyzdne na poradnu a je pravda,ze to treba asi uz dohodnut,ked uz budes 34tt,tak to leti...Inak,ja som si to na konovi nastavila,podla TP,ako mi dal dr.,lebo tiez som mala opu uz 11dc,tak podla menzes mi to nesedelo,ale teraz mi dr.zacal ratat podla MS,tak neviem..
Mircalla,super dopadol screening 🙂 nestrachuj sa
Labusik,stale sa ti musi k tej stimulke cosi pritrafit,ale som rada,ze uz je lepsie a vajka krasne rastu.. 🙂
Lahhel,som rada,ze si na to takto vhupsla 😉 a ktovie,ak Stelc na nic nepride,ved to kludne mohla byt aj nahoda..aj nam sa podarilo prvy krat zamrazit az pri 4.ivf a to som pred tym mavala 13 vajok...ale kvalita embryi nikdy predtym nebola na mrazenie..tak nech laparka dopadne na 1 🙂

labus
20. jan 2010

Mircalla aj ja som to mala tak že od 2 dns stimulky ale len ráno klasikuš na WC som zbadala že je to ine ako bežne až na ten 5 den nedela a 7 včera sa to zhoršilo ale na teme vysoke FSH mi došla jedna kočka napísat že takeho problemi mala jej kamoška po Clostile. No nič hlavne že smecta zaberá.
Julietka cítila som sa mizerne a kedže mám svetovu obvodnu aj sestričku brnkla som ráno o07,00 že mám takýto problem a či možem na platený termín dobehnutaby somnemusela sediet v čakárni a kázali mi dojst na 9,00 hned ma vzali a neplatilasom za objednanie.. a dali mi infuzku... aby pomohla ale aby neubližila vajuškam moja obvodna má manžela gynekologa tak sa aj dost vyzná a moj prípad pozná a fandí mi .A tesne predtým mi zlatý Mudr.Štelcl napisal že to možu byt hormony a že to nemám vzdat a tak mi u obvodnejhned pichli aj prvý CETROTIDE a potom som volala Klaudike moje gynekologičke a ona hned že Ingy napadlo ma že ty si ani antikoncepciu nemohla brat tak vydrž už je to pár dní že ved resgujem ked su 4 vajuška a vedeli sme že to nebude lahke aj ked táto stimulka je najtažšia

mirinda10
21. jan 2010

labusik musis vydrzat a ak smecta pomaha tak aspon nieco, budem na teba silno mysliet

avi ja mam poradnu kazde 2 tyzdne teraz to bude na 15ty den ale uz je cas podla oplodnenia ja som dnes 31+1

u nas opat dnes snezi este, ze dnes nemam poradnu nic inak asi BA je opat v kolapse co ine mozeme cakat

dior
21. jan 2010

ahoj mirinda,ja som sa tesila na spravy, no skoda a na ten morfologicky si bola v kt. tyzdni ?

mirinda10
21. jan 2010

v 24tt a 30tt a bola som u Holana ale chodi sa 20 a 30

dam si tam princeznu ale vecer ju zmazem tak sup uz idem

mirinda10
21. jan 2010

tak Emma je uz v albume

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre